végrehajtás kérdések


drbjozsef # 2018.10.17. 12:41

Hát az nem jó. Ha legalább bejegyzett élettársak lettetek volna, már jobb lehetne a helyzet.

Ilyen esetben ez egy osztatlan közös tulajdon, amit az összes tulajdonos egyaránt használhat, a többi tulajdonostárs jogainak megsértése nélkül.

Ha Te laksz benne, akkor az új tulaj felszólíthat, hogy engedd élni a jogaival, be szeretne költözni. Ha ezt megtagadod (a birtokjog egyelőre téged véd), akkor kérhet tőled használati díjat a része után, kvázi bérelheted tőle a részét.

Ha pedig meg szeretné szüntetni a közös tulajdont, és megegyezni nem tudtok, akkor bírósághoz fordulhat. Vagy egyikőtöket kötelez a bíróság, hogy megvegye a többiek részét, vagy ha senki sem tudja, akkor árvereztetheti az egész ingatlant.

drbjozsef # 2018.10.17. 13:26

Az özvegyi nyugdíj jár élettársaknak is, de ettől teljesen független az, hogy az élettárs nem örököl.

drbjozsef # 2018.10.18. 04:47

Elvileg nem. Birtokon belül vagy, birtokvédelem téged illet.

Gyakorlatilag igen, egy kis ügyeskedéssel, sok idővel és megfelelő gátlástalansággal nem lehetetlen.

Talán előbb érdemes kommunikálni vele, hátha nem egyből vért akar inni.

gerbera317 # 2018.10.18. 07:14

A negyed ingatlant megvásárló vagy bolond, aki bukta a pénzét, vagy pedig vérprofi, aki tudja, hogyan szerezze meg a maradék háromnegyedet. Utóbbi esetben egyáltalán nem megnyugtató a helyzet. Ugyanis:
Ha az ingatlan közös tulajdonát árveréssel kell megszüntetni, a végrehajtást a bíróság bármelyik tulajdonostárs kérelmére elrendelheti. Az ingatlan becsértékét, az árverési feltételeket, az eljárási költség viselésének és a befolyt vételár felosztásának a módját a végrehajtást elrendelő bíróság állapítja meg. Az ingatlanra bármelyik tulajdonostárs is árverezhet, ilyenkor az árverező tulajdonostárs a tulajdoni hányadának megfelelően arányosan csökkentett előleget köteles letétbe helyezni, és ha az ingatlant megvette, nem kell megfizetnie a vételárnak azt a részét, amely az ő tulajdoni hányadára esik.
Röviden összefoglalva: az 1/4 tulajdonostárs kérheti a közös tulajdon megszüntetését. Az ingatlan 1/1-ben, tehát beköltözhetően kerül árverésre. Bárki veszi meg tehát az ingatlant, mindenkinek mennie kell onnan.

a lényeges dolgokat bemásoltam
Aki csak nézelődik az árverési rendszerben, annak az a felület, ahonnan ezeket bemásoltad, megfelel. Érintettség esetén viszont a hirdetményt kell nézegetni (gy.k.: azt, amit pdf-ként le lehet tölteni)! Itt most éppen mindegy, mivel a lakottan megvásárolt egynegyed tulajdon alapján a vevő legfeljebb csak használati díjat követelhet. Birtokot nem háboríthat, birtokon belülre nem kerülhet.
De a fent leírt módon megszerezheti a maradékot, vagy ha az nem sikerül neki, lényeges értékkülönbözettel kel el az egynegyede.

oligaliga # 2018.10.18. 07:21

Laca55

Amit idéztél, az egy Árverési hirdetmény. Kaptatok Árverési jegyzőkönyvet is, amiben a végrehajtó megállapítja, hogy ki és mennyiért vette meg az 1/4 tulajdonrészt?

gerbera317 # 2018.10.18. 07:31

Ilyeneket ír, hogy "elárverezték", meg hgoy "az ő részét adták el". Elég egyértelműen fogalmaz. Az viszont valóban gáz, ha valaki egy befejezett árverést követően még mindig a hirdetménynél van leragadva.

