végrehajtás kérdések


gerbera317 # 2017.12.08. 13:11

Attól függ, hogy a végrehajtó vagy maga az adós átadta-e neked az ingatlant.

boat20 # 2017.12.08. 13:05

Köszönöm!
Mitől függ?

gerbera317 # 2017.12.08. 07:31

Széljeggyel semmit. Bejegyzett tulajdonosként:
1) Attól függ.
2) Igen.

boat20 # 2017.12.07. 16:49

Annyit szeretnék még kérdezni,hogy ha széljegyre kerülök,akkor már jogom van bemenni a házba körül nézni?
Jogom van pl. bejelenteni oda valakit, akár még a moratórium lejárta előtt is?

gerbera317 # 2017.12.07. 16:42

@Grave
8/2001. (IV. 27.) IM rendelet 4/A. §
Igaz.

Vadsuhanc # 2017.12.07. 15:39

Tisztelt Grave7!

Köszönöm a válaszod.

Ültem ma egész nap felette, de rájöttem, hogy értelmesen röviden nem tudom megkérdezni azt amit belül sérelmezek.

Mint írtam a végrehajtást kérő a végrehajtás elrendelésekor, majd a forintosításkor és a folyószámlámon is kérte a felmondási díjat és a költségeket. Háromszor.

Az ellenem elrendelt végrehajtásról beszélve csak.. A végrehajtás elrendelése a közjegyző által záradékolt okirat szól devizáról és egyben forintról is. A végrehajtó a felszólításban a záradék szerinti forint összeget kérte devizáról egy hang sincs. A vh kérő ( bank ) évente küldött egy értesítőtő, hogy forintban mennyi kamat terhel. ( közben a végrehajtásban is terhelt a kamat ) MAjd a forintosításkor hirtelen a tartozás forint összeget átváltotta devizára az akkori háromszoros áron és utána 256 forinton forintosított.

Nem baj ha nem érted a dumám nem a Te hibád..... Az a baj, hogy nem tudom hol kell belekapaszkodni. Nem azt írtam, hogy nem tartozom, de a tartozás legalább 2 millióval kevesebb mint amit követelnek.

Köszönöm a hozzám való türelmedet.

facsiga77 # 2017.12.06. 21:34

idegbaj:

Kellene beszélni a férjjel, meg a leánnyal hogy mit hajtottak be rajtuk, esetleg erről papírokat is kérni.
Értelemszerűen kellene adni is ezeket az információkat.

Ha ezek megvannak akkor mindenki a saját ügyében bejelenti hogy a másik kettőtől mit szedett be a végrehajtó.

Mindhárom végrehajtó küldi a levelet a vh kérőnek, aki majd válaszol.

Hanem jót válaszol bármelyiknek akkor pedig végrehajtás korlátozása iránti pert lehet indítani.

Érdemi kommunikáció nélkül nehéz lesz bármit tenni.
Akkor csak a vh kérő jóindulata és jóhiszeműsége marad, mert ha rosszhiszemű vagy csak trehány akkor mindenkin behajtják az egyetemleges részt is.

idegbaj # 2017.12.06. 18:50

Kovács_Béla_Sándor
Nem a kérdésemre válaszolt, de köszönöm a velem való törődését. Azt pedig, hogy a végrehajtást kérő nem jelenti be, hogy az összeget megkapta, akkor hogyan jutok hozzá a tőlem jogtalanul levont pénzhez. Ez bizonyára sokakat érdekelhet ezen a fórumon. Milyen jogorvoslati lehetőségem van? Ha az a tanácsa, hogy ezt személyesen kell(ene) a vh.-val tisztázni, akkor Ön még nem járt vh. irodában és nem beszélt még vh.-val! (ha csak Ön is nem egy vh.) Csatlakozom a fórumon a rosszallásukat kifejezők igen népes társaságához a vh.,ill. vh.ügyintézők rossz, modortalan és lekezelő stílusa miatt.
…De, bizonyára irodája válogatja. Az enyém sajnos ilyen.


