gyerektartásdíj


Christ # 2015.11.21. 09:33

Köszönöm a választ.
Igen nem törtênt végrehajtási cselekmény de ami még kérdés, h mivel a gyerektartás fokyamatos végrehajtás ott nincs elévülési idő? Ez egy nagyon fontos....ha valaki tudna erre válaszolni...

ObudaFan # 2015.11.20. 15:13

Christ

Letiltás sem történt? Végrehajtást kérő sem érdeklődött a végrehajtónál?
Elvileg lehet csalás, ha avégrehajtót megtéveszti, de őszintén szólva emiatt még nem láttam eljárást.

Christ # 2015.11.20. 11:19

Kedves Fórumozók!

A további kérdés ismételten nagyon fontos lenne, ha az anyuka nem jelentette be a végrehajtás megszűnését, hiszen apuka igazolta a befizetését tényét a gyerektartás címen, akkor ebben az esetben is fennállhat a folyamatos gyerektartás végrehajtása és nem évülhet el?

Köszönöm

Christ # 2015.11.20. 08:31

Kedves Fórumozók!

Két kérdésem lenne, a gyerektartás végrehajtása folyamatos, ebben az esetben ha nincs végrehajtási cselekmény 5 év után elévül vagy nem...a bíróságon a bírónő azt mondta mivel a gyerektartás végrehajtása folyamatos így az soha nem évül el, kérdésem miért, ha nem volt végrehajtási cselekmény?

A következő: A gyerektartás végrehajtásra került visszamenőleg 6 hónapra, apuka kifizette és tovább fizette, az anyuka a végrehajtóval ezt elfelejtette közölni, ebben az az esetben anyuka mit követett el, hiszen a végrehajtó követeli a már befizetett összegeket is.

Köszönöm a válaszokat előre is.

sönike63 # 2015.11.18. 21:58

Köszönöm a hozzászólásokat! Egy községben lakunk, 200 méterrel költözött arrébb tőlünk ahhoz akivel megcsalt. Ennek 3 éve lesz januárban, a gyerekkel azóta két szót ha váltott azt is az úton. Nem érdeklődik azt sem tudja mi van vele csak amit a faluban hall. Tehát hogy továbbra is támogassa a fiát önszántából ,ha nem kötelező szinte kizárt.Na mindegy ha küldi felvesszük ha nem akkor boldogulunk kettecskén.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.11.18. 13:31

A tartás céljára adott összeg nem követelhető vissza. Az új Ptk. ezt egy kicsit árnyalja, de a változás még jogászok számára sem világos és egyértelmű, egy laikus aligha tud mit kezdeni vele.

sönike63 # 2015.11.18. 11:44

Jól van de mi van ha visszaköveteli?Egy helyen lakunk és a gyerek is helyben dolgozik egy kis boltban.Itt mindenki tud mindenkiről mindent.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.11.18. 11:29

Akkor a kérdés nem kérdés. Ha küldi tovább, ne utasítsátok vissza. De ha nem küldi, akkor csak rokontartást kérhet a gyerek.

sönike63 # 2015.11.18. 11:17

Köszönöm KBS! Az igazsághoz tartozik hogy a férjem nem hivatalosan küldi a pénzt,elköltözött 3 éve és minden hónapban csak úgy felad minden hónapban 15000 ft.t.Tehát bírósági határozat nincs és semmilyen hivatalos végzés.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.11.18. 11:13

Ha azt akartad kérdezni, igazából nem jogosult már a tartásra. Átvenni meg eddig legfeljebb helyettes átvevőként vehette át.

Ha a gyerektartásra jogosultság egyszer megszűnt, aztán már csak a rokontartás szabályai szerint kérhet a nagykorú gyerek tartást. Szerintem.

sönike63 # 2015.11.18. 10:45

Sziasztok!
Fiamat nem vették fel az egyetemre most nyelv tanfolyamra jár és mellette 4 órában dolgozik.Jövőre újra jelentkezik egyetemre.Kérdésem: most amíg nincs tanulói jogviszonya átveheti-e a gyerektartást? A második pedig ha most nem jár neki a gyerektartás jövőre ha felveszik kérheti-e újra?
Köszönöm!

