Végrehajtási jogi fórum


Kovács_Béla_Sándor # 2017.10.11. 10:27

Nem kell semmi külön beruházás - viszont ott kell hagynod, amikor kiköltözöl.

Matthew82 # 2017.10.11. 12:47

Itt hagyom,nem gond. Viszont ha az ingatlan részét kell képezze akkor kell rá beruháznom,mivel jelenleg csak 3db napelem van 3db 12V 12 Ah-s akkuval,csak világítás van és ennyi meg pár apróság. Ha így hagyom akkor egyszerűen lekapják belülről az ablakból és viszik. Legalábbis én ezt így tudtam értelmezni. Ha viszont bővítem,és kap egy invertert,akkor már minden fogyaszó üzemeltethető 220-ról. Az én olvasatomban így már az ingatlan részét képezi mivel ellátja árammal az egész házat mindenféle áramszolgáltató nélkül. Szerintem.

gerbera317 # 2017.10.11. 13:27

Ne röhögtess már minket, lécci!
Ha árverésen elkel az a lakás, a kutyan se fogja keresni a napelemeket meg az invertert meg az akksit. Az új tulajdonos be fogja köttetni a villanyt, és kész.
Itt lentebb csak az elméleti része lett a dolognak kitárgyalva, annak a lényege pedig az, hogy a napelemeidet ingóságként nem foglalták le. Viszont elméletileg le van foglalva, mint az ingatlan tartozéka. Csakhogy rajtad (meg rajtunk) kívül senki nem tudó a napelemekről, úgyhogy gondolkozz: Szerinted a vevő majd belép a lakásba, és az lesz majd az első kérdése, hogy "de hát hol vannak a napelemek?"? Szerinted? :-)

Matthew82 # 2017.10.11. 13:51

Ok. Remélem gyorsan megveszik,több mint negyven éves,a két melléképületből az egyik már összedőlt,a másik vájog a hátsószomszéd házával egybeépítve,lélek tartja,ha az is eldől akkor a fél házam romokban lesz mivel rádől. Ha meg a szomszédnak nem lesz szerencséje akkor az ő háztetejét is letépi. Plusz semmi közüzem. Lehet nem a vh fog kitessékelni hanem mehetek magamtól is. Terészetesen ezekről a vh még nem tud,mivel nem voltam itthon mikor itt járt. Ki tudja mi lesz ebből az egészből.

colle # 2017.10.12. 13:46

Kedves Szakértők!

Ha az árverési jegyzőkönyvet, majd az eljárást az ingatlanban lakó bérlő támadta meg árverési kifogással, akkor a végrehajtó betekinthet -e az iratokba? Azt a tájékoztatást kaptam, hogy az árverési vevő nem, mert Ő nem peres fél az ügyben. De a végrehajtó?

Köszönöm a választ!

Kovács_Béla_Sándor # 2017.10.12. 13:51

Peres fél?

colle # 2017.10.12. 13:54

Igen, nem érintett az ügyben és nem peres fél.

Vadsuhanc # 2017.10.12. 14:03

És van egyáltalán per ? ( KBS +1 )

colle # 2017.10.12. 14:10

Nincs, viccből írtam be... :( A kérdésem, akkor másképp. Ha a végrehajtó intézkedése ellen kifogás érkezik és a Járásbíróságra vagy a Törvényszékre kerül az ügy, akkor a végrehajtó belenézhet -e az iratokba?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.10.12. 14:17

A végrehajtó? Hiszen eleve nála kell benyújtani a kifogást, és az iratok" is nála vannak.

Vadsuhanc # 2017.10.12. 14:17

Belenézhet?

Eleve Ő hozta azt az intézkedést amit kifogásolnak. Értsd nemhogy belenézhet, hanem Ő küldi majd meg a bíróságnak a kifogással érintett és az ahhoz kapcsolódó iratokat. Nála vannak - az Ő iratai -miért ne nézhetne bele? .