Tisztelt Fórumozók,Jogászok és Jogászkodók!
Elolvastam a fórumon az utolsó bejegyzéseket a végrehajtók munkájáról, (a kivétel er?síti a szabá

Grave7 # 2017.12.06. 17:37

@gerbera317:
8/2001. (IV. 27.) IM rendelet 4/A. § "Az általános költségátalányt az egyetemlegesen felelős adósok ellen egyidejűleg elrendelt, ugyanazon végrehajtó által foganatosított végrehajtási ügyekben egyszer kell felszámítani."
Ha különböző végrehajtóknál vannak az egyetemleges ügyek, akkor az általános költségátalány sem egyetemleges költség.

.
@Vadsuhanc: A veled szemben indult végrehajtási eljárásban csak az veled szemben kiállított végrehajtható okiratban foglalt felmondási díjat és közjegyzői költséget követelheti a végrehajtást kérő - hiába kéri a végrehajtótól, hogy a másik ügy költségeit is hajtsa be rajtad, a végrehajtó nem teheti ezt meg és a vh.okirat (+elszámolás, ha volt) szerinti tartozás kiegyenlítése után be kell fejeznie az eljárást.
Egyébként a végrehajtást kérő kezdeményezhet külön végrehajtást a költségek behajtására.

boat20 # 2017.12.06. 17:22

Tisztelt gerbera317!
Köszönöm a választ!
Jelenleg úgy áll a dolog,hogy a második fellebbezés másodfokú döntésére várunk.
Kb. hónap végén indul a 60 nap.
Durván február végén jár le.
Kitűzik ezután hamarosan az időpontot és tájékoztatják az adóst,vagy még árvák a moratórium végét és csak utána?
Ezek mindenre fellebbeznek,nagyon tudják húzni az időt....

Vadsuhanc # 2017.12.06. 16:06

Tisztelt gerbera317!

Egy egyszerű hozzá nem értő egyetemleges adós, honnan tudja megállapítani, hogy a végrehajtást kérő milyen összeget követel tőle?

Esetemben a végrehajtási záradékot az adóstársam ellen visszavonták ( én voltam a jogutód ). Viszont az ellenem folyó eljárásban a végrehajtást kérő kéri a 2x 100.000. forint szerződés felmondás és a 2x 69.000. forint közjegyzői díjat( vh elrendelés díja ). A 169.000. forint követelés az jogtalan. Milyen módon és kitől lehet kérni ennek törlését ?

gerbera317 # 2017.12.06. 15:29

boat
Ha jelenleg ott áll a dolog, hogy te megvetted az ingatlant, a kiköltözési határidő lejárt, a kilakoltatás iránti kérelmedet előadtad, és most arra vársz, hogy a végrehatjó kitűzze a kilakoltatást, magyarán: most éppen nem történik semmi, akkor áruld már el: Ki és mi ellen tud vagy akar "fellebbezni"?
Majd lejár a moratórium, a végrehajtó kitűzi a kilakoltatást, amit az adós megkifogásolhat, de annak nem lesz halasztó hatálya (221. § b) pont).

gerbera317 # 2017.12.06. 15:21

Jó nagy közhely"
Nem közhely, törvény:
Vht. 18. § (2) b) Több végrehajtási lapot kell kiállítani, ha a követelés több adóssal szemben áll fenn. Nincsen DE.

