Gyerektartás dij


ObudaFan # 2014.11.28. 21:44

Katimama22

A lányod indíthatja el. Téged meghatalmazhat a perindításra és a perbeli képviseletre, ha akar.
Te esetleg a gyámhatóságnak, vagy az ügyésznek javasolhatod a perindítást.

Katimama22 # 2014.11.28. 07:25

Tisztelt Szakértők!
Szeretném megkérdezni, hogy én mint nagymama elindíthatom-e a gyermektartási pert az unokám után, Az édesapa nem fizet és nem is látogatja a gyermekét akit a lányom egyedül nevel.Az unokám nem is ismeri 7 éves.a lányom minden hétvégére munkát vállal ilyenkor a kis fiú nálam van, én nem tervezhetek semmit mert mindig a gyermekre kell vigyáznom.Tudom büszkeség is van benne hogy eddig a lányom nem kért gyermektartást, de látom hogy szüksége lenne rá. Talán akkor a hétvégére nem vállalna + munkát.Félreértések végett nagyon szeretem az UNOKÁMAT de szüksége lenne az apjára is. Tanácstalan vagyok hogy bele avatkozzak-e vagy hagyjam az egészet. Az apuka magától nem fog fizetni pedig megtehetné.(Sok apuka azt fogja írni ne avatkozzam bele)

ObudaFan # 2014.11.24. 15:50

Attól függ, mennyi a jövedelme abból a vállalkozásból. A doktorira viszont már biztosan nem.

Laszti # 2014.11.22. 10:50

Tisztelt Obuda Fan!

Gyermekem ez évben szerezte meg a diplomáját, 22 éves és azon a szakon amin tanult elkezdte nappali tagozaton a mester képzést és ha ez sikerül a doktorival folytatná. A barátaival, iskolatársaival alapítottak egy vállalkozást amiből valamennyi pénzhez jut. A kérdésem az volna, hogy ebben az esetben még köteles vagyok gyerektartást,rokontartást fizetni?
Köszönettel: Laszti

ObudaFan # 2014.11.21. 21:04

Szerintem meg kellene tenni a feljelentést tartás elmulasztása miatt.

kissgizi # 2014.11.20. 15:59

Tisztelt fórumozók.

Nővérem, számára szeretnék segítséget kérni.
A gyermeke apja perelte be a gyerektartás csökkentésére.
Évekig nem fizetett, most 25 ezer van meghatározva, ehhez képest fizet hétezret plusz az állam héttel kiegészíti.
Papíron jövedelme nincsen, ingatlanja, semmi. Viszont van pénze, a többi gyereke nevére nem egy házat vett (öt gyereke van, pont erre hivatkozva akarja csökkenteni a gyerektartást, ebből egy a nővéremé). Mit lehet tenni?
Hogy lehet bizonyítani, hogy ki tudná fizetni a 25 ezret? NAV esetleg? A gyerekek nyilván nem zsebpénzből vettek maguknak házat.

Köszönöm,

macika101 # 2014.11.20. 13:14

Kedves Obuda Fan! nem emeltetni szeretne, épp ellenkezőleg. Apa 3 éve fizetett (kivéve mikor nem) két gyerek után, holott egy után kellett volna. Most hónapok óta semmit nem fizet.

ObudaFan # 2014.11.20. 13:13

Márkameggy

A hátralékra kell elszámolni elsősorban, de csak 6 hónapra visszamenőleg, hacsak nem következik a kötelezett nyilatkozatából, hogy a már elévült tartozását is hajlandó megfizetni.

ObudaFan # 2014.11.20. 13:12

macika101

Ha emelni szeretne az 50.000 Ft-on , ahhoz perelni kell, legfeljebb 6 hónapra vissza lehet emelést kérni.

Amit mindenképpen kellene, az a már megítélt 50.000 Ft végrehajtása, ezt is a bíróságon lehet kérni, és ezt is legfeljebb 6 hónapra vissza.

Templomegere # 2014.11.20. 13:12

Ius latratus.

Ez a tyű nekem szolt?

macika101 # 2014.11.20. 13:08

Ha ez az én kérdésemre szól, kedves Immaculata.........
Kérem magyarázza meg, mert nem értem. Nyilván azért kérdezünk itt, hogy segítséget kapjunk és ne hangosan kiröhögjenek.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.11.20. 13:04

[hangosan röhög]

macika101 # 2014.11.20. 12:39

Anya nem elmarasztalható azért, hogy nem kérte anno a csökkentését a gyt-nek? Vagy Apa feladata lett volna?
Apa most elmarasztalható azért, mert nem fizet, vagy betudják annak, hogy fizetett 3 évig duplán (kivéve mikor nem)???

Kovács_Béla_Sándor # 2014.11.20. 12:26

Az egészet a hátralékra kell elszámolni.

