Válóper előtt!


Jeromos # 2006.06.05. 12:50

Sziasztok!
Én már túl vagyok a válóperen, viszont a volt férjemmel 40-60% arányban közös lakásunkban nincs megegyezés. Õ él benne, az én részemet kifizetni nem akarja és eladni sem.

A biróság - annak ellenére, hogy én már kiköltöztem - megosztotta a lakást, a 3 szobából az egyik az én kizárólagos használatomba került.

A kérdésem az lenne, hogy kiadhatom-e én ezt az egy szobát a volt férjem beleegyezése nélkül bérlőnek.

Nagyon köszönöm előre is, ha valaki tudja ill. megmondja, hol tudok utána nézni. A Ptk ide vonatkozó részeit már átolvastam, de nem találtam választ.

monalisa1 # 2006.06.05. 12:35

Július 20 - augusztus 20.

De ügyeletet mindenhol tartanak, az esetleges friss kereseteket átveszik stb.
Csak éppen érdemi ügyintézés (= pervezetés stb.) nincs.

Az itteni alanti oldalakat (= hozzászólásokat) javaslom olvasgassad vissza , mások esetéből hasznos lehet esetleg valami.

Pirszi # 2006.06.05. 11:54

Tényleg van nyáriszünet a bíróságon?

Pirszi # 2006.06.05. 11:53

Köszönöm a gyors segítséget monalisa1!! Nem is gondoltam, hogy ilyen gyorsan megkapom.

monalisa1 # 2006.06.05. 11:15

www.magyarorszag.hu honlapon az "Ügyek A - Z-ig" felsorolásban olvassad a "házassági bontóper" fejezetet.

Együttérzően és sajnálattal...

monalisa1 # 2006.06.05. 11:10

www.valas.lap.hu
www.magyarorszag.hu/…ok/szemelyek, csalad/hazassag/hazassag felbontasa

Pirszi # 2006.06.05. 09:45

Sziasztok! Tudtok nekem pár oldalt ajánlani ahol beadott keresetek másolatát, mintáit lehetne lelesni? Nem sűrűn válik az ember fia- lánya.Előre is köszönöm.

ObudaFan # 2006.05.22. 17:29

A bírói gyakorlat szerint azért még van. :)

Kovács_Béla_Sándor # 2006.05.21. 17:14

Nincs már "békítő tárgyalás".
Szvsz Sidney elég messze van ahhoz, hogy az ott tartózkodás elháríthatatlan akadálynak minősüljön. Mindenesetre egy írásos nyilatkozatot, amelyben - erre az elháríthatatlan akadályra hivatkozva - maga is kéri a meghallgatása mellőzését, bizonyára elősegítené, hogy a bíróság is így lássa.

lecskovitz # 2006.05.21. 13:49

Kedves Obudafan! Köszi az infót! Válaszod hatására további kérdések vetődtek fel: Vajon elháríthatalan akadály lehet, ha a párom (felperes) Sydneyben él? Meg lehet oldani azt hogy a békítőn képviseltesse magát valakivel? Ha nem, mit kell tennem, hogy a pert ne szüntessék be??

ObudaFan # 2006.05.21. 09:31

Ha valamelyik házastársnak a bíróság elôtt való megjelenése elháríthatatlan akadályba ütközik, a személyes meghallgatás nem kötelezô. Tehát elháríthatatlan akadályról van szó, nem mindegy, hol is van az illető.
Ha a felperes - a fenti esetet kivéve - az elsô tárgyaláson személyesen nem jelenik meg, a pert meg kell szüntetni.

lecskovitz # 2006.05.21. 09:26

Sziasztok! Lenne néhány kérdésem a bontóperben tartott első tárgyalással kapcsolatban. A párom külföldön él, én itthon. Hogyan lehet megoldani, hogy a személyes meghallgatáson ne kelljen jelen lennie? Mi történik, ha nem jelenik meg???
Előre is köszi a segítséget!

pbarbi # 2006.05.03. 12:27

Kicsit késve ugyan, de köszönöm a segítségeteket! Üdv.: pbarbi

ObudaFan # 2006.04.10. 18:12

Célszerű a keresetben kérni, de ha nem, akkor a keresetben utalni kell rá. Ugyanakkor az előírt formanyomtatványokat kitöltve mellékelni kell hozzá.

monalisa1 # 2006.04.10. 14:14

Szóval: Ügyintézés/Ügyleirások/Adó, illeték, vám/Illetékek/Bírósági eljárási illeték - illetékmentesség, mértékelt illeték.

