Kft. - s kérdések


Rexor # 2016.07.22. 09:18

Az a reális ár, amennyiért hajlandó vagy megválni tőle, és amennyiért megveszik tőled. Ha gondolod kérhetsz cégértékelést jó pénzért, de nem biztos, hogy ennyiért megéri.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.22. 16:19

A jegyzett tőke majdnem semmit nem mondd egy üzletrész értékéről.
Az éves eredmény már többet, de abból sem elég csak az utolsó év. A saját tőkét is tudni kellene.

KENN # 2016.07.26. 12:50

Kedves Fórumozók,

Néhány évvel ezelőtt alapítottunk egy kft-t, összesen négy fővel, melynek én lettem az ügyvezetője. Rövid életű volt a cég, a második évben már teljesen elfogyott a tőke, jelenleg felszámolás alatt áll. Egyedül egy egy tartozást nem sikerült kiegyenlítenünk, a Telenor felé (összesen 3-400 000 ft értékben). A mobilcég idő közben átadta a követelést egy Intrum Justitia nevű követeléskezelőnek.
A kérdés az lenne, hogy ilyenkor mi a jogi helyzet? Behajthatják rajtam, mint magánszemélyen a kft tartozását? Meddig terjedhet ennek az Intrum Justitianak a hatásköre?

Előre is köszönöm

Rexor # 2016.07.26. 14:46

"Az éves eredmény már többet, de abból sem elég csak az utolsó év. A saját tőkét is tudni kellene"

Ha ennyi elég lenne még nem is lenne nagy probléma, mert ezek nyilvános adatok. A baj az, hogy ennyi nem elég ezért szoktak ilyenkor átvilágítást csinálni.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.26. 15:24

Persze: goodwill, középtávú üzleti terv; növekedési kilátások stb. De ez már túl bonyolult.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.26. 15:26

Kenn: korlátolt felelősségű társaság...

Megsértődsz, ha azt mondom, nem csodálkozom, hogy csődbe ment a cég?

ObudaFan # 2016.07.26. 15:52

Az ügyvezető felelőssége akkor áll fenn, ha a fizetésképtelenseggel fenyegeto helyzetben a hitelezők érdekeinek figyelembe vétele nélkül járt el. Ha a mérlegek nem lettek leadva vagy a konyvelest nem adod át a felszámolónak, akkor ezt velelmezni kell.

dzsoka # 2016.07.30. 05:21

Üdvözletem!
Már egy másik fórumba is feltettem a kérdést, talan rossz helyen, mert nem érkezett rá válasz.
Évek óta külföldről behozott autók eladásával foglalkozom. Az autókat külföldi papírokkal adom el tovább. Nem nagy tételben, csak pár autót adok el itthon havonta, jövedelmkiegészítésnek jó. Mivel papírok nélkül csinálom otthon az udvarban az egészet, nem vállalkozóként, a kérdésem az lenne, mire számíthatok egy esetleges feljelentésnél? Foglalkozik ilyen ügyekkel a NAV? Mert szerintem már kb. minden 3. ember autónepperkedik...

Dr.Attika # 2016.07.30. 06:39

Bizony foglalkozik vele a NAV. Feljelentés sem kell, hozzá, hiszen a forgalomba helyezési nyilvántartásokból be tudják önt azonosítani. Idő kérdése. Jól írja: sokan foglalkoznak ilyen fekete vételekkel, eladásokkal. Mindannyian időzített bombán ülnek. Ezzel az üzletmenettel költségvetési csalás bűncselekményét követi el (ÁFA, Szja stb csalás).

dzsoka # 2016.07.30. 07:52

Köszönöm a gyors választ.
Azt hogy érti, hogy feljelentés sem kell hozzá, mert a forgalomba helyezési nyilvántartásból lehet látni? Honnét tudná meg a Nav(hacsak fel nem nyom valaki) hogy én mikor, kinek, milyen autót adtam,adok el? A magyar forgalomba helyezés meg természetesen nem az én nevemre megy, hanem azéra aki megveszi tőlem a kocsit. Én "csak" behozom az autót. Igazség szerint már 8 éve foglalkozom ezzel, és még nem volt belőle gondom, de most hallottam egy fülest, hogy egy jóakaróm fel akar jelenteni...

Dr.Attika # 2016.07.30. 08:11

Vagy 2 éve figyeltek fel ezekre az üzletekre. Rendszeresen végeznek utólagos ellenőrzést. A regadó eljárásból tudják, hogy külföldről jött a gk. A vevőt utólagos ellenőrzési eljárásban nyilatkoztatják, kitől vette az autót. Ő persze nyilatkozik, hogy pl. Gézától a szomszéd faluban. Tehát nem Németországban? Nem, nem is jártam ott életemben. Ekkor már ugye megvalósul az ÁFa csalás. Ha több info. befut ugyanazon Gézára, akkor már mennek is Gézához. Mivel több tízezer gk-ról van szó, így van akire előbb van akire később kerül sor. Szóval veszélyes játék ez.

dzsoka # 2016.07.30. 08:55

Értem...És milyen engedélyeket kell beszereznem, hogy mindez legális legyen? És ha mondjuk ez az illető akár már holnap felnyom, akkor mennyi idő, míg vizsgálódni kezdenek?Minden ilyen bejelentést kivizsgálnak?

elfmage999 # 2016.07.30. 10:03

dzsoka:

Ha valaki névvel felnyom akkor azt a rendőrség hivatalból átrakják a navhoz és elkezdik nyomozni.
Ez 30 napon belül indul, aztán hogy téged mikor hívnak be az egy nagy kérdés, de szerintem egy éven belül.

