Elmaradt tartásdíj behajtása?


Szilárd21 # 2017.07.06. 16:53

Kedves Szakértők!

Gyerektartás ügyben lehet-e aktát titkosítani? Ha már titkosítottak, akkor a fizetésre kötelezett hol kérheti a feloldását?

Előre is köszönöm a válaszukat!
Szép napot!

gerbera317 # 2017.07.04. 10:58

Alamit csak lehetne tenni, nem?

Ja. Például abba lehet hagyni ezt a "felézést". Érdemben pedig azt kell tenni, hogy ne csak tört tulajdoni hányad kerüljön árverésre, hogy kéred a végrehajtót, hogy az adóséval együtt a te részedet is árverezze el. 1/1-ben talán lesz rá érdeklődő. Azt, hogy hogyan kell ilyet kérni illetve kivitelezni, a Vht. 161. §-a szabályozza. Ebből a legfontosabb az, hogy a kérelmet kizárólag a végrehajtó által jegyzőkönyvbe foglalt nyilatkozatban vagy közjegyzői okiratban kell előterjeszteni. Tehát a szokásos írásbeli úton előterjesztett kérelem ilyenkor nem vehető figyelembe.

Osi23 # 2017.07.04. 10:12

Január óta mondja, hogy árverésre rakják a részemet. Tegnap beszéltem vele és úgyan ezt mondta: árverésre kerül a rész. Ha nem veszi meg senki akkor így jártam. Állam nem előlegezi meg, árverés ismét sikertelen lesz ( kinek kéne 1/4rész), sehol semmi nem kesz. Nem hiszem el, hogy az apa jár jól. Nekem ilyen kötelezettségeim vannak felé ( gyerek melyik iskolába megy, elköltözök szóljak neki, stb.), ő meg éli a kis világát. Alamit csak lehetne tenni, nem? :)

gerbera317 # 2017.07.04. 10:02

Olyan nincs, hogy "a végrehajtó nem csinál semmit". Valószínűséggel csinált is, megállapította, hogy behajthatatlan, és azóta szüntel a végrehajtás. Csakhogy a szüntelés nem azonos a "nemcsinálással". Szünetelő ügy kérelemre folytatható. Kérted?

Osi23 # 2017.07.04. 09:45

Jó napot.

Már több mint 6 éve nem fizet a gyerek apja gyerektartást. Sajnos a végrehajtó nem csinál semmit. Számomra az a 755 000ft sok amivel az apa tartozik. Ügyvéd nem segít, mert már végrehajtónál van az ügy. Akkor mit tudok csinálni? Van 1/4 részem az ingatlanából, de árverésen sem kell el. Valaki tudna ebbe tanácsot adni, segíteni? Köszönöm

gerbera317 # 2017.07.04. 08:27

ezt megtehetik-e, visszamenőleg 5,5 évre

Már meg is tették. És nem tették volna, ha nem tehetnék.

Ediliv # 2017.07.04. 08:10

Tisztelt Fórumozók,
egy érdekes eset miatt kérném a segítségüket.
Párom bírósági végzés alapján havi 50000 Ft gyerektartást fizet évek óta. Ma közölték a munkahelyén, hogy a végzésben az szerepel, hogy 50000 Ft, vagy x százalék, ezért ezt visszamenőleg érvényesítették, ezért most 1700000 Ft elmaradása van...
Az lenne a kérdésem, hogy ezt megtehetik-e, visszamenőleg 5,5 évre így kiszámolható-e a gyerektartás, és ezzel megterhelhető-e a munkabére?
A Magyar Államkincstár annyival elintézte az esetet, hogy eddig rosszul számfejtettünk... hivatalos iratot nem kapott ezeket az információkat telefonon mondták neki, de a most utalt fizetéséből már 100 ezer Ft-ot vontak.

Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdvözlettel,
Nagy Edina

ObudaFan # 2017.06.21. 15:43

Általában 6 hónapra visszamenőleg, kiveve, ha a jogosult önhibáján kívül mulasztott. De hát a te esetedben volt vegrehajtas, tehát elképzelhető, hogy nem evult el, ha az elévülést folyamatosan megszakították végrehajtási cselekményekkel. Ha mégis elevult, akkor vegrehajtas megszuntetese iránti per indítható.

