végrehajtás kérdések


kétségbe # 2017.11.28. 14:42

Igen nyilvàn nem is szeretnèk kibújni alóla csak ugy èrzem nèha elèg messzire elmennek. Okè az a feladatuk hogy fizessen az ügyfél időbe. De szerintem ahhoz neki semmi köze hogy mièrt nem elèg nekem a fizetèsem, illetve olyan szinten beletúr a pènztàrcànkba hogy minden fillèről el kell szàmolni. Vagy hogy miért kellett felvennünk hitelt mikor az X összegű fizetès nem kevès.

kétségbe # 2017.11.28. 15:02

Azt mèg nem irtam az előzőhöz hogy teljesen le kezel és konkrétan hülyèt csinál belőlem az ügyintéző. Magyaràzkodnom kell ha meg elkezdem akkor közli hogy ez nem idetartozik.Lenèzően viselkedik. Mintha èn lennèk az első aki SAJNOS ìgy jàrt. Nem tudtam előre, hogy ez lesz.

Vadsuhanc # 2017.11.28. 15:12

Tisztelt Grave7!

Köszönöm válaszod és türelmed. Átrágtam magam ismét a dolgokon és a fórumon, Te és gerbera is adott már nekem választ a kérdéseim javára és elnézést, hogy esetlegesen újra kérdeztem. Megértettem, hogy miért indítottak ellenem végrehajtást az adóstársam ügye mellett. Amit viszont nem értek...

Az ingatlanom 1/1 részére háromszor van ( mondom 1/1 részére ) végrehajtási jog bevezetve ugyanazon tartozás miatt.

Az adóstársam ellen indítottak egy végrehajtást bekapcsolódással, majd indítottak ellene és ellenem egy végrehajtást ugyanazon tartozás miatt. Az ellene indított végrehajtásban a záradékot törölte a közjegyző , de van egy bekapcsolódással indított végrehajtás is, amelyben jogutód vagyok.

Tehát van most folyamatban egy végrehajtás az adóstársam ellen indult bekapcsolódásban történt jogutódlásom és egy végrehajtás az ellenem elrendelt végrehajtásban.

Ugyanaz a tartozás...

Arról már nem is beszélek, hogy a VH költségeket is háromszorosan akarják behajtani rajtam.

nonolet # 2017.11.28. 16:16

kétségbe

"ahhoz neki semmi köze hogy mièrt nem elèg nekem a fizetèsem,"

Gondolod?!

Mi van ha éppen SEGÍTENI szeretne.
részletfizetéssel, újratárgyalással

És ehhez méri fel, hogy miféle életmódot viszel, miért nem elég a pénzed, van-e/lesz-e esélyed fizetni vagy el kell szedni a vagyonod, amíg még van...

"akkor közli hogy ez nem idetartozik"
Ha nem odatartozik, akkor nem oda tartozik...
Mi ezzel a gondod?
Magyarázd csak azzal, ami oda tartozik.

"olyan szinten beletúr a pènztàrcànkba hogy minden fillèről el kell szàmolni. "

Beletúr pénztárcádba?
Naná hisz tartozol neki
Te hagynád, hogy az adósod másra költsön, mint a törlesztésre?!!!

- -

Aki a bukott adósok útjára lép,
az már nem ember igazából...
sem a hitelező
sem a törvének
sem az "emberek"
szemében és megítélése szerint

Hanem egy genya.

Aki nem fizet időben, pedig tartozik.
Sőt lehet, hogy nem is akar... mert nagy genya.

Szóval, ne számíts kíméltre, ha nem fizetsz.

Ez van.

gerbera317 # 2017.11.28. 16:18

a VH költségeket is háromszorosan akarják behajtani rajtam
Ha a vh-záradékot törlik, azt a végrehajtást nem lehet tovább folytatni, sem költségek, sem egyebek behajtása iránt. Marad a 2 ügy 2 vh-költséggel.

nonolet # 2017.11.28. 16:20

SAJNOS ìgy jàrt

Igen, nagyon sok a FELELŐTLEN ember!!! van.