Immaculata # 2015.11.17. 00:14

De,a közjegyző előtt kötött megállapodás végrehajtható. De jobb lenne, ha bíróság rendezné ezt a kérdést.

Lilianna25 # 2015.11.16. 22:04

Sherlock!

Az első mondatod inkább nem kommentálnám. Gondolhatod, hogy többször kértem, hogy fizessen. Megértést meg nem várok tőled, hogy egy beteg gyerek mellett miért nem kívánok bíróságra rohangálni. Se időm, se idegzetem nincs hozzá. Közjegyző, vagy ilyesmire gondoltam, hogy ott írásban foglaljuk, hogy mennyit fizet havonta, ha nem teljesíti,akkor ez nem ér semmit?

Sherlock # 2015.11.16. 21:52

Nem lehet szűznek is, meg kurvának is lenni. Mondjuk kérd meg, hogy fizessen. Ha nem fizet, akkor marad a bíróság.

Lilianna25 # 2015.11.16. 21:17

Élettársam szeptember közepén elköltözött. 5 éves súlyosan beteg gyerekem egyedül nevelem (nagyszülő sincs a lakóhelyemhez közel, aki segítene). Nekem van állásom, épphogy kijövök a beteg gyerekkel a nettó 200.000-ből, ami ajövedelmem havonta.
Apuka eddig egy Ft gyerektartást nem fizetett. Havi nevetséges 20.000 Ft-ban állapodtunk meg szóban, mert minimálbért keres papíron. Bíróságra nem szeretnék menni, mert az ezzel járó idegeskedés nem hiányzik nekem se és a gyerekemnek se. Milyen megoldások vannak ezen kívül, hogy fizessen? A lakás az én tulajdonom volt és minden átalakítást együttélésünk alatt én fizettem, ő most albérletben él. Gyermekünk születése előtt nyilatkoztunk az önkormányzatnál, hogy együtt élünk, így vehette nevére a kislányt. Kell-e nyilatkoznom arról, hogy már nem élünk élettársi kapcsolatban.
Válaszokat előre is köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.11.16. 18:05

Nem kell kivárni, csak nem nagyon várható, hogy korábban megváltoztatnák a korábban megítélt összeget.

Radina598 # 2015.11.16. 16:55

Tisztelt Fórumozók!

Az után szeretnék érdeklődni, hogy férjemmel 2012.08.hóban váltunk el,akkor megegyeztünk 10 e Ft gyerektartásban.ez ugyebár nem nagy összeg és mivel a kisfiunknak speciális tornára volt szükség,, ezért emeltettem a 2 év letelte előtt. Sajnos a kért összeget nem adták meg,15e-re emelték 2014.03 hóban. Most megint szeretnék emeltetni, mivel ez se a várt összeg,ráadásul már 3 hónapja nem vitte el a gyereket. Megint ki kell várni a 2 évet? 2 év után is úgyanúgy kell számlákat,kiadásokat csatolni? Köszönöm válaszukat!

egyanyuka79 # 2015.11.16. 11:02

Elnézést, az előző levelemből az még kimaradt, hogy egyébként a lányom apja is magas keresettel rendelkezik, kb. 300-350 ezer ft nettó jövedelme van. (A természetbeni tartásra ilyen magas jövedelem esetén tudomásom szerint nem lehet hivatkozni.)