RobRoy 79 # 2017.06.21. 15:31

Üdvözlet mindenkinek. Az lenne a kèrdèsem hogy meddig követelhető visszamenőleg az elmaradt gyerektartás? Azèrt kèrdezem mert règes règen volt egy felesègem ès született egy gyermekünk, elváltunk ès egyèb okok miatt nem fizettem a gyerektartást egy idő után, el telt 14 èv ès követeli visszamenőleg az egèszet. De eddig semmit nem csinált. A vègrehajtó már elárverezte az autómat. A rendőrsèggel fenyeget már. A gyermek mennyi idős koráig jelenthet fel ez miatt a rendőrsègen? A választ előre is köszönöm!

Burn Out # 2016.11.30. 05:31

Hozzáteszem, idén már autót is vett.” elő se fordulhat, hogy nem a saját nevére vette, vagy pedig nem ő vette, csak használja...

Ugye jól gondolom hogy ezek fényében nem fognak egy röhejes 25ezres gyerektartást megítélni az elsőfokú 40e helyett??” - nem, nem jól gondolod. ha megalapozott, amit leírt, akkor a II. fokú bíróság felülbírálja az I. fokú határozatot.

röhejes” - van, aki csak 10ezret kap és "örül" neki.

Vikoka # 2016.11.30. 04:21

Üdvözlök mindenkit!

Azt szeretném megkérdezni, hogyha beadtam a bíróságra az azonnali bírósági letiltó végzés kérelmemet gyermektartásdíjra, mennyi idő múlva "bírálják" el, vagyis mennyi idő alatt hoznak végzést?
Köszönöm

Dr.Attika # 2016.11.22. 10:13

Sora van ennek. Mindenkit megillet az elsőfokú határozat elleni fellebbezés joga. Ha minden feltétel teljesült, akkor az elsőfokú bíróság az ügyet a másodfokra felterjeszti. Az majd Önnek megküldi a fellebbezési kérelmet és majd Önnek azt kézbesítve tehet ellenkérelmet.

Bobba # 2016.11.22. 09:50

segítséget szeretnék kérni viszonylag gyorsan

Gyermektartás kapcsán lezajlott elsőfokon a perünk, apának persze nem tetszett az eredmény, adott be fellebbezést. ezt én ma iratbetekintés során néztem meg. két kérdés ezzel kapcsolatban:

  1. Beadhatok-e akár már most egy kérelmet hogy utasítsák el a fellebbezési kérelmét (meg tudom indokolni)?
  2. idén eladott egy ingatlant (amit elsőfokon nem mondott, de én tudtam róla), erre hivatkozva kértem hogy a visszamenőlegesen megítélt tartozást egy összegben kelljen fizetnie, ezt meg is ítélte a bíróság, most viszont ő arra hivatkozva kér részletfizetést (200e körüli összegre 24 havit) hogy az a pénz már nincs meg mert a jelenlegi párjával egy erősen felújításra szoruló üdülőt vettek...

A megítélt összeget (aug.-ig 35e, szept.-től 40e mert itt esett ki nekem a GYES) kéri hogy 25e-re mérsékeljék, mert ő 4 órás minimálbéres állásra van bejelentve és a havi nettó 41e ft-ból nem tud többet fizetni.
Hozzáteszem, idén már autót is vett.
Ugye jól gondolom hogy ezek fényében nem fognak egy röhejes 25ezres gyerektartást megítélni az elsőfokú 40e helyett??
előre is köszönöm a válaszokat!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.11.11. 05:55

Az utóbbi olcsóbb és valószínűleg gyorsabb is.

Vikoka # 2016.11.11. 04:27

Üdvözlök mindenkit!

Kérdésem lenne, hogyha a váláskor apa önként vállalta a gyerekek után 25-25 ezer Forint gyerektartás fizetését, de a múlt hónapban letiltást kapott a munkabérére 50 %-ot, így nem tudja a gyerektartást fizetni, ilyenkor mi a teendő. Adjak be végrehajtást, vagy azonnali bírósági letiltást?
Válaszukat köszönve

Burn Out # 2016.11.04. 17:02

gondolom a kettő apa közül egyiknek sincs munkahelye, illetve semmi vagyona, más tartásdíj fizetésére kötelezhető személy meg nincsen.

talán érdemes lenne a tartásdíj állam általi megelőlegezését kérni, ha ezt eddig nem tettétek.

