S.O.S gépjármű foglalás


végrehajtó1 # 2010.02.11. 18:12

Amennyiben Ön nem állítja elő, úgy a tárolási költségen felül a gépjármű beszállításának díja is Önt terheli. ( Ez mit is jelent???????)

Ha nem viszi oda akkor majd ő intézkedik a szállítás iránt és ennek a költségre az adóst terheli.

Mit kell csinálnom majd a gépjárművel, nekem kell beszállítanom. A gépjármű ára ha elárverezik levonásra kerül a tartozás összegéből??

igen levonásra kerül.
Mit kell csinálni?Nem hiszem el hogy nem érti!!Be kell vinnie a vh-hoz:)

klamee # 2010.02.11. 17:01

A problémám a következő:
Kaptam egy foglalási jegyzőkönyvet, amiben az alábbi adatok vannak. Foglalási jegyzőkönyv: készült 2010.02.01. (a jegyzőkönyvet 2010.02.05 napján vettük át) A jkv kiállítása időpontjában fennálló vh. okirat szerinti teljes tartozás xy forint. fennálló követelés: ugyanennyi Ft.

Ezután lefoglalom a következő vagyontárgyakat: BM nyilvántartás alapján xy gépjárművet a mai napon????? A lefoglalt gépjármű forgalomból történő kivonásáról az illetékes Okmányiroda felé intézkedem. Becsérték 500.000. ft.

Felhívom az adóst,hogy amennyiben a tartozását nem fizeti meg, úgy a gépjárművet a foglalástól számított 30. napot követően állítsa elő a végrehajtó irodához az ingó árverés lefolytatása végett. Amennyiben Ön nem állítja elő, úgy a tárolási költségen felül a gépjármű beszállításának díja is Önt terheli. ( Ez mit is jelent???????)
Tájékoztatom az adóst, hogy 100 eFt feletti becsértékű ingóság esetében az ingóság elszállításra kerül.

Mit jelent hogy mai nappal lefoglalom, melyik nap jelenti a mai napot? Ezzel a jegyzőkönyvvel kapcsolatosan milyen teendőim vannak ezek után. Mit kell csinálnom majd a gépjárművel, nekem kell beszállítanom. A gépjármű ára ha elárverezik levonásra kerül a tartozás összegéből??

Gondolom az Okmányiroda is fog küldeni egy levelet, hogy kivonja a forgalomból.

Soha nem voltam ilyen helyzetben és nem tudom mi tévő legyek, szeretnék felkészülni minden eshetőségre, ezért kérek mindenkit aki tud hasznos tanácsokat számomra az kérem írja meg nekem. Előre is köszönöm.

gaböce # 2010.02.07. 12:25
végrehajtó
  • nem azért irtam mert etetni szeretnék valakit..igen is olyant még nam hallot hogy vannak jó indulatú fönökök ..végül is nem én hibáztam hanem a munkálató amikor tévesen utalt...és köszönöm a tanácsát hát igyekezni fogok a 33.000 Ft ápolási díjamból fizetni..
nandy # 2010.02.06. 10:41

Valami levelet mégiscsak kaptál, mert írod, hogy a bíróság küldött.... Akkor kellett volna gyorsan lépni valamit. Bár túl sokat nem tehettél volna, mert ha a kölcsön adósa nem fizet, akkor kezesként te kötelezhető vagy a fizetésre. Tehát a végrehajtás sajna jogos...

Az más kérdés, hogy az általad - az adós helyett -kifizetett összeget, plusz az egyéb költséget, kamatot követelheted attól, akinek a kezese voltál. De az egy külön per, a te vh-dat nem befolyásolja.

sanyi64 # 2010.02.06. 04:45

Sajnos tényleg nem kaptam róla semmi levelet men hagytam volna a 4-szeresére duzzadni az összeget.Mi történik akkor, ha a kocsin lévő hitel több mint amit a kocsi ér? 3 éves és még több mint 2 millió a saját hitele de nem is kapnék most érte többet a válság miatt.

végrehajtó1 # 2010.02.05. 19:16

A gépkocsi lefoglalható.
Fizetni kell.Majd az eredeti adós ellen lehet pert indítani és rajta bevasalni a kifizetett összeget.
Azt meg kétlem hogy soha sem kapott semmilyen levelet ez ügyben.

