Kft. - s kérdések


ius latratus # 2016.08.01. 12:20

off

wers

Még itthon?

on

wers # 2016.08.01. 12:27

nem

Dr.Attika # 2016.08.01. 13:07

Következő a menete ennek a szürke autókereskedelemnek.

  • Eu-s és magyar magánszemély között gk-ra vonatkozó adásvételnél nincs ÁFa. Haza hozza a magyar magánszemély, elvégzi a forgalomba helyezési procedúrát, megfizeti a regisztrációs adót és magyar rendszámot kap. Nos sok magyar magánszemélynek nincs külföldi kapcsolata, nem megy ki külföldre autót venni, de idehaza vevő az ilyen autóra. Élelmesek kitalálták, hogy ők felhajtják az ilyen kedvező árfekvésű autókat. Vagy saját nevükben vagy családtagjaik nevében vagy strómanjaik nevében megkötik a külföldivel az adásvételit és hozzák be az autót. Itthon kipofozgatják és árulják. Jön a magyar vevő. Tetszik neki a gk. megveszi, forintban kifizeti a vételárat. Kap egy olyan adásvételit, amiben az eredeti eladó az eladó, de a magyar vevő már a tényleges vásárló, mintha kint vette volna meg.Ezt simán bekajálja az okmányiroda, a NAV a regadó eljárásnál. A probléma akkor mutatkozik, amikor vagy szavatossági vagy más okmány hiba miatt kiderül, hogy az adásvétel nem ezen felek között köttetett, stb. A vevőt nyilatkoztatja a hatóság, hogy : Ön külföldön vásárolta, itt és itt , ennyi pénzért. A vevő meg elmondja, életében nem járt külföldön, ő a Gézától vette, Csajágaröcsögén, stb. Innen indul a bukta ÁFA, Szja és egyéb adóra elkövetett csalás, köz és magánokirat hamisítás és még egyebek.
wers # 2016.08.01. 13:15

Így sejtettem én is, hogy hamisitják a szerződést.
Azért azokat a tanukat is érdemes merkérdezni, mit is láttak? Mit tanusitanak?

Az okmányiroda miért is ne fogadná el, ha mindenben megfelel? Ők nem biróság.

elfmage999 # 2016.08.01. 15:23

elévülés szerintem nem játszik, mert ha felgöngyölik a bűnszervezetet akkor az összeg is nagy lesz, meg a bűnszervezet miatt is komolyabb kategóriákat kap az ügy.

A 8 év talán mostanában kezd évülgetni, ha egyáltalán.

Dr.Attika # 2016.08.01. 15:40

Bűnszervezet ilyen esetekben általában nem jön létre. Bűnszövetség esetleg.Az elévülés az öt éven túli behozatalok esetében következhet be.

dzsoka # 2016.08.01. 16:09

Bevallom, nem gondoltam volna, hogy hogy egyszr így megjárhatom, tudván, hogy tényleg rengeteg ilyen kereskedő van az országban. De az még mindig nem egészen világos számomra, hogy hogyan tud utánanézni a NAV, hogy én mikor kinek mit adtam el. Jó ok, hogy a forgalmi nyilvántartásban lehet látni ha külföldi az autó,és itt lett forgalomba helyezve újunnan de szinte már minden 2. autó külföldi és ilyen kereskedőtől van, akkor hogyan szűrnének ki pont engem???

ius latratus # 2016.08.01. 16:25

dzsoka

Csakhogy te nem vagy kereskedő. S éppen ez a lényeg, hogy értsd: ez maga a probléma.

Dr.Attika # 2016.08.01. 16:37

Ebből kifolyólag, hogy a belföldi eladást 27% Áfa és egyéb közteher fizetési kötelezettség terheli.
Szerintem zárjuk le a topicot.

dzsoka # 2016.08.01. 16:38

Én ezt értem is...Pont azért kérdem hogyan tudnák felkutatni az általam eladott autókat, ha a nevem nem szerepel egy papíron sem? Hiszen olyan mintha a vásárló saját maga vette meg volna külföldön. Vagy ilyen bejelentésnél az összes olyan vásárlót felkutatják az adott környéken, aki mondjuk az elmúlt egy hónapban külföldi kocsit regisztráltatott?? Vagy hogyan tudják megkeresni "Gézát" és "Pistát"?