(más ötlet: diákmunka)

végrehajtó1 # 2016.11.04. 16:52

Ha jogerős a fiz. kötelezettség akkor vh kell kérni.
Ha súlyos nélkülözés megáll akkor a btk-ban ez súlyosbító körülmény. Ha tett a jogosult feljelentést.

nem értem mi tart 10 éve....

Éva1995 # 2016.11.04. 16:42

Tisztelt Fórum!

Én egy nélkülözésben halmozott csonka család legidősebb ,nagykorú gyermek tagja vagyok. Édesanyám még három kiskorú testvéremet egyedül neveli . A csaladunk így néz ki jelenleg: egy anya (kereset nélküli)négy gyermek köztük dawn -kóros 5 éves kislány egy 15 és 17 éves nappali tagozatos tanuló végül én 21 éves , három apa, a három apából kettő élő és egy elhunyt. A két élő apa egyikük se teljesítette jogerőre emelt fizetési kötelezetségét , és mulasztásával a jogosultakar súlyos nélkülözésnek tette ki az elmút 10 évben. A 10 év pereskedéssel és haszontalan feljelentések tömkelegével telt el. Én mint nagykorú (21 éves) szeretnék segiteni édesanyámnak abban hogy jobb életvitelt élhessenek. Ön szerint mit tehetnék ennek érdekében? Hogyan kaphatnánk meg a megítélt több milliós elmaradt tartásdíjat? Egyáltalán van-e kilátás ebböl a 10 éves pokoli helyzetből?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.12. 14:20

Ők intézik, de rémlik, hogy benyújtani ezt is az első fokú határozatot hozó bíróságnál kell.

niebo # 2016.08.12. 13:32

Tiszteletem!!

Exem nem fizet négy hónapja gyerektartást bírósági végzésem van róla lelépett külföldre..Már kitöltöttem a nemzetközi végrehajtó lapot de passzolgatnak ide oda hol kell beadni..legutóbbi információm,hogy az Igazságügyi Minisztériumban ez valós?

köszönettel

Bori

ObudaFan # 2014.07.07. 14:43

Napsugár7

Te nem igazán tudsz mást tenni, mint hogy kéred az apuka agyéb vagyonából a végrehajtást.

Napsugár7 # 2014.07.05. 09:17

Tisztelt Fórum!
Szeretném a segítségét kérni!
9 éve nevelem egyedül gyermekeimet. Az apukájuk 1 évig önként, majd miután bíróságra került az ügy, keresetéből való letiltással fizette a gyermektartás díját. Az a cég akinél akkor dolgozott, egy ideig rendesen fizetett, majd egyszer csak elmaradt a tartásdíj küldése. Akkor én bementem a bíróságra és végrehajtást kértem, úgyhogy azóta a tartásdíj fizetése folyamatos végrehajtás alatt áll. Idő közben az apa munkahelyet váltott. Az új cég évekig probléma mentesen utalta a díjat. Ez év elejétől azonban minden megváltozott. Március, április hónapban nem utalták az összeget. Írtam a cégvezetőnek egy levelet, majd az apa beszélt vele telefonon, mert az ő fizetése sem érkezett meg. Az elmaradást ekkor nagy nehezen megkaptuk. Május, júniusban aztán megint nem utaltak. Beszéltem gyermekeim apjával, aki elmondta, hogy ő sem kapott fizetést. A cégnél csak hitegetik, hogy menjen dolgozni, majd rendeződnek a dolgok, de már nem bízik bennük, így e hónaptól úgy döntött másik munkahelyet keres. Többször megpróbáltam elérni a cégvezetőt telefonon, de nem veszi fel a telefont. Írtam neki ezzel kapcsolatban egy SMS-t, de nem válaszolt. Dolgozom, de egy keresetből hárman nem élünk meg. Nagyon nagy szükségünk lenne az elmaradt összegre, és természetesen a továbbiakban a folyamatos utalásra. Mit tehetnék az ügyben? Várom válaszát, és nagyon nagyon köszönöm!!!

