Gyerektartás dij


ObudaFan # 2014.10.16. 09:52

Más kérdés, hogy nem lesz büntethető, ha fizet legkésőbb az elsőfokú ítéletig.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.10.16. 09:25

Nem kell neked minősíteni a bűncselekményt. Nincs időkorlát. Ha csak egy forinttal is adós, már megáll a gyanúsítás.

kérdező85 # 2014.10.16. 05:47

A volt férjem nem fizet gyerektartást.
Hány hónap után tehetek feljelentést a rendőrségen kiskorú veszélyeztetése miatt?? A gyerek 2 éves.

ObudaFan # 2014.09.30. 20:52

Jól tudod. Végrehajtási kifogást lehet benyújtani.

Ildike86 # 2014.09.30. 13:46

Előbbi levelem alapjául, ezt a törvényt tudnám felhozni, amit én találtam:
Végrehajtási törvény
Kielégítési sorrend

165. § Ha a befolyt összeg nem fedezi a végrehajtás során behajtani kívánt valamennyi követelést, a kielégítési sorrend - a követelések jogcímét alapul véve - a következő:

  1. gyermektartásdíj,
  2. egyéb tartásdíj,
  3. munkavállalói munkabér és a vele egy tekintet alá eső járandóság (65. és 66. §),
  4. a büntető és a büntetésvégrehajtási, valamint a szabálysértési eljárásban az adóssal szemben megállapított, az állam javára fizetendő összeg, a vagyonelkobzásból eredő követelés (a polgári jogi igény kivételével),
  5. adó, társadalombiztosítási követelés és más köztartozás,
  6. egyéb követelés.

166. § A követelés érvényesítésével és behajtásával felmerült, a bíróság (hatóság) által megállapított költséget és a követelés egyéb járulékait a követeléssel azonos sorrendben kell kielégíteni.

167. § A 165. § szerinti sorrendben előbb álló követelés teljes kielégítése után lehet a sorrendben hátrább álló követelést kielégíteni.

168. § Ha a befolyt összeg nem fedezi az azonos sorrendben felsorolt valamennyi követelést, e követeléseket arányosan kell kielégíteni.

Ildike86 # 2014.09.30. 13:28

Üdvözletem!

Az én volt párom jelenleg börtönben van, és ott dolgozik, tehát van keresete.

Gyermektartás címén tartozik, jelenleg 455000 forinttal.
A bírósági végrehajtó be is küldte a letiltó levelet, mire azt válaszolták, hogy mivel más tiltás szerepel a benti keresetén, ezért sorbaállították ezt is.
Ha jól olvastam sok felé, akkor a gyermektartás mindent űberel, tehát addig a többi behajtást hátrébb kell helyezni, amig az megy. Havi 15000 forint kellene jöjjön tőle, de vicces módon a végrehajtónál ez valahogy elsiklott a figyelme felett.
Rosszul tudom, hogy a gyerektartásdíj miatt hátrébb lehet sorolni a többi behajtást?

Várom válaszukat!

Ildi.

bence58 # 2014.07.31. 12:54

Sziasztok!
Nem tudunk megegyezni a gyerektartás díjában.
Azt olvastam, hogy ilyenkor a bíróság dönt, figyelembe veszi a gyerekek szükségleteit és az anyagi viszonyunkat egy évre visszamenőleg.
Jelenleg (valamivel több mint egy éve) külföldön dolgozom és van magyar minimálbérem, meg valutaellátmányom egyéb jövedelemként.
Azt kérdezném, ha a bíróság dönt a jelen anyagi viszonyok alapján, és nekem a válás után (vagy a válási időszak alatt) megszűnne a kinti munkalehetőségem (amit persze nem szeretnék, de életszerű), akkor mit tudok tenni a kiszabott gyerektartással? Tehát most jobb a jövedelmem az átlaghoz képest, de mi lesz ha itthon kell munkát keresnem alkalmit vagy minimálbérért és már a megélhetésemet veszélyezteti a gyerektartás összege?

ObudaFan # 2014.07.25. 15:35

Nem tudod visszakérni, ezért sürgősen adj be a bíróságra egy kérelmet a végrehajtás felfüggesztése iránt, hogy ne is tiltsák le.

frewa # 2014.07.25. 15:31

Ugye szeptembertől nem kell fizessek és valószínű addigra már melózni is fog amíg jog erős ítélet születik és vonnak mi lesz annak a pénznek a sorsa?! Kérhetem vissza?

Válaszát előre is köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2014.07.24. 15:59

Igen.

frewa # 2014.07.24. 14:51

Tisztelt szakértő

Nagy fiam tavaly érettségizett idén meg szak vizsgázott okj-s bizonyítvánnyal,
be adtam a bíróságra a kérvényem hogy idén szeptember elsejétől szüntessék meg a gyerektartás díjat mert ugye még a nyári szünet bele tartozik az adott évbe. Szeptembertől már nem tanuló lesz! A bíróságtól kaptam egy idézést október végére hogy akkor fogják tárgyalni a kérvényem! Kérdésem a következő: Míg nem lesz jog erős ítélet addig is vonni fogják gyerektartás díjat? Még úgy is hogy a fiam már dolgozni fog!? Elvileg szeptemberi fizetésemből már nem kéne fizessek!!

