ajándékozás / örökösödés


ObudaFan # 2016.09.22. 11:19

A közjegyző azokat a követeléseket fogja ismerni, amiket bejelentettek neki, de ha valaki nem jelentette be, attól még nem szűnt meg a követelése.

jucus006 # 2017.01.16. 21:13

Tisztelt Ügyvéd Úr/Hölgy!
Azt szeretném megkérdezni,hogy ha egy megörökölt ingatlanon tulajdonosi többséget szerzek.Jogomban áll-e ház eladást kezdeményeznem és eladnom,ha azt a kissebb tulajdonhányadú nem akarja aláírni.Illetve letétbe helyezhető-e számára az eladott ház árából az őt megillető rész .Vagy először meg kell szüntetni
a közös tulajdont? Köszönöm válaszát előre is.

drbjozsef # 2017.01.17. 06:08

A saját tulajdonrészedet eladhatod bárkinek, a tulajdonostárs engedélye ehhez nem kell, de elővásárlási joga van. Persze csak résztulajdont nem nagyon tudsz eladni normális áron. Az egész lakást nem adhatod el. Ha nem megy bele a tulajdonostárs az eladásba, akkor bíróságon kérheted a közös tulajdon megszüntetését.

Milcsi88 # 2017.02.23. 18:44

Gyermekemnek halálom előtt elajándékoznám ingatlanom.
Milyen teendőim lesznek ez ügyben?Köszönöm a válaszokat!

ObudaFan # 2017.02.24. 05:52

Egy ügyvédet kell felkeresned, ugyanis a földhivatali eljárásban kötelező a jogi képviselet.

sefi62 # 2017.02.25. 19:41

Tisztelt forumozok !Olyan kérdesem lenne hogy a hagyatéki tárgyaláson az a határozat született hogy köteles rész nem pénzben lesz kifizetve hármunknak,mivel az örökösnek nincs pénze igy az ingatlanra kerül bejegyzésre.Az én részemet szeretném a gyerekemnek ajándékozni,/APEH gond /azt még most 14 napon kell megtennem vagy ráér-e később is hogy ne tudják rátenni hivatalból a kezüket.Köszönöm a tanácsokat.

drbjozsef # 2017.02.25. 20:46

Szerintem mindegy, mert ha a NAV tudomására jut, akkor akár utólag is megvizsgálhatják, és hogy ha arra jutnak, hogy az ajándékozás célja a fedezetelvonás volt a tartozások elől, akkor úgyis semmis lesz, és végrehajtják a tulajdonrészedet.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.02.26. 08:01

Közeli hozzátartozó esetén törvényi vélelem áll a fedezetelvonó jelleg mellett.

sefi62 # 2017.02.26. 13:43

Tisztelt ügyvéd Úr !Ezt nem teljesen értem hogy mit jelent

ObudaFan # 2017.02.26. 15:45

Azt jelenti, hogy hiába ajándékozod neki, ha a NAV erről tudomást szerez, beperli a lányodat, hogy abból, amit neki ajándékoztál, hajthassa végre a követelését, ha tőled nem tudja.

drbjozsef # 2017.02.26. 18:04

sefi,

ha egyszer tartozásod van, akkor azt kell kifizetni a jövedelmedből, örökségedből, ajándékba kapott vagyonból, bármidből. Ráteszi a kezét ha tudomást szerez róla, és így van ez jól.

Dr.Attika # 2017.02.26. 18:43

Annak nem látom akadályát, hogy a kötelesrészi igényét a leányára engedményezze.

era1995 # 2017.03.05. 14:53

Jó Napot!93 ban 1/4 részt ajándékba kaptam .Októberben a nagymamám nekem ajándékozta 2/4 részét holtig tartó haszonélvezettel!Osztályrabocsájtási kötelezettség kikötése nélkül!A nagymamámmal közösen éltünk ebben a házban ö meghalt . a keresztanyám a mama lánya most köteles részt követel és használatidijat!kérdésem mire számithatok. tartok töle hogy irreális összeget kér a 1/4 részre !ha a mamának holtigtartóhaszonélvezete volt kérheti e visszamenőleg a ha
sználati dijat?

