házastársi különvagyon


ObudaFan # 2017.08.09. 21:51

Abból a szempontból, hogy a házasság felbontása esetén a férj visszakövetelheti az ajándékot meghiúsult feltevésre hivatkozva, mindegy, hogy különvagyon.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.08.09. 18:31

És a férjed?

Bea1 # 2017.08.09. 17:32

Én senki ellen.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.08.09. 09:41

Ez legfeljebb tény, de nem a jelentősége. Kivel szemben akarsz hivatkozni a különvagyonra? (Nem bírom a titkolózó ügyfelet, aki, bár azt hiszi, nagyon okos, úgy lehet a titkolózással magával szúr ki.)

Bea1 # 2017.08.09. 09:35

Hát hogy akkor nem házasság alatt szerzett közös vagyon.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.08.09. 09:03

Az. De mi a jelentősége?

Bea1 # 2017.08.09. 06:07

Különvagyonom-e az az ingatlan, amely már házasságkötésünk előtt párom nevén volt, de nemrég nekem ajándékozott?

nonolet # 2017.08.08. 21:34

"Azért a pénzt én kerestem :D én mo. második legnagyobb cégénél dolgoztam akkor. Négyszer annyit kerestem, mint ő."

Akkor mégis mi a jó francért mentél hozzá vissza?!

" Ő 11 éve is ftörm.ként szerelt le.Ha mond ez valamit. "

Miközben le is nézted...

-

Tipikus önsorsrontó megoldásssal élted le az életed, úgy tűnik.

Miért, ha még csak nem is a pénz kényszere miatt!
Nem értem...

Vajon most készen állsz már fejben arra, hogy messzire menj? és elfeledd.

Mert másként nem szabadulsz tőle most sem, soha.
Hiába válsz el.

nina1006 # 2017.08.08. 19:00

Én us negyediesnek mondom, de mashol meg ezert szolnak meg... Mist jo akartam lenni... 99.08.22.ei, késett egy évet, most megy negyedikbe. Sajnos

Kovács_Béla_Sándor # 2017.08.08. 18:54

12.-es azaz középiskola 4.-es.

Ááááá... Ezt én soha nem fogom már megszokni.

nina1006 # 2017.08.08. 18:22

Szövegértelmezés meg 0 sztem. Attól h lemondom a horribilis 4200 ft os gyt-t még ott marad a lakasomban. Csak a gyt marad a fizetéseben. A cspt meg nem is lehetett, mer a nőnek epp ez volt a baja, h ha egyedül álló vagyok miért nem a magasabb összegűt igénylem. Ergo se csalás se semmi nem volt, se segítségem, aki kirakta volna

nina1006 # 2017.08.08. 18:17

Azért a pénzt én kerestem :D én mo. második legnagyobb cégénél dolgoztam akkor. Négyszer annyit kerestem, mint ő. Ő 11 éve is ftörm.ként szerelt le. Ha mond ez valamit. Azert 3 gyerekkel elég nehéz régiót váltani :D Tehát nem kellett a pénze. :D De nem tudtam h ezen a fórumon is megy a mocskolodás. En csak jogi tanácsot szerettem volna. De mindegy. Köszi az eddigieket. :D

nonolet # 2017.08.08. 17:57

én lemondom a családit meg a gyerektartast. Erre úgy döntottünk, inkább esküvő.

A helyett, hogy elköltöztél volna a francba az ország mási végébe egy ilyen elöl. A házat meg eladtad volna... hisz a tiéd volt.

De neked kellett a genyó, aki a pénzforrása volt.
Még a kínlódás árán is.
Nem mertél önállóvá válni.

-

De már mindegy... elmúlt.

Azonban a kiút most is ez!!!

Elköltözni messzire és a házat eladni.
Mert amíg a közeledben van csak a baj lesz veletek eztán is. Csak a válás nem oldja meg a problémádat...

Fel kell nőnöd végre és elszakadni tőle végleg.

nonolet # 2017.08.08. 17:49

KBS

12.-es azaz középiskola 4.-es.
Azaz 18 év körüli...

nina1006 # 2017.08.08. 16:11

És most már attól félek, ha holnap kiengedik, a távoltartást biztosan betartja majd, de higy fog rajtam bisszút állni. Mert megígérte. És ezt a oerben nem tudim higy érheti majd el...

nina1006 # 2017.08.08. 15:56

Én nem háborúzok. Kértem az elején us és azóta mindig, h menjen bele a közösbe. "Nem, mert szeret és nem akar válni". Így muszáj volt tényállásozni. Azután oedig megígérte, h tönkre tesz. Ő háborúzik, én csak szabadulni szeretnék végre.