”Amennyiben egyetemleges a tartozás, minden adós fizeti a saját adósságát(...)?
Minden követelésnek van egyetemesen megfizetendő, és egyénileg megfizetendő része.
Az egyetemes követelésrész az, ami a végrehajtandó határozatban (ítéletben) is áll, valamint a végrehajtási költségek közül az általános költségátalány és a bejahtási jutalék. Ha ezek valamelyik ügyben részben vagy egészben térülnek, a másik ügyekben is megtérültnek kell őket tekinteni. A végreajtást kérő felelőssége, hogy ezt figyelemmel kísérje, és időben szóljon a végrehajtó(k)nak. Ha egy eljáró végrehatjó van, az nem olyan nagy gond. De több eljáró végrehatjó esetén előfordulhat, hogy az egyetemlegesen megfizetett általános költségátalányt és jutalékot is mindegyik külön-külön behajtja, mert nem tudják, hogy azt a másik már behajtotta. De ez a végrehatjást kérő felelőssége, nem a végrehajtóé!
Nem egyetemlegesen, hanem ügyenként kell megfizetni a végrehajtást kérő Vht. 164. § szerinti költségeit, valamint a végrehajtónak a munkadíjat, költségátalányt, készkiadást.

boat20 # 2017.12.06. 15:16

Esetleg valaki a tegnapi kérdésemre?
Előre is köszönöm!

idegbaj # 2017.12.06. 14:11

Kovács_Béla_Sándor
„Ahány adós, annyi végrehajtási eljárás.” Jó nagy közhely, de igaz, sőt, rendben is van.
De: van egy bírósági ítélet, van 2 (3) adós, - mindegyik más-más lakcímmel – ugyanaz a Bíróság, ugyanarra az ítéletre minden adósnak más-más számmal adja ki a vh. okiratot? Amennyiben egyetemleges a tartozás, minden adós fizeti a saját adósságát (vagy akin ez behajtható), de a szálak hogyan is érnek egyszer össze, ha a vh. okiratszámok mások? A végrehajtók hogyan tudják beazonosítani, ha valaki(k) már kifizette az ítélt összes adósságot, és a másik féltől már nem követelhet(ne) semmit (a másik végrehajtó)? Tudom, hogy nagy a harc a vh.díjakért, de ez ne az adós zsebére történjen, mert ez szemétség! Igen, a logikát keresem benne.


Tisztelt Fórumozók,Jogászok és Jogászkodók!
Elolvastam a fórumon az utolsó bejegyzéseket a végrehajtók munkájáról, (a kivétel er?síti a szabá

Boni1983 # 2017.12.06. 13:30

Úgy lesz Gerbera! Fel fogom hívni. Más választásom nem hiszem, hogy lesz. Eddig egyszer sem tudtam elérni telefonon,de remélem most sikerrel járok. Annyira szeretnék már ezen túl lenni.
Köszönök még egyszer mindent!

gerbera317 # 2017.12.06. 13:07

Én azt tenném, hogy (ha már valószínűleg beérkezett a végrehajtóhoz), telefonon felkeresném, beismerném, hogy írtam egy nem túl szép hangvételű levelet, mentségemre legyen, hogy hirtelen felindulásból írtam meg, ezért elnézést kérek, de most inkább érdemben szeretnék valamit intézni, balbla. (És ekkor jöhet a túlfizetés kérdése stb.).

Boni1983 # 2017.12.06. 12:10

Ha érdembe nem tudsz hozzászólni, akkor ne kommentálj nekem. Halott édesanyám és halott párom hiteleit fizetem....részemről ennyi.

Boni1983 # 2017.12.06. 12:08

Nonolet ha nem látsz bele az életembe és az ügyeimbe, kérlek ne okoskodj nekem.
Köszi! A többi hozzászóló valamelyest ismeri a dolgaimat.

nonolet # 2017.12.06. 10:28

"akkor perre viszem az ügyet."

Jól be is tojhatott ettől ...

"tartozásaimat (amik csak névileg az enyémek)"

Ez meg a lőtéri kutyát sem érdekli az ügy kapcsán.
Csak rád és arra tartozik, aki megszívatott.

