gyerektartásdíj


ObudaFan # 2015.08.13. 13:54

Karoly73

Kérhető.

pohicop # 2015.08.13. 14:22

Közös szülői felügyeletet ír a hölgy.
Ez esetben nem értem a gyermektartást mint követelést.
Mert ha mindketten közösen gondoskodnak a gyermekekről akkor nincs jogalapja. Nem?

Kovács_Béla_Sándor # 2015.08.13. 14:39

Közös szülői felügyelet esetén sincs annak akadálya, hogy egyezség alapján az egyik szülő pénzben teljesítse a tartási kötelezettségét.

bodnarpetra # 2015.08.13. 19:02

Közös szülői felügyelet lenne, de nálam lennének a gyerekek. Nála sokkal kevesebbet. Nem felesben.

bodnarpetra # 2015.08.13. 19:03

1,5 és 3,5 és 7 évesek a gyerekek.

pohicop # 2015.08.13. 19:52

Így már értem.

bodnarpetra # 2015.08.15. 11:19

Ha elválunk, és a férjem nem jelentkezik át más lakcímre (mintha továbbra is együtt élnénk), akkor esetleg igénybe vehetné ő az egész családi adókedvezményt? Így amíg én gyesen leszek, akkor kérhetné ő az egészet, és a felét nekem tudná adni.

bodnarpetra # 2015.08.15. 11:42

Közös szülői felügyeletnék a családi pótlékot is felesben vehetnénk igénybe, de a férjem azt mondta kérhetem én az egészet. Attól ő még családi adókedvezményben részesülhet?

Bori Bori # 2015.08.15. 12:03

A családi adókedvezményre az jogosult, aki a családi pótlékra jogosult. A ti helyzetetek jogilag rendezetlen, amíg nincs bontóperi ítélet, családi adókedvezmény tekintetében azt csináltok, amihez kedvetek szottyan.

Ítélet után:
ha úgy rendelkezik az ítélet, hogy a gyermeket egyenlő időközökben ki-ki saját háztartásában neveli, jogosultak vagytok az 50-50%-ra. Ekkor az egyik fél sem kérhet 50%-nál többet.

ha úgy rendelkezik az ítélet, hogy a szülői felügyeleti jog az egyik szülőé, akkor övé az egész családi pótlékra, családi adókedvezményre jogosultság. A másik fél nem igényelhet semmit.

Közös szülői felügyelet kérése esetén kifejezetten kérjétek meg a bírót, írja le, hogy fele-fele arányban vagytok jogosultak a családi pótlékra. Ezt azért írom, mert nekem a MÁK szarakodott, nem akarta utalni az apának a fél családi pótlékot, kevés volt nekik, hogy közös szülői felügyelet, hivatalos állásfoglalást kellet kérnem utólag a bíróságtól.

renikee # 2015.08.17. 10:24

Tisztelt fórumozók!
Olyan problémám lenne,hogy márciusban lejárt az állam által megelőlegezett tartásdíj. Gyermekem apja sem előtte sem azóta nem fizetett tartásdíjat! Nincs semmije papíron,bankszámlája sem.Nincs bejelentett munkahelye sem. Hová fordulhatnék ilyen esetben? Olyan hekyre ahol esetleg nem csak azt mondják neki,hogy ejnye-bejnye. Köszönöm a válszt!

Kovács_Béla_Sándor # 2015.08.17. 10:42

Hanem? Eltörik kezét-lábát? Vagy mire gondolsz?

gerbera317 # 2015.08.17. 18:18

Renikee, ha esetleg megerőltetnéd magad, és visszaemlékeznél, hogyan lett három évvel ezelőtt állam általi előlegezésed, akkor már január közepe felé tettél volna arról, hogy márciustól újra kapjad.

maximusz # 2015.08.25. 14:42

Tisztelt fórumozók!
A kérdésem az lenne, hogy a rokkantsági ellátás jövedelemnek minősül-e? Vonható-e belőle gyermektartásdij? Esetleg jogszabályi hivatkozás.
Mert eddig rokkantsági nyugdijam volt, amiből vonható volt a gyerm.tart.dij. De amióta változott a rendszer, a nyugdijfolyositó közölte, hogy már nem vonható le.
Sajnos az ügyiratot / melyben indoklásában a jogszabályt is megjelölte, nem találom /
Köszönöm a választ!

Kovács_Béla_Sándor # 2015.08.25. 16:43

Volt egy rövid időszak, ameddig így is lehetett értelmezni a törvényt. (Vht. természetesen.)

priva # 2015.08.25. 16:58

Tisztelt Jogi Fórum!
gyermekem betöltötte a 18.életévét, rendelkezik egy OKJ-s szakmunkás bizonyítvánnyal. Kérdésem az lenne, hogy egy újabb, ugyanilyen minőségű szakma megszerzése érdekében történő tanulmány idején köteles vagyok-e tartásdíjat fizetni?

ObudaFan # 2015.08.25. 21:42

Csak a rokkantsági járadék mentes a letiltás alól.

maximusz # 2015.08.27. 17:26

Ezek szerint,

  • ha valaki ROKKANTSÁGIELLÁTÁST kap, az jövedelemnek minősül SZJA, és végrehajtás alá vonható Vht?

    A bíróság a gyermektartásdíj megállapításánál jövedelemként veszi figyelembe, még akkor is,

ha nincs munkahelye és nem rendelkezik más jövedelemmel.