nina1006 # 2017.08.08. 15:53

Ti nem éltetek együtt rendőrrrel. Ilyen emberrel. A rendszerváltás előtt. Látszik. Első gyerekünkkel voltam terhes, mikor először megrúgott. Hívtam a 107et, bemutatkoztam, az üti válasza ennyi volt: legalább maga ne szórakozzon velünk. Férjem összetörte a telefont ezután. Régi tárcsás készülék volt, azzal idébb se tudtam menni. Mindig úgy ütött, ha részeg volt, h ne maradjon byima. "Mert ezt megtanítják hogy és hiva kell úgy ütni". Szomszédok nem tanúskodtak, " egy rendőrrel mindig jó jóban lenni." Abban az időben egy rrndőr azt csinált amit akart. Elváltam, de kirakni nem tudtam. Gyesen voltam, mikor feljött az aoja es az anyja és megfenyegettek. Tanú nem volt. Aztán egyszer felhívott a kap.ról egy nő, h fel fog jelenteni, h felveszem a 3 gyerekre járó családit, úgy h a férjemtől vinják a gyerektartást és egy a lakcímünk. Higy tényleg gazd. ugyintéző volt-e nem tudom. Mindenesetre én megijedtem. Elmondtam a ferjemnek, h a kollégája azt mondta h vagy kijelentkezuk ő, vagy én lemondom a családit meg a gyerektartast. Erre úgy döntottünk, inkább esküvő. Az egyébként is egész nyugodt időszak volt. Lehet rajtam nevetni. Es ugy eltünk tovább. Aztán megint jött egy nő az életünkbe és kezdődött munden előlről. Mert sajnos inádja a nőket és olyankor még többet iszik és még agresszívabb. Teltek az évek, a gyerekek felnőttek. Ő mindig beleállt valamelyikbe. Verés veszekedés lelki terror. Persze fizikális nyom nélkül, így orvos sem látta őket emiatt sosem. 11 éve nyugdíjban van, azóta számtalanszor viltak kint jarőrök intézkedni, amit persze sisem írtak le. Nincs nyoma. Mert régi kollégák, " és gyere ... megbeszéljük a ház előtt". Ennyi volt az intézkedés mindig. Nem akarom már nyújtani. Izt tartunk most. Tavasszal elszakadt a gyerekeknél meg nálam is a cérna. Gyámhivatal védelembe vétel a kicsinek, élet és ifjúság védelem a kap.on... Környezettanulmány,adatgyűjtés eredménye: nagyon rendes család, a férj rendőr... (Tehát süketek a szomszedok, mert volt, h a kisebb fiunkat a lepcsőházban verte. Ennyi a történet dióhéjban. A kicsi egyébként mist 23án tölti a 18at, ezért a hivatalok is csak ímmel-ámmal foglalkoznak velünk, mert mire határozat születik, úgyis nagykorú

Kovács_Béla_Sándor # 2017.08.08. 14:21

Csak azt nem értem, hogy ha 1X már volt egy válás ... Ugyanezek miatt.
Akkor minek kellett újra hozzámenni?!

Jó szemed van. Lehet, hogy valaki szórakozik velünk? Tudnám, mi öröme van benne.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.08.08. 14:19

Gyerekek nagykorúak, nincs kapcsolattartás, meg elhelyezés. A kicsi ugyan 12.-es
Már bocsánat, de a 12 éves gyerek nem nagykorú. Sőt, még korlátozott cselekvőképessége sincs.

nonolet # 2017.08.08. 14:06

Csak azt nem értem, hogy ha 1X már volt egy válás ... Ugyanezek miatt.

Akkor minek kellett újra hozzámenni?!

Kovács_Béla_Sándor # 2017.08.08. 13:22

Látom, a finom célzást nem érted. Arra próbáltam utalni, hogy te háborúzol pereskedés címén. Nem kellene, mert ez így nagyon kínos mindenkinek (feleknek, gyereknek, bírónak, és igen, még az ügyvédeknek is), és ami kínos, azt akkor is hosszúnak érzi az ember, ha csak néhány hónap.

ObudaFan # 2017.08.08. 13:21

Dehogynem, állítani bárki bármit állíthat.

nina1006 # 2017.08.08. 13:19

Nem állíthat ilyet, az első válásunknál is elismerte, azt az ítéletet is csatoltuk a mostanihoz. Nem újítottunk fel semmit, 20 éve két szobát tapétáztunk. Azt ő már "lelakta". És a mostani első tárgyaláson is elismerte, h valóban külön vagyonom. Gyerek voltam, nem is ismertem még, mikor örököltem. Semmit sem tett hozzá, azon a két szoba tapétázáson. Néha a csapot gumizta :D Nem állíthat mást.

ObudaFan # 2017.08.08. 13:15

Ha csak állítja, hogy nem (teljesen) a különvagyonod az ingatlan, már lehet az igen hosszú is.

nina1006 # 2017.08.08. 12:12

Igen, írtad. Szerintem nem lesz hosszú. Nincs miért. Ő eddig kötötte magát, hogy nem akar válni. Ilyen nincs. a másodikon elválasztanak, miért ne. Leírtam az előzményeket, az eltelt 29 évet. Az ivást, agressziót, verést, és mi már 91ben elváltunk, csak akkor nem volt még családsegítő, meg a gyámhivatal se így működött, nem volt távoltartás. Úgyhogy hiába volt saját külön vagyonú lakásom, nem tudtam kirakni. Senki sem mondta, h menjek be a bíróságra, és kiteszik...
Egyedül voltam, teltek az évek, az ivás, agresszió, verés maradt.
Most a gyerekek megunták a balhékat én meg a legújabb nőt+az ivást.
A tényállásban leírtam mind ezt, az első házasságunkat, meg az azóta eltelt 26 évet. Meg h mentális problémák miatt tették nyugdíjba. És azóta semmit nem csinál, csak iszik. Nyár elejétől felgyorsultak az események, tárgyalás, távoltartás, ma meg bevitték.
Nincs közös vagyon, ami van, azon meg tudunk egyezni. A lakás az enyém, van egy autó, én lemondok róla. TV-t, DVD lejátszót visz, nekem marad a mosógép meg a takarítógép. Ezen melyik bíró akad fenn? A kocsi miatt ő visz többet számszakilag.
Gyerekek nagykorúak, nincs kapcsolattartás, meg elhelyezés. A kicsi ugyan 12.-es, de gyerektartásba bármibe belemegyek. A középső egyetemista, rá már az első tárgyaláson azt mondta a bíró, hogy majd ő mérlegel. A legnagyobb pedig dolgozik. Feleség tartást nem kérek :D
Miért lenne hosszú, és kínos?
Bele kellett volna mennie elsőre a közösbe. De nem, mert ő szeret... Aha