Hagyatéki kérdés


Kovács_Béla_Sándor # 2019.05.24. 07:44

Nem "ezt" szeretné bejegyeztetni, hanem "azt". Ebben a nyelvtani szerkezetben a távolra mutató névmás nem a teljes előző tagmondatra, hanem annak logikai tárgyára (grammatikai határozójára) azaz az özvegyi haszonélvezetre utal vissza.

;)

Kovács_Béla_Sándor # 2019.05.24. 07:45

Javítás: "... az előző tagmondat logikai és grammatikai tárgyára..." Szorri vagyok.

wers # 2019.05.24. 07:55

Nem "ezt" szeretné bejegyeztetni, hanem "azt".

Jól értem, hogy azt akarod bejegyeztetni, hogy:

Én is szeretlek.

Ragnar1989 # 2019.05.28. 14:47

Tisztelt szakértők!

Üdvözletem!Segítséget szeretnék kérni.
Párom apja lassan 5éve elhalálozott.Kb. fél éve kaptunk 1 meg keresést öröklési ügyben.Meg adtuk az adatokat 1 közjegyzőnek aki továbbitotta 1 másiknak.Elárult annyit hogy ingatlan ügy miatt keresik az örökösöket.Páromat és bátyját... Több mint 1 hónapja kaptunk 1 végzést, öröklési bizonyitványt.Amiben az állt hogy: A hagyatéki leltár szerint az örökhagyó után hagyatéki vagyon nem maradt,az elhunyt hozzá tartozója,, nemleges,, nyilatkozatot tett. Ezt a nemleges nyilatkozatot apósom hozzá tartozója tette, mivel nem volt tudomásunk hogy lett volna is valami vagyona.
Ebben az iratban még szerepel hogy xy.Kerület Önkormányzata öröklési bizonyitvány kiállitását kérte az öröklési rend igazolására ingatlan-nyilvántartási bejegyzés törlése és eredeti állapot helyreállítása iránt inditott perhez.
Ma pedig kaptunk egy végzést:A közjegyző megállapitja,hogy az 5.számu végzése 2019.év május hó 16. napjától jogerős.[a hagyatéki eljárásról szóló 2010.évi XXXVIII.törvény (a továbbiakban:Hetv.)91.§(1)bek., a Hetv.2.§(1)bek. alapján alkalmazandó polgári perrendtartásról szóló 2016.évi CXXX. törvény (Pp.) 359§(1.)bek.] E végzés ellen fellevezésnek helye nincs.

Esetleg röviden le tudná írni nekem valaki mit is takar ez pontosan?Köszönöm a figyelmet.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.05.28. 15:39

Az 5. sz. végzés jogerős. Szerintem ez elég egyértelmű.

Ragnar1989 # 2019.05.28. 16:16

Sajnos nekem nem.Fogalmam sincs mit jelent,azért is írtam. :)

Kovács_Béla_Sándor # 2019.05.28. 17:18

Most tényleg az anyagi és az alaki jogerőről szeretnél kisdolgozatot olvasni?
Legyen elég annyi, hogy nem lehet vele szemben fellebbezni, végleges, nem vitatható.

Ragnar1989 # 2019.05.28. 17:38

Az világos hogy végleges.Csak hogy mi az ami jogerős.Örököltek vagy sem...ezt nem tudom.5.számu rendeletre irtam hogy fogalmam sincs miaz.Én kérek elnézést hogy jogi dolgokban tudatlan vagyok!

rigoz # 2019.05.28. 17:47

Tisztelt Ragnar1989!

Az jogerős, ami a közjegyző /5. végzésében szerepel.

Ha jól értem azt jelenti, hogy az elhunyt után maradt ingatlanvagyon az államé, amit képviseletében a helyi önkormányzat vesz át.

Annyit fűznék hozzá a KBS által leírtakhoz hozzáfűzni, hogy lehet az /5. végzés - mint az ügy érdemében hozott döntés - ellen bizonyos szűk körben jogorvoslattal élni - a jogerő beálltát megelőző naptól számított 45 napon belül -, amennyiben valószínűsíti, hogy önhibáján kívül nem fellebbezett határidőben és az akadályoztatás megszűnésétől számított 15 napon belül lép fel, egyúttal fellebbezést is előterjeszt.

Ugyanakkor ettől függetlenül az ingatlant az önkormányzat közben ki fogja sajátítani és feltehetően árverezni fogja, azonban kérhető a végrehajtás felfüggesztése.

Ragnar1989 # 2019.05.28. 18:07

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

Kovács_Béla_Sándor # 2019.05.28. 18:10

Rigoz, te honnan tudod, mi volt az 5. számú végzésben, mikor a kérdező se tudja?

rigoz # 2019.05.28. 18:12

Ebből valószínűsítem: "A hagyatéki leltár szerint az örökhagyó után hagyatéki vagyon nem maradt,az elhunyt hozzá tartozója,, nemleges,, nyilatkozatot tett. Ezt a nemleges nyilatkozatot apósom hozzá tartozója tette, mivel nem volt tudomásunk hogy lett volna is valami vagyona.

Ebben az iratban még szerepel hogy xy.Kerület Önkormányzata öröklési bizonyitvány kiállitását kérte az öröklési rend igazolására ingatlan-nyilvántartási bejegyzés törlése és eredeti állapot helyreállítása iránt inditott perhez."

helyettes_017 # 2019.05.28. 21:47

Ragnar1989,

ha az öröklési bizonyítvány ügyszáma /5-re végződik, akkor az öröklési bizonyítvány lett jogerős. Vagyis senki nem vitatta azt, hogy a párod apja után kik, milyen jogcímen és milyen arányban örökölnének (ha lenne hagyatéki vagyon).

(Az ügyszám az öröklési bizonyítvány bal felső sarkában a közjegyző neve, címe, telefonszáma stb. alatt található és xxxxx/Ü/.../2018/Y. vagy xxxxx/Ü/.../2019/Y. formátumú.)

Azért én a helyetekben a tisztánlátás kedvéért megérdeklődném a közjegyzőtől vagy az ör.biz. kiállítását kérő önkormányzattól, hogy konkrétan melyik ingatlanra és milyen jog van bejegyezve a párod apja javára az ingatlan-nyilvántartásba, amely miatt a gyermekeinek esetleg még perben is kell majd állniuk.

Ragnar1989 # 2019.05.29. 08:12

helyettes017 ügyvéd nő ugyan ezt mondta ma.Azt is mondta hogy jön még irat,viszont a közjegyzőt nehéz elérni telefonon keresztül... még nem sikerült.