Végrehajtási jogi fórum


szolnokiki # 2018.01.14. 14:07

Semmifele ertelmes valaszt a kerdesemre nem kaptam. Mert bocsi, de ki az a gerbera? Ja, ha kell egy 10-es szoljatok utalom, de a kerdesemre valaszt nem kaptam....

Vadsuhanc # 2018.01.14. 14:13

Kérdésedre a válasz :

gerbera317#e-mailJelentem! 2018.01.14. 14:00
...." Szolnoki!
”A hirdetmény jónak tűnik. Hogy mit miért, árverési érdeklődőként ne érdekeljen. Nem érdemes licitálni rá...."

Az indokolása a válasznak mint mondtam meghaladja a forum kereteit. Választ kaptál gerberától én elengedném az ingatlant. Hidd el a válasz nagyon jó.

De a Te pénzed, azzal meg azt csinálsz amit akarsz.

nonolet # 2018.01.14. 14:20

"Mert bocsi, de ki az a gerbera?"

Ha rászántál volna egy félórát a fórumra...

Akkor

1.
kb. tudnád kicsoda-micsoda gerbera317

2.
azt is sejtenéd már, hogy miért az válasz, ami

3.
Mitöbb azt is látnád, hogy miért bízhatsz a válaszban.

De te a tájékozódás helyett csak pattogsz...

szolnokiki # 2018.01.14. 14:39

A baj, hogy tul sok itt az okos, vagy okoskodo ugy latom. Ezert tart ott az orszag, ahol. Nem ertem, minek is van ez a forum?

Pablotaxi69 (törölt felhasználó) # 2018.01.14. 14:51

Azért van,hogy segítséget kérjünk egymástól,jogi ügyekben. Megírjuk a problémánkat, elolvassuk a rá adott válaszokat, és eldöntjük,hogy megfelelő-e nekünk.
Vagy megfogadjuk a tanácsot,vagy nem....
Minden másra ott a Mastercard, már ha van elég fedezet rajta....
Én legalább is így használom a fórumokat, amelyen regisztrálva vagyok (nem kevés helyen). Akinek ez nem tetszik, nem kell idejönni....
"ezért tart ott az ország.... " Ez olyan ostoba duma....

Vadsuhanc # 2018.01.14. 14:57

Pablotaxi69

Egyetértek veled.

szolnokiki

Mint írtam kalapálj nyugodtan a pénzeddel azt teszel amit akarsz. Amennyiben ügyvédet akarsz fogadni azt tedd meg, ha annyira kell az az ingatlan.

Csak úgy megsúgom neked az általad lebunkózott gerbera 317 tanácsai alapján nagyon-nagyon sok ügyem megoldódott és nem úgy, hogy leírta mit tegyek, hanem hol kell megnéznem.

Na Te erre nem vagy hajlandó utánanézni mit és miért javasoltak és tanácsoltak!

Mit is vársz a jogi forumtól konkrétan?

Pablotaxi69 (törölt felhasználó) # 2018.01.14. 15:42

Vadsuhanc
Ne érts velem egyet!!! :-)

Vadsuhanc # 2018.01.14. 15:47

Akkor igazad adok neked :-) Egyet meg nem értek..:)

Pablotaxi69 (törölt felhasználó) # 2018.01.14. 17:03

Vadsuhanc
Nem elestem a biciklivel,hanem így szállok le! :-)

gerbera317 # 2018.01.14. 17:57

Engedjétek már el!
Egyébként az árverési vevőnek annyit van joga megtudni a folyamatban lévő végrehajtás(ok)ról ami az árverési hirdetményből megtudható. Egy betűvel sem többet. Az iratokba nem tekinthet be, felvilágosítást nem kérhet és nem is kaphat.
Ha pedig a jogi háttér érdekli, ott a Vht., nyilvános, bárki számára ingyenesen hozzáférhető, a Google keresője első helyen hozza találatokért, el kell olvasni. Vagy itt van ez a fórum, a vevő jogairól szóló topik, hetente többször is legelső helyre kerül, illene rátalalni, és elől adni.
Egyébként pedig a fórum nem ingyenes tanfolyam.

gerbera317 # 2018.01.14. 18:00

Dilis az okostelefon, most nincs erőm ujrairni, amit engedély nélkül atfogalmazott. Bocsi.

