Meddig kell fizetnem gyerektartásdijat?


ObudaFan # 2006.12.11. 17:44

Bár már jogásztól is hallottam itt ellentétes álláspontot, lelke rajta. :)
Azért valóban a végrehajtási eljárásban nem lehet a megszüntetést kérni, csak perben.

pimki # 2006.12.11. 08:55

Az egy másik ügy volt,mert az apa nincs internet közelben és,ha jól gondolom,akkor te a "Zoltán" nevű férfira gondolsz! Õ nem az az apa,akiről itt szó van!

Kovács_Béla_Sándor # 2006.12.11. 08:47

Ezt a kérdést az apa már feltette itt. Ha még háromszor kérdezitek, a válasz akkor is ugyanazok lesznek:

  • gyermektartási kötelezettség teljesítését önkényesen megszüntetni nem lehet, a kötelezettség feloldását bíróságtól, perben lehet kérni.
pimki # 2006.12.11. 08:29

Sziasztok!
SOS a segítségetekre lenne szüksége az egyik kedves ismerősömnek!
Ma kaptam egy e-mail,amiben megkér,hogy rakjam fel ide,hát ha van itt valaki aki tudna nekik segíteni!
Röviden:Angélának és a férjének jelenleg van két kiskorú gyermeke,de a férj előzőbbi házasságából is van kettő(egy kiskorú és egy nagykorú),ahova gyerektartást fizetnek,de a napokban megjelent náluk egy végrehajtó...szóval így kezdődött a probléma!A többit ő leírja:
Idézet tőle:

2004 nov.-től itélte meg a bíróság a tartásdíjat, a gyerekek nem jártak
iskolába.Az anyjuk azt mondta, most íratja be őket, a bíróság ezt így
jóvá hagyta.Fizettük a tartást 2006 4. hó végéig, közben 3xkértünk
iskolalátogatási igazolást.3x pedig ügyvéd is kért.Nem mutatott be ig.-
kat. Ekkor a nagyobbik lány(Kati) részére már nem fizettünk. Kiderült, hogy a bíroságnak
bemondott iskola abban a formában nem is létezik. A kissebbiknek(Emese) tovább
fizettük. Közben Emese és társa>így volt a feljelentésen végreh.-t kért
ellenünk.Kijött a végrehajtó, megnézte a csekkeket és rendben találta.
Mondtuk, hogy 140E túlfizetésünk van. Közben, Katit beíratták a
szakm.képz. első osztályába (21 éves). Mi nyugodtak voltunk, hogy
még így is túlfizetésünk van, és addig nem kell fizetni, míg le nem jár.
Valamint ügyvéd is képvisel, intézi a dolgokat. íazt mondta addig nem
lehet csinálni semmit, amíg vissza nem vonják a feljelentést. 4 hónap
múlva a munkáltató közölte Zolival, hogy 50 % levonás terheli a
fizetését.Kati részére 2006 jan-ig visszamenőleg levonták még azt is,
ami postán fel lett adva(4hó.)Lehet-e 50%-ot levonni két kiskorú
gyermek mellett. Lehet-e érdemtelenségre hivatkozni és a tartás
megszüntetését kérni? Nagykorúnál van-e olyan jogszabály ami előírja
a folyamatos iskolalátogatást a tartás követeléséhez?
Mit lehet tenni, hogy elkerülhető legyen hogy beíratja isk.-ba amikor
igazolni kell, egyébként nem jár iskolába. Hogyan lehet visszakövetelni
a jogtalanul levont pénzt? 140ezer amit postán feladtunk, ezt nem, de
a most letiltott és a továbbiakban letiltásra kerülő pénzt szeretnénk
visszakapni. Tudván, hogy Kati nem fog isk.-ba járni. 2kiskorú gyerekünk
van én gyes-en vagyok.
A végrehajtási eljárásról:
Jogerős, már végrehajtott határozattal szemben mit tehetünk?
fellebezni kell-e ellene vagy eljárás megszüntetését kérni, vagy egyéb
eljárás lenne-e a gyorsabb. Vagy esetleg lehet-e jogellenességre
hivatkozni és megsemmisítését kérni a határozatnak, mert olyan
összegek is vannak benne ami már ki lett fizetve(van róla csekk),
valamint Csjt.68§74(2) szerint 6 hónapnál régebbi időre csak akkor
lehet érvényesíteni, ha a jogosultat a követelés érvényesítésében
mulasztás nem terheli.(ő pedig épp az iskolalátogatási bizonyítja
szeptembertől jár isk.-ba)
Ez nagyon fontos, mert még ma délelőtt szeretnénk elintézni, hogy a
letiltás mihamarabb megszünjön!
A Vhtv.41§ alapján meg kell szüntetni a letiltást, ha az adós a
követelés legalább egy részének kifizetését igazolni tudja. A mi
esetünkben ez fennáll.
Ha nem szüntetik meg, akkor hivatkozni lehet-e arra, hogy
jogszabályellenes határozat van ellenünk érvényben? És hol tehetjük
ezt meg?
Köszi a segítséget!