oligaliga # 2018.10.18. 07:43

Van, akinek már az is "elárverezték" meg "eladták", ha lát egy árverési hirdetményt. Simán össze szokták keverni.

gerbera317 # 2018.10.18. 07:57

De elképzelhető hogy valaki segítette a végrehajtó irodából
Írkászl itt hülyeségeket... Mivel segítették volna? Nem kellett előleget fizetnie? Vagy mivel?
Az árverés nyilvános. A Vht. úgyszintén. A lehetőségeket meg akár ezt a fórumot olvasgatva is megismerheti bárki.

oligaliga # 2018.10.18. 09:01

Laca55

Amíg nem kaptál hivatalos értesítést, addig nincs értelme kérdezned.

gerbera317 # 2018.10.18. 09:29

Csak a rend kedvéért: Azt még mindig nem tudjuk, mikor volt az az árverés. Mert ha - teszemazt - két évvel ezelőtt, akkor aztán várhatod azt az árverési jegyzőkönyvet. Ha kérdezel, miért nem tartod fontosnak az ilyen korántsem lényegtelen körülmények közlését?

jencik (törölt felhasználó) # 2018.10.19. 13:40
Vadsuhanc # 2018.10.28. 14:37

Tisztelt Fórumozók!

Lehet rosszul tudom, de ugye elrendelt végrehajtásban az elévülést csak a végrehajtási cselekmények szakítják meg.

Mi történik akkor, ha egy hét éve záradékkal elrendelt végrehajtásban a közjegyző a záradékot visszavonja? Ilyenkor a végrehajtási eljárás során a végrehajtást kérő felszólításai/ egyenlegközlői megszakítják-e az elévülést?

gerbera317 # 2018.10.29. 16:57

Ha a záradékot visszavonták, az olyan, mintha ki sem állították volna. A végrehajtási cselekmények hatályukat vesztik, tehát elévülést megszakító erővel sem bírnak. A követelés így akár el is évülhetett. Azonban, egy ilyen helyzetben a követelés jogosultja sikerrel hivatkozhat arra, hogy követelését menthető okból (t.i. abban a megalapozott hiszemben volt, hogy végrehajtás folyik) nem tudta érvényesíteni.

putt28 # 2018.11.01. 10:49

Tisztelt fórumozók!

lehet e végrehajtani és értékesíteni jelzálog és elidegenítési és terhelési tilalom alatt álló ingatlant?
Köszönöm!

gerbera317 # 2018.11.01. 12:08

Lehet.

Matthew82 # 2018.11.02. 16:51

Tisztelt fórumozók!

Pár tényállás mielőtt kérdeznék.
Árverési jegyzőkönyvet megkaptam,60 napom van távozni az ingatlanból. Ez meg is történt,még 3 nap van hátra a 60 napból,persze árverési vevőt sose láttam,azt se tudom kifizette-e a vételárat plusz semmilyen értesítést nem kaptam a jegyzőköven kívül. Két hónap fizetési haladékot kért,ezt meg is kapta.
Leköltöztünk anyósomékhoz,a végrehajtás tovább fog folytatódni,mivel több vh kérő van.
Bejelentkeznék ide,de nyílván a vh itt fog keresni.
Ebben a házban semmi sem az enyém hanem anyósoméké.
Természetesen számlákkal nem tudják bizonyítani az ingóságaikat.
A vh lefoglalhatja anyósomék ingóságait,vagy milyen papírt kellene ínunk ami esetleg meggátolná az ingóságfoglalást? Más megoldások is érdekelnek ha vannak ilyenek. Nem szeretném ekkora kellemetlenségnek kitenni őket.

Köszönöm ha válaszoltok.

gerbera317 # 2018.11.03. 13:44

Magyarán: az ingófoglalástól tartasz? Nem kell.

kombiné # 2018.11.03. 20:35

Tisztelt Fórumozók!