Vadsuhanc # 2018.01.14. 18:03

Szerintem tökéletesen érthető volt amit leírtál.

nonolet # 2018.01.14. 22:45

szolnokiki

Az igazság pedig, az hogy: te vagy a hülye... és...

"Ezert tart ott az orszag, ahol."

" Nem ertem, minek is van ez a forum?"

Hát nem a szolnokiki féle értetlen-hülyéknek az biztos.

Pablotaxi69 (törölt felhasználó) # 2018.01.16. 10:55
gerbera317 Tegnap bementem tanácsodra a Végrehajtóhoz. Felvett egy jegyzőkönyvetmely arról szól,hogy nyilatkozat megküldésére kéri fel a Közjegyzőt, hogy mi történt 2013-2017 év között, miért nem évült el a parkolási bírság?! Majd a végrehajtó értesít a fejleményekről! ---------------------------------------------------------
  • Aztán kiderült,hogy van még egy, még nem folyamatban levő végrehajtási lapom a rendszerbe( rendes volt a hölgy,kinyomtatta nekem) Mkk Zrt.-től egy 2007. telefonszolgáltatási díj meg nem fizetéséről.
Vélelmezett kézbesítés alapján jogerőre emelkedve 2016.01.13. A végrehajtói lap 2017.07.15. keltezésű. Tehát 2018.07. 15-ig kell befizetnie a közjegyzőnek a végrehajtási díjat,különben megszűnik!( kiokosodtam :-) nem ám, csak rajta van a papíron az egy év ) 2007 és 2016 közötti 9 évről kérdezzem meg a közjegyzőt most, vagy várjam meg míg a végrehajtás elindul? Kösz
gerbera317 # 2018.01.16. 11:31

kiokosodtam :-)

Hát, abból, hogy kevered a közjegyzőt a végrehajtást kérővel, nem volnék erről annyira megyőződve, de legalább a szmájlit elhagynám.

Ha viszont a végrehajtó most a végrehajtást kérő helyett tényleg a közjegyzőt keresi meg, akkor nagyon nagy gáz van annál a végrehajtónál. Nagyon.

Pablotaxi69 (törölt felhasználó) # 2018.01.16. 13:42

gerbera317
A kiokosodás az csak az egy évre vonatkozik!!!
A végrehajtást azt a közjegyző kéri,nem?
" ahhoz kerítsd elő a Vht 41. §-t, és elévülésre hivatkozva) kérd a végrehajtótól a 41. § szerinti eljárás lefolyását, és hogy ne mulasszon el tájékoztatni annak az eredményéről...."
Ezt te írtad nekem!
Szigetszentmiklós Kalapács VHI.

Vadsuhanc # 2018.01.16. 14:03

Kedves Pablotaxi69!

Ez így nem fog menni. Most Te is egy tesztprogramot futtatsz?

A közjegyző az a végrehajtást elrendelő. Aki a pénzt követeli rajtad az a végrehajtást kérő. A végrehajtó nem tudja nyilatkoztatni az elévülésről a közjegyzőt mert az egyébként nagyívben leszarja és nem is kötelessége vizsgálni- bizonyos eseteket kivéve ami nálad nem játszik - hogy a követelés elévült-e vagy sem.

Vagy ahogyan gerbera írta a végrehajtónál van nagy baj, de szerintem nem.

gerbera317 # 2018.01.16. 14:12

Csak neked, és csak most. Mert ez nem gyorstanfolyam:

a végrehajtásban van
adós = aki tartozik
végrehajtást kérő = akinek tartozik az adós
határozatot hozó hatóság (bíróság (ítélet) vagy közjegyző (elektr.fmh vagy kjő. okirat) = aki eldönti a fenti kettő vitáját
végrehajtást elrendelő hatóság (bíróság (vh-lap vagy vh-záradék) vagy közjegyző (elektr.vh-lap vagy vh-záradék) = aki a jogerős és marasztalást tartalmazó határozat alapján elrendeli a végrehajtást.
végrehajtó = az a hatóság, aki az illetékességi szabályok alapján behajtás céljából megkapja az ügyet.
foganatosító bíróság = az a járásbíróság, amelyik mellé a végrehajtó ki van nevezve, és aki olyan nemperes kérdésekben dönt, aminek elbírálására a végrehajtó nem jogosult (pl. vh-kifogás, jogutódlás, rendbírság stb.)

Ha végrehajtás megindulását követően, rendes esetben csak 3 személy érintett: 1) adós, 2) vh-kérő, 3) végrehajtó. Vh-kifogás esetén negyedikként 4) foganatosító bíróság.