Boni1983 # 2017.12.06. 08:57

Hozzám képest nem szép a levél :)
Nem szoktam csúnyán beszélni és nem sértegetek senkit...
Ha jogosan tartozom/tartoztam valakinek, akkor befogom a szám és összehúzom magam,de ebben az esetben minimum két hónap fizetésem látta kárát értelmetlenül.
Én csak annyit írtam a végrehajtónak, hogyha nem magyarázza el végre, hogy mi folyik itt és a pénzt, ami nekem jár, nem utalják vissza, akkor perre viszem az ügyet.
Előtte is tartottam a kapcsolatot a végrehajtóval, de nem tartotta be azt, amiben írásban megegyeztünk. Ezt nehezen viselem,mert nem zárkóztam el soha attól, hogy a tartozásaimat (amik csak névileg az enyémek) megfizessem.
A végrehajtó jelen esetben nagyon megnehezítette a helyzetemet.
De mindegy mostmár, egyszercsak túl leszek ezen az egészen. :)

drbjozsef # 2017.12.06. 08:50

Hát a nem túl szép levelek általában a kupac aljára kerülnek későbbi elintézésre.
Nem értem minek nehezítik az életüket az emberek a keménykedéssel - főleg, amikor semmi értelme.

Boni1983 # 2017.12.06. 08:37

Érteeem! :)
Köszönöm!
Most egy pár napot várok, amíg a végrehajtó válaszol ( a nem túl szép levelemre), és remélem választ is kapok mindenre végre- ha egyáltalán válaszol, mert elég ritkán teszi meg sajna...
Bár biztos nem tetszik neki, hogy háborgok, de ami tőlem telik megteszem és fizetek mindent mindenki helyett,de a végrehajtó és a végrehajtást kérőnek ez a lépése nagyon rosszul esett, pár hónapra teljesen ellehetetlenített.

Köszönöm mindenkinek a sok segítséget!

gerbera317 # 2017.12.06. 08:20

Nahát, lecsípte a végét a fórummotor. Elküldöm újra:

Ilyen létezik?

A végrehajtást kérő eleve nem köteles az adóssal szóba állni. Ez a párbeszéd a végrehajtási kérelem bebenyújtásával véget ért. Innentől az adós bármit is akar, azt a végrehajtóval kell megtárgyalnia. Persze, a vh-kérő szóba állhat az adóssal, és többnyire teszi is. De ha erre nem partner, az nem alapoz meg semilyen panaszt!
A végrehajtandó követelést a végrehajtó számítja fel a vh-okirat alapján, és a követelés fennállását a megtérülések ismeretében tartja nyilván. Ugyanígy ő állapítja meg, ha a követelés megtérült. Az erről szóló okirat az, amit te "nullás igazolás"-nak hívsz. Igen, ezt a végrehajtó adja ki. Adhat ilyet neked a vh-kérő is, de nem kötelezhető rá.
Ugyanígy van a túlfizetés összegével, aminek a sorsát közvetlenül a vh-kérővel is rendezheted, de ha a vh-kérő ragaszkodik ahhoz, hogy azt ő a végrehajtó letéti számlájára fizeti be, akkor nyilván a végrehajtótól fogod azt visszakapni. Jelentsd be a végrehajtónak a tényállást, a fejleményeket, valamint a számlaszámodat.

gerbera317 # 2017.12.06. 08:16

Ilyen létezik?

A végrehajtást kérő eleve nem köteles az adóssal szóba állni. Ez a párbeszéd a végrehajtási kérelem bebenyújtásával véget ért. Innentől az adós bármit akar, azt a végrehajtóval kell megtárgyalnia. Persze, a vh-kérő szóba állhat az adóssal, és többnyire teszi is. De ha erre nem partner, az nem alapoz meg semilyen panaszt!
A végrehajtandó követelést a végrehajtó számítja fel a vh-okirat alapján, és a követelés fennállását a megtérülések ismeretében tartja nyilván. Ugyanígy ő állapítja meg, ha a követelés megtérült. Az erről szóló okirat az, amit te "nullás igazolás"-nak hívsz. Igen, ezt a végrehajtó