ÁTALAKULÁS


pajki # 2016.11.03. 13:41

....értem, és nagyon köszönöm a szíves válaszokat! ...máskülönben, remélem, mi tényleg nem alakulunk át ;-). További szép napokat, minden jót kívánok!

Rexor # 2016.11.03. 13:27

A Bt-t mindenestre végelszámolással lehet megszüntetni. Remélhetőleg közben Ti nem alakultok át.

Immaculata # 2016.11.03. 13:04

Így nem lehet átalakulni.

pajki # 2016.11.03. 12:56

Tiszteletem!

Férjemmel alapítottunk egy Bt-t, de meg szeretnénk szüntetni a társasági formát, illetve ha volna rá lehetőség, akkor átalakulnánk (?) oly formán, hogy a férjem kilépne a Bt-ből, én pedig magánvállalkozóként folytatnám tovább. Erre így van lehetőség, vagy csak rossz infót kaptunk...? Tisztelettel várnám a segítő választ!

gombolyag # 2016.09.17. 05:05

Dr.Attika Felettébb szellemes hasonlat! Köszönöm az "értő" hozzázólást!

Dr.Attika # 2016.09.16. 17:53

Béla kollégám!
Nem érted a helyzetet. Hajós hasonlat: "A" jelű süllyedő félben lévő hajó kapitánya összeszedi az összes kabinban lévő cókmókját és beugrik a vízbe és a mentésre érkező hajóra( "B" jelű) felkéredzkedik azzal a céllal, hogy a mentő hajón kapitány, első vagy másod tiszt lehessen. Kérdés az, hogy "A" jelű hajó elvesztése a "B" jelű hajóra van e jogi hatással.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.09.16. 14:10

Hol van itt a kiválás?

Egyébként igen.

gombolyag # 2016.09.16. 08:51

Tisztelt Szakértők!

Beolvadásos kiválással kapcsolatban kérdeznék:

Adott egy "A" cég egy taggal.Az egyedüli tag a vagyona egy részével egy már működő "B" társasághoz csatlakozik.

  • Mindkét társaságnak el kell késztíteni az egyesülést megelőző vagyonmérleg-tervezetét és

a jogutód társaságnak az egyesülést követő vagyonmérleg tervezetét is.A vagyonmérleg-tervezetek fordulónapja mindkét társaság esetében ugye csak azonos időpont lehet?