Bt. végelszámolás


Kovács_Béla_Sándor # 2014.02.11. 10:12

Dragnes, a könyvelő téved. Ha átadta az adatokat, akkor már meg is kapta az igazolást - legfeljebb nem tudja, hogy amit kapott, az az.

dragnes # 2014.02.11. 10:25

Köszönöm szépen a választ!

Próbálok vele zöld ágra vergődni, de nem egyszerű...

Dóri73 # 2014.11.24. 14:36

Sziasztok!
Bt.-nek a kft beltagja kilépne, helyette a jelenlegi kültag magányszemély lépne elő beltaggá, és egy másik magánszemély jönne be kültagnak.
Kérdés, hogy ha a magánszemély beltag a jövőben úgy dönt, hogy egyszerűsített végelszámolást kezdeményez amiben ő lesz a végelszámoló, akkor eddigi tevékenységét melyet a bt.-ben végezte, végezheti-e tovább egyéni vállalkozóként attól a pillanattól hogy megválasztották végelszámolónak, vagy a végelszámoló státusz kizárja ezt?
Merthogy valamiből élni kell és a bt.-ből kiszervezett tevékenyégét egyszerűbb formában végezné egyéni vállalkozóként ennek akadálya-e a bt.-s végelszámolási eljárás, illetve a egyéni vállalkozóként történő regisztrálást kizárja vagy hátráltatja-e a bt. végelszámolása, vagy hogy bt. beltag volt az illető?

ObudaFan # 2014.11.24. 15:22

A bt. beltagja nem lehet egyéni vállalkozó.

Dóri73 # 2014.11.24. 15:35

Köszi a választ!
Úgy sem, ha ő már beltagból átlényegült végelszámolóvá?
Akkor ezek szerint egészen addig marad beltag, míg le nem fut a végelszámolás?

ObudaFan # 2014.11.24. 16:00

Amíg nem törlik a céget.
De pl. egyszemélyes kft-t azt csinálhat egy bt. beltagja is, esetleg abban űzheti tovább a tevékenységét.

Leoran # 2014.12.21. 16:40

Tisztelt szakemberek!

Szeretnénk megszüntetni egy bt.-t, aminek az egyszerűsített végelszámolását már el is kezdtük, azonban kicsúsztunk a 150 napos határidőből.Tájékoztattak arról, hogy ilyenkor át kell térni a végelszámolás általános szabályira és úgy kell lefolytatni/befejezni az eljárást.

A kérdésem az lenne, hogy ilyenkor milyen adminisztratív teendők vannak? Tagok gyűlését kell tartanunk, hogy határozatokat hozhassunk a végelszámolási szabályok módosítására vonatkozóan? Valamint kell a társasági szerződésben bármit is módosítani? Vagy egyszerűen csak "jelentjük" a cégbíróság felé, hogy áttérünk az általános szabályok szerinti eljárásra, majd leadjuk a szükséges papírokat és a cégbíró törli a társaságot?

Minden papírral elkészültünk, beszereztük a NAV-tól a szükséges igazolásokat, csupán egy zárómérleg és a felszámolási időszakra szóló számviteli beszámolót kell elkészítenünk, de azt azzal a dátummal kell, ahogy döntöttünk a megszűnésről, szóval az utóbbi két dokumentum csak ezért nem áll jelenleg a rendelkezésünkre.

ObudaFan # 2014.12.23. 06:38

Tagok gyűlése szerintem mindenképpen kell, a társasági szerződést akkor kell módosítani, ha a "v.a." megjelölést még nem tartalmazza a cég neve.

Leoran # 2014.12.23. 12:03

Köszönöm!

És a "v.a." végződést kellene, hogy tartalmazza, miután egyszerűsített végelszámolást indítottunk?
Vagy ezalatt a 150 nap alatt nem kötelező, hogy ott legyen a végződés és így lehetséges, hogy most hogy át kell térnünk az általános szabályokra, most kell módosítani a társasági szerződést?

ObudaFan # 2014.12.26. 08:03

A végelszámolás elhatározása után "v.a." toldattal kellene használni a nevet, de most már szerintem módosítani is kellene a társasági szerződésben.

hopp # 2015.03.17. 16:27

Tisztelt Szakemberek!

Bt-met, amiben én voltam a beltag, végelszámolással megszüntettem. Az eljárás már hónapokkal ezelőtt befejeződött, a céget a cégbíróság törölte. A cég folyószámláját vezető bank küldött egy tájékoztatást arról, hogy a cég számláját a törlés miatt meg kell szüntetni, amire egyelőre még nagyon nem volt időm. Mivel a folyószámla nem lett megszüntetve, ezért a bank számlavezetési díjat számít fel havonta, ami miatt már tartozás alakult ki a számlán.

Az addig tiszta, hogy beltagként felelek a Bt. tartozásaiért, viszont ezek a tartozások a Bt. megszűnése után keletkeztek. Ebben az esetben is felelek ezért? (Nem egy kifizethetetlen összeg, csak nem igazán értek egyet a dologgal.)

Választ előre is köszönöm.

dikosz # 2015.03.18. 20:26

Meg kellett volna szüntetni a bankszámlát.A bank nem dolgozik ingyen!

ObudaFan # 2015.11.27. 14:53

Szerintem a cégbíróság nem értesíti a bankot, ez az ügyvezető feladata.

ObudaFan # 2015.11.29. 11:30

Mivel az ügyvezető elmulasztotta a bank értesítését, és a bank tovább teljesített emiatt, én úgy gondolom, hogy van.