Dr.Attika # 2016.08.01. 16:50

Még egy dolog. A büntető jogtudomány azon tétele, hogy a bűnelkövető, amikor büntetőjogba ütköző cselekményét elköveti, akkor nem a büntetés mértékét, hanem azt mérlegeli, hogy mennyi az esélye a lebukásra. Ez igazolódott "dzsoka" esetében. Ő abban a feltevésben volt, hogy nem bukik le soha, tehát nyugalommal végezte ezt a tevékenységet. Most, hogy tudja, hogy lebukhat, bizonyosan abba hagyja. Ezt bizonyítja, hogy a korábbi kérdésében már érdeklődött a legális út felől. Igaz az is, hogy amennyiben ezt a tevékenységet legálisan akarja végezni, akkor azt már nyereséggel nem tudja a közterhek miatt.

wers # 2016.08.01. 17:06

nem figyeltél rám dr.Attika, Ideiglenes rendszámmal kell a Németektől behozni, akkor nincs a köztes résztvevőnek adófizetési kötelezettsége. Legálisan is adnak ám el kocsikat (vagyis remélem leigkább legálisan)

Dr.Attika # 2016.08.01. 18:28

Teljesen mindegy, hogy milyen rendszámmal hozza be. A lényeg, hogy akkor nem terheli ÁFA az ügyletet, ha két magánszemély köt adásvételi ügyletet, akár külföldön, akár belföldön.
Én befejeztem ezen a topicon a hozzászólást.

wers # 2016.08.01. 18:40

Na, áfáról eddig szó sem volt
regisztrációs adó az első magyar forgalombahozatalkor, vagyonszerzési illeték a további tulaj. váltáskor.

Itt három szereplős a történet, nem kettő. Két szerződésnek kellene lennie, nem egy. Az egyiket csak az ideiglenes rendszámmal lehet kikerülni.

És én is befejeztem.

9876 # 2016.08.09. 09:39

Üdvözletem!
Kft alapítása után,ha a jegyzett tőke 3 millió forint,
(a Kft ügyvezetője nyilatkozik a házipénztárba történő teljes összeg befizetéséről) be kell e fizetni ezt az összeget a cég bankszámlájára?
Ha igen, mikor?
A cégbíróságnak utólag ezt igazolni kell -e (vagy esetleg máshová)?
Köszönöm szépen a választ előre is.

ObudaFan # 2016.08.09. 10:39

A bejegyzéstől 8 napon belül be kell fizetni a számlára és azt a cégbíróságnak bejelenteni.

9876 # 2016.08.09. 10:54

Tisztelt ObudaFan!
Köszönöm szépen a választ. Ha ez a befizetés nem történik meg határidőig,mire lehet számítani? Pótolni meddig lehet?

ObudaFan # 2016.08.09. 12:24

Leginkább törvényességi felügyeleti eljárásra, mai önmagában is költséggel jár a cégnek.

száműzött # 2016.08.10. 18:39

Egy kérdésem lenne Kft telephely változást hol és mennyiért lehet bejelenteni? Köszönöm a segítséget

Dr.Attika # 2016.08.10. 18:42

Jogi képviselet kötelező az eljárásban, tehát ügyvédnél vagy közjegyzőnél érdeklődjön a konkrét ügyre vonatkozóan.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.10. 20:08

A közjegyző nem láthat el jogi képviseletet.

Dr.Attika # 2016.08.10. 20:49

A közjegyzőt a közjegyzőkről szóló 1991. évi XLI. törvény
(továbbiakban: Kjtv.) 175. § (1) bekezdésének a közokiratban szereplő fél vagy felek
képviselőjének jogállása illeti meg a cégbejegyzési eljárás során.

ObudaFan # 2016.08.10. 21:30

száműzött

A cégbíróságon kell bejelenteni. 15.000 Ft az illeték + 3000 Ft a közzétételi költségtérítés + az ügyvédi munkadíj szabad megállapodás tárgya.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.11. 06:50

Dr.Attika, a hivatkozott törvényhely nem ad expressis verbisképviseleti jogot a közjegyzőnek a cégeljárásban. Az csak egy értelmezés, amelyet én nem osztok. Ami nem is lenne baj, de a cégbírók jelentős része sem osztja. Ismerem a BH. 43 1998-at, de az épp azért született, mert a cégbíró nem fogadta el a közjegyzőt jogi képviselőnek.

lemon # 2016.09.20. 14:00

Ha tavaly alapítottak céget,de a társaság törzstőkéje nem éri el a 3 millió ft-ot, mivel alapításkor csak 100e-100e Ft-ot fizettek be a tagok az üzletrészükként, akkor ilyen esetben,ha egyik tag el szeretné adni a részét a másiknak, hogy oldható meg?