közjegyzői díj


kato # 2003.12.04. 11:31

S.O.S.
segítsetek, minek hány százaléka a közjegyzői díj? Most kaptam az idézést. 84 ezer forintot kellene fizetnem.
Tanuló vagyok, kérhetem a díj méltányos csökkentését?
jaci

mosolygó :) # 2003.12.04. 11:48

miről van szó?

kato # 2003.12.04. 12:00

örökösödésről van szó. Apám halálával örököltem a házat. Anyám haszonélvezete lesz rajta. A hagyatéki tárgyalás lesz 11-én.

kato # 2003.12.09. 11:09

köszi a segítséget
kato

Két Lotti # 2003.12.19. 15:30

Sajna nincs menekvés. A közjegyzői munkadíj nem igen halasztható, kivéve, ha valamilyen formában megállapodsz a közjegyzővel. Õ egy magánvállalkozó, akinek a díját egy im rendelet állapítja meg, és azt beszedheti. Ha nem fizetsz, akkor nem is fogja átadni a hagyatékot.

Természetesen édesanyád kifizetheti helyetted, vagy ha nem akkor, a közjegyző mint hagyatéki teher rájelzálogozza a házra.

üdv.

Két Lotti


Ügyvéd - Társasági szakjogász

mocus # 2006.03.27. 08:28

Hasonló problémám van. Kérem aki tud, segítsen, adjon jogi tanácsot!
Édesapám örökségi hagyatéki tárgyalása lesz napokon belül. A haszonélvezeti jog édesanyámé. 50 ezer ft. közjegyzői díjat kell kifizetnünk. Én 3 gyermekemet egyedül nevelem, havi megélhetésünk is nagyon nehéz, így sajnos nem tudok most hirtelen honnan előteremteni 25 ezer forintot. Édesanyám sem tudja helyettem kifizetni. ő is csak minimum nyugdíjból él. Hallottam a népügyvédjéről, olvastam, hogy van valamilyen lehetőség arra, hogy közjegyzői díjat is "állja" az állam, ha azt a szociálisan rászoruló kéri. Kérdésem, hogy ki tud erről többet? Ha van ilyen, akkor azt hol kezdeményezhetem? Kisvárosban élek, de itt biztosan nincs ilyen "intézmény". Esetleg a szomszédos megyeházán érdeklődjek? De hol? Van valamilyen lista, hol működnek ilyen népügyvédje irodák? S.O.S !!!!

obsitos # 2006.03.27. 10:30

Mocus: 2003. évi LXXX. törvény a Jogi Segítségnyújtásról (Jogsegély). Az illetékes megyei Közigazgatási Hivatalnál található ez az iroda, de a pontos helyszint és a félfogadást előzőleg meg kell érdeklődni.

A fentiekről többet sajnos nem tudok.

Annyít még, hogy a helyi önkormányzatnál lehet kérni un. "lakásfenntartási támogatást", melynek összege 2.500 Ft/hó-tól... A jelen családi állásra - anyagi körülményekre - tekintettel esetlegesen egyéb szociális segélyt/támogatást is adhatnak??!

Akár édesanyád is külön a saját kicsi nyugdíja alapján.

Továbbá mivel egyedül neveled 3 kiskorú gyermekedet, bizonyára emelt összegű családi pótlékot kapsz, ez pedig alanyi jogon feljogosít/hat/ arra, hogy a gyerekekre közgyógyellátási igazolvány iránt kérelemmel fordulj a helyi jegyzőhöz.

A közjegyzőtől kérj részletfizetésre lehetőséget.

zsuzsa 56 # 2010.03.30. 13:19

Sziasztok
Hiteles választ kérnék arra a kérdésemre hogy mennyi a közjegyző díja hagyatéki tárgyaláson
Férjem meghalt a lakás 50-50%-ban van a nevünkön Össz értéke 14 millió Ft
A Férjem részét az öröklés rendje szerint egyetlen közös gyermekünk örökli aki nagykorú
Kell egyáltalán tárgyalás ilyen esetben?
Megkérdeztem a közjegyzöi irodát de még nem érkezett hozzájuk az anyagunk én szerettem volna egy kb összeget megtudni Erre azt mondták nem tudnak felvilágosítást adni Nem értem ez nem a hagyaték egy bizonyos százaléka? Vagy ez is szabadáras??
A választ elöre is köszönöm
Üdv:Zsuzsa

monalisa1 # 2010.03.30. 18:41

http://www.kozjegyzo.net/…oi-dijak.htm

Nem szabadáras, tételes számlát ad. (Telefonban nem szoktak "díjtételekről" információt adni.)