Aki úgy vesz fel hitelt,
hogy

  • nem biztos benne
  • tudja fizetni is majd
  • mindvégig!!!!!

Ezért nem is érdemelnek sajnálatot, hisz felelőtlenek voltak, nem kicsit.

Aztán utólag mégis megértést, sajnálatot várnak...
Miért is?
Milyen alapon?

Mert elkúrták mások pénzét?!
Ugyanmár...

Vadsuhanc # 2017.11.28. 16:42

Tisztelt gerbera317!

A megmaradt két végrehajtás is ugyanarra a követelésre szól ( ez nem volt szép magyar ).

Az adóstársam ellen indított végrehajtás ( bekapcsolódás ) még él jogutódja én vagyok. A tartozással kapcsolatosan ellenem indított végrehajtás nyilvánvalóan még él.

Jelenleg két végrehajtás folyik ellenem ugyanazon tartozás miatt ( az árverési jegyzőkönyvön is így szerepel ) az elhalt adóstársam ügyében bekapcsolódás miatt és az ellenem elrendelt végrehajtás miatt.

kétségbe # 2017.11.28. 19:02

Nem vàrok sajnàlatot egy percre sem tèvedès ne essèk. Azt meg hogy semmi köze nyilván nem ugy értettem hogy ne kerje szamon rajtam a tartozasom csak vannaka hatarok. Az èrdembeli vàlaszokat köszönöm. Nonolet magànak pedig sok szerencsèt a tovàbbiakban ès remèlem maga nem fog ÌGY JÀRNI. Örülök hogy vannak mèg ilyen tökèletes emberek akik màsokba beletudnak rugni. Senki nem vár sajnalatot en sem. Nem ismeri az életem, nem tudja miért es hogya vettuk fel a hitelt ùgy hogy nyugodtan gondoljon amit akar.

nonolet # 2017.11.28. 19:46

Nem is kell tudni!

Hisz, világos, hogy: ha végül BÁRMI okból is,
de belebuktál, akkor bizny
NEM BIZTOSÍTOTTAD be magad kellően
a jövőbeni kockázatok ellen
a hitel felvételekor.

Nem gondoltad át kellően előre
azokat a lehetséges eseteket,
amik majd beüthetnek...

Ennyi.

CHIP84 # 2017.11.29. 08:08

Tisztelt Szakértők!

Október 02.-án tettem fel egy kérdést az örökölt családi házunkról, aminek 4 tulajdonrésze közül az egyiken bejegyzett végrehajtási jog van, és ez akadályozza az ingatlan eladását.
Azt a tanácsot kaptam Önöktől, hogy adjuk el a nem terhelt tulajdonrészeket, és majd a vevő licitáljon a terhelt részre. A vevő ezt sajnos nem vállalta, visszalépett és vett egy tiszta ingatlant.

Most megpróbáljuk úgy tehermentesíteni, hogy tárgyalunk a követelővel, és ha a terhelt rész eladási értékéből ki tudnánk fizetni, akkor elvileg lekerülhet róla a végrehajtási jog, és a tulajdonjogot egy adás-vételi szerződéssel a másik három tulajdonostársra íratnánk, nehogy újra megterhelhessék. A helyzetet bonyolítja, hogy 3 követelő cég van, így mindegyikkel külön meg kell állapodni. Ráadásul az összes követelés jóval nagyobb, mint az ¼ rész értéke.

A kérdésem a következő:
Amennyiben nem sikerül a megállapodás, akkor már csak egy lehetőségünk van, ha a legnagyobb összeget követelő OTP Faktoring árverésre viszi, akkor élve az előárverezési jogunkkal, valamelyikünk licitál rá, és megveszi. De ha ez így sikerülne, valóban lekerülne-e a végrehajtási jog, mert még ott van a másik két kisebb összeget követelő cég bejegyzett joga is.
Vagy azáltal, hogy ennek a terhelt résznek új tulajdonosa lesz, ez a két bejegyzés automatikusan megszűnik?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.11.29. 08:39

valóban lekerülne-e a végrehajtási jog,
Valóban. Az árverési vevő főszabályként tehermentes tulajdont szerez.

gerbera317 # 2017.11.29. 08:41

Az árverési vevő tehermentesen szerzi meg az ingatlant, függetlenül attól, hogy a hitelezők milyen mértékben jutottakkielégítéshez (ld. Vht. 137. §). Igen, legyen árverés, vegye meg valaki, az az övé lesz, és akkor egyben el lehet adni (ha már ennyire töketlen volt az a vevőjelölt).

