Bt. végelszámolás


ónit # 2013.04.02. 11:32

Köszönöm kedves Kovács Úr,

A felszámolási eljárásnak sincs időbeli korlátja ?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.04.02. 11:06

Na, annak nincs időbeli korlátja. Addig tart, amíg a teljes tartozást be nem hajtják, esetleg amíg az adós jogutód nélkül megszűnik.

ónit # 2013.04.02. 10:58

Meddig tarthat egy végrehajtási eljárás ? Az normális hogy 3-éve tart ?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.04.02. 10:23

A végelszámolás kezdő napja, a határozat meghozatalának dátuma.
A végelszámolás kezdő napja a határozatban megjelölt nap, amely nem lehet korábbi a határozat meghozatalának napjánál.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.04.02. 10:21

Az egyszerüsített végelszámolás ideje is 120 nap.
Legfeljebb 120 nap. Lehet rövidebb.

egybt # 2013.03.30. 21:51

Köszönöm az eddigi válaszokat. Természetesen a végződés VA., csak elírtam. A tagok gyűlése megvolt, és a jegyzőkönyvben a végelszámolás kezdeténél is a január 28. szerepel. Éppen ezért nem értem, hogy miért mondja az ügyvéd, hogy várni kell, mikor mindenhol azt olvasom, hogy ettől a naptól számít a szükséges beadandó dokumentumok határideje.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2013.03.30. 13:00

Az egyszerüsített végelszámolás ideje is 120 nap. Ennél rövidebb idő előtt nem lehet az eljárást lefolytatni az adóhatóság eljárása miatt. Ha kicsúsznátok a 120 napból, akkor pedig át kell térni a sima végelszámolásos eljárásra. Az lehet akár 3 év is.

A végelszámolás kezdő napja, a határozat meghozatalának dátuma.

websas # 2013.03.30. 07:48

Kedves egybt!

2012 jan.-ban egyszerűsitett végelszámolással megszüntettem a bt.-met. minimális tartozásunk volt a NAV-felé, kifizettük, mindenféle"0"-ás igazolásunk megvolt, JÓ ügyvédünk volt, és így is eltartott szeptember végéig (pedig semmi macera nem volt).

Sajnos nem nagyon küldenek értesítéseket sehonnan, így célszerű magadnak utána járni. A leglényegesebb a NAV. Ha ott nincs tartozásod, felgyorsulnak az események ( a gond az ha van de akkor sem szólnak).

Ha van a bt,-nek hozzáférése az ügyfélkapuhoz akkor nézd a folyó számládat ha nincs akkor kérd el a könyvelődtől.

Forgató könyv: Tagok gyűlése(itt határozzátok el a megszünést), ügyvéd beadja, könyvelő záró mérleg, NAV, TB "0"-ás igazolás házipénztár bankszámla megszüntetése. Nagy Türelem.

Értesítést sem fogsz kapni magad nézegetheted a Cégnyilvántartásban! és ha azt látod "Törölve" TAPS, és vége.

ObudaFan # 2013.03.29. 20:53

Ha "f.a." van a cégnév végén, az rögtön nem stimmel, mert az felszámolás és sokba kerülhet a beltagnak.

egybt # 2013.03.28. 12:53

Tisztelt szakemberek

A bt.-nk, melynek egy kül- és egy beltagja van régóta csak veszteséget termelt, ezért január 1.-től elhatároztuk a végelszámolását. Felkerestünk egy ismerős által ajánlott ügyvédet, hogy indítsa el a végelszámolást, és ezzel egyetemben telephelyet is módosítottunk. 2 héttel később postán megkaptuk a módosított, FA. cégnév végződésű alapító okiratot. Sajnos ez az ügyvéd több órányira van tőlünk, így csak telefonon tudok érdeklődni tőle (ha sikerül elérnem), hogy mi a teendőm. Már eltelt két hónap, de még mindig csak azt mondja, hogy nincs bejegyezve, de sajnos nem értem, hogy minek kéne bejegyezve lenni, és azt sem nagyon hiszem, hogy több, mint 2 hónapot kell várni, hogy elindíthassuk a végelszámolást. (Az okiratban én, a beltag lettem megjelölve végelszámolóként). Ahogy olvasgatom az interneten a leírásokat, és mindenhol azt írják, hogy rövid határidőn belül be kell nyújtani a kapcsolatos iratokat az illetékes hatóságokhoz. Csak azt nem írják sehol, hogy mi számít a végelszámolás megindításának a napjául. Az aláírás napja, vagy a bejegyzés napja.
Nem akarok türelmetlenkedni, de félek, hogy rosszul értelmeztem valamit, vagy akár át is vertek.

ObudaFan # 2013.03.18. 12:03

Ez a cég valójában már megszűnt. Be kell jelenteni a beltag halálát, már rég be kellett volna, aztán el fog indulni a kényszer-végelszámolás.

enik # 2013.03.18. 09:07

Tisztelt Fórumozók!
Az alábbi jogi probléma megoldásában szeretnék segítséget kérni:
Adott egy bt., egy beltaggal - aki a vezető tisztségviselő - és egy kültaggal- ő a házastársa a beltagnak.
A beltag 2011. szeptemberében elhunyt. Ennek bejelentése a cégbíróság felé nem történt meg.
A hagyatékátadó végzés 2012. decemberében emelkedett jogerőre. Az örökösök- hagyatéki hitelezői követelés kielégítése fejében - átadták a társasági részesedésüket a túlélő házastársank, azaz a kültagnak.
A bt. egyedüli tulajdonosa tehát a kültag.
A cég, amióta a beltag elhalálozott nem működik, ezért a bt-t meg kell szüntetni.
Kérdésem, mi a teendő?

  1. először be kell jelenteni a beltag halálát és utána elindítani a végelszámolást? vagy
  2. indítsuk el a végelszámoást és a végén jelentsünk be mindent?
  3. egyéb javaslat?

Előre is köszönöm a segítséget!

ObudaFan # 2013.03.12. 10:35

Nem, a kültag csak a szolgáltatott vagyoni hozzájárulással felel a bt. tartozásaiért, így a kültag örököse sem kötelezhető ilyesmire.

pjanos # 2013.03.11. 20:41

Tisztelt Hölgyem / Uram!

A problémám a következő: egy Bt. beltagja és kültagja 1 éven belül elhunyt. A Bt. beltagjának örököse értesítést kapott, hogy kezdje el a Bt. végelszámolását, amit meg is tett. A kültag örököse pedig Én vagyok. Erről a végelszámolásról Én, mint a kültag örököse semmiféle felszólítást, értesítést nem kaptam és a hagyatéki végzésben sem szerepel. A kérdésem az lenne, hogy a beltag örököse jogosan kéri e tőlem a végelszámolás költségeinek felét?

Válaszát előre is köszönöm,

PJ