S.O.S gépjármű foglalás


monalisa1 # 2014.01.07. 19:38

Valahogy rendezni az önkormányzati tartozást és ezt haladéktalanul tudatni a végrehajtóval, mert az eljárása önmagában is pénzbe kerül.

gerbera317 # 2014.01.07. 19:02

Kaptam egy levelet behajtó irodától” - Nem behajtó, hanem végrehajtó.

gondolom a bank tulajdona még” - Az a tied. Nézd csak meg a törzskönyvet.

Így is elvihetik a kocsit és nekem fizetnem kell tovább a semmit?” - Úgy van. Te a banktól nem az autót kaptad kölcsön, hanem a pénzt. Az autóval azt csinálsz, amit akarsz (itt éppen lefoglalták tőled, és elárverezik, ha nem vagy elég okos), a pénzzel viszont továbbra is tartozol a banknak. Ez teljesen logikus.

nofika # 2014.01.06. 10:04

Tisztelt mindenki!

Kaptam egy levelet behajtó irodától, miszerint önkormányzati tartozásom van és lefoglalják a gépjárművemet. A gépjárműn még hitel van, így gondolom a bank tulajdona még. Így is elvihetik a kocsit és nekem fizetnem kell tovább a semmit?

Köszönöm válaszukat

Vh-ügyes # 2013.11.03. 16:19

Mondjuk a teherautód - amennyiben a foglalkozásod gyakorlásához elengedhetetlenül fontos munkaeszköz - lehet mentes a foglalás alól...
Mindazonáltal ez a problémádat még nem oldja meg.
Elsőnek meg kellene vizsgálni a követelést, nem évült-e már el.
Másodlagosan részletfizetést lehetne kérni...

gerbera317 # 2013.11.03. 10:55

parkolási bírság miatt” - Az inkább pótdíj lesz.

Jogos egyáltalán lefoglalni ezért egy teherautót?” - Igen. Akár a házadat is. Vagyoni kényszernek hívják a dolgot: vagy fizetsz, vagy bukod a vagyontárgyat. És ha bukod, nem lehet egy rossz szavad sem, mert előre figyelmeztettek. A Lippai járt így, azóta is azt siratja, mekkora hülye volt.

Mit tehetek?” - Rendezd a tartozásod a végrehajtónál. Kb. 60 ezer Ft lesz.

belefáradt ember # 2013.11.02. 12:18

Tisztelt Mindenki!

Ma (nov 2) kézhez vettem egy ajánlott levelet (foglalási jegyzőkönyvet egy önálló bírósági végrehajtótól), ami október 12-én kelt, melyben értesítenek arról, hogy 2730 Ft-os nem tévedés, kettőezerhétszázharminc Ft-os parkolási bírság miatt lefoglalják (nyilvántartási adatok alapján) Ő általuk 1 600 000 Ft-ra értékelt kisteherautómat. Mik a kilátásaim? Mit tehetek? Még sosem voltam ilyen helyzetben, nem tudok semmit a az ügyintézésről. A pótkerék is többet ér 2730 Ft-nál, de még a kerékanya kulcs is. Jogos egyáltalán lefoglalni ezért egy teherautót?

A válaszokat előre is köszönöm. Zsolt

sienet # 2013.05.02. 18:08

Tisztelt Kovács Béla Sándor úr!!

Ezt,hogy kell elindítani és hol?Elnézést tudatlanságomért

Kovács_Béla_Sándor # 2013.05.02. 17:54

Igénypert indíthatsz.

sienet # 2013.05.02. 10:29

Segítséget tanácsot szeretnék egy olyan ügyben megvettem egy autót amit még 3 hónapig törlesztek akitől vettem. üzembetartóként be vagyok jegyezve de kaptam egy levelet az önkormányzattól,hogy autót kivonták a forgalomból mert van valami tartozása az embernek akitől vettem.Beszéltem az emberrel levonják az ő és édesapja fizetésének 33 százalékát.Beküldtem a papírokat az adás vételiről meg a megállapodásról hogy addig üzembentartó leszek meg nem lesz átíratva amig a teljes összeget nem kapja meg.Hogy lehet ezt megtámadni,hogy nálam maradhasson az autó?Közben ki is fizettem az autót és most úgy néz ki,hogy van autóm meg nincs is.

gerbera317 # 2013.02.25. 16:58

A lefoglalt vagyontárgyat csak a végrehajtást kérő engedheti ki, de ennek a kérésének a végrehajtó csak akkor fog eleget tenni, ha a végrehajtási költségeket is előre megfizeti valaki.

opelke # 2013.02.23. 21:24

Tisztelt fórumozók!
Kérdésem a következő lenne.

