Kft. - s kérdések


Dr.Attika # 2011.04.19. 10:07

Üdv. "elkeseredett"!
Ez nem fórumon megválaszolható jogkérdés. Forduljon ügyvédhez.

elkeseredett # 2011.04.19. 09:56

Üdv. Mindenkinek!
A kérdésem a következő: Apám tagja volt egy Kft-nek. A Kft-ben való tagság örökölhető. Tehát - mivel sajnos elhunyt - a hagyaték átadása után taggá válok. Nem örülök ennek. Lehet-e az, hogy a tagságot nem öröklöm. Megtehetem-e, hogy a hagyatéki eljárásban úgy nyilatkozok, hogy ezt az egy dolgot a hagyatékból nem kérem? Egyébként nem tudom, hogy van-e a céggel valami baj. A rendelkezésemre bocsátott iratok alapján - amit becsatoltam a hagyatéki eljárásra - és az ügyvezető nyilatkozata alapján is nincs semmi. De én ebbe akkor se szeretnék beszállni. Nem értek hozzá (orvosi műszerész volt apám...). Az egyéb dolgokat, mint lakása, autója azt igen. Azok kapcsolódnak hozzám, hiszen ott nőttem fel, az utóját sokáig használtam is amig nem volt sajátom stb. Tehát megtehetem-e ezt? Van-e kizáró ok? És ha igen mi az?
Ha lehetséges és lemondok róla, akkor a cég tagjai között elosztják az Apám volt részét?????

Ha muszály megörökölnöm akkor mikor szállhatok ki belőle, és hogyan?
Köszönöm ha válaszoltok!!!!

ObudaFan # 2011.04.15. 09:45

Magyar nyelvű leírás nyilván kell. Attól, hogy számlát tud róla bemutatni, még nem mentesül az alól, hogy az általa forgalmazott termék a magyar fogyasztóvédelmi előírásoknak mindenben megfeleljen.

Kobun # 2011.04.15. 08:13

Üdvözlet!

Elnézést, ha nem pont ehhez a topichoz tartozik a kérdésem, illetve, ha sok butaságot kérdeznék, jelenleg a szócső szerepét töltöm be:
Sógorom Szabolcs-Sz.-B. megyében szeretne nyitni egy kis boltot. Alapvetően kiskereskedelemmel foglalkozna, de előfordulhat, hogy a határ közelsége miatt ukrán vásárlók is lennének (lehet nagyobb tételekben is). Milyen végzettséggel kell rendelkezni, ez viszonteladásnak minősül-e, vagy hagyományos vásárlásnak?
Továbbá van-e mód az Asia Centerben (EU-n belülről származó, olasz, német nyelvű) mosópor,öblítő stb. árulására? Tehát, ha ő rendelkezik a vásárlásról számlával, akkor számít-e, hogy hogyan került be az országba, van-e a terméken magyar nyelvű leírás, magyar forgalmazó stb., ill. amennyiben egy ukrán polgár ki akarja vinni az ország területéről, abból lehet-e problémája?
Válaszaitokat előre is köszönöm.

Anett_ # 2011.03.25. 23:33

Üdvözlet!

A kérdésem a következő:
kft. keretén belül szeretnénk viszonteladói tevékenységet végezni (szerszámgépeket adnánk tovább), kell ehhez valamilyen kereskedelmi végzettség vagy elegendő, ha a tevékenységi köreink listájába felvesszük az adott teaort??

Sajnos sehol nem találtam meg a végzettséghez, vagy engedélyhez kötött tevékenységek listáját, valakinek esetleg lenne ötlete, hogy hol keressem kérem, írja meg!
A válaszokat előre is nagyon köszönöm!

csutamarika # 2011.03.02. 18:38

Sziasztok!

Először is köszönöm az elöző kérdésemre a választ. Most lenne egy újabb. Kapcsolt vállalkozás esetén, ha az egyik cég szlovák, a másik magyar, egymás közti átszámlázásnál, a szlovák cég kiállíthatja-e Forintban a számlát, vagy csak Euróban? Válaszotok előre is köszönöm.

ittatavasz # 2011.03.02. 08:54

Köszönöm a választ. És valamilyen más megoldás létezik-e erre, mármint, hogy ne kelljen teljes minimálbér után járulékot fizetnem, mert azt nem is tudnánk, illetve egy ember után igen, de kettő után már nem, de heti 4 órában, ez szombat estét jelent ott lehessek a pult mögött, és ha jön az apeh, ne legyen szabálytalan. Főállásom nincsen. Jelenleg munkanélküli vagyok, járulékot nem kapok.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.03.01. 22:39

De attól még nem állhatsz be a pult mögé, csak ha a személyes közreműködésre is kötelezett leszel. Akkor viszont mégis csak fizetni kell a járulékokat.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.03.01. 22:36

Lehet.

ittatavasz # 2011.03.01. 22:14

Egy 2 személyes kft-ben fele-fele részben vagyunk tulajdonosok a férjemmel. A férjem az ügyvezető és egyben bejelentett alkalmazott. Kérdésem az lenne, hogy lehet-e egyszerre mindkettőnk ügyvezető?