Mira74 # 2014.05.15. 04:26

Kedves Szakértô!

Két kérdésem lenne Önhöz.Pàromékmnàl folyik a vàlóper.Még nem volt kimondva,hogy mennyi gyermektartàst fizessen a pàrom,mivel a felesége nem jelent meg a tàrgyalàsokon.Pàrom tavaly òta minden hónapban fizetett utalàssal x.összeget a volt nejének gyerektartàsként.Àprilisban inkasszàltàk a fizetését ezért nem fizetett.Tegnap jött a bìròsàgról egy végzés miszerint a felesége beadta hogy àprilis 1-tôl letiltàst kér mert a pàrom magatartàsa veszélyezteti a gyerekek megélhetését.25-25% vagy 30-30eft.Ideiglenes intézkedés cìmen.A kérdésem,hogy veszélyezteti,ha eddig úgy is fizetett,hogy nem volt döntés?Otthon mi 2 gyermeket nevelünk a mértékét ki dönti el?

Köszönöm a vàlaszàt

Patópál # 2014.05.14. 09:26

Köszönöm!
(A jogszabályból én is így gondoltam, de annyira nem voltam biztos benne, és akiket kérdezni tudtam, ragaszkodtak hozzá, hogy ilyen perben csak a gyerek címe számít.)

Kovács_Béla_Sándor # 2014.05.13. 13:42

Vagylagos, a felperes választása szerint.

groszfater@gmail.com # 2014.05.13. 13:36
Patópál # 2014.05.13. 10:44

Bocsánat, a kérdés lemaradt :)

Abban kérném a segítségeteket - miután sok kereséssel sem találtam rá az interneten választ -, hogy gyermektartásdíj megállapítási kereset esetén melyik bíróság lesz az illetékes? A gyerek vagy az alperes lakóhelye szerinti? Esetleg mindkettő? (Válásnál nem lett megállapítva, mert mindkét szülőnél maradtak gyerekek. Ezért több év után most lenne rá szükség.)
Köszönöm a segítséget!

Patópál # 2014.05.13. 10:43

T. Fórum!

groszfater@gmail.com # 2014.05.09. 11:12

Ugyan-ugyan, ne károgj már, nem egy jótékonysági egyesületről van szó, hanem hatósági munkáról...

monalisa1 # 2014.05.09. 09:06

Aztán a "kedves" gyámügyes ügyintéző vagy partner a dologban vagy nem...

groszfater@gmail.com # 2014.05.08. 13:57

,„ az elszámoltatást nem ő kezdeményezi,
Miért ne kezdeményezhetné ?
Akár úgy is hogy beballag a Gyermekjóléti szolgálathoz.

pazs # 2014.05.08. 13:50

Nem, ő nem lesz fél, nem lesz iratbetekintési joga, az elszámoltatást nem ő kezdeményezi, hanem a gyermekjóléti szolgálat, ha úgy észleli, hogy a gyerek érdeke ezt kívánja.

groszfater@gmail.com # 2014.05.08. 13:35

Egyetlen szóval nem állítottam , hogy a kérdezőnek módjában állna közvetlen módon elszámoltatni.
Azt állítottam van mód az elszámoltatásra jogszabályi
háttérrel a gyámhatóságnak és mivel iratbetekintési joga van a kérdezőnek azt meg is tekintheti.

Ebben az eljárásban ő nem is lesz fél,
Dehogynem, hiszen Ő maga is kezdeményezheti az elszámoltatást, kellő indokkal.

Atiszirmai # 2014.05.08. 13:29

Köszönöm a válaszokat. Értem. Nos sajnálom, hogy tulajdonképpen a nőt is és szeretőt is kell "szponzorálnom"
látom magam előtt, hogy pl. egy minőségibb (nem luxus ) termék helyett a silányabbat kapja csak, hogy dohányra, italra, édességekre, bulikra stb legyen.

pazs # 2014.05.08. 13:11

Az eredeti kérdés arról szólt, hogy a kérdező kontrollálni szeretné a gyerektartásdíj felhasználását. Erre nincs mód, ezt fenntartom.

A gyámhivatal, ha a gyerek elhanyagolt, alultáplált stb. (azaz ha a gyermekjóléti szolgálat úgy látja jónak), ellenőrizheti a már kifizetett összeg felhasználását. De ez se nem kontrollálás, se nem tételes elszámoltatás, pláne nem a kérdező végzi. Ebben az eljárásban ő nem is lesz fél, nem fogja a határozatot sem megkapni akár marasztaló, akár nem.

groszfater@gmail.com # 2014.05.08. 12:23

200504853.rtf - AJBH
én innen, talán a 4 oldalon.

a nem csekély gyerektartás ellenére a gyerek elhanyagolt, alultáplált vagy ilyesmi, akkor a gyámhatóság közbeléphet és kérhet elszámolást,

de Te tulajdonképpen ugyanezt mondod, ugyanakkor tagadod is az elszámoltatás lehetőségét, -:)))