gyermekláthatás


drbjozsef # 2019.06.23. 12:14

Kérj a helyi családsegítőnél vagy a gyámhivataltól segítséget. Szerintem náluk az ilyen mindennapos, tudják a válaszokat, merre induljál el - attól függően, hogy végülis mit szeretnél.

Nyafka # 2019.06.23. 10:50

Igazából nem magyaráz semmit jön az üzenet most nem tudom elvinni.
Vagy ha nála van előbb hozom a gyereket 1ora mulva ott vagyunk.

De ha beteg a gyerek akkor belemkot es az orvost hívogatja biztos beteg e.
Azt nem kérdi meg pontosan hogy van utana két hétig sem érdeklődik.
Pár órára se viszi el fel se merül hogy szívesen odaadom a saját hétvégémen is.

Elég ciki nekem így is orvosnál tanintézményben ez a kötözködés.

Rendben köszönöm a válaszokat utána nézek

drbjozsef # 2019.06.23. 10:31

Nyafka,

Szabályoztasd bírósággal. Pontosan.

Ha ez megvan, akkor máskor nem viheti el, ha nem akarod, illetve, ha megfelelő nyomós indok nélkül kétszer-háromszor nem viszi el a neki meghatározott időben, akkor mehet a következő kör a bíróságon, és teljesen elveszítheti a láthatást.

Nyafka # 2019.06.23. 09:17

Rendben köszönöm.
Igazából pótolni se akarja pedig amikor a gyerek egészséges bármikor lehetne.
De még sose érkezett felvetés erről.

aprilismajus # 2019.06.23. 09:11

Tisztelt Nyafka, mivel az apával a kapcsolattartásról csak látszólag egyeztek meg, egyik út lehet, hogy a bírósághoz fordul, s attól kéri a kapcsolattartás rendezését.

A másik út pedig az, hogy a gyámhatósághoz fordul, hogy tegyen igazságot.

Nyafka # 2019.06.23. 08:48

Kérdésem az lenne.
Ha az apa nem érdeklődik a gyerek felől sose.
Összevissza viszi el, az ügyvédi megállapodás szerint megvan határozva mikor viheti es kell hoznia de van hogy aznap szól indok nélkül smsben vagy emailben hogy nem tudja elvinni.
Van hogy 6 van hogy 4 hétig is ez ment.
De mikor a gyerek náthás vagy komolyabban beteg mikor orvosnál is jártunk igazolást is kaptunk hogy egészségesen mehetünk iskolába.
Akkor abba beleköt de csak az miatt hogy tényleg beteg e igazoljam amugy a gyerek állapota nem is érdekli.

Tehet vmit ellenem vagy en tehetek vmit az összevissza elvitel miatt?Hiszen mellette tervezni se lehet az önkényessége miatt.

ObudaFan # 2018.12.05. 13:53

A gyereknek kellene igazolni a látogatást.

Ria72 # 2018.12.05. 09:26

Üdv!
Hogy lehet bizonyítani ami nincs,nem történt meg?
Páromat nem látogatja a nagykorú gyereke.
De ő azt állította a bíróságon hogy látogatta.
Én nem tanúsíthatom, mert kéthetente járok haza( munkám miatt)
Ő állítja, hogy akkor látogatta, amikor nem láthattam.
Hogy lehet bizonyítani a nemet?
Köszönöm a választ előre is!
r. i. Andi

ObudaFan # 2018.12.04. 10:51

Milyen lehetőség van arra, hogyha esetleg az apa bekeményít, és a látogatásai alatt ellenünk hangolná a gyermeket, akkor valamilyen korlátozó rendelkezést foganatosítsunk?

Kifejezett ellennevelés esetég igen.

Ha együtt fogunk élni, akkor párom még jogosult lesz a gyerektartásra, vagy már nem?

Igen.

Ha esetleg az apát nem értesítjük a közös dolgainkról, összeköltözésről, stb. akkor jogi szempontból támadhatók leszünk?

Azt azért joga van tudni, hogy kikkel él együtt a gyereke.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.12.04. 06:28

Ugye, csak viccelsz?