monalisa1 # 2006.05.09. 16:54

Kedves cili56:
Zoltán történetét el kellene olvasnod visszamenőleg (...) és annak alapján vélelményet mondani, hogy a volt neje gonoszságos-e vagy sem.

Egyébként pedig a jogi fórumon sem nyelvtanórán vannak itt az emberek, tehát mindenki úgy írj helyesírásilag ahogy tud, valamint be kell tudni neki: 1. adott esetleges felzaklatott lelkiállapot 2. nem mindenki tökéles gépírásból.

Én meg EZT nem tudtam megállni.

cili56 # 2006.05.09. 15:14

Kedves Zoltán! (és Mindenki!) Tán kötözködönek gondoltok/hattok, de igen furának tartom, valakit gonosznak kikiáltani, mert posta helyett folyószámlára kéri a gyermektartást, még akkor is, ha esetleg piszkálódni akar. Nem lett itt a bolhából elefánt? Mellesleg, ha már ilyen nagyon fontos dologgal kapcsolatban veszed a fáradságot és írsz, abba is fektethetnél némi energiát, legalább helyesen írj! Szörnyen bosszantó olvasni a helyesírási hibáktól hemzsegö leveleidet! Bocs, de nem tudtam megállni! C.

monalisa1 # 2006.05.05. 08:24

Zoltán: gonosz az a nő, és nem képes agyilag feldolgozni, hogy mostantól tényleg "vége".
Pszichiátriai kóreset.

Ami azt a 4 hónapot illeti, akár csekken megy a pénz akár levonják és úgy utalják, csak ki tudod bírni, és onnantól neked is TÉNYLEG vége. Legalább is az exeddel. Mint a levegőn, nézzél át rajta.

És lépj tovább az életben emelt fővel!
És van családod, ez a lényeg!!!

zoltán. # 2006.05.05. 07:47

Secret: igen,- csakhogy ebbe az egészben az a "bibi" hogy a munka adóm a legjobb barátom is a nejem a könyvelője és ezt most tudta meg hogy a nejem intézi a csekk feladását stb..és ezen pöcent be így arra gondolt a "drága " ha átutaltatja a pénz akkor nem a nejem intézi. Ördögi kör ez amiből ő mindenáron azt akarta elérni hogy a munka adóm keze által juson el a pénz hozzá és "ne általunk" Idáig nem volt semmi gond, erre a 4-hónapra meg még ami hátra van a fizetésből nem értem, miért kellett volna változtatni ha nem azért hogy engem piszkáljon. :-))) A levél amit megfogalmazott és ahogy az jött le egyből hogy nehogymár csak így egyszerűen vége legyen,...

Secret # 2006.05.05. 07:37

Szia!
Oké, értem, de miért gondolod, hogy ezzel Téged akar/t zaklatni? Munkáltatód felé ment a levél, vagy nem?
S.

zoltán. # 2006.05.05. 07:33

Üdv. Mindenkinek!

