vegrehajtasi eljaras folyamata


végrehajtó1 # 2009.12.12. 07:43

Egyettértek veled:)

7. § (1) A bírósági végrehajtás során a pénzkövetelést elsősorban a pénzforgalmi szolgáltatónál kezelt, az adós rendelkezése alatt álló összegből, illetőleg az adós munkabéréből, illetményéből, munkadíjából, a munkaviszonyon, munkaviszony jellegű szövetkezeti jogviszonyon, közszolgálati és közalkalmazotti jogviszonyon, szolgálati viszonyon, társadalombiztosítási jogviszonyon alapuló járandóságából, valamint a munkából eredő egyéb rendszeres, időszakonként visszatérően kapott díjazásából, juttatásából, követeléséből (a továbbiakban együtt: munkabéréből) kell behajtani.12
(2) Ha előre látható, hogy a követelést a munkabérre, illetőleg a pénzforgalmi szolgáltatónál kezelt összegre vezetett végrehajtással nem lehet viszonylag rövidebb időn belül behajtani, az adós bármilyen lefoglalható vagyontárgya végrehajtás alá vonható. A lefoglalt ingatlant azonban csak akkor lehet értékesíteni, ha a követelés az adós egyéb vagyontárgyaiból nincs teljesen fedezve, vagy csak aránytalanul hosszú idő múlva elégíthető ki.13 14

justizmord # 2009.12.12. 04:29

Nem vagyok jogász, de én úgy tudom, hogy el lehet venni, mint a sicc, mindent. Vagyontárgyból is ÉS fizetésből is végre lehet és kell is hajtani egyszerre.

Most gondold el. Elmegy valaki valahová dolgozni, esetleg haverral megbeszéli, hogy vegye fel 3 hónapra papíron (vagy ténylegesen) havi 1 millió forintért dolgozni, kap hitelt, vesz belőle egy házat, majd elmegy havi 60 ezerért dolgozni, és azt mondaná, hogy nyugodtan vonogassák a fizetéséből 1715 éven keresztül, mert annyi idő, amire lefogy a törlesztés.

És akkor még azt nem is néztük, hogy lehet, hogy csak a havi kamat több, mint a levont havi fél fizetés, tehát a fizetésből levonással nem hogy csökkenne, de még nőne is a tartozás.

Száz szónak is egy a vége, MINDKETTŐBŐL levonható, teljesen logikusan.


Iniuria non excusat iniuriam

pitör82 # 2009.12.12. 03:18

Üdv mindenki!
Egy hozzáértő véleményére lennék kíváncsi elsősorban de meghallgatok bármilyen tanácsot.
Van két hitelem. Egy 1M500e Ft -os amiről a törlesztő 40e Ft. A másik 300e Ft a törlesztő 15e Ft.
Eddig tudtam fizetni a 70e Ft-os fizetésemből mert édesanyám eltartott. De ahogy látom, hogy neki is egyre nehezebb a dolga arra gondoltam nem adom fel a részleteket többet. A bankokkal is próbáltam egyezkedni, hogy vigyék lejjebb a törlesztőrészletet.
De nem megoldható szerintük mert van munkahelyem.
Ingatlanfedezettel menne de azt nem tudok bevonni.
Az lenne a kérdésem ha nem fizetek mire számíthatok?
Ha végrehajtásra kerülne a sor lefoglalhatják-e a vagyontárgyaimat?
Vagy csak a fizetésem 50%-át viheti el?
Ugyanis ez még jobb is lenne mert az csak 50%-ék egy éven keresztöl feladtam nekik havi szinten a 75%-át.

Köszönöm a válaszokat.

nandy # 2009.12.10. 16:22

Először a bérrel és az ingóságokkal kell kezdenie. Ha ezekből észszerű időn belül nem sikerül behajtani, akkor elveheti az ingatlant is.

Jó lenne, ha elkezdenél önként fizetni annyit, amennyit tudsz.

zsanca # 2009.12.10. 14:37

Az odáig oké!
De gondolom nem a házzal kezdik a végrehajtás,ha van letiltható jövedelem.

végrehajtó1 # 2009.12.10. 09:42

Szó­val milyen úton módon hajthatják be a pénzt?

Letíltás,ingó-ingatlan vh.

