Bizonylatok megőrzése


Rexor # 2006.11.20. 14:33

Elvileg meg kell jelölni az iratok őrzésének a helyét, de fontos, hogy a társaság megbízott képviselője járjon el egy APEH vizsgálat során. Miért nem lehet informális úton megbeszélni a "társad" párjával/lányával/házastársával, hogy adja át a dokumentumokat? Ha nincsenek meg a dokumentumok, ezzel nem fog sokat bíbelődni az APEH, mulasztási bírságot/adóhiányt szabhat ki.

kájefté # 2006.11.20. 11:15

Kedves Fórumozók!

A követketző ügyben szeretnék segítséget kérni: 3 évvel ezelőtt vásároltunk egy barátommal egy Kft.-t. Az adásvétel tárgyát képező cég könyvelője volt, az eladó. Az eladás után is Õ volt Most lenne egy APEH ellenőrzésem az adásvételt megelöző időszakra. A Könyvelő azt mondta, hogy átadta az iratokat a társamnak, aki sajnos a nyáron elhunyt, és én nem találom ezeket a papírokat. Akkoriban nem írtunk erről semmilyen papírt, hiszen a cég könyvelője ugyanaz maradt, csak már nem, mint tulajdonos. Azt tudom, hogy az adásvétellel az összes jogot és kötelezettséget 'megvettünk'. Az ügyet sajnos tovább bonyolítja, hogy a teljes iratanyag a társam lakhelyén található, ami lánya tulajdona, Neki pedig még nincs joga az üzletrészhez, mert a hagyatéki tárgyalás sem fejeződött be.
Hogyan juthatok be abba a lakásba, ahol a cégem iratait tároljuk, de nem tudom a tulajdonost előkeríteni???
Mi lehet a következménye, ha nem tudom előkeríteni ezeket a papírokat az ellenőrzésig.

Segítségeteket előre is köszönöm.

Tisztelettel:
Kájefté