sanyi64 # 2010.02.05. 18:50

Évekkel ezelőtt kezesnek mentem. Sosem kaptam róla levelet, hogy nem fizetné.Tavaly kaptam egy bírósági határozatot, hogy áttették a végrehajtóhoz.A hitelfelvevő azt mondja fizeti az adóstárs. Most kaptam a végrehajtótól levelet, hogy lefoglalják a kocsimat.A kocsin még nagyösszegű hitel van.Így is lefoglalhatják? Mit tudok tenni ellene? Mi ilyenkor az eljárás?

végrehajtó1 # 2010.02.05. 17:25

gaböce

Jo indulatuan elutasitott és azzonal végrehajtást kért az ingatlanunk rám esö részére

Ne ne etess ez nem csak úgy ripsz-ropsz.Ebben a helyzetben sokat vártál a sült galambra.
Tanács? Fizetni kell.:(

végrehajtó1 # 2010.02.05. 17:07

advilultra

Ha jogerős lesz akkor kell leadni .
Minden tartozást a vh költségét is rendezni kell akkor feloldja a gépkocsit a foglalás alól.

gaböce # 2010.02.05. 14:34

A volt munkáltatóm tévedésből utalt a számlámra 66.000Ft-ot valaki bérét,következő hónapban felszólitott,hogy fizesem vissza egyösszegben 8 napon belül,a számlámról levonásra került külömbözö biztositások véget,irtam kérelmet hogy mivel fizetésnélküli szabadságon vagyok engedélyezze hogy 3 részletben fizesem vissza,mivel anyagi helyzetem nagyon rossz.Jo indulatuan elutasitott és azzonal végrehajtást kért az ingatlanunk rám esö részére.Itt elindult a lavina mivel a házat hitelre vettük és a hitelt Ausztriában ,a végrehajtó értesitette a kinti bankot igy most az is felmondás alá került.Birósági végzésem van hogy már az adosságom kb 120000Ft+ 150000Ft illeték megfizetése a végrehajtás elrendelésével járó költség.És a felmondott Osztrák hitel. Most jelenleg ápolási díjon vagyok netto 33000 ft sulyosan fogyatékos édesanyám véget ,és 54 éves.Ez az én történetem.Tanácsot várok

advilultra # 2010.02.05. 14:25

Kötelezem, hogy a határozat jogerőre emelkedésétől, ill. fellebezési jogra tekintet nélküli végrehajtás esetén a határozat végrehajthatóvá válása napjától számított 3 munkanapon belül- amennyiben arra a helyszínen nem került sor - a jármű forgalmi engedélyét és hatósági jelzését (rendszámtábláját) "XY" Városi Polgármesteri hivatalának Okmányirodájában adja le.

Olvasatomban (bár nem nagyon értem ezeket a hivatalos papírokat), le kell adnom a forgalmit, és nem járhatok az autóval, mégha a fellebbezést be is adom?!

Illetve, ha "rendezem a parkolási pótdíj"-at, a végrehajtónál, akkor visszakapom az autómat?!

Köszönöm eddigi segítőkésségedet!
Bizakodok a továbbiakban is.,. :)

végrehajtó1 # 2010.02.05. 13:11

Az önk.határozatában benne kell lenni hogy azonnal fellebebezésre való tekintett nélkül végrehajatható? vagy sem.Ha nem akkor amíg nem jogerős nem kell leadni.
Olvasd el a határozatot.

advilultra # 2010.02.04. 22:57

Rendben, így fogom tenni..,

További kérdésem még az lenne, hogy ha eljutok a végrehajtóhoz, és Ő megmutatja nekem, mennyi is ez a parkolási pótdíj(amit még mindíg nem értek, hogy hogyan kaphattam), és azt kifizetem, abban az esetben az autóm lefoglalása "törlődik"?!

Illetve, ha felebbezek a határozat ellen, abban az esetben, ugyanúgy használhatom holnap, és mindaddig az autómat, míg ez lebonyolódik(le kell adnom a forgalmim)?!
(rendör megbüntethet)?