Nem válaszoltál ... Milyen per van folyamatban ?

colle # 2017.10.12. 14:23

A Járásbíróság végrehajtói irodáján azt a tájékoztatást kaptam, hogy iratbetekintési joga a végrehajtónak sincs. Csak a peres feleknek. A bérlő az árverési jegyzőkönyvet támadta meg, ami másodfokra került. A másodfok több hónapja nem döntött. A végrehajtó mondta érdeklődjek én a Törvényszéken. De a törvényszék elhajtott, hogy nem vagyok peres fél, mint árverési vevő, így nem mondhatnak nekem semmit. És nem nézhetek bele semmibe.

colle # 2017.10.12. 14:24

Arra gondolok, ha például hoz a bíróság egy döntést, de még nem jogerős, akkor bemehet és belenézhet -e az iratokba? A végrehajtó arra hivatkozik, hogy neki a másodfok nem küldte még vissza a végzést, addig nem tud mit tenni.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.10.12. 14:33

És ha belenézne, akkor tudna? Szerinted?

colle # 2017.10.12. 14:36

KBS - Gondolom látná hol áll az ügy. Vagy miért áll az ügy.. Gondolom a válaszod Te sem gondoltad komolyan...

Vadsuhanc # 2017.10.12. 14:41

Kedves colle ?

Mit szeretnél elérni azzal, hogy belenéz a végrehajtó az ügybe ? Mit tud csinálni, mit akarna ? Nem érthető....

Milyen perben van folyamatban még mindig nem írtad. !!

colle # 2017.10.12. 15:05

Például megtudná, hogy a Törvényszék miért nem hozott még végzést a bérlő kifogásában (árverési jegyzőkönyv elleni kifogás).

Vadsuhanc # 2017.10.12. 15:08

A törvényszék mit mond ? Miért nem hozott még döntést?

colle # 2017.10.12. 15:10

Vadsuhanc? Te direkt kóstolgatsz? Ha tudnám, hogy mit mondott a Törvényszék, akkor szerinted itt megkérdezném, hogy a végrehajtó belenézhet -e az ügybe? Mint írtam nekem nem adnak infót, a végrehajtó meg azt mondja, hogy érdekődjek a Törvényszéken. Ezen mit nem értesz? :)I

Vadsuhanc # 2017.10.12. 15:18

Kedves colle !

Azt nem értem , hogy Te mit akarsz a végrehajtótól?!

És megkérdezem sokadjára is ! ....:

Milyen peres eljárás van folyamatban ? ( erre nem akarsz válaszolni..)

colle # 2017.10.12. 15:22

Kedves Vadsuhanc! Mint árverési vevő megtudni, hogy a másodfok miért nem döntött még és miért nem adta birtokba. Mást nem.

Vadsuhanc # 2017.10.12. 15:29

Kedves colle!

És szerinted ehhez mi köze van a végrehajtónak?

colle # 2017.10.12. 15:33

Kedves Vadsuhanc! Visszakérdezek! :) Szerinted ha neki nincs köze, akkor kinek van? :)

Vadsuhanc # 2017.10.12. 15:45

Kedves colle!

Annak a Bíróságnak, ahol a kifogást elbírálják! A végrehajtó ( nevében benne van ) végrehajtó. Nem Ő dönt! Te árverési vevőként majd megtudod, hogy a bíróság hogyan döntött, de ennek a söntéshez a végrehajtónak semmi köze nincs nem is volt és nem is lesz. Hiába cseszegeted a végrehajtót Ő nem dönt és nem is dönthet az ügyedben mert mint írtam Ő végrehajtó.

Ez év januárjában adtam be egy végrehajtási lap visszavonási kérelmet. A mai napon érkezett meg a válasz. 10 hónap? ( és még nem jogerős )

colle # 2017.10.12. 15:51

Kedves Vadsuhanc! De mint árverési vevőnek jogom van tudni miért áll az ügy. Pl., mert fellebbezett a bérlő. Na most ezt egy ember tudja megmondani, csak a végrehajtó. Mert, én nem nézhetek bele az iratokba, a bíróság engem nem tájékoztat. Így már érted? A Te értelmezésed szerint akkor nekem kuss. De mivel érdekelt vagyok, így csak a végrehajtótól tudok infót szerezni. Az eredeti kérdésem az volt, hogy a végrehajtó konkrétan belenézhet -e a papírokba a bíróságon olyan módon ,mint a peres felek, vagy azok ügyvédei?