Egyesület alapítás, létrehozás


oligaliga # 2020.04.10. 15:33

102/2020 Kormányrendelet

linuxos # 2020.04.10. 14:03

Hányas számú rendeletet keressem?

Köszönöm!

oligaliga # 2020.04.10. 10:50

Hát igen, ez nem egészen az, amiről a bejelentésben szó van.

ObudaFan # 2020.04.10. 09:26

Viszont úgy látom, nem a bejelentett szabályok irányadóak, hanem bizonyos esetekben távolléti szavazást ír elő a rendelet, más esetekben az ügyvezetés dönt a beszámolóról és ezt majd a veszélyhelyzet megszűnését követő 90 napon belül jóváhagyja a közgyűlés.

ObudaFan # 2020.04.10. 09:12

Megjelent a Magyar Közlönyben.

linuxos # 2020.04.09. 11:40

Még nem láttam az erről szóló rendeletet.

oligaliga # 2020.04.08. 07:11

A bejelentés erről szólt, de mindenképpen várd meg a rendeletet, ami erről szól. Abban olyan részletek is lehetnek, amikről nem beszéltek, de fontos lehet.

linuxos # 2020.04.08. 07:02

Igaz, hogy az OBH-nak küldendő beszámoló beadási határidejét május 31-ről szeptember 30-ra változtatták a rendkívüli helyzetre való tekintettel?

jmart # 2020.03.31. 08:09

Nincs ügyvédi ellenjegyzés. Köszönöm szépen!

ObudaFan # 2020.03.31. 07:40

Ha nem ügyvédi ellenjegyzéssel készül, hanem csak két tanúval, akkor szerintem nem kötelező.

jmart # 2020.03.31. 06:09

Tisztelt Szakértők!
Érdeklődni szeretnék, hogy az egyszerűsített egyesületi nyilvántartásba vétel vagy változásbejelentés esetén kötelező-e szignóval ellátni az alapszabály, tagjegyzék, közgyűlési jegyzőkönyv, jelenléti ív minden oldalát.
Segítségüket előre is köszönöm!

ObudaFan # 2020.03.29. 11:20

A beszámolót a közgyűlésnek kell elfogadnia, ott meg legfeljebb a megismételt közgyűlés tud 3 fővel határozatképes lenni, de eleve megismételt közgyűlésre játszani meg nem szabályos.

drbjozsef # 2020.03.27. 13:17

linuxos,

A következő hetek biztos hogy nehezebbek lesznek, nem a javulás várható még. A rendeletek egyelőre 15 napra hozhatóak, csak ezért az április 11. Ebből szerintem még július sem lesz...

linuxos # 2020.03.27. 12:36

Ez igaz. Én a tegnapi állapotnak megfelelően írtam le az előbbieket. Holnaptól lép érvénybe a kijárási korlátozás, tehát mi tegnap még időben, szerencsésen összeülhettünk. Ha jól figyeltem, a kijárási korlátozás - egyelőre - április 11-ig szól. Onnan még messze van május, akkor akár össze is ülhetnek a közgyűlések.

Persze itt most ki lát előre hetekre? Itt napról napra változhat a helyzet és vele együtt a jogi szabályozás is.

Köszönöm a kiegészítését, József!

drbjozsef # 2020.03.27. 12:20

linuxos,

Holnaptól, a korlátozási rendelet szerint már ez sem szabályos, nincs benne a felsorolásban. Május meg hol van még...

linuxos # 2020.03.27. 12:11

Időközben felhívtam a kormány koronavírus honlapján található ingyenes zöldszámot és felvilágosítást kértem ebben a témában. Elmondták, hogy jogszabályi akadálya nincs se elnökségi se közgyűlési ülés megtartásának, csak be kell tartani bizonyos óvintézkedéseket: nem fogunk kezet, ritkán ülünk le egymástól, ill. szájmaszk viselete ajánlott stb.