Secret : én már 14-éve váltam el és igen csak gondoskodott róla az ex-em hogy valamilyen okból pl: alkalmatlan vagyok az apasárgra és hasonlók miatt, minden évben hol a bíroságon,gyámhivatalban kössek ki.(Még 3-gyermekről gondoskodom) Sajnos ez egy hosszú és eléggé bonyolult történet, de a lényege az hogy az ex-em tudjon velem találkozni. És mikor kimondta a biróság ez év márciusába hogy "vége" mostmár neki ezentúl nincs joga engem zalklani. Olyan cirkuszt csinált hogy még a biztonsági őrt is hivatni kellett. Akkor azt mondta amig csak él mindent elkövet hogy részese maradjon az életemnek. Azért találta ki hogy most ne postai uton kapja a gyerektartásdíjat hanem a bankszámlára, és nem kényelmi szempontok miatt.
Röviden ennyi, és bocsi hogy ezzel fárasztottalak de hogy világos legyen azért irtam. Köszönöm minenkinek a hozzászolását.

Secret # 2006.05.04. 13:51

Bocs, ha figyelmetlen voltam, de a lényegen azt hiszem nem változtat.
Bocs még 1*
S.

pappa # 2006.05.04. 13:19

Secret, nem az én exemről van szó, bár akár ő is lehetne... Olvasd el az előzményeket, és akkor megérted, miről van szó. Zoltán exe is szólhatott volna a biróságon, ha olyan fontos lett volna neki, hogy a tartásdijat a számlájára kapja.

Secret # 2006.05.04. 11:58

Kedves pappa!
Bocs, hogy közbeszólok, de nem értek Veletek egyet.
Én idén januárjában váltam, a gyerekek nálam, exem tartásdíjat fizet utánuk. A tárgyaláson a bíró automatikusan a lakcímemet jelölte meg tartásdíjutalás szempontjából. Én már másnap írtam egy levelet exem munkáltatójának, hogy átutalással kérem a letiltást. Ennek semmi akadálya nem volt, nincs és nem is lehet. Szerintem ezt nem úgy kellene felfognod, hogy exed kötözködik. Valszeg. azért kéri átutalással, mert számára az macerásabb, ha be kell érte mennie a postára.
Gondolom én. Nálam legalábbis ez volt a fő szempont, mert mire összeszedem a gyerekeket a suliból és hazaérek, a posta rendszerint már bezárt.
Pénzügyesként dolgozom évek óta, sokszor kerestek meg ilyen „problémákkal”, de ez semmilyen jogszabályba nem ütközik. Abban viszont nem vagyok biztos, hogy ha ezt a munkáltatód megtagadja, nem ütközik-e törvénybe? :-(
Szeretettel: Secret

monalisa1 # 2006.05.04. 10:12

A 18. életévet betöltő gyerek (?) akár el is költözhet otthonról, és innentől kezdve nem lesz az anyai befolyásolás alatt.

Persze tudom: lakni/élni bárhol is pénzbe kerül, esetenként nem is kevésbe.

Tehát otthon mégiscsak jobb.
Az exed idővel meg remélve elcsitul.

Jó lesz ez neked és jó a fiadnak.

További minden jót!

zoltán. # 2006.05.04. 07:29

Igen Pappa jól mondod!!

Az egészben az a megdöbbentő hogy a fiam egyáltalán nem tudod az anyukája ujabb megmozdulásáról amikor kérdeztem, és szegénykémnek már neki is elege van ebből az égészből. Megkérdezte ez mire volt megint jó annyit mondott az anyja -miért ne! -Ha így folytatja teljesen megfogja útáltatni magát a fiam szemébe, ami igazából nem jó mert én nem szeretném, hogy most meg őt kezde utálni. Nem is mondok róla neki semmit de már ő is sokmindent másképp lát amióta beszélünk. A fönököm írt egy kedves elutasító levelet és gonolom ezzel itt vége.-vagy ki tudja? ;-))

pappa # 2006.05.04. 05:52

Zoltán, ha jól számolom, még négyszer átveheti postán az ex a pénzt és ha akarja, beteheti a számlájára. :) A munkáltatód meg ha akar, irhat neki, hogy továbbra is postán utal, mert ő igy szokta punktum. Aztán az exnek már nincs több piszkálódási lehetősége. Minden jót!

zoltán. # 2006.05.03. 17:29

Köszönöm a gyors válaszokat!!!

