KFT. megszüntetése


ObudaFan # 2013.01.30. 09:58

Te ki vagy a cégben?

Rhino23 # 2013.01.30. 07:56

Na az már az ő butasága, hogy belevág valamibe, aztán visszakozik, nem csinál semmit....Engem inkább az érdekelne, hogy nekem milyen hátrányom származhat belőle.

ObudaFan # 2013.01.30. 06:42

Például az ügyvezetőtök öt évig nem fog tudni céget alapítani.

Rhino23 # 2013.01.30. 00:01

Kedves ObudaFan!
Miért baj az, hogy az eladott cégemet 3 év en belül felszámolják?
Erről még nem hallottam!
Sem beszállítók, sem nav felé tartozásom nem volt, csak az új ügyvezető nem csinált semmit a céggel!
Üdv.

ObudaFan # 2013.01.29. 20:14

Meg fog ez így szűnni előbb-utóbb kényszertörléssel, csak kérdés, hogy az jó-e nektek.

aquin # 2013.01.29. 13:21

Tisztelt Ügyvéd úr!

2011-12-09 óta a Kft adószáma törölve van. bevallást (0-ást) idáig küldtük a régi adószámra, de az az igazság, hogy már nem tudjuk a könyvelői díjat idén fizetni, meg feleslegesnek tartjuk. Végrehajtást is ekkor rendelték el, de semmilyen papírt erről nem kaptunk. Cégjegyzék oldalán 2011 december óta semmilyen bejegyzés nem történt. Mikor lehet végre megszüntetni a céget? Nincs tartozás csak a cégbíróság által mulasztási bírság. Végelszámolás sajnos nem jöhet szóba, mert 0-ás mérleget nem tudunk csinálni. (lásd előrébb)

Köszönettel

ObudaFan # 2013.01.03. 06:39

Azért ismeretlennek nem biztos, hogy célszerű a céget eladni, mert ha az eladástól három éven belül felszámolás kezdődik, abból az eladónak lehet kellemetlensége. Célszerűbb lehet a végelszámolás.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.01.02. 21:48

A végelszámolást egy félév alatt be lehet fejezni. Az eladás természetesen gyorsabb - ha van vevő.

Nitókrisz # 2013.01.02. 21:43

Tisztelt Fórumozók!

A következő ügyben kérem a véleményüket: 2012. májusban alapitottam egy egyszemélyes Kft.t, ami nem működött - egy szállitmányt tudtam vásárolni és beragadt a készlet. Bevételünk semmi. A férjem átvette tőlem a céget decemberben, mivel én külföldre költöztem (ő külföli állampolgár), de most már nyilvánvaló lett a számunkra, hogy nem megy a cég, meg szeretnénk szüntetni. Ha nincs tartozásunk, se bevételünk, ez mennyire bonyolult eljárás? Mennyi ideig tart? Ő is szeretne utánunk jönni külföldre - muszáj ezt otthon kivárnia? Esetleg jobb lenne eladni a céget? Mi lenne a leggyorsabb és legjobb módja annak, hogy megszabaduljunk tőle?

Dr.Attika # 2012.10.30. 11:01
Kovács_Béla_Sándor # 2012.10.30. 10:37

Abban nem.

ObudaFan # 2012.10.30. 09:47

De azért nem teljesen egyértelmű szerintem a Tbj. abban, hogy ha a végelszámoló ingyen dolgozik, de nincs más munkaviszonya, nem kell-e járulékot fizetni utána.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.10.30. 07:01

A munkavállalók utám magától értetődően. De a végelszámoló dolgozhat ingyen.

Dr.Attika # 2012.10.29. 14:50

Tisztelt hatbetű!
Azt nem írta, hogy van-e tartozás? Ha van, akkor csak a felszámolás marad.

ObudaFan # 2012.10.29. 14:46

aquin

Mostanában már nem különösebben jó ötlet hagyni, hogy a céget kényszertörlési eljárásban szüntessék meg, mert az ügyvezető és a többségi tag személyes anyagi felelőssége is könnyen megállhat , és erős problémáik lesznek, ha a jövőben céget szeretnének alapítani bármilyen minőségben.
A többi része a kérdésnek nem különösebben világos. Egy székhelymódosításnak nem kellene olyan nagyon nehéz dolognak lennie akkor sem, ha másik megyébe költözik a cég.
Fel kellene keresni egy ügyvédet a teljes iratanyaggal.

ObudaFan # 2012.10.29. 14:40

A végelszámolási eljárás elindításához pedig fel kell keresni egy ügyvédet.

ObudaFan # 2012.10.29. 14:39

Végelszámolási eljárást kell lefolytatni.
Le lehet mondani, de végelszámolóra szükség lesz.

aquin # 2012.10.29. 04:48

Tisztelt Ügyvéd úr!

A kérdésem a következő lenne. 2010-ben alapított kft. 2011 májusáig üzemelt vendéglátóipari egységként, azonos telephely, és székhellyel. 2011 májusában a tulajdonos tartozása fejében egy harmadik fél került tulajdoni viszonyba aki a kft bérleti szerződését megszüntette, és 15 napon belül a cég székhelyét módosítani kellett. Se NAV se TB semmilyen tartozás nem volt a cégnek, csak egy probléma adódott, hogy a székhelyet másik megyébe kellett áthelyeznünk, mivel ott volt ingatlan tulajdon. Gondoltuk, mivel nullás a cég, előbb utóbb meg tudjuk szüntetni a céget. Aztán a cégbíróságtól jött a büntetés, miszerint nem fogadható el a levelezési cím átirányítása. Szeretnénk megszüntetni a céget, de mivel nincs a kft-nek bevétele, és már az adószámunkat is törölték, így nem tudjuk mit is csináljunk. Azt is javasolták már, hogy hagyjuk az egészet úgy ahogy van, aztán majd a NAV felszámolja, de mivel most jelentette át a munkaadó az ügyvezetőt 8 órásból 3órásba, így kezdünk aggódni, hogy az eddig hátralékmentes cég az előző okokból kifolyólag hátralékos lesz. Mi nem akarunk már a Kft-vel foglalkozni, fizetni bele meg pláne nem.