Na, a te ügyedben szerinted hol figyel be a közjegyző? Elárulom: sehol. A végrehajtó a vh-kérőt szólítja fel, hogy elismeri-e az adós állítását, miszerint a követelés elévült-e. Ha ezt a közjegyző kapja meg, az ordítani fog, hogy ki ez a hülye, aki neki írogat.

Kapisgálod már?

Pablotaxi69 (törölt felhasználó) # 2018.01.16. 15:00

Na jól van már!!!
Csak nektek, hogy készül a Wellington bélszin! (ehhez meg én értek... )
A lényeg,hogy ez így együtt már sok nekem, suszter-kaptafa!!!
Akkor csak egy utolsó kérdés:
2013-ban jogerőre emelkedett parkolási bírságról ki tudja megmondoni,hogy elévült-e vagy sem?
"
A(z) DR. FEHÉR ANDREA KÖZJEGYZŐ közjegyző által 44014/Ü/31427/2013/3 számú határozata alapján a végrehajtást elrendelő
közjegyző által kiállított 44014/Ü/70997/2017/2 számú végrehajtható okirat szerint a(z) Budapest XII. kerület Hegyvidéki Önkormányzat
(címe: 1126 Budapest, Böszörményi út 23-25.) végrehajtást kérőnek (hivatkozási száma: 512-2013-1708VH), Nagy Pál Károly adós ellen folyamatban lévő végrehajtási ügyében! "
Köszi!

gerbera317 # 2018.01.16. 15:19

ki tudja megmondoni
Például te. 1) Megnézed a vh-lap 6. pontját, mikor emelkedett a fmh jogerőre (2013), 2) megnézed az utolsó oldalt (ahol a nagy körbélyegző van), mikor rendelték el a végrehajtást (2017), 3) fogsz egy naptárt meg egy számológépet, és kiszámolod, hogy a kettő között eltelte-e a jogszabály szeirnti 1 év.
A jogszabály:
1988. évi I. tv. (Kkt.) 15/C. § (3) a várakozási díj és a pótdíjfizetési kötelezettség egy év alatt évül el.

Pablotaxi69 (törölt felhasználó) # 2018.01.16. 16:01

Bocs,rosszul tettem fel a kérdést:
Nem az,hogy ki tudja megmondani, hanem kinek mondjam én meg,hogy elévült már, és állítassa le a végrehajtást?
6. pont. 2013.11.12.
Elrendelés 2017.10.23.
kb. 3 év, 11 hónap. Kiszámoltam! Elévült! :-)
Sütivel,fagyival fizethetek?
http://hopehelycukraszda.hu/

gerbera317 # 2018.01.16. 16:53

Segítség, valaki!

ius latratus # 2018.01.16. 17:13

Pablotaxi69

Már kaptál tőle választ. Ne csináld már...

Vadsuhanc # 2018.01.16. 17:15

Segítségül hívtam gerberát.......De csak neked PAblo!

gerbera317#e-mailJelentem! 2018.01.14. 13:57
Na, hát nagy nehezen csak eköpted, hogy már 4 éves az fmh. Na innentől nem a kézbesítési fikcióra kell gyúrni, hanem az elévülésre (parkolási pótdíjról van szó). Lásd a 10:49 órai posztokat, és ahhoz kerítsd elő a Vht 41. §-t, és elévülésre hivatkozva) kérd a végrehajtótól a 41. § szerinti eljárás lefolyását, és hogy ne mulasszon el tájékoztatni annak az eredményéről. Kösd ki, amennyiben a kérelmedtől eltérően nem ezt teszi, hanem a bírósághoz továbbítja a kérelmedet, vagy elmulaszt tájékoztatni az eredményről, azt vh-kifogással fogod díjazott, kérve a 214/B § szerinti szankció alkalmazását.

Pablotaxi69 (törölt felhasználó) # 2018.01.16. 17:34

Akkor valamit félreértettem:
"kérd a végrehajtótól a 41. § szerinti eljárás lefolyását, és hogy ne mulasszon el tájékoztatni annak az eredményéről.
"
Bementem, elmondtam neki ezt, erre írta meg a levelet a közjegyzőnek.
Énnekem kell tudnom,hogy a végrehajtó kinek írja a levelet ilyen esetben?
A közjegyzőnek,vagy a végrehajtást kérőnek,vagy a mittudomén kinek?