ObudaFan # 2009.12.09. 18:06

Azért ha nem sikerül megállapodni, a bíróságtól is lehet részletfizetési kedvezményt kérni.

zsanca # 2009.12.09. 16:22

Üdv!
Lenne még egy olyan problémám is,hogy az autónkat nem tudtuk fizetni,a bank elvitte,eladta.Megkaptuk az összegről a levelet amit még fizetnünk kell,az 470 ezer forint.Kértem részletfizetést,amit meg is adtak 36 hónapra olyan feltétellel,hogy december 15-ig fizessek be 36 ezer forintot,valamit,hogy kérnek majd vmi közjegyzői papírt is vagy mit.Meg írták,hogy lesz kamat is felszámolva,ami rendben is van,mert egyértelmű,hogy kamat az van,de nem írta,hogy mennyi,és hogy a törlesztőrészlet mennyi.A bankot nem tudjuk hetek óta elérni,mert sosem veszi fel az ügyintéző a telefont(erste leasing),miattuk ár a telefonszámlám nagyon magas,mert amíg várok az ügyintéző kapcsolására a számla ugye pörög.Mindegy nem is ez a lényeg,hanem az hogy én 15-ig nem tudom a 36 ezret befizetni,meg nem is akarom,mert nem vagyok tájékoztatva a kamatról,stb....
így nem kötök velük megállapodást!Szóval milyen úton módon hajthatják be a pénzt?Bízom benne,hogy a házat nem veszik el fejünk fölül,és inkább bérből tilt.

zsanca # 2009.12.09. 16:22

Üdv!
Lenne még egy olyan problémám is,hogy az autónkat nem tudtuk fizetni,a bank elvitte,eladta.Megkaptuk az összegről a levelet amit még fizetnünk kell,az 470 ezer forint.Kértem részletfizetést,amit meg is adtak 36 hónapra olyan feltétellel,hogy december 15-ig fizessek be 36 ezer forintot,valamit,hogy kérnek majd vmi közjegyzői papírt is vagy mit.Meg írták,hogy lesz kamat is felszámolva,ami rendben is van,mert egyértelmű,hogy kamat az van,de nem írta,hogy mennyi,és hogy a törlesztőrészlet mennyi.A bankot nem tudjuk hetek óta elérni,mert sosem veszi fel az ügyintéző a telefont(erste leasing),miattuk ár a telefonszámlám nagyon magas,mert amíg várok az ügyintéző kapcsolására a számla ugye pörög.Mindegy nem is ez a lényeg,hanem az hogy én 15-ig nem tudom a 36 ezret befizetni,meg nem is akarom,mert nem vagyok tájékoztatva a kamatról,stb....
így nem kötök velük megállapodást!Szóval milyen úton módon hajthatják be a pénzt?Bízom benne,hogy a házat nem veszik el fejünk fölül,és inkább bérből tilt.

zsanca # 2009.12.09. 16:00

Egy 1 évvel ezelőtti parkolási bűntetésről kaptunk novemberben fizetési meghagyást a városi bíróságtól.15 napon belül nem fizettük be az összeget.Az lenne a kérdésem,hogy mivel nem fizettük be a kért pénzt,így mit fog tenni a bíróság? Megy a fizetésből a letiltás?
Milyen gyorsan szokták ezt intézni ha már jogerőre emelkedett?Januárban már számíthatók a letiltásra?

végrehajtó1 # 2009.12.04. 14:42

Az eljárási illeték meg nem fizetése nem jár bírsággal.

zsanka # 2009.12.04. 12:28

A fizetési könnyígtés illeték köteles!!! Ezt feltétlenül meg kell fizetni mert egyébként bírság lesz a vége. (könyvelő)
Üdv.: Zsuzsa

Fuszélia # 2009.11.28. 09:53

Köszönöm, be kell mennem személyesen ezesetben, mert a kérelmen részletezni kell a tartozást.

végrehajtó1 # 2009.11.28. 08:23

Igen jogszerű.A végrehajtás az apeh esetében végrehajtási cselekménnyel indul.
Erre az adóst tájékoztathatja de nem kötelező.

Ugyanis a tartozásról minden esetben tud az adós mert ez alapulhat:

  • bevalláson
  • és jogerős határozaton.stb ...

menjünk be személyesen vagy küldjük be a kitöltött kérelmet?

Tértisen add fel a fiz.könnyitési kérelmeteket.De ha sok szabad időd van menj be...:)

Fuszélia # 2009.11.27. 14:10

Sziasztok
nem vagyok biztos benne,hogy megfelelő helyen teszem fel a kérdésemet, de új vagyok itt még nem nagyon ismerem ki magam.
A problémám a következő:
Értesítést kaptam a földhivataltól -mivel a házunk kettőnk tulajdonában van -, hogy az apeh férjem adótartozását ráterhelte a házunkra.

A tartozás sajnos valós, az eljárás viszont számomra megdöbbentő, ugyanis semmiféle előzetes tájékoztatást, felszólítást nem kaptunk.
A fizetési kedvezményekkel nagyjából tisztában vagyok, de jelenleg azt nem tudom, hogy az általuk ránkterhelt összeg pontosan miből áll össze.