Végrehajtás alatt van az összes vagyonom, kisebb-nagyobb ingatlanok 1/2 ill. 1/4 tulajdonrésszel (kezes vagyok).

Mivel NEM TUDOK a kötelembõl szabadulni emberi módon, (minden fizetési próbálkozásom kudarcba fulladt a faktoringnál, eladni nem tudom az ingatlanokat, mivel a másik fél nem egyezik bele, aki nem az adós - errõl majd késõbb.

Egyetlen egy módját láttam kifizetni az adósságot, ha a családom szépen, sorjában megveszi az ingatlanokat az árverésen. Egyszer csak eltüntek az ingatlanok az oldalról, egyszerûen nem tudtunk rá licitálni. Aztán jött a levél a Faktoringtól, akivel addig nagyban folytak a tárgyalások, hogy engedményezte a követelést a tulajdonostársamra (aki pontosan annyiért vette meg a követelést, ami az utolsó ajánlatom volt, bár mint kiderült, késõn.)

Most az az extrém helyzet állt elõ, hogy az új követeléskezelõm annak a Kft-nek a képviselõje, aki a két nagyértékû ingatlanom 1/2 tulajdonosa (ezért nem tudom értékesíteni az ingatlanokat). Még nem emelkedett jogerõre, mostanában várom a (halálos) ítéletet.

Vele nem tudok még annyira sem tárgyalni, mint a Faktoringgal, neki a két nagy ingatlan kell, ami jóval meghaladja a hiteltartozás összegét. Ennek fejében megígérte, hogy az édesanyám házának 1/4-ét kiengedi.

Ha nem egyezek bele, akkor folytatja a végrehajtást, és gyakorlatilag saját magától megveszi az ingatlanokat, neki semmilyen kockázata nincs. Én így is, úgy is elveszítem, rám fog licitálni, vagyonos ember lévén ez nem gond.

Patt helyzetben vagyok,1/2 tulajdonrészt senki nem vesz meg, macska-egér játszma, amiben az egér szerepét én kaptam.

A hosszú bevezetõ után a kérdésem: a végrehajtás szüneteltetésérõl nem kellett volna kapnom hivatalosan valamilyen értesítést a végrehajtótól? Vagy ez egyértelmû jogutódlás esetén? (Nekem nem volt az.)

És: milyen lehetõségeim maradtak ezek után?
Ismétlem, ki szeretném fizetni a hiteltartozást.

Köszönöm elõre is a válaszokat.

Matthew82 # 2018.11.03. 22:17

Köszönöm gerbera317 a választ.
Egyébként a vh hogyan dönti el hogy az itt található ingóságok kihez tartoznak ha senkinek sincs szálmája semmiről? Csak azért is kérdezem mert van egy ügyem ami végrehajtásba fog torkolni,és kezdetnek legtöbb esetben az ingófoglalást helyezik kilátásba ha már számláról nem tudnak vonni semmit. Ezért is vagyok kíváncsi hogy a vh hogyan jár el ilyen esetekben,mert hivatalosan anyósomé és apósomé minden,még akkor is ha bizonyítani ezt papíron nem tudják.

gerbera317 # 2018.11.05. 13:11

A végrehajtó eleve arra törekszik, hogy ne kelljen ingóságot foglalnia. Mert csak a munka van vele, a kényszerértékesítésből pedig alig várható megtérülés. Kivétel a gépjármű, az üzletrész (de ezek tulajdonjoga központilag lekérdezhető). Kivétel még a kimelkedően értékes ingóságok (herendi porcelán készlet, nemesfémből készült tárgyak, vadonatúj elektronikai cuccok), valamint a készpénz. Ezeknél a végreajtó vagy hisz annak, aki azt állítja, hogy az az övé, vagy nem. Ha nem, még mindig ott a lehetőség az igényperre.