Ez azért lényeges, mert vendéglátással foglalkozunk, és én hiába vagyok tulajdonos és családtag nem tartózkodhatok a saját sörözőmben a pult mögött. Azt a tanácsot kaptunk egy hivatalnoktól, hogy legyünk mindketten ügyvezetők és akkor én is dolgozhatom. És elég, ha csak a férjem után fizetünk járulékot, én meg kapok egy minimális összegű tiszteletdíjat. Sajnos nem megy úgy a söröző, hogy mindkettőnk fizetését és járulékait és az összes fizetnivalót kitermelje, ezért lenne szükséges ez a megoldás.
Előre is köszönöm a választ.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.25. 14:51

Azt kihagyta Rexor, hogy ha táppénzre megy, akkor az első 25 napot teljes egészében ti fizetitek, aztán pedig a 30%-át.

mariann76 # 2011.02.25. 12:57

Köszönöm.
Mariann

Rexor # 2011.02.25. 12:25

Kedves Marioann,

Amíg dolgozik, addig Ti fizetitek utána a járulékokat, ha betegállományba megy, vagy szülési szabadásgra a Tb.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.25. 11:47

Nem éppen társasági jog. Nincs könyvelőtök?

mariann76 # 2011.02.25. 11:44

Tisztelt Szerkesztők!

4 hónapos munkaviszony után a munkavállalónknak fel akartunk mondani, mert nem megfelelően végezte a munkáját, kiderült, hogy állapotos, így már természetese nem lehet felmondani neki. Azt szeretném megtundni, hogy a Kft-t nézve, milyen hátrány ér minket, milyen járulékot és meddig kell fizetni a munkavállaló után.
Válaszát előre is köszönöm.

jogobella # 2011.02.24. 15:51

Köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.24. 15:49

Van.

jogobella # 2011.02.24. 15:47

Kedves Szakértők!
Van arra lehetőség, hogy a végelszámolás elhatározásakor a cég egyben a törzstőkéjét is felemelje?

ObudaFan # 2011.02.23. 10:18

Annak biztosan nincs akadálya, hogy itthon legyen számlája. De hogy kötelező-e egy szlovák számla is, arról a szlovák kollégát kellene megkérdezni.

csutamarika # 2011.02.22. 17:44

Sziasztok!

Segítségeteket szeretrném kérni a következő kérdésben: Magyar tulajdonos szlovákiában alapít céget (SRO), a szlovák cég bankszámláját magyar bankban megnyithatja-e, vagy csak szlovák bankba nyithat erre a célra bankszámlát.

Válaszotok előre is köszönöm.

Rexor # 2011.02.11. 12:36

Kedves Juccus. Könyvelni 10 millió forintos árbevételig könyvelheted, utána csak akkor ha van 3 év gyakorlatod és bejegyezteted magad a minisztériumnál.

jucuss # 2011.02.11. 11:31

Köszönöm a gyors választ! :)
Üdv-további szép napot!

ObudaFan # 2011.02.11. 11:26

Bevihető apportként. Én nem tudok arról, hogy kellene ehhez szakirányú végzettség, de a legjobb a polgármesteri hivatalban megkérdezni, hogy mik a működési engedély feltételei.

jucuss # 2011.02.11. 11:14

Kedves Fórumozók!

Segítségeteket szeretném kérni!
A párommal Kft-t szeretnénk alapítani, melynek keretében mobiltelefonokat forgalmazó kisüzletet szeretnénk nyitni. Én vezetném az üzletet, ehhez nekem kell e boltvezetői végzettség? (Egyébként közgáz diplomám van) Ha kell a boltvezetői, elég e beíratkozni rá, és lehetek e már akkor boltvezető? Ki legyen az ügyvezető?
Illetve apportként bevihető-e a törzstőkébe egy laptop például, amely a munkavégzéshez szükséges?
Márciusban végzem el a mérlegképes könyvelői szakvizsgát.Ha megvan a vizsgám, könyvelhetem-e a kft-met?

Nagyon köszönöm előre a segítséget, várom mielőbbi válaszotokat, mert sok a kételyem ezzel kapcsolatban.

Köszi, sziasztok!

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.10. 16:07

azt jelenti, hogy továbbra is köthet szerződéseket, pénzt vehet fel, utalhat stb akár évekig jogszerűen.

Feltéve, hogy a partnerek kötnek vele szerződést, a bank elfogadja az aláírását stb. Ez azért egyáltalán nem biztos, hiszen a cégjegyzékből ők is észlelik, hogy már nem képviselő.