Kérdésem, jogszerü ez igy, hogyan lehetséges, hogy mindenféle előzetes megkeresés nélkül az APEH végrehajtást kezdeményezzen. Ha igen, menjünk be személyesen vagy küldjük be a kitöltött kérelmet?

köszönöm ha válaszoltok

nandy # 2009.11.25. 13:02

danan:

Nincs más hátra, pénzt kell szerezni, akár úgy is, hogy az ingatlant eladjátok (előbb-utóbb úgyis elveszik...).

szonya # 2009.11.25. 12:38

Sziasztok!

Következő a helyzet: a jogerős fizetési meghagyást egy Bt, mint I.rendű kötelezett, és egy magánszemély, mint mögöttesen felelős II. rendű kötelezett ellen állított ki a bíróság. A végrehajtási lap kitöltésekor a Bt. már törölve van a cégjegyzéskből.

Kérdés: elég, ha csak a II.r. magánszemély ellen kérem a végrehajtást, vagy ugyanúgy a Bt-t is fel kell tüntetnem, annak ellenére, hogy megszűnt??

Válaszokat köszönöm!!

szonya # 2009.11.25. 11:07

Sziasztok!

Következő a helyzet: a jogerős fizetési meghagyást egy Bt, mint I.rendű kötelezett, és egy magánszemély, mint mögöttesen felelős II. rendű kötelezett ellen állított ki a bíróság. A végrehajtási lap kitöltésekor a Bt. már törölve van a cégjegyzéskből.

Kérdés: elég, ha csak a II.r. magánszemély ellen kérem a végrehajtást, vagy ugyanúgy a Bt-t is fel kell tüntetnem, annak ellenére, hogy megszűnt??

Válaszokat köszönöm!!

danan1 # 2009.11.25. 04:47

Nem lesz kevesebb, de talán könnyebben tudnánk fizetni. mint ide minimum 20 ezret oda 25 ezret stb... .Így így nem elég kettőnk fizetése. Ezért gondoltam, hogy talán ha egy tartozás van akkor könnyebb.


.

végrehajtó1 # 2009.11.24. 15:25

Valahol összevonatni?

Miért ha összevonatod akkor kevesebb lesz????

danan1 # 2009.11.24. 08:57

Sziasztok!
Nagy bajban vagyunk a párommal. Van lakáshitelünk amin van elmaradásunk, de még nincs felmondva. Van 3 személyi hitelünk amit felmondtak és 2 hitelkártya ami már végrehajtás előtt áll. Hogyan tudnánk ezeket a tartozásokat normális úton rendezni? Valahol összevonatni? Ha valaki tud megoldást kérem mondja meg.


.

nandy # 2009.11.22. 08:05

Ha "normális" banktól vettétek fel a hitelt, akkor van még pár hónap (talán).
Érdemes lenne mielőbb megkeresni a bankot, és együtt találni megoldást.
Pl. eladjátok a házat, a vételárból kifizetitek a bankot, a maradékból vesztek kisebbet, vagy marad az albérlet.

tompikati # 2009.11.21. 21:14

Segítség!!
A lakáshitelünket kb 1 hete felmondta a bank,több havi elmaradás miatt.A válság és a mi hibánk is volt.Közjegyzői okirattal jött ki a papír.Tud valaki segíteni most mi jön?Mire számítsunk?Mennyi idő mire árverezésre kerül a ház,mit tehetünk,tudunk még a bankkal vagy a végrehajtóval egyezkedni??Nagyobb összeget nem nagyon tudunk befizetni,csak a havi törlesztés egy harmadát.Ha valaki tud segíteni???

végrehajtó1 # 2009.11.20. 14:19

Városi bíróságon.

Meggyvirág # 2009.11.20. 11:27

Megkaptam a végrehajtó levelét az eljárás során megfizetendő költségrészről. Én kértem végrehajtást egy magánszemély ellen.
Mi a teendő, ha a kiszámolt ügyértékkel nem értek egyet? Kérhetem, hogy hogyan számolta ki?

A 14/1994. IM. rendelet alapján a behajtási jutalékra nekem kevesebb jön ki, mint amennyi a levélben szerepel. A levélben az ügyérték 10%-a van, mint beh. jut. a törvényben pedig "... 1 000 000 Ft feletti, de 5 000 000 Ft-ot meg nem haladó összeg esetén 44 000 Ft és az 1 000 000 Ft feletti rész 3%-a ...".
Ez ellen emelhetek kifogást? Hogyan? Mikor?