Ismételten, előre is köszönöm válaszaitokat!

végrehajtó1 # 2010.02.04. 22:09

Fellebbezd meg az önk.határozatát.addig be tudsz menni a vh-hoz.Ott megtalálod a vh okiratot.

advilultra # 2010.02.04. 21:21

Üdvözletem!

A problémám nekem is hasonló, mivel a mai napon, kaptam egy levelet, amiben közölték velem, hogy:

"XY" önálló bírósági végrehajtó álltal megküldött "xxxxxxxx" számú foglalási jegyzőkönyv alapján, a tulajdonomban lévő gépjárművet, az Önkormányzat a forgalomból kivonta, mivel parkolási pódíj jogcímen tartozásom van.

Soha nem volt parkolási birságom, így nem értem hogy miért is van ez..,
Soha nem volt "mikuláscsomagom" és semmilyen felszólítást nem kaptam parkolócégtől.

Kérdezném a hozzáértőket, hogy ebben az esetben, mire is kell számítanom?!
Hová fordulhatok, hogy problémám megoldódjon?!
A forgalmi engedélyemet 3 napon belül le kell adnom az okmányirodában. A végrehajtó viszont csak jövőhéten kedden tart félfogadást, addig senkihez nem tudok fordulni??!!
Előre is köszönöm segítségeteket!
Üdv!

monalisa1 # 2010.02.04. 16:25

... készpénzben nem tartasz otthon...

monalisa1 # 2010.02.04. 16:23

Egy adásvételi szerződésnél nem valósan eljáró tanúkat a törvény külön bünteti.

monalisa1 # 2010.02.04. 16:22

Kné82

A leírtak alapján nekem olyan érzetem van hogy egy utólag készült adásvételi szerződésről van szó - visszadátumozással. (Érdekes hogy sem te sem ő még nem jelentette be illetékes helyen az autó tulajdonjogában történt változást.)

Szerintem azzal, hogy az illető nagy hírtelen eladta a kocsit fedezetelvonást követett el mely büncselekmény.

Megcáfolhatod...

Valamint nem tudni mennyi volt az autó vételára, de nem valószínű hogy x összeget készpénzben tartasz otthon a fiókban, vagyis banki bizonylattal a pénz kivételének- utalásának időpontja igazolható.

És hogy a kérdésre is válaszoljak: én a helyedben addig nem írtanám át az autót amíg annak sorsa megnyugtatóan nem rendeződik, mert könnyen előfordulhat hogy elveszik a kocsit te meg futhatsz a pénzed után.

"Mona"
laikus hozzászóló

ObudaFan # 2010.02.04. 14:53

Tehet. Megpróbálhatsz igénypert indítani a végrehajtást kérő ellen, ha a végrehajtót nem sikerül meggyőzni.

ObudaFan # 2010.02.04. 14:51

Tehet. Megpróbálhatsz igénypert indítani a végrehajtást kérő ellen, ha a végrehajtót nem sikerül meggyőzni.

Kné82 # 2010.02.04. 14:17

Tisztelt Fórumozók!

A segítségeteket szeretném kérni, van egy ismerősöm akitől vásároltam egy autót, és ő ma kapott a végrehajtótól egy levelet, hogy a tulajdonában lévő gépjárművet lefoglalja.(ami tulajdonképpen már az én tulajdonom) Én még nem kértem időpont átíratás miatt az Okmányirodába. (ha jól tudom 15 napom van rá)

A kérdésem az lenne, hogy ha már neki van egy korábban kiállított adásvételi szerződése velem, viszont bejelentési kötelezettségének sem ő sem pedig én nem tettünk még eleget (okmányiroda, polg.hiv. stb) akkor ebben az esetben tehet valamit a végrehajtó?

Kérlek segítsetek, nem tudom mit csináljak. El fogják venni tőlem az autót, vagy nyugodtan átírathatom? Nem fogják elvinni tőlem az autót, vagy emiatt nem fognak meghúzgálni, mert nem szeretném, ha más hülyesége akár a munkahelyembe is kerülne, mivel köztisztviselőként dolgozom, és nem szeretnék semmilyen törvénytelenséget elkövetni.

Köszönettel a válaszadóknak.