Az új Gt. miatti változtatások


ObudaFan # 2006.11.24. 16:54

Ha régebbi a könyv, akkor valóban lehet gyakorlatias, de nagyon kell figyelni, az új Gt. is hasonlóképpen rendelkezik-e az adott kérdésben. Ha meg új, akkor nem kell erre figyelni, de aligha gyakorlatias, mert gyakorlat még alig van.

Türelmes # 2006.11.24. 10:56

demag: friss info: májusban-

és aki "fentről" figyelemmel kísér,és mindig segit és Boginak hívják,egy angyal :o) Köszönöm!

demag # 2006.11.24. 09:44

Köszike!

Ha meírnád h mikor jelent meg az is tuti lenne, próbálom majd könyvtárból felhajtani.

woodslave (törölt felhasználó) # 2006.11.24. 09:35

ha gondolod, jövő héten be tudom scannelni azt a táblázatot, és elküldöm. Az egész bescannelelésére azért nem vállalkozom. :-)

Türelmes # 2006.11.24. 09:28

:o)

demag # 2006.11.24. 09:25

bocsi!

Akkor először léci "Türelmes" (?)-nek írjátok meg a különszámot, aztán nekemm, hiszen tényleg ő volt itt előbb. :))

Türelmes # 2006.11.24. 09:20

nanananananana! én voltam itt előbb,a HVG különszám-info engem illet! te menj másik topikba!
:o))))))))

demag # 2006.11.24. 09:16

Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy rt. esetén a változtatást meddig kell megcsinálni (nyrt/zrt), és ennek elmaradása esetén van-e szankció?

Amenyiben a HVG különszámról van bővebb infótok azt is szívesen venném.

Előre is köszönöm.

Türelmes # 2006.11.24. 09:03

Obudafan,köszönöm,odafigyelek arra amit írtál!
Wood: megpróbálom mexerezni azt az ominózus HVG mellékletet...bár azt nem tudom hogy idei?Meg hogy honnan az még rejtély előttem,de nagyon kellene.

És még valami: utánanéztem,megjelent vmikor egy ien könyv: "Társasági jog és cégjog a gyakorlatban"-4 db szerkesztője van, az egyik aszem T.Nagy Erzsébet,meg vmien Róbert.Namármost,ha jol vettem észre,ez egy ghost-köny
  • magyarul van ien,de még senki sem látta :o))
szfváron nincs ien semeik könyvtárban,sem győri kontakt nem tudta beszerezni,a pécsi meg folyamatban van.Ehhez kapcsolódik még 1 kérdés: ha véletlenül sikerülne mexerezni,mivel a címéből következően napi gyakorlati kérdésekkel,feladatokkal foglalkozik,és nem "mai" könyv,lehet-e használni ma is?Tehát pl ha 90-ben írodott(kb akkor aszem),akkor ma,2006ban hasznát lehet-e venni,vagy hagyjam a csodába a keresését? Vagy ti találkoztatok már vele? Ne haragudjatok,hogy ienkérdésekkel bombázlak titeket,de senki nem tudott idáig ezekben segíteni. THX!
ObudaFan # 2006.11.23. 17:05

Tekintettel arra, hogy cégeljárásban a jogi képviselet kötelező, így természetesen ügyvédi közreműködés szükséges. Egyébként ha a végső dátum előtt tart taggyűlést a cég, akkor már ezen a taggyűlésen meg kell csinálni; így - mivel a legtöbb változáshoz taggyűlésre van szükség, vagy tsz-módosításra - ha van más változás is a cég adataiban, azzal együtt kel ezt is megcsinálni, tehát csak egyszer kell elmenni ügyvédhez.