CHIP84 # 2017.11.29. 09:43

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Mindenkinek további szép napot kívánok!

nonolet # 2017.11.29. 10:24

CHIP84

"3 követelő cég van, így mindegyikkel külön meg kell állapodni. Ráadásul az összes követelés jóval nagyobb, mint az ¼ rész értéke."

HA van elég pénzetek (vagy tudtok szerezni)
a hitelezők kiebrudalására, akkor...

Tegyetek nekik KONKRÉT egyösszegű ajánlatot !!!
A lelépésükért cserébe.

Végig gondolva és nekik is levezetve, hogy

  • ők CSAAAK az 1/4 részből látnak pénzt

DE

  • azt is csökkenti a behajtási/árverési költség

ÉS

  • az árverésen eleve az ár sem lesz túl magas, ha egyáltalán akad vevő
  • ezért örüljenek kevés, de biztos pénznek.

Mondjuk első körben az 1/4 rész piaci értéknek a 60%-át szánd nekik magadban.

Mivel ennél többhöz szinte BIZTOSAN nem jutna végül, senki sem közölük, sőt alighanem még ennyihez sem.

Oszd el köztük a követelésük ARÁNYÁBAN a keretet.

Aztán kínáld fel mindnek (és alkudozz, ha kell)
külön-külön a közös megegyezést, hogy

  • a fenti alapon kiszámolt összeget megkapják kp-ben
  • és ezért cserébe lemondnak a jogaikról

Esélyes, hogy megtudtok alkudni!

(közben nyilván nem árulod el nekik,
hogy sürgős mert éppen eladnátok a házat)

- -

A másik szálon pedig el kell rendezni az adós tulajdonossal is az ő része sorsát az adósságai
rendezésért cserébe!

- -

Sikeres alkuk esetén lesz

  • egy tehermmentes ház
  • alighanem eggyel kevesebb tulajdonossal
  • akinek a tulajdon részét JÓVAL a piaci ár alatt szereztétek meg

Vagyis a tartozás rendezésére kiadott pénz busás hasznot hoz...

idegbaj # 2017.11.29. 11:01

Az alábbi ügyben szeretném a segítségüket kérni: Egy elvesztett perben hárman voltunk érdekeltek, a férjem, a lányom és én. Az ítéletet a férjem egy személyben fellebbezte meg, azaz sem a lányom, sem pedig én nem voltunk a fellebbezésben érdekelt felek. Az ítéletben a férjemet kötelezték a perköltség megfizetésére, amelyet ő, a rárakódott költségekkel együtt ki is fizetett. Ennek ellenére ellenem is végrehajtást nyújtottak be, amelyet a területileg illetékes végrehajtó a nyugdíjamból való levonással érvényesített. A felém kiadott LETILTÁS alapján a főkövetelés „0”, a különböző költségek és jutalékok összege pedig eléri a férjemre kirótt díjak (vh.ktg, munkadíj, ktg.általány, stb) összegét. Jogos volt a végrehajtó eljárása?