Pepita01 # 2018.11.06. 19:31

Ma sikeresen részt vettem életem első elektronikus árverésén. Örömöm nem tartott sokáig mert az árverés lezárása után 2-3 órával kaptam egy e-mailt "Nyertes árverés értesítő.." címmel, amiben az állt, hogy a járás bíróság ELŐZŐ nap az értékesítésre vonatkozó eljárást felfüggesztette. Létezik, hogy két hónapig nyitott egy árverés és a bíróság a 24 10-12 órával a vége előtt hoz egy ilyen felfüggesztést, de az árverést lefolytatják. Annyit mondtak, hogy majd újra kiírják az árverést. Licitálóként van valami lehetőségem az ügybe betekinteni?

gerbera317 # 2018.11.07. 08:31

Semmi közöd a végrehajtási ügyhöz, sem a felfüggesztés körülményeihez. Úgyhogy ne akard az iratokat látni.
Nagyon ritkán előfordul, hogy a bíróság úgy függeszti fel a végrehajtást, hogy arról a végrehajtó csak később szerez tudomást. Mivel a felfüggesztés hatálya a felfüggesztő intézkedés meghozatalával beáll, ezért az ezt követően végzett végrehajtási cselekmények hatálytalanok. Ez történt itt is: az árverési hirdetményt vissza kellett volna vonni, de erről a végrehajtó nem tudott. A licitnapló lezárásra került. Most a végrehajtó meg fogja állapítani, hogy a licitnapló lezárása hatálytalan.
Te egyet tehetsz: visszakéred az előleget, bár ezt kérés nélkül is meg fogja tenni a végrehajtó.

tom889 # 2018.11.09. 19:20

lenne egy vegrehajtassal kapcsolatos kerdesem tudnatok segiteni/iranymutatast adni?
adott 1 vegrehajtasi ugy ahol az adosnak engedelyeztek a reszletekben valo teljesitest. az eljaras a vht 52 szerint szunetel.
a vegrehajtasi ugyertek 6m(koveteles+kamat+ktg), de mivel reszletfizetest engedelyeztek, szeretnenek 15 napon belul 209 ezer forintot kapni az adostol.
ez lehetseges? a reszletfizetes amiben megegyeztek havi 60 ezer forint.
megneztem a teteles dijjegyzeket de nem jottem ra hogy ez a 209 ezer hogy lett kiszamolva.. ez normalis?
utolso sorban szerepel mint osszesen befizetendo. de ennyi akarhogy osztok szorzok nem jovok ra milyen tetelek/jogcimek alapjan akarna 209 ezer forintot. miert 209 miert nem 803??
amennyiben vegrehajtasi kifogast terjesztene elo az ados akkor mivel szamolhatna? ezt a 209 ezret lehet torolni, vagy csak magasabb lesz?
egyaltalan ha a reszletes dijtetel alapjan nem tudom beazonositani ha kifogast terjesztek az osszeg ellen akkor nohet-e a tartozas? ill. ez a 209 csokkenti a 6m-os tartozast vagy csak mint extra tetel szerepel?
van erre vmi szabaly? az ados nem poenbol kert 60 ezre havi torlesztest(amibe a vegrehajto beleegyezett) kb.2 honapja, szoval igy tel elott ez a 203 igencsak massziv. kb 3x annyi mint a havi reszletfizetes..

gerbera317 # 2018.11.09. 22:06

A havi 60 az havi 60, nem pedig 209. Mi olyan nehéz ebben? A többi kérdésedet pedig felejtsd el!

terika23 # 2018.11.13. 12:47

Üdvözletem!

Érdeklődnék, hogy letiltás foganatosítása befizetés esetén mikor indul újra?
Részletesen: munkáltatóhoz érkezett letiltás, abból a törzstőke fizetve lett teljesen, a kamat még fennmaradt, ami nem éri el a minimálbért. okt. 5-énvel adta ki a végrehajtó a letiltás visszavonását, amennyiben november hónapban nem történik kifizetés, hány napon belül küld a végrehajtó újabb letiltási végzést a munkáltató felé?

A válaszokat köszönöm!