gyermektartásdíj behajtása külföldről


GGabcsi # 2012.10.09. 08:39

Szia! Bár nem vagyok ügyvéd, hátha tudok segíteni. Mindenképp vedd fel a kapcsolatot a belügyi szervekkel (tapasztalat, h. ők fognak tudni elintézni bármit is). Minden lehetséges adatot adj meg a volt férjeddel kapcsolatban, amit csak tudsz, és ne hagyd magad, ha először azt mondják, nem tudnak segíteni. Fontos, hogy melyik ez a külföldi ország (Dánia, az Egyesült királyság és Írország rendelkezik bizonyos opt-out-okkal, a legtöbbel Dánia-itt élek). De ha másik országról van szó, akkor együtt kell működniük Magyarországgal a Hágai egyezmény alapján, de csak hivatalos úton fog menni. Amit elindíthatna szerintem a végrehajtó is, de valószínűleg tudja, hogy nem egyszerű. Hidd el, nagyon segítőkészek otthon az illetékes hivatalban, ha te is kedves vagy, megpróbálják a lehetetlent is. Sok sikert!

mercedes103 # 2012.10.08. 17:09

A kérdésem a következő:a volt férjemnek 11 éve van külföldi munkahelye.közben elváltunk,és pár hónapja nem fizet gyerektartást.beadtam a bíróságra végrehajtásra,egy hónapig tologatták a papírt mire a végrehajtóhoz került,majd közölte a végrehajtó,hogy újra kell kezdenem az egészet,mert a belügyminisztérium tudja fel venni a kapcsolatot az ottani kormánnyal,és csak úgy tudják folytatni.ez akkor nekem mennyi időbe telik?:tényleg ez a menete?Nem az itteni végrehajtó továbbítja a papírokat?Mi van,ha az adós pontos címét nem ismerem,de a munkahelyét igen.Tudna nekem gyors választ adni?nagyon megköszönöm előre is.