Van egy magánvégrehajtó által lefoglalt autóm.

Van e rá lehetőség, hogy egy 3. személy átválalja tőlem a szóban forgó adósságot?

Én így adnám el az autómat. A vevő úgy gondolja, hogy én befizetek a végrehajtónak x összeget, kb 15%. és cserébe átválalja az adósságot, amit a végrehajtónak részletben fizetne meg.
Nem nagy értékről lenne szó.

Ez lehetséges e, és mi a menete?
Köszönöm a válaszokat
Üdv mindenkinek

ius latratus # 2013.02.07. 17:36

Naaa, azért ez rossz esetben simán fedezetelvonás ám! Persze, én elhiszem neked, hogy még egyikőtök sem ért el az okmányirodáig, de ha őszintén leírtad volna, hogy visszadátumoztátok az adásvételit, akkor könnyebb lenne. Mert akkor elég lett volna egyetlen mondat.
Így meg most írhatom ide, hogy próbálkozhatsz igényperrel, vagy próbálj egyeztetni a végrehajtóval.
De inkább hagyd...

Kovács_Béla_Sándor # 2013.02.07. 17:26

Badarság. Túl sok emberjogász maszlagot fogyasztottál.

Cyrano # 2013.02.07. 17:06

Kedves "ius latratus" van másik nevem, de abban nincsen "S" betű :)

Én a személyes adatok védelméről szóló törvényre gondolok,mert ugye jogszabály védi azt, aki adatait egy pénzügyi szervezetnek kettőjük közötti kontraktushoz megadja, aki viszont érzésem szerint nem jogosult azt tovább adni, sdem behajtónak sem nyilvántartónak.
Ahogy igen aggályosnak tartom pl a KHR nek nevezett listát és annak nyilvánossá tételét is...ami viszont gyakori.
Ha nem képezhetünk csoportokat pl. vallási, származási alapon, miként képezhetnek csoportot azon alapon, hogy egy szervezettel valakik milyen magánjogi kapcsolatban vannak ?


" A törvények olyanok, mint a pókháló..."

ius latratus # 2013.02.05. 09:10

Off
Milyen érdekes az élet...
Éppen egy e-mailt írtam ugyanebben a témában, szinte teljesen ugyanerre a kérdésre válaszolva. Még jó, hogy -kevés módosítással- csak be kellett másolnom.
Cyrano
Nem te vagy S..bó E....t?
:))
Tudom, hogy nem, csak vicceltem.

On

ius latratus # 2013.02.05. 09:03

Mivel az engedményezés a kötelezett pozícióját nem érinti, az engedményezési szerződés érvényességének nem feltétele a kötelezett (adós) értesítése. Tehát: magának a szerződésnek a létrejötte független a kötelezettől, de ez nem azt jelenti, hogy erről nem kell értesíteni őt. (ti. az adóst)

A kötelezett az engedményessel szemben érvényesítheti azon kifogásokat, amelyek jogalapjai az engedményezõvel szemben már az engedményezésrõl szóló értesítés időpontjában megvoltak.

Cyrano # 2013.02.04. 22:48

Milyen jogon továbbíthatja a bank,lizingcég vagy szolgáltató egy vélt adósa személyes adatait egy követelés kezelőhöz, vagy faktorcéghez, főleg, ha követelését a fél vitatja ?


" A törvények olyanok, mint a pókháló..."

gerbera317 # 2013.02.04. 22:39

Hmmm, nem akár, hanem biztos, hogy lefoglalják az autót. Nem igazi jogi tanács, de most még időben vagytok, hogy apuci a saját nevére vegye az autót.