A fizetéssel semmi gond ami jár az jár.
Nincs külön útalás a jogerős határozatban hogy milyen úton és módon kapja a gyerektartásdíjat meg az ex-em, a lényeg hogy minden hó 10.-ig,-arra hogy ezentúl bankszámlára kellene útalni a munkaadómnak az meg egyáltalán nem szerepel benne. Vagyis mehet továbbra is postai csekken.
Mégegyszer nagyon köszönöm!!!

ObudaFan # 2006.05.03. 17:09

Az, hogy a gyermek betöltötte a 18-at oka lehet a megszüntetésnek, de a megszüntetést akkor is bíróságtól kell kérni, és a végrehajtás felfüggesztését lehet kérni. Azért az anyának kell fizetni, mert aki a tartásra jogosultat saját háztartásában maga eltartja, a tartást maga is kérheti. A munkáltató addig, amig a letiltás meg nem szűnik, kénytelen átutalni, és fog is, mert különben készfizető kezes.

monalisa1 # 2006.05.03. 16:47

Valóban az anyának kell megkapnia a havi esedékes tartásdíjat, mert a srác akár másra is költheti...

A Pappa írta jól.

pappa # 2006.05.03. 16:41

Zoltán, az a kérdés, a birósági végzésben mi áll. A munkáltatód köteles-e az anya számlájára utalni a pénzt, vagy postán kell küldenie. Ha erre nem tér ki a végzés, nyugodtan mehet a pénz továbbiakban is postán, ha a munkáltatódnak az úgy a kényelmesebb.
Nem lényeges, hogy a fiad már elmúlt 18 éves. Akkor is az anya marad a kedvezményezett, tehát a gyerektartást mindenképpen neki kell megkapnia még augusztus 31-ig.

monalisa1 # 2006.05.03. 16:25

Tartásdíjat bárhonnan/bármiből is letiltatni csak bírósági eljárás keretében lehet.

Mivel a fiad már nagykorú, gondolom a havi apanást akár neki közvetlenül is átadhatod - eljuttathatod (pl. posta utalvány).

Még egy kicsit bírd türelemmel az ex-ed soros és újabb macerálását...

zoltán. # 2006.05.03. 10:37

Üdvözlök mindenkit !
Elnézést az ujjabb zavarásért de-

Szép álom volt hogy vége a zaklatásnak az ex-em felől.
A kérdésem az lenne,hogy a munka adómnak személyesen írt egy levelet az ex-em amelyben kéri hogy a gyerktartásdíjat amit idáig posta úton kapott meg a munkadómtól az mostmár a bankszámlájára útalja át fönököm .A munkadómat nem érdekli ez az egész a lényeg hogy a havi gyerktartásdij eljusson hozzá akárhogy és kész!!:-)))

Kérheti-e Õ ön hatalmulag föleg hogy már a fiam elmúlt már 18-éves vagy ehez is birósági végzés kell, amit gondolom már a fiamnak kell kérvényeznie? A fiamat ez az egész nem érdekli!! Csak az ex-em vergődik még!
El utasithatja -e a kérését egy levélben a fönököm???

pappa # 2006.03.20. 18:05

Gratulálok, minden jót!

kissember # 2006.03.20. 17:45

Zoltán gratula, de azért még gyere vissza hozzánk:)

balazs01 # 2006.03.20. 06:33

Én is gratulálok Neked és nagyon sok örömet kívánok a fiaddal való kapcsolatodban!
Nagyon át tudom érezni a helyzeted!