Márkameggy # 2014.11.20. 11:48

Ha a kötelezett a jogosultnak csak úgy, egyben kifizet egy alkalommal a havi gyerektartásdíj többszörösének megfelelő összeget, és a jogcímnek csak gyerektartást jelölt meg, akkor azt hogyan kell elszámolni? A kötelezettnek több éves hátraléka van, ezért szerintem egy havi részt az aktuális tárgyhónapra kell elszámolni, a fennmaradó részt esedékesség hiányában nem a jövőben esedékes tartásdíjakra, hanem a hátralékra kell betudni költség, kamat, tőke sorrendben.

Jól gondolom? Félve kérdezem, mert Kolompár_Renátó_Gusztáv letámad, hogy rosszul hazardírozok. Mondjuk tényleg nem egyértelmű még az sem, hogy a tárgyhónapra be lehet-e számítani. Sőt, olyan szintű képszakadásban vagyok, hogy még azt sem tudom, hogy régi vagy új Ptk. szerint kell-e ezt megítélni.


Carnivorous Vulgaris

macika101 # 2014.11.20. 11:42

Igen, de most nem kap gyt-t. Végrehajtatni pedig nem szeretné, hiszen már rég csak egy fiú után kellene kapnia . Mit tehet?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.11.20. 11:40

Mégis mire perelne? Van egy jogerős, végrehajtható döntése.

macika101 # 2014.11.20. 11:38

Üdvözlök minden Kedves Segítőt!

Segítséget szeretnék az alábbi témában kérni:

Adott egy család, ahol a szülők 15 éve elváltak. A két - akkor kiskorú - fiú az anyánál lett elhelyezve, apa összesen 50000 Ft gyermektartás díjat fizetett a gyermekek után. Az anya soha nem kezdeményezte a tartásdíj felemelését, a tizenévvel ezelőtt megállapított tartásdíj lett fizetve a volt férj jövedelmi viszonyainak kedvező változása ellenére)
A nagyobbik fiú szakmát tanult, elköltözött otthonról 3 éve ( lakcímkártya szerint nem) , az apa jól kereső vállalkozó lévén tovább fizette az 50 000 Ft-ot. Kivéve mikor nem, kb. egy évben 2-3 alkalommal . (természetesen anya nem csinált gondot ebből, ez van. )
Immár négy hónapja, hogy apa nem fizet semmmit..........
Az anya pedig tanácstalan. pereljen? Ne? Hogyan? Miként? Jár-e??

Kérem a lehetőségekről szíveskedjenek véleményt mondani........ Köszönöm szépen.

ius latratus # 2014.11.20. 11:30

Tyűű...

Templomegere # 2014.11.20. 10:33

Es mi van ha en tovabbra is 20e ft fizetek. Felre ertes ne essek gyerekemnek mindent megveszek. Megteszek. Tole nem sajnalok semmit.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.11.20. 08:29

Minden hónapban a jövedelem 20%-át fizeted, de legalább 20 ezer forintot. Ha tehát a jövedelmed 20%-a több, mint 20 ezer forint, akkor a 20%-ot, ha nem több, akkor a 20 ezret. Ez ilyen egyszerű.

Templomegere # 2014.11.20. 07:37

Milyen formaban vegrehajthato? 6 honpaig igy fizessek 6 honapig meg ugy ?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.11.19. 18:46

Miért kellene ismét bírósághoz fordulnia? Van egy végrehajtható, jogerős döntés.

Nem is értem a kérdést. Szerinted?

Templomegere # 2014.11.19. 16:06

üdvözlet !

Van egy bírósági végzés amiben az áll hogy a fizetésem 20%-a de minimum 20.000 ft tartásdíjat kell fizetnem , munkanélküliként fizettem eddig a havi minimumot a 20.000 ft-ot . Most végre sikerült elhelyezkednem , igaz külföldön Ausztria és határozott időre , 6 hónapra , bejelentett munkahely . Gyermekem anyukája még kiutazásom előtt érdeklődött hogy akkor hogyan is lesz a tartásdíj . Szóval éhes lett .... Érdeklődnék abban az esetben ha ismét a bírósághoz fordul milyen döntések lehetségesek , hogyan veszik figyelembe az ilyen nem egész éves munkahelyet .

köszönöm.

Antares # 2014.11.19. 09:22

"Másrészt a gondozó szülő elsősorban természetben tartja el a gyereket. A különélő szülő pedig elsősorban pénzben."

Ha ez így volna, akkor a különélő szülőnek kellene fizetni szinte a teljes gyerekre eső költséget, a gondozó szülőnek meg csak elkölteni két pelenkázás között. Hogy lehet az, hogy több évtizedes gyakorlattal bíró ügyvédemnek merőben más a tapasztalata erről, pedig csak egyetlen Polgári Törvénykönyv létezik és a joggyakorlat is adott?