Kenderice # 2013.02.04. 09:16

Tartozás esetében (ha nincs más lehetőség) akár az autót is lefoglalhatja a végrehajtó, ha eljut az ügy ebbe a stádiumba.

polanka20 # 2013.02.04. 08:37

Üdvözlöm!Azzal fordulok önhöz, hogy van egy bank akinek tartozom, még csak felszólít, de nem tudom fizetni a törlesztőket, van egy autó a férjemé, én vagyok a tulajdonos, ő mint cég az üzembentartó, kérdésem: ha a bank végrehajtást kér, akkor elviheti az autót?? Köszönettel válaszát!

gerbera317 # 2013.01.24. 11:34

A polgári jognál megkaptad a választ ugyanerre a kérdésre. Máskor pedig 1 kérdést csak 1 helyen tegyél fel!

roary # 2013.01.24. 11:07

Üdvözlöm!Segítséget kérnék egy ügyben.A Nav kiderítette (gondolom nem volt nehéz) hogy van autó a családban ,az enyém. De a diákhitel a férjemé ami miatt a végrehajtás van. Én vagyok a tulajdonos ő az üzembentartó. Azt mondták igazolnunk kell valahogy hogy az csak az enyém. A kérdésem az lenne hogy tarthatnám meg az autómat??? KÖszönöm előre is!

végrehajtó1 # 2010.11.26. 20:14

Mi volt az a laza gépjárműfoglalás?:)

végrehajtó1 # 2010.11.26. 20:12

Főigazgatóságok

APEH Dél-alföldi Regionális Főigazgatósága
[Bács-Kiskun megye, Békés megye,
Csongrád megye]
6720 Szeged, Bocskai u.14.
Tel.: 62/567-500
Fax: 62/567-666

APEH Közép-dunántúli Regionális Főigazgatósága
[Fejér megye, Komárom-Esztergom megye,
Veszprém megye]
8000 Székesfehérvár, Mátyás király krt. 8.
Tel.: 22/530-700
Fax: 22/548-919

APEH Dél-dunántúli Regionális Főigazgatósága
[Baranya megye, Somogy megye, Tolna megye]
7621 Pécs, Rákóczi út 52-56.
Tel.: 72/533-500
Fax: 72/212-133

APEH Közép-magyarországi Regionális Főigazgatósága
[Dél-Budapest, Észak-Budapest, Kelet-Budapest,
Pest megye]
1132 Budapest, Váci út 48/C-D
1438 Budapest, Pf. 511
Tel.: 1/412-5400
Fax: 1/432-5270

APEH Észak-alföldi Regionális Főigazgatósága
[Jász-Nagykun-Szolnok megye, Hajdú-Bihar megye,
Szabolcs-Szatmár-Bereg megye]

APEH Nyugat-dunántúli Regionális Főigazgatósága
Győr-Moson-Sopron megye, Vas megye,
Zala megye]
9022 Győr, Liszt F. u. 13-15.
Tel.: 96/509-400
Fax. 96/312-012

APEH Észak-magyarországi Regionális Főigazgatósága
[Borsod megye, Heves megye, Nógrád megye]
3530 Miskolc, Kandia u. 12-14.
Tel.: 46/514-200
Fax: 46/514-285

APEH Kiemelt Ügyek és Adózók Főigazgatósága
1077 Budapest, Dob utca 75-81.
Tel.: 1/461-3300

ezek közűl valamelyik.

szferi62 # 2010.11.26. 16:35

Tisztelt Fórumozók!

APEH Szeged Végrehajtási Főosztály elég "laza"
módon foglalt le egy autót egy adóstól, aki azt nekem
eladta, -szabályos okmányokkal, szerződéssel, -
az okmányiroda tudott a foglalásról, az adós nem,
csak 3 hónappal később értesítették.
Az APEH fent nevezett osztálya azt mondta, hogy
a tulajdonjogom érvényesítésére indítsak "végrehajtási
igénypert"
Nekem ügyvédre nincs pénzem, magam írtam egy beadványt,
amelyben a végrehajtást indító és bonyolító Főosztályt
neveztem meg alperesnek és ezt a szegedi Városi Bíróságra
nyújtottam be.

A bíró vissza dobta az ügyet, hogy a megnevezett alperes
" jogképességgel nem rendelkezik", jelentsek be jogképes
alperest.

Nagyon fontos lenne, hogy megtudjam: akkor tulajdonképpen kit kell
alperesként megjelölnöm???
Kérem segítsen valaki!

Köszönettel: sz.ferenc