egyanyuka79 # 2015.11.16. 10:35

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Az új Ptk. szerinti gyermektartásdíj szabályozásával kapcsolatban szeretnék kérdezni.
Lányom 19 éves, az apjával él, tartásdíjat fizetek utána. Tudomásom szerint tartásdíjra akkor jogosult egy gyerek az új Ptk. szerint, ha a 20. életévének betöltéséig befejezi a középiskolát.
Ő most 11. évfolyamra jár. Évvesztesként az általános iskolát később kezdte, középiskolába 0. évfolyamos képzésre jelentkezett. Mivel tavalyelőtt megbukott, a 10. évfolyamot kétszer járta, jövő februárban, a 11. évfolyamon betölti a 20. életévét.
Köteles vagyok-e továbbra is gyermektartásdíjat fizetni, vagy rokontartásra vagyok kötelezett? Ha rokontartást kell fizetnem, a korábban megállapított 50 ezer ft csökkentését kérhetem-e? (Azért volt ilyen magas a tartásdíj, mert korábban sportolt és nyelvet is tanult, azonban ezek már megszűntek, és sajnos meg is bukott. Nem kollégista, nincs tartós betegsége sem, ami indokolná ezt a magas összeget.)
Nem arról van szó, hogy egyáltalán nem akarok utána fizetni, de ilyen magas összegű tartásdíj véleményem szerint, ilyen előzmények mellett nem reális, én kb. 25-30 ezer ft-ra gondoltam. Mindezek mellett ha jól tudom, a gyerektartásdíj kiskorúnak jár, ahol a másik szülő természetben is tartja a gyermekét, de rokontartás esetén már neki is pénzben kell fizetni, nem pedig természetben tartani.
És hát, egyáltalán köteles vagyok-e 20 éves koránál tovább fizetni, ha 21 évesen érettségizik, majd továbbtanul? És ha igen, meddig van tartási kötelezettségem?

Válaszukat előre is köszönöm.

Tina82 # 2015.11.07. 16:35

Nagyon szépen köszönöm a segítségét!
4. Jogos...:)

Kovács_Béla_Sándor # 2015.11.07. 16:12
  1. Tulajdonképpen igen.
  2. A végrehajtási lap kiállítása iránti kérelem benyújtásától.
  3. Az anyának nem kell perelnie, neki már van végrehajtható határozata.
  4. Bent hagytam a kristálygömböm az irodában...
Tina82 # 2015.11.07. 12:37

Tisztelt Fórumozók!

Bátyám elvált, egy, már nagykorú gyermek után fizet gyerektartást, ennek megszüntetésére indított most pert, mert a gyermek nem tanul tovább ( de nem kizárt, hogy később fog ), nem is dolgozik. Szolgálati járandóságából rendszeresen, havonta fizette a megítélt 20%-ot. Mellette vállalt munkát minden évben pár hónapra, változóan 8 és 4 órásban, illetve alkalmi foglalkoztatással. Ezen kereseteiből nem fizetett gyerektartást. Volt felesége ezt szóvá tette, de eddig nem kérte hivatalosan ( bíróságon ). A hölgy jövedelmi viszonyait nem ismerem. Lenne pár kérdésem, melyekre előre is köszönök minden választ, segítséget:

  1. Minden jövedelméből kellett volna fizetnie? Még az alkalmiból is?
  2. Ha igen és ezt nem tette, mit tehet a volt feleség? Itt is él az a lehetőség, hogy csak 6 hónapra visszamenőleg kérheti? Ez a 6 hónap mitől visszamenőleg értendő?
  3. Összehozható egyáltalán a 2 ügy, vagy először vizsgálják a megszüntetést ( jelen peres eljárás ), és a feleség igényeihez másik pert kellene indítania? 2 párhuzamos eljárás lehetséges?
  4. Mik lehetnek az ügy lehetséges kimenetelei? Megszüntetik, szüneteltetik, valamilyen indokkal tovább kell fizetnie? Vagy ez ennél bonyolultabb eljárás és inkább fogadjon ügyvédet?

Köszönettel: Tina

wers # 2015.11.07. 10:46

:)) köszi
Van úgy, hogy csak akkor érthető mire gondolsz, ha le is írod. (az is igaz, hogy sokkal izgalmasabb rájönni)

Kovács_Béla_Sándor # 2015.11.07. 10:41

Valószínűleg igen. Sőt, az is lehet, hogy a kereseti kérelemnek a bíróság alapjában sem ad helyt.
Vegyük úgy, hogy az első kérdésre válaszoltam.

wers # 2015.11.07. 10:11

Ez rendben, de az igénye nem túlzott?
A lányunk tanulmányaira hivatkozva ugyanúgy 100-120 ezer Ft-ra tartana igényt.