Jampec82 # 2018.12.03. 20:38

Szép estét!
Páromnak van egy korábbi kapcsolatból (nem házasság és nem élettársi kapcsolat) származó majd 4 éves kisfia. Az apja elég ritkán látogatja, inkább csak az anya kérésére, 1-2 havonta. Ők külön élnek, viszont az ideiglenes lakcímük egy helyre van bejelentve. Jelenleg mi még külön élünk, de szeretnénk összeköltözni párommal és a kisfiával.
Több kérdésem is lenne:
Lehet-e a fentiek tükrében bármilyen jogi akadálya a mi összeköltözésünknek? Az apa milyen jogi lépéseket tehet esetleg ez ellen?
Milyen lehetőség van arra, hogyha esetleg az apa bekeményít, és a látogatásai alatt ellenünk hangolná a gyermeket, akkor valamilyen korlátozó rendelkezést foganatosítsunk?
Ha együtt fogunk élni, akkor párom még jogosult lesz a gyerektartásra, vagy már nem?
Ha esetleg az apát nem értesítjük a közös dolgainkról, összeköltözésről, stb. akkor jogi szempontból támadhatók leszünk?
Tudom kusza a helyzet, de előre is köszi az építő jellegű válaszokat!
Üdv

ObudaFan # 2018.12.03. 12:32

Lakhatási költségtérítést nem. De gyerektartást azt igen.

katti5 # 2018.12.03. 11:00

Köszönöm a választ! Mérnök létemre szokatlan hogy a 2*2 az nem négy a jogban. De értettem a válaszokat azt hiszem!

drbjozsef # 2018.12.01. 15:14

Látom nem ment át, pedig bölcsebb tanácsot nem kaphattál, mint amit KBS írt, de ha ragaszkodsz más véleményhez is :

1. Megteheti-e? Nem. De ha mégis megteszi?
(Érted, boltból lopni se szabad, mégis mennyien megteszik)

2. Semmikortól, de ha mégis megteszi?

3. Kérhet-e? Hát persze hogy kérhet. Ez egy szabad ország, azt kérhet amit csak akar.

4. Elviheti-e? Nem. De ha... go to 1.

5. "bizonyos tevékenységek gyakorlását", ej be szép ez. Hát bizonyosakat elvehet, bizonyosakat nem, de ha...

katti5 # 2018.12.01. 11:06

Szeretnék kérdést intézni abban az ügyben, hogy a válókereset megkapása előtt vagy azután, mikortól van joga az anyának különköltözve a gyermek láthatását korlátozni az apuka részére.
Háttérinformációk:
Nincs veszélyben a gyerek, nincs verekedés,italozás,drogozás,stb.
A gyerek ellátásban aktív szerepet vállalok, sokszor lényegesen többet mint az anyuka.
A gyerek 9 éves fiú!

1 Megteheti-e az anya a bírósági végzés előtt a végzésben foglaltak ismerete előtt, hogy prejudikálva, egyértelműen magához veszi a gyereket?
2. Ha megteheti(bár ezen őszintén szólva csodálkoznék, ha ilyen a jog), mikortól teheti ezt meg?
3. Kérhet-e ezek ismeretében lakhatási költség térítést?
4. Elviheti-e a végzés előtt más városba?
5. Elveheti-e az apukától bizonyos tevékenységek gyakorlását, ami a gyerek érdekeit szolgálná(konkrátan zeneiskolába járás és az azzal kapcsolatos dolgok, háttérinfóként, én magam zeneértő hangszeren jétszó ember vagyok, míg ő nem, tehát ebben egyértelműen én tudnék a gyereknek segíteni) , csak azért hogy velem szúrjpn ki, és nem tartja szem előtt a gyerek zenetanulási érdekeit? Konkrátan eldöntötte, hogy ettől fogva ő viszi zeneiskolába a gyereket(nyilván ez a legkisebb része a dolognak, mert ezt egy 12 éves testvér is megtehetné ha volna, de én már másfél éve ,omdem naponta min. félórát gyakorlok vele közösen, még szilveszterkor is. agyerek szereti ezt, naponta közös zenehallgatás, heti szolfézsban való aktív részvétel, zenekari próbák, stb.)

Kovács_Béla_Sándor # 2018.11.30. 07:57

Nincs ügyvéded? Legyen!

katti5 # 2018.11.30. 07:33

Szeretnék kérdést intézni abban az ügyben, hogy a válókereset megkapása előtt vagy azután, mikortól van joga az anyának különköltözve a gyermek láthatását korlátozni az apuka részére.
Háttérinformációk:
Nincs veszélyben a gyerek, nincs verekedés,italozás,drogozás,stb.
A gyerek ellátásban aktív szerepet vállalok, sokszor lényegesen többet mint az anyuka.
A gyerek 9 éves fiú!