PG2000 # 2012.10.24. 07:52

ObudaFan!
Köszönöm szépen.

ObudaFan # 2012.10.24. 05:50

A cégbíróság nem, hanem az ezt intéző törvényszék és nem pont téged, hanem magát a céget, vagy ha a felszámolási eljárásban jogi képviselővel jár el a cég, őt.
De nem ez lesz a felszámolás kezdő időpontja, így figyelni kell a Cégközlönyt, bár egyébként a felszámolók szoktak tájékoztatót küldeni az ügyvezetőnek, amikor elkezdődik a felszámolás.

PG2000 # 2012.10.24. 05:30

ObudaFan!

Próbáltam más forrásból is informálódni az interneten, de nem jutottam előrébb.
Lehet, hogy velem van a baj, de nem egyértelmű számomra, hogy:

1., Engem, mint ügyvezető-tagot, tulajdonost értesít valaki írásban arról, hogy elrendelte a cégbíróság a kft-nk felszámolását?
(Eddig még semmi ilyen nem történt, csak az adóhatóságtól voltak kint, és készült egy "Foglalási jegyzőkönyv.")

2., Vagy naponta néznem kell a Cégközlönyt, és csak abból a forrásból értesülhetek róla?

PG2000 # 2012.10.16. 18:07

Köszönöm a részletes választ.

ObudaFan # 2012.10.16. 16:47

A felszámolás kezdő időpontja a felszámolást elrendelő jogerős végzés Cégközlönyben történő közzétételének napja.
Ha az adós felszámolását elrendelő végzés jogerőre emelkedett, a bíróság a jogerőre emelkedést követően haladéktalanul elrendeli e végzés kivonatának a Cégközlönyben való közzétételét. A Cégközlönyben történő közzétételre a Cégközlöny honlapján napi feltöltéssel kerül sor.

PG2000 # 2012.10.16. 15:35

Obudafan!

Köszönöm a válaszod.
Gyakorlatilag minden pontban szerepel, hogy
a felszámolás kezdő időpontját követő” 15 vagy 30 napon belül kell a leírtakat megtenni.

A felszámolás kezdő időpontjáról ki és milyen formában fog értesíteni engem mint tulajdonost, ügyvezetőt?
Amikor a cégbíróság kijelöli a felszámolót, akkor erről értesít és közli a felszámolás kezdő időpontját is?

ObudaFan # 2012.10.16. 14:37

A felszámolás alatt álló gazdálkodó szervezet vezetője köteles:

  1. a felszámolás kezdő időpontját megelőző nappal záróleltárt, valamint éves beszámolót (egyszerűsített éves beszámolót) (a továbbiakban együtt: tevékenységet lezáró mérleg), továbbá az eredmény felosztása után zárómérleget és adóbevallást készíteni, azokat a felszámolás kezdő időpontját követő 30 napon belül a felszámolónak és az adóhatóságnak átadni és nyilatkozni arról, hogy a tevékenységet lezáró mérleg, illetve az eredmény felosztása után készített zárómérleg az adós vagyoni helyzetéről valós és megbízható képet ad, valamint nyilatkozni arról is, hogy a mérleg elfogadása óta az adós vagyoni helyzetében milyen lényeges változások történtek,
  2. a nem selejtezhető iratokról iratjegyzéket készíteni, és azt, az irattári anyagot, valamint a vagyont leltár szerint átadni a felszámolónak legkésőbb a felszámolás kezdő időpontját követő 30 napon belül, ugyanilyen határidővel a folyamatban lévő ügyekről, eljárásokról tájékoztatást adni, továbbá nyilatkozni arról, hogy valamennyi vagyontárgyra, iratra vonatkozóan teljesítette az átadási kötelezettségét,
  3. a felszámolás kezdő időpontjától számított 15 napon belül a felszámolónak és az illetékes környezetvédelmi felügyelőségnek nyilatkozatot tenni arról, hogy maradtak-e fenn olyan környezeti károsodások, környezeti terhek, melyekből bírságfizetési vagy egyéb fizetési kötelezettség, a károsodások, illetve terhek rendezéséhez szükséges kiadás származhat,
  4. a felszámolónak tájékoztatást adni minden a Csődtörvény 40. § (1) bekezdés a) pont tárgyát képező jogügyletről, illetve kötelezettségvállalásról,
  5. a felszámolás elrendeléséről a munkavállalókat, valamint az Mt. 270. §-ában meghatározott szakszervezeteket, az Mt. XX. fejezete szerinti üzemi tanácsot (üzemi megbízottat) haladéktalanul tájékoztatni,
  6. a felszámolás elrendeléséről az a következő követelések jogosultjait a felszámolás kezdő időpontját követő 15 napon belül tájékoztatni: tartásdíj, életjáradék, kártérítési járadék, bányászati keresetkiegészítés,
  7. a felszámoló kérésére az adós felszámolás előtti tevékenységével kapcsolatos tájékoztatást megadni, a felszámoló tevékenységét elősegíteni,

h)a felszámolás elrendeléséről haladéktalanul értesíteni az adós értékpapírszámláját vezető szolgáltatót és az egyéb pénzpiaci eszközeit kezelő szolgáltatót.

Nyilván csak ami a cégedre vonatkozik. Pl. ha nincs üzemi tanács, akkor nyilván azt nem kell.