Az öröklés megtörtént a sajnálatos elhalálozáskor.

Tárgyalás kell mert azon adják át a hagyatékot, onnantól a tényleges bírtokbavétel.

"Lisa"
laikus hozzászóló

monalisa1 # 2010.03.30. 18:45

A hívatkozott link javítva: http://www.kozjegyzo.net/…i-dijak.html

KovLajos # 2018.09.17. 18:01

Hagyatéki tárgyalás.

A hagyatéki eljárás tárgyát képező lakásnak két örököse van:
az elhunyt házastársa és (egyetlen) közös nagykorú gyerekük.

Mindketten ott laknak és megállapodtak abban, hogy
a gyereket illeti a kizárólagos tulajdonjog,
a megözvegyült házastársat pedig holtáig tartó haszonélvezeti jog.

Mennyi lenne a közjegyzői munkadíj?
Lehet-e részletfizetési kedvezményt kapni?

A válaszokat köszönöm.

alfateam # 2018.09.17. 18:20

Mennyi lenne a közjegyzői munkadíj?
Közjegyzőnként lehet eltérő...
Lehet-e részletfizetési kedvezményt kapni?
A közjegyző adhat, kérheted de nem kötelező adni...

Kovács_Béla_Sándor # 2018.09.17. 21:01

Nem nagyon lehet az eltérő, mivel jogszabály határozza meg.

zsuov # 2018.09.25. 06:09

Sziasztok

Mi alapján rendelik ki a közjegyzőt egy örökösödésnél?

HÁrman vagyunk testvérek és egy budapesti ingóság miatt indul az eljárás.

Monorra kell mennünk ezügyben. Nem értjük miért nem Budapestre?!

Vadsuhanc # 2018.09.25. 06:14
Sherlock # 2018.09.25. 06:51

Monor illetékességi területén volt az elhunyt állandó lakcíme.

Vadsuhanc # 2018.09.25. 06:54

Alapesetben.

KovLajos # 2018.09.29. 21:21

Tudtommal, ha két (vagy több) örökös közül csak egy jelenik meg a tárgyaláson, akkor is megtartják a tárgyalást.
Ilyenkor a megjelent örökös tetszése szerint diktálhatja a határozatot?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.09.30. 05:35

Jaj.

KovLajos # 2018.09.30. 10:57

Valaki kifejtené részletesen mi történik, ha - több örökös közül - csak egy (esetleg egy sem) jelenik meg a tárgyaláson?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.09.30. 11:08

Átadja a közjegyző a hagyatékot a távollétében. Megteszi ezt akkor is, ha egyetlen örökös, öröklésben érdekelt sem jelenik meg.

KovLajos # 2018.09.30. 11:46

Két örökös van: az elhunyt özvegye és egyetlen (közös, nagykorú) gyermekük,
a hagyaték tárgyát csak egy lakás képezi.

Az érdekeltek megállapodtak abban, hogy
a gyermeké legyen a 100%-os tulajdonjog,
a megözvegyült házastárs pedig holtáig tartó haszonélvezeti jogra tart igényt.

A gond, hogy a gyerek számtalan teendője, külföldi útja miatt nem tud megjelenni a kitűzött időpontban a tárgyaláson.
Ez esetben az özvegy hogyan tudja érvényesíteni a tervezett elképzelést?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.09.30. 12:10

Ja. Megállapodtak...
Szerinted, ha nem állapodnak meg, akkor mi a törvényes öröklés rendje?

KovLajos # 2018.09.30. 17:16

Én is ezt kérdezem, akkor már ketten kérdezzük.

Némi utánajárással megleltem a "törvényes öröklés rend" szabályait, sőt az engem érdeklő kérdésre szerintem kikövetkeztethető a válasz, de inkább megkérdezném a hozzáértők véleményét is.

Az özvegy holtig tartó haszonélvezeti joga mindenképpen jár, ez szerintem egyértelmű.
De.
Alapesetben a lakás tulajdonjoga 50-50%, vagy 100% (a gyermek javára)?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.09.30. 17:33

Én tudom. Csak próbállak rávezetni. Tudod, a pedagógiai optimizmus...