Tisztelt Fórumozók,Jogászok és Jogászkodók!
Elolvastam a fórumon az utolsó bejegyzéseket a végrehajtók munkájáról, (a kivétel er?síti a szabá

gerbera317 # 2017.11.29. 11:25

A felém kiadott LETILTÁS
És ez meg micsoda? Eszik ezt vagy isszák? He?
Jogos volt a végrehajtó eljárása?
A végrehajtást nem a végrehajtó rendelte el. Őneki az a dolga, hogy aminek a behajtását elrendelte a bíróság, azt behajtsa. Ismételd meg a kérdésedet úgy, hogy "Jogos volt a végrehajtás elrendelése?".
a különböző költségek és jutalékok összege
Ez nem információ. Az lenne információ, ha azt is elárulnád, hogy ezek kit illetnek. Amíg nem teszed, ne várj választ.
Egyébként a bíróság nem szokott alaptalanul elrendelni végrehajtást, ez a fórum pedig nem fellebviteli hatóság. Úgyhogy valószínűleg jogszerű volt a végrehajtás elrendelése. A végrehajtó eljárásának jogszerűségét meg már tudod.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.11.29. 11:33

Talán mégsem fizette ki a férjed azt a perköltséget. Lehet, hogy csak a másodfokú perköltséget térítette meg.

A főkövetelés miért nulla? Mi volt a per tárgya, és mi volt az ítélet?

Egyébként a bíróság a végrehajtás elrendelésekor egy dolgot néz: van-e végrehajtható döntés. Veled szemben nyilván volt.

puma43 # 2017.11.29. 17:53

Tisztelt fórumozók!
Okt.30.-án tettem fel az alábbi kérdést:

Üdv Mindenkinek!
Lenne egy kérdésem..
2003-ban elmentem egy családnak kezesnek..Jelzálogkölcsönt vettek fel.2006-ban jelezte a takarék felém,hogy nem fizetik a törlesztést..Ők azt mondták,hogy rendezték..2012-ben ismét jelzett a bíróság,hogy végrehajtás indult..
Leszázalékolt vagyok..Jelenleg tőlem vonnak,de a főadóstol nem vették el a házat,az adóstárstól sem(aki a felesége),sem a másik kezestől,aki közös gyermekük.
Kiderült,hogy csak az első törlesztést fizették be..Kérdeztem a takarékfaktort,hogy ellenük mit tettek,illetve adjanak felvilágosítást,hogy tőlem mennyit óhajtanak levonni..Semmit nem közöltek velem(levelek megvannak),csak annyit,hogy polgári peres úton követelhetem a főadóstol azt amit levonnak tőlem és ők döntik el kitől vonnak..
Azt veszem észre,hogy a főadósoktól,semmi levonás nincs,csak tőlem..
Ez olyan mintha csalás lenne,nem???
Mit tehetnék,mert miután kifizetem az albérletem(a rehabom már eleve a levonással csökkentett),marad 8 ezer forintom megélhetésre.
Mit tegyek,hogy a főadósoktól vonjanak,mert nekik lakásaik,gépjárműveik vannak...Ja 2.1 milliót vettek fel és nekem 6.5 milliórol jött értesítés..Én fizessem ki az ingatlanjukat ők meg nevethetnek rajtam?? Sajnos már szinte mindenem eladtam,hogy meg tudjak élni..Sajnos ügyvédre nem elég a 8 ezer,ami megmarad...
Valaki,valami megoldást???
Előre is köszönöm!!!

Sajnos senki nem válaszolt rá. Ezek szerint nincs erre megoldás?Nyugodjak bele,hogy kifizettetnek velem egy nem általam kreált tartozást és én süllyedjek mélyszegénységbe??

idegbaj # 2017.11.29. 18:14

Elnézést kérek, hogy ha nem voltam elég érthető az előző bejelentkezésben.
Itt a Fővárosi Törvényszék ítélete (sajnos másolnom kell, mert a copyzást nem engedi)
a másodfokú bíróság az elsőfokú bíróság ítéletének nem fellebbezett részét nem érinti,fellebbezett rendelkezéseit helyben hagyja. Kötelezi a I.r.felperest, hogy 15 napon belül fizessen meg a felperes részére 250e Ft perköltséget.