ObudaFan # 2017.03.05. 15:03

Használati díjat nem kérhet, legfeljebb a mama halála utáni időre, ha be szeretett volna költözni és megakadályoztad. A 93-as ajándékozás után kötelesrészt sem kérhet, a tavalyi után kérhet. Ha a kötelesrész alapjáról nem tudtok megegyezni, majd a bíróság kirendelt szakértőt annak a megállapítására, hogy mi volt az értéke az ajándéknak.

era1995 # 2017.03.05. 15:53

Köszönöm a választ! Még egy kérdés felmerül- Ö az 1/4 részébe bárkit beköltöztethet az én engedélyem nélkül?Azért gondolok erre ,mert ezzel fenyeget!köszönöm az eddig segitéget!

Kovács_Béla_Sándor # 2017.03.05. 17:14

Azért gondolok erre
Inkább arra gondolj, hogy kifizeted.

era1995 # 2017.03.05. 17:39

természetesen én kiszeretném fizetni .de ö addig szeretné idézem "megkeseriteni az életem"

drbjozsef # 2017.03.06. 07:36

Amíg bent laksz, addig nem koltoztethet be senkit csak ugy.

era1995 # 2017.03.13. 21:03

Sziasztok Szakértök!Az ajándékozási szerzödésben szerepel az a mondat hogy osztálya bocsátási kötelezettség nélkül igy is jár köteles rész?

ObudaFan # 2017.03.14. 05:30

era1995

Kötelesrész ettől még igen.

kutyaháza # 2017.03.17. 08:41

T.Fórum!
2010 évben ajándékozási szerződést köttöttem gywrmekemmel.A szerződésben,hozzájárultam visszavonhatatlanul a földhivatali bejegyzéshez. UGYANEZEN SZERZŐDÉSBEN AZ Elajéndékozott birtokában és használatában maradtam maradtam feleségemmel egyutt akinek szintén tulajdona van

Kérdésem, ÉRVÉNYES E a szerződés, jogszerü e aföldhivatali bejegyzés. megtámadhatom e.
tisztelettel Kovács

Kovács_Béla_Sándor # 2017.03.17. 09:19

Semmi olyat nem írtál, ami érvénytelenségi ok lenne.

aherd # 2017.03.19. 06:12

Tisztelt Fórum!

Egy ismerősöm testvére hitelt vesz fel, amelyben édesanyjuk lesz az adóstárs.
Többféle információt olvastunk ill. hallottunk arra vonatkozóan, hogy mi lesz az adóssággal abban az esetben, ha a testvére nem tudja fizetni a hitelt, és az édesanyjuk időközben esetleg elhunyna.
A kérdésem az lenne, hogy ismerősöm tovább örökölné az adósságot és a saját örökrészéből kellene megfizetnie vagy ez nem öröklődik tovább?

Előre is köszönöm válaszukat

ObudaFan # 2017.03.19. 07:46

A kérdésem az lenne, hogy ismerősöm tovább örökölné az adósságot és a saját örökrészéből kellene megfizetnie vagy ez nem öröklődik tovább?

A bank felé tartozni fog a saját örökrésze erejéig. Persze, ha rajta hajtják be, akkor a testvértől a testvére és az édesanyja közt fennálló belső jogviszony alapján kérhet megtérítést.

kv.kata # 2017.03.31. 16:28

Kedves Fórumozók!
Az élettársam börtönbüntetését tölti. Időközben édesanyja elhunyt, aki végrendeletében a lakását 2 kiskorú unokájára hagyta, a fiának pedig haszonélvezeti jogot biztosított. Még hagyatéki tárgyalás nem volt. Az elhunyt fiának én vagyok az egyetlen kapcsolattartója. A hagyatéki tárgyaláson szeretném bejelenteni a igényt az örökös részre az elhunyt gyermekének nevében. Viszont élettársamnak rengeteg adóssága van, azért úgy döntött, a köteles részét elajándékozza nekem. Van-e ennek valamilyen akadálya? Amennyiben nincs, nekem mennyi illetéket kell majd fizetnem az ajándék után? Köszönöm előre is a választ!