  • ha ROKKANTSÁGIJÁRADÉKOT kap, az nem minősül jövedelemnek és végrehajtás alá sem vonható!?

    Azért, hogy akik olvassák a fórumot azok számára is egyértelmű legyen.

Köszönöm válaszát!

ObudaFan # 2015.08.28. 08:55

A Vht. nem rendelkezik arról, hogy a bíróság mit vesz figyelembe a tartásdíj alapjaként, a Vht. a rokkantsági járadékot tekinti letiltás alól mentes járandóságnak.
Hogy a bíróság a tartásdíjat mi alapján határozza meg. Azt a Ptk. határozza meg: az átlagos jövedelem megállapításánál rendszerint a kötelezettnek a kereset megindítását megelőző egy évi összes jövedelmére figyelemmel kell lenni.

Fbau # 2015.08.30. 07:37

Tisztelt Jogifórum. Azt szeretném megtudni hogy van két kiskorú gyermekem 2014 ben külonmentünk a volt párommal, sok civakodás után 2014 szeptember ben bíróságon megegyeztünk közösfelügyeletben a bíróság határozatával a gyerekek velemélhetnek. A kérdés 2014 áprilisban a gyámhatóság ügyvédi segítséggel beadtunk a bíróságfelé tartásdíj megállapítást 30.000,- kétkicsire, azt az ügyvéd januárra visszamenőleg kérte. A volt párom viszont aztmondta hogy kapott a bíróságtól levelet ás elfogadja a 30.000,- ret fizeti. Az lehetséges hogy a bíróság visszamenőleg nemítélte meg? Sajnos a költözés miatt még nemjött a levelem meg közbejött az ítélkezési szünet. Azóta összesen 40.000 Ft-ot kaptam, ezt is részletekben. A gyerekeket nem látogatja, semmilyen formában nem keresi, nem érdeklődik róluk. Ezekkel az indokokkal kérhetem a közös szülői felügyelet megszüntetését?

ObudaFan # 2015.08.30. 11:53

A közös felügyeletet a bíróság bármelyik fél kérelmére fő szabály szerint megszünteti.
A bíróságnak bejelentetted, hogy megváltozott a címed? A perben is jogi képviselővel jártál el? Mert arról, ha itt döntés született, egyébként értesülnöd kellett volna, hiszen tárgyalást tartottak za ügyben. Persze, ha nem tud idézés tküldeni neked a bíróság, mert nem jelented be a címed változását , és jogi képviselőd sincs, akinek küldeni lehetne az idézést, akkor nem fogsz értesülni semmiről.

Fbau # 2015.08.30. 12:25

Nem volt jogi képviselőnk a gyermekelhelyezési per során. A gyerektartásdíj igénylését később adtam be. Az apa azt mondta, hogy a levélben amit kapott erről, annyi állt, jogerőre emelkedett. De tárgyalási időpont nem volt benne. A kérdésem annyi lenne, hogy a közös szülői felügyelet megszüntetését kérhetem-e azzal az indokkal, hogy a gyerekeket nem látogatja (9 hónap alatt kétszer jött), valamint nem fizet gyerektartást.

ObudaFan # 2015.08.31. 11:04

Menj be a bíróságra, nézz be az iratokba, és akkor kiderül, hogy milyen döntés született és mi emelkedett jogerőre.
A közös felügyelet megszüntetését arra hivatkozva leeht kérni, hogy a felügyelet körében nem megfelelő az együttműködésetek. A nem látogatás az ebben a körben szerintem jelentős tény, a gyermektartás nem fizetése meg szerintem kevésbé jelentős.

pötyike77 # 2015.09.01. 06:50

Szeretném kérdezni, hogy adott egy olyan helyzet, hogy 3,6M ft értékben a jutómból közös vagyonból levonásra került tartásdíj, ami 5 évre , a gyerek 18 éves koráig lett számolva 50e Ft-al havonta.
"Természetesen" ez a feleségemnek kevés, mert szerinte a gyerek főiskolára is fog menni, arra is kellene további 2-3M tőlem.
Szerintem pedig ez csak feltételezés, ha ezt most kiadom és nem megy mégsem a gyerek, akkor ezt nekem már senki sem fogja visszaadni 5 év múlva.
Az a kérdésem, hogy ha most úgy döntök, hogy nem számolok a 18 éves koránál tovább, mi történik, ha mégis megy főiskolára?
Milyen procedúra elé nézek?
Milyen költségei vannak egy gyerektartási pernek?
Vagy ez akkor már felnőtt tartásnak számít majd?
Az is úgy számolódik, mint a tartásdíj? Kb jövedelem 25%-a?
Nagyon köszönöm a választ!

Kovács_Béla_Sándor # 2015.09.01. 08:31

Én nem nagyon értem, miről beszélsz. Az az igazság, hogy ez nem a te belátásodon múlik, a mozgástered jóval szűkebb annál, mint amilyennek véled.

pötyike77 # 2015.09.01. 08:35

Kovács_Béla_Sándor köszönöm a válaszod.

úgy érted, hogy nem én döntöm el, hogy hajlandó vagyok-e fizetni több gyerektartást, mint a gyerek 18 éves kora?
Kötelezhetnek a tovább fizetésre ma, amikor még csak 12 éves?