Azt, hogy a férjem – az ő területileg illetékes végrehajtó irodája felé - kifizette a rá kirótt összeget + a különböző összegeket (munkadíj, ktg.általány, ált.ktg.álalány, a végrehajtás költségei, ügyvédi munkadíj) öszesen 86.995.-Ft-ot természetesen a banki átutalás szerint bizonyítható.
Az állandó lakcímünk a férjemmel nem azonos, így én területileg másik Vh. iroda alá tarozok, aki a LETILTÁS-t perköltség jogcímen a Nyufi felé adta . Ezen az szerepel, hogy a főkövetelés „0”, de minden egyéb költség – költségrész, munkadíj, ktg.általány, ált. ktg-általány, végrehajtási ktg, ügyvédi munkadíj – szerepel rajta 71.373.-Ft értékben.
Az I.fokú ítélet perköltségein pedig már régen túl vagyunk (2016.évi per), az kifizetésre került (banki átutalással bizonyított)
Tudom, hogy egy Vh.nem bíróság,de szeretnék utána járni,hogy mi ez az egész "idegbaj".


Tisztelt Fórumozók,Jogászok és Jogászkodók!
Elolvastam a fórumon az utolsó bejegyzéseket a végrehajtók munkájáról, (a kivétel er?síti a szabá

Kovács_Béla_Sándor # 2017.11.29. 18:23

Az I.fokú ítélet perköltségein pedig már régen túl vagyunk
Pedig szerintem ez mégis az lesz. A másodfokú perköltség viselésére téged nem köteleztek.

Akár a - szerinted már megfizetett - első fokú perköltséget, akár a téged nem terhelő másodfokút akarják rajtad behajtani, pert indíthatsz végrehajtás megszüntetése iránt.

(Ha az első fokú ítélet egyetemlegesen kötelezett benneteket a perköltség viselésére, te pedig esetleg csak a "saját részedet" fizetted ki, akkor inkább ne pereskedj.)

drbjozsef # 2017.11.29. 19:30

puma43,

Nem, sajnos az a helyzet, hogy jogilag nincs megoldás. Csak az, amit takarék is mondott.
Kezes vagy, Te vállaltad, ez azt jelenti, hogy a jogosult a teljes tartozást is behajthatja rajtad, és attól hajtja be, akitől csak akarja az adósok/kezesek közül.
Amit kifizetsz helyettük, azt visszaperelheted.
Nem nagyon tudsz mit csinálni. Ezt jelenti a kezesség, amit aláírtál.

idegbaj # 2017.11.30. 08:03

Elfogadok minden érvet (és ellenérvet), hiszen nem vagyok „jogértő”. Már csak egy kérdésre szeretnék választ kapni: engem nem köteleztek a perköltség megfizetésére, a főkövetelés ellenem ”0”, akkor a különböző költségeket milyen összeg után számolták ki? Ezek ugye %-os költségek! De mi az alap (összeg)?


Tisztelt Fórumozók,Jogászok és Jogászkodók!
Elolvastam a fórumon az utolsó bejegyzéseket a végrehajtók munkájáról, (a kivétel er?síti a szabá

Kovács_Béla_Sándor # 2017.11.30. 09:31

A perköltség nem főkövetelés. Legalábbis a Vh-lapon nem az.

gerbera317 # 2017.11.30. 10:10

Ennek ellent kell mondanom. Gyakran találkozok vh-lapokkal, ahol a végrehajtás tárgya, egyszersmint a követelés jogcíme "perköltség" (néha még azt is megjelölik, hogy "I.+II.f. perköltség") , és a vh-lapon főkövetelésként van feltüntetve, és a végrehajtó is ekként hajtja be.

puma43 # 2017.11.30. 11:00

Tisztelt drbjozsef!

Köszönöm lesújtó válaszát!
Csak aerre nincs lehetőségem,mivel a bíróságon azt mondták,hogy nem tudom vissza követelni a pénzem,amíg nincs pontos összeg!
Nos a behajtáskérő pedig semmi felvilágosítást nem ad az összegről,hiába kért már tőle a végrehajtó és én is...Olyat nem lehet,hogy amit tőlem levonnak,azt levonják tőlük is és a végrehajtáskérő vissza utalja? Igaz hülyén hangzik,de csak ők tudják,hogy meddig,mennyit óhajtanak tőlem még levonni..