Kata1980 # 2014.06.22. 12:33

Tisztelt Fórum!
2003 augusztusában váltam el 2 kiskorú gyermekem van. Ügyvéd előtt 10-10 ezer forint gyermektartási díjban állapodtunk meg a volt férjemmel. 2003-2009-ig egyedülálló anyaként 1 keresetből a 2 gyermekkel az ügyészségen, bíróságon, rendőrségen tettem feljelentéseket, több alkalommal végrehajtóhoz került az ügy és minden alkalommal az én javamra döntöttek. Azonban gyermektartást nem kaptam, vagy munkahelyet váltott, vagy megpróbálta elvenni a gyermekeket, vagy fellebbezett, megint megítélték megint nem fizetett stb. belefáradtam.
2013-ban újra megházasodtam és a férjemhez költöztünk 300 km-re az addigi otthonunktól. Felmerült, hogy talán az új lakhelyen hathatósabb intézkedéseket foganatosítanak a hatóságok. Elkezdtem hát elölről láss csodát sikerrel :) Visszamenőleg az elmúlt 5 év gyermektartási díj nemfizetést is megítélték és végrehajtásra került az ügy. Ez év márciusától kapom a végrehajtótól a volt férjem fizetéséből levont gyermektartást.
Az öröm azonban korai volt. A volt férjem feljelentést tett, miszerint nem érti a levonásokat, mert ő fizetett gyermektartást készpénzben az elmúlt 5 évben a szülei jelenlétében. Bevallja ugyan, hogy van elmaradása de csak 2013 október óta mert nem tudta hová költöztünk. A bírósági tárgyalásra felkészültem buktatható az is, hogy nem tudta hová költöztünk, hiszen beleegyező nyilatkozatot írattam vele alá amiben szerepelt a láthatás további helye, valamint a pénzátadás is buktatható hiszen ő nem tudta de már júniusban elköltöztünk és az új városban laktunk munkahelyem volt és nem is jártam az előző városunkban, 2013 decemberig. Talán belekuszálódik a hazugságaiba ez már előre látható.
2 kérdésem lenne:
az állítólagos pénzátadásról semmilyen dokumentuma nincs és nem is lehet! nyerhet-e pert a 2 szülő tanúskodásával?
Mivel ebben az ügyben alperesként szereplek, ha elutazom a tárgyalásra útiköltség térítést ad-e a bíróság? Vagy nekem kutya kötelezettségem nem kis pénzért oda-vissza 600 km utaznom a hatóság előtt tett hamis vád miatt a saját költségemen?
Válaszokat előre is köszönöm, szép napot
Kata

ObudaFan # 2014.06.19. 12:43

Mert a bíróságtól valószínűleg letiltó végzést kértél. Végrehajtási lapot kellene a bíróságon benyújtani. Ezzel egy időben pedig a rendőrségen feljelentést kellene tenni.

pillepille # 2014.06.19. 08:40

Gyermektartásdíj nem fizetése miatt szeretnék segítséget kérni. 2009.júniusában váltunk el. Két gyermek után 50ezer Ft gyermektartásdíj fizetést állapított meg a bíróság. Azóta kb. 3 alkalommal kaptam 20ezer Ft-ot, többet nem. Tavaly bírósághoz fordultam a nem fizetés miatt. Beadtam a szükséges papírokat. A bíróság elutasította a beadványomat, mert nem szolgáltattam adatot a munkahellyel kapcsolatosan. Szeretnék segítséget kérni, hogy ebben az esetben mi a teendő. Az apának nem tudom, hogy van e bejelentett munkahelye vagy sem. Azt biztosan tudom, hogy dolgozik. Albérletben lakik, a bejelentett lakcíme egy ismerőséhez szól (nem az albérletére). Nincs semmi sem a nevén (ingatlan, autó). 40km-re lakik tőlünk, így semmit sem tudok magam kideríteni róla. Szeretném megkérdezni, hogy mit tudok tenni én. Hová fordulhatok? Mit kell tennem, hogy hivatalból felszólítsák vagy kötelezzék a gyerektartás fizetésére? Felháborítónak tartom, hogy a bírósághoz fordultam, de a bíróság elutasítja a beadványomat, mert én nem adtam meg a munkáltatói adatokat. Hivatalból bárkinek joga lenne kideríteni mégsem teszi meg. Miért? Előre is köszönöm a választ.