1 Megteheti-e az anya a bírósági végzés előtt a végzésben foglaltak ismerete előtt, hogy prejudikálva, egyértelműen magához veszi a gyereket?
2. Ha megteheti(bár ezen őszintén szólva csodálkoznék, ha ilyen a jog), mikortól teheti ezt meg?
3. Kérhet-e ezek ismeretében lakhatási költség térítést?
4. Elviheti-e a végzés előtt más városba?
5. Elveheti-e az apukától bizonyos tevékenységek gyakorlását, ami a gyerek érdekeit szolgálná(konkrátan zeneiskolába járás és az azzal kapcsolatos dolgok, háttérinfóként, én magam zeneértő hangszeren jétszó ember vagyok, míg ő nem, tehát ebben egyértelműen én tudnék a gyereknek segíteni) , csak azért hogy velem szúrjpn ki, és nem tartja szem előtt a gyerek zenetanulási érdekeit? Konkrátan eldöntötte, hogy ettől fogva ő viszi zeneiskolába a gyereket(nyilván ez a legkisebb része a dolognak, mert ezt egy 12 éves testvér is megtehetné ha volna, de én már másfél éve ,omdem naponta min. félórát gyakorlok vele közösen, még szilveszterkor is. agyerek szereti ezt, naponta közös zenehallgatás, heti szolfézsban való aktív részvétel, zenekari próbák, stb.)

Kovács_Béla_Sándor # 2018.11.29. 17:29

:/

sissy074 # 2018.11.29. 17:23

Kedves Fórumozók!Tud valaki tanácsot adni? Láthatáskor apuka részéről verbális bántalmazás történt egy kis hajhúzással tetézve.Rendőrségi feljelentést megtettem.Hangfelvételem van az ordítozásáról vagy inkább őrjöngéséről,többek között elhangzik :"agyon baszlak" eltöröm a kezedet" k ..anyátok,megtéplek"stb! Milyen módon védhetem meg a gyerekeket?Válóper beadva kapcsolattartást családsegítőben kötött megállapodás szerint eddig betartottam.De hétvégén újabb láthatás lenne esedékes,melyre nem szeretném a gyerekeket átadni.A családsegítőbe tegnap volt esetkonferencia amin az apa a felügyelt láthatásba nem egyezett bele.A gyámügy tehetetlen mert bíróságon van az ügy.Ma a bíróságra is beadtam a pót beadványt a hangfelvétellel,és kértem rendeljék el a felügyelt kapcsolattartást.De addig mit tehetek?

ObudaFan # 2018.11.25. 08:57

rzsr

Itt található:
http://njt.hu/…/njt_doc.cgi?…

És a 6. § (2)-ből láthatóan dec. 22-től jan. 2-ig van szünet. Ami nem tartozik bele a ti szempontotokból, az dec. 25-26., mert arra a kétnapos ünnepek szabályozása vonatkozik.

rzsr # 2018.11.23. 20:18

Szünetekkel kapcsolatban érdeklődnék Önöknél. Volt férjemtől elváltunk, és most a téli szünet megbeszélése okoz feszültséget.
Konkrétan az a kérdésem, hogy a téli szünet konkrétan melyik napon kezdődik és melyik napon fejeződik be?
Úgy olvastam, hogy a szünetek előtti hétvégék nem tartoznak bele magába a szünetbe.
TEhát a 2018-as téli szünetnél ez azt jelenti, hogy maga a szünet december 27-én kezdődik. Ez így van e? Vagy pedig már december 22, szombat is beletartozik e?
Hol található erre törvény?
Köszönöm megtisztelő és gyors válaszukat!

mucogi # 2018.11.23. 13:41

Mi van olyankor,ha én jelzem apukának 1 héttel a láthatós hétvége előtt,hogy szombat munkanap,,gyereknek iskola van és nem tudja elvinni...vagy elviszi most vagy csak utána héten..közölték,hogy márpedig ők biza jönnek érte 1 hét múlva.na bumm....ennyire értelmes apukája van a gyereknek..

mucogi # 2018.11.21. 12:52

Apuka egy lusta disznó....a szülei ugy ugrálnak ahogy ő fütyül,nem akar rezsit fizetni,apa kifizeti,nem akar gyt fizetni ,apa kifizeti...apa mindent megold.Na ezért nem jön apuka a gyerekért....én meg már azért kímélném a volt anyósékat,hisz nem egészségesek...após stroket kapott,most szivinfarktust,de az exem szerint ezek mind jelentéktelen gondok az édesapjával...szóval vannak vele gondok...
nekem sem apósékkal van bajom,hanem azzal,hogy a gyerekük nem tanulta meg 44 év alatt az önállóságot.

wers # 2018.11.21. 12:05

Ehh... most teljesen másként fested le a képet, mint eddig. Azt írtad, apa helyett viszik a nagyszülők. Most hogy van?

mucogi # 2018.11.21. 10:45

Nem akarom tiltani,két láthatás között és szünetekben szokott náluk lenni a kislány,mert pont hogy apuka tiltja tőlük.Ezeket meg apuka nem tudja mikor van mamáéknál a gyerek mert egyből el akarja vinni,merthogy a mamáéknak semmi közük a gyerekhez,szerintem meg nekik több joguk van a tetteik alapján mint aki tul,képp csak "megcsinálta",mert azon kivül sokat nem tett a lányáért 10 év alatt...