Ezeket figyelembe véve mi tegnap megtartottuk 3 fővel (ennyiből az áll az elnökségünk) az elnökségi ülésünket, ahol döntöttünk a közgyűlés májusi összehívásáról és elfogadtuk a tagság elé tejesztendő beszámolókat stb.

Ennyi új információval tudok szolgálni.

Az online határozathozatal nem szerepel az alapszabályunkban és az elnökségi ügyrendben sem, ezért úgy ítéltük meg, ha úgy tartanánk meg a testületi üléseket, nem lenne szabályos és kockáztatnánk, hogy a bíróság, ügyészség megsemmisítené.

ObudaFan # 2020.03.26. 08:01

Én még arra gondoltam, hogy beleírható a jegyzőkönyvbe, hogy elektronikusan megvitatta a közgyűlés a határozatot és egyesével a tagok esetleg alá is írják. Nem szabályos, de most semmi sem az. Ahol nem csak mérleg elfogadás van, hanem pl. tisztújítás is, ott majd mond valamit ezekre a bíróság előbb-utóbb.

linuxos # 2020.03.24. 19:07

S Ön ebben a helyzetben mit javasol? Tartsanak testületi üléseket (elnökség, közgyűlés) az egyesületek?

Köszönöm!

ObudaFan # 2020.03.24. 15:59

Nincs erre jelenleg rendelkezés és van, ahol a beszámoló a legkevésbé fontos, mert pl. tisztújítás nélkül működésképtelenné válik a szervezet.

linuxos # 2020.03.20. 11:43

Tudom, hogy most, a koronavírus járvány idején van ettől fontosabb ügy is, de biztosan érdekel másokat is.

Ugye május 31-ig nem csak el kell fogadni az előző évi beszámolót, hanem az OBH-nak is meg kell küldeni a számviteli beszámolót.

A kialakult rendkívüli helyzetben kitolódik-e idén ez a határidő?
Ha nem, akkor tarthatnak-e egyáltalán elnökségi és közgyűlési üléseket ezekben a hetekben az egyesületek? Sok egyesület alapszabálya nem teszi lehetővé a távülésezést és távszavazást, hanem a személyes jelenléthez kötött ülésezést írja elő.

Ebben a helyzetben mi a teendő? Egyáltalán lehet-e összehívni és megtartani elnökségi ülést, közgyűlést?

Előre is köszönöm a tájékoztatást!

ObudaFan # 2020.03.14. 15:03

Ez érdekes, a legtöbb törvényszéken nem engedik az újbóli beadást, hanem mindent elölről kell kezdeni.
Elvileg ha engedik, akkor az lenne a helyes, ha a régi dátumot kellene figyelembe venni.

Cogito # 2020.03.05. 13:48

Tisztelt Szakértők!

Kérem segítsenek.
Egyesület egyszerűsített eljárás- elutasító végzés.
( oda is tettünk aláírást, ahová nem kellett volna az alapító okiratban).

A végzés szerint be lehet adni az iratokat ismét, de nem tudjuk, hogy az egyesület alapításkoti dátuma az irányadó a tisztségek elfogadásakor, vagy az alapszabály új kelte szerinti dátummal kapnak új megbízást, és minden iratot új dátummal kell legyártani? És kell a tagoknak ülést tartani, vagy elég ha mindenki aláírja az új keltezésű iratot, amikor ráér? Hálás köszönet a válaszokért.

Kovács_Béla_Sándor # 2020.02.18. 11:48

Jééé... (És ezzel egyúttal engedélyt adsz, hogy levelet küldjenek, kéretlenül is pumpoljanak stb.)

drbjozsef # 2020.02.18. 11:34

linuxos,

Az 1% nyilatkozaton van rubrika, hogy engedélyezem-e hogy a kedvezményezett szervezet megkapja a nevem, címem, emailom.

Ha nem ikszeli be az adományozó, akkor nem tudhatod meg.

Kovács_Béla_Sándor # 2020.02.18. 10:58

név szerint kitől és mennyit kapott?
Nem, arról szó sem lehet! Adótitok.