Ha nem nyomnak fel akkor meg egyszer kidob a gép és rutinból lekérdezik a hozzád köthető adásvételt.

Előbbi tuti bukta, a másik csak valószínű.

Legális működés leírását meg ne innen várjad, google és keresgess.

dzsoka # 2016.07.30. 17:20

Köszönnöm az eddigi válaszokat! Ha bukta van, milyen büntetésre számíthatok legrosszabb és legjobb esetben?

elfmage999 # 2016.07.30. 18:53

Ez nagyon sok mindentől függ, előélet, enyhítő és súlyosbító körülmények, kárérték, elkövetési szám, stb.

Dr.Attika # 2016.07.31. 05:05

A leírtak alapján van egy adójogi szankció (adókülönbözet, adóbírság, késedelmi pótlék) és egy büntetőjogi szankció lehetősége.
Vátja be, hogy mi fog történni és azt követően kalkulálgasson.

dzsoka # 2016.07.31. 07:48

Köszönöm! Utolsó kérdéseim:

  1. Ha tényleg vizsgálatot indítana ellenem a Nav, akkor visszamenőleg ugye nem tudják megnézni, hogy hány autót adtam el így?
  2. Az számít egyébként, hogy régebbi, 2000-es évjárat körüli autókkal foglalkoztam és nem újakkal?
  3. És még egy buta és lehet pofátlan kérdés: Ha teszem azt pénzzel bírságol meg(valószínűleg), azt kifizetem, akkkor azután már mindig figyelni fognak?
elfmage999 # 2016.07.31. 08:02

1., Dehogynem, viszont nem kihegyezve ezt fogják nézni hanem ami a szórásba kerül azt nyomozzák le.

2., Csak annyiban hogy a kocsik értéke alapján jön össze a költségvetési kár mértéke.

3., Figyelni nem figyelnek senkit, de előélettel újból megbukni sokkal rosszabb buli, visszaesőnek minősül és súlyosabb lesz a következő bünti. Másrészt ha nagy az összeg és ráadásul üzletszerű (szerintem az) akkor könnyen lesz súlyosabb a pénzbírságnál az ítélet.

dzsoka # 2016.07.31. 14:34

De annyi kocsit azért nem adtam el(havonta kb. 3-at), hogy a szórás egyből kidobna, főleg, hogy tényleg nagyon sokan foglalkoznak ilyennel. Vagy ezt hogy érted? Egyébként nyugtass meg, hogy börtönbe azért nem kerülök, ugye?????

elfmage999 # 2016.07.31. 19:51

Összesen mennyi autó volt?

Ebből kijön egy forgalmi adat, amiből kihozzák mennyi áfa, járulék és szja lett lecsalva.
Ez a legrosszabb eset, ekkor minden kiderült és mindent rád is varrnak.

Mivel a te neved sehol sem szerepelt, ezért csak akkor kerülsz egy-egy ügyben képbe ha a vevő megnevez mint eladót.
Ez macera, és ezért nem lehet az általad mozgatott autókat egy kattintással lekérni.

Ha viszont ezt műveled már mondjuk egy éve akkor az 36 autó, ha csak 100eFt hasznod volt egy-egy autón (ezt simán feltételezhetik), akkor az 3,6mFt ennek az szja-járulék-áfa vonzata milliós tételnek tűnik.

(3) A büntetés egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés, ha

  1. a nagyobb vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalást bűnszövetségben vagy üzletszerűen követik el.

Üzletszerűség ilyenkor szerintem nem kérdés, ez simán bebizonyítható.

Semmit nem tudni a enyhítő-súlyosbító körülményeidről, de egy felfüggesztett simán megítélhető. Pénzbírság szerintem kevésbé esélyes.

Dr.Attika # 2016.08.01. 11:54

Szerintem nem kellene itt előre kalkulálgatni a bizonytalant. Majd ha ügy lesz.

ius latratus # 2016.08.01. 12:17

Attika

Így van, arról már nem is szólva, hogy 2000 óta műveli a tisztelt kérdező a kivesézett dolgot, amely cselekmény már az elévülés homályába vész, nemdebár..., ezért is kár kalkulálgatni.

wers # 2016.08.01. 12:17

Azért bennem más kéréd merül fel: hogyan is volt az a vásárlás, szerződés kötés külföldön? Ha a kérdező vette meg, akkor hogyan nem szerepel a magyar átiráskor a neve? Minimum köztes vevőként szerepelnie kellene, és neki is regadót fizetni, még ha a nevére nem is kerül. Vagy milyen szerődés került az okmányirodába?
Ráadásul szerintem ideglenes rendszámmal kellett volna behozni.

ius latratus # 2016.08.01. 12:19

Elnézést.
2000-es évjárat. Előző hozzászólásom elkapkodott volt.

wers # 2016.08.01. 12:19

az a "kéréd" "kérdés" akarna lenni