Türelmes # 2006.11.23. 12:49

de lüke vaok,persze h 2007,hiszen 2006 novembere van:o))
a többit, wood,köszönöm!

woodslave (törölt felhasználó) # 2006.11.23. 10:51

a dolgozói csak akkor peresze ha volt ilyen....

woodslave (törölt felhasználó) # 2006.11.23. 10:50

KFt-re vonatkozó kötelező elem a tagok és egyéb személyek anyja neve kell szerepeljen, ha eddig nem szerepelt, illetve nem term. személy cégjegyzékszáma, nyilv. tart. száma. Megszünt a dolgozói üzletrész. Ez a kötelező elem ami minden társ. szerz. szerepelt.
Kb 20 ilyen módosulás van, meg kell nézni a társ. szerződést.
Legjellemzőbb: vezető tisztségviselő csak megbízási jogvisz. iilletve bővülta taggyűlés hatásköre, ha ez bene van ezt is módosítani kell.
Nem akarom reklámozni, de a Hvg különszám szépen összefoglalja.

woodslave (törölt felhasználó) # 2006.11.23. 10:08

2007

Türelmes # 2006.11.23. 07:37

sziasztok!
Lenne egy kérdésem.Jól tudom,hogy a még "régi GT" szerint működő gazdasági társaságok társasági szerződését 2006 szept 1ig kell az új GT szerint módosítani?Ez lenne az első kérdésem,a másik kicsit butábbnak tűnhet: ez kinek a feladata?és mi a menete? Úgy értem,hogy honnan lehet tudni,mi az új GT változásai a régihez képest?(Jól sejtem,hogy a 2 GT "alapos átnyálazásával" szakaszról szakaszra"?)

ObudaFan # 2006.11.21. 22:46

Ige, erre. A társasági szerződés kötelező tartalmi elemeit valóban a Gt. tartalmazza, az egységes szerkezetű társasági szerződés tartalmi elemeit viszont a Ctv.

woodslave (törölt felhasználó) # 2006.11.21. 07:58

Gondolom erre: Ctv
51. § (1) A létesítő okirat módosítását változásbejegyzési kérelem benyújtásával kell bejelenteni a cégbíróságnak abban az esetben is, ha a változás a cégjegyzék más adatát nem érinti.
(2) Ha a létesítő okirat tartalma változik - akár a létesítő okirat külön okiratban történő módosítása, akár a legfőbb szerv határozata útján -, a változásbejegyzési kérelemhez ezen okirat mellett csatolni kell a létesítő okirat változásokkal egységes szerkezetbe foglalt szövegét is. Az egységes szerkezetbe foglalt létesítő okiratban hatályosítani kell azokat az adatokat is, amelyeket törvény csak alapítás esetén ír elő a létesítő okirat tartalmaként (pl. a kft. tagjainak változása, az új vezető tisztségviselő személye).

Nickhauser # 2006.11.21. 07:17

ObudaFan-nak:

Nem értek veled egyet.
Ha az idézett jogszabályhelyeket olvasom, nekem az jön le, hogy többé már nem kell aktualizálni a különböző tisztségek ellátóinak nevét (lakhelyét).
Te mire alapozva állítod, hogy továbbra is frissíteni kell a társasági szerződést ezekkel az adatokkal?

ObudaFan # 2006.11.20. 18:31

Nemhogy törölni nem kell, de az egységes szerkezetű társasági szerződésben minden esetben aktualizálni kell ezeket az adatokat.

Nickhauser # 2006.11.19. 12:46

Az új Gt. 336.§ (2) bek. szerint a tv. hatálybalépését követően, az első taggyűlésen az új törvény rendelkezéseihez kell igazítani a társasági szerződést.

A Gt. 19.§ (4) bek.: a vezető tisztségviselők, az fb. tagok, és a könyvvizsgáló nevét (egyéb adatait) a társasági szerződésnek nem kell tartalmaznia.

A fentiek alapján akkor törölni kell a t. szerződésből a most benne lévő (nem első) személyek nevét?
E törvényi változtatás célja nem az, hogy a különböző személyek mozgása miatt ne kelljen állandóan módosítgatni a szerződést?
Ezek az adatok a cégjegyzékben úgyis szerepelni fognak a cégbíróságnak megküldött taggyűlési döntések (okiratok) alapján. Nem?
Mi a véleményetek?