faktoring


woodslave (törölt felhasználó) # 2006.11.29. 11:10

sztem ez a faktorszerződés kérdése, tehát megállapodhatnak az eladó felelősségének kizárásában is. Ha mondjuk a Ptk engedményezésre vonatkozó szabályait alkalmazzuk (gondolom azt kell) ott az eladó kezesi felelőssége elő van irva. Szóval ha nincs a szerződésben a kérdés szabályozva, akkor kezesként felel.

dr.tuske # 2006.11.29. 10:45

na ez - Türelmes felvetése/kérdése - engem is nagyon érdekelne!

Türelmes # 2006.11.29. 09:10

amennyire csekély tapasztalatommal követni tudom az elmondottakat,igazad lehet Cola.De aztfontos leszögezni,hogy véleményem szerint a faktorcég IGENIS átvállalja a kockázatot,tehát ha nem sikerül ugymond behajtania pénzt,NEM mehet vissza,hogy visszakövetelje a pénzét.
Jól tudom?

Már a munkám kapcsánis felmerült 1x ugyanez a kérdés és egy mtársam szerint NEM vállalja át a kockázatot a faktorcég,tehát visszakövetelhet,ha "behajthatatlan" a követelés. Most meik az igaz? Vagy többféle faktoring van,ugy ahogy többféle lízing?

Cola # 2006.11.29. 08:51

az elmondottak alapján nem is nagyon érthető...
itt az alvállalkozó faktorálhatott, azaz adhatott el követelést, amelyért a faktorcég az alvállalkozónak fizetett,ésa továbbiakban a faktorcég a vllalkozótól követelhet, az alvállalkozó kikerült az ügyletből...

dr.tuske # 2006.11.29. 07:42

egyébként az eset, amelynek kapcsán felmerült a kérdésem, az az, hogy egy építkezésen a korlátokat egy alvállalkozóval végeztette el a vállalkozó. a vállalkozó nem fizetett, de a pénz egy részét megkapta a faktortól. majd egy kis idő elteltével a faktor jelentkezett az alvállakozónál, hogy a korábban megfizetett összeget fizesse neki vissza. így mesélte a történetet egy barátom. és nekem vhogy nem állt össze a kép...

dr.tuske # 2006.11.29. 07:36

nyugi Türelmes nem fogom elindítani a "del credere kockázat" topikot! : ))

köszönöm a válaszokat!

Türelmes # 2006.11.29. 06:19

ja még valami: a faktoring NEM tartozásátvállalás.

Türelmes # 2006.11.29. 06:18

tüske! Faktoring: " a PTK-ban nem szabályozott olyan típuskombinációs vegyes szerződés,amely keretében a hitelező vmely adásvételi,szállítási,vállalkozási jogügyletből 3. személyjel szemben fennálló teljes követelését átruházza a faktorra, aki e követelés (80-90%os) ellenértékét kifizeti a hitelezőnek, és átvállalja a követelés behajthatatlanságának del credere kockázatát". (PTE ÁJK-Nochta def.)

De ugye most nem az lesz a következő,hogy mi a del credere kockázat? a delc credere felelősség =mögöttes felelőség,mint a bizománynál.

amugy ha van még kérdésed: www. faktoring.lap.hu
szép napot!

szklári # 2006.11.28. 17:58

természetesen van kapcsolat. A faktor cég adósságot vásárol meg, majd a követelést az adóstól ő fogja érvényesíteni. Ha ilyen ügyed van egy adósságkezelő cég sokat tudna segíteni, spórolni is

ObudaFan # 2006.11.28. 15:26

Nem tartozásátvállalás, hanem követelés vétele. A faktorcég a jogosulttól veszi meg a követelését.

dr.tuske # 2006.11.28. 11:44

mi az a faktoring?
tartozásátvállalás?
ha igen, elképzelhető-e, hogy aki a tartozást átvállalja, majd teljesíti a jogosult felé, bizonyos idő után azt a jogosulttól visszakövetelje. van egyáltalán jogi kacsolat a faktorcég és a jogosult között?

minden választ nagyon köszönök!