Szép sorjában a lehívások és meg fogod találni a keresett szöveget.

monalisa1 # 2006.04.10. 14:09

Kedves pbarbi: http://Magyarorszag.hu/ügyintezo/ügyleirasok/adovam/illetek/bírósagi eljárási illetek/illetekmentesseg, mersekelt illetek.

Lehet kérni a bíróságtól személyes illetékmentességet, melynek feltételeiről a fentiekben részletes információt olvashatsz.

Kérd már a keresetlevélben, de akár az első tárgyaláson is előterjesztheted a bírónak ezen kérelmedet - melynek megadásáról egyidejűleg, külön végzésben dönt.

pbarbi # 2006.04.10. 13:11

Kedves Monalisa!
Ismét a segítségedet kérném. Szeretnék illetékmentességet kérni. Nem tudom hogy kérhetem e a bontókeresetben, vagy írjak hozzá külön kérelmet? Segítségedet előre is köszönöm!

monalisa1 # 2006.04.06. 15:10

Ha a tárgyaláson majd lemondtok a fellebbezési jogról, akkor a bíróság döntése egyből jogerős - ezzel is rövidítve az eljárást.

monalisa1 # 2006.04.06. 15:06

Ha nincs köztetek a válást illetően vita, és az azzal kapcsolatos alantiakban sem, akkor ügyvéd nem szükséges - jelen esetben csak felesleges többletkiadás lenne.

monalisa1 # 2006.04.06. 15:02

Nem tudni mi volt az oka, hogy előzőleg a bíróság még nem választott szét benneteket., vélelmezve a bírónőnek nem volt kellően meggyőző valamelyikőtök válási szándéka, illetőleg a gyerek érdekét nézte amikor próbált egybe tartani benneteket...

No mindegy, remélve most már nem lesz akadálya a válás kimondásának, annál is inkább, mivel a több évi különélés önmagában is elég ok egy házasság felbontására.

A válási szándékot a békítőn ismételjétek meg - azt jegyzőkönyvezik -, így utólagos "papír" nem szükséges.

Végérvényesen és visszavonhatatlanul elhidegültetek egymástól, jó ideje már másik párkapcsolatban élitek mindketten az életet tovább.

A lényeg az, hogy a keresetlevélben legyen leírva minden ami a gyerektartást, a láthatást ill. kapcsolattartást részletesen leszabályozza. És hogy egymással szemben semmiféle követelésetek nincs.

Az hogy mennyi idő azt előre nem lehet megmondani., minden bíró körforgásszerűen veszi a neki szignált ügyeket - legfeljebb a tárgyaláson kérjétek a mielőbbi újabb tárgyalás időpontját.

Majonéz # 2006.04.06. 12:01

Kedves Monalisa! Köszönöm a választ. Valami lehetőséget keresünk erre, hiszen 5 éve külön élünk, külön lakásban, apa szerint a gyerek nálam a lehető legjobb helyen van, (ezt a bírónőnek is elmondta) nincs vagyonmegosztás, nincs semmi. Még 1 kérdés: ha a békítő után másnap beadom a papírt, hogy fenntartjuk a válást, az szerinted kb. mennyi idő még?

monalisa1 # 2006.04.06. 11:51

Kedves Majonéz: ha MINDEN tekintetben előzetesen meg tudtok egyezni (...), és ezt a bíróság elfogadja, akkor úgy 3-4 hónap múlva "szabadok" lehettek már., az un. békéltető tárgyaláson még nemigen választ szét a bíróság, a másodikon már igen.

A válási szándékot megerősítheti a több évvel ezelőtti kisérlet.

Majonéz # 2006.04.06. 10:50

Segítséget szeretnék kérni! Már egyszer beadtuk közös megegyezéssel a (4 és fél éve)válókeresetet és elmentünk mind a ketten a tárgyalásra is. Ott nem választottak el minket a kiskorú gyerekre hivatkozva (mostmár 14 éves), pedig nagyon szerettük volna. Most újra beadtuk, azóta is külön élünk párkapcsolatban. 18.-án lesz a tárgyalás. Van rá lehetőségünk, hogy most rögtön elválasszanak minket? Mindketten ezt szeretnénk, nem értjük, miért nem lehet???!!!! Esteleg lehet hivatkozni az előző beadványra, vagy valamire???? Köszönöm: Majonéz

jjjjj # 2006.04.05. 01:30

Koszonom az infokat, sokat segitenek!!

Salimar # 2006.04.04. 16:14

Szívesen!