Eos Faktor?


olorsi # 2015.01.18. 19:24

Kelvin...nem értem, mit írtál?
Közjegyzőnek mi köze ehhez???

gerbera317 # 2015.01.18. 19:25

de egy olyan munkahelyet talált, ahol én sosem dolgoztam...

És ez miért zavar téged? Akkor fájjon a fejed, ha a tényleges munkáltatódat találja meg. Vagy csak én vagyok rosszul összerakva...

gerbera317 # 2015.01.18. 19:26

A közjegyző bocsátja ki a fizetési meghagyást.

olorsi # 2015.01.18. 19:31

Értem, amit írsz! De ha az EOS 10 hónapja küldi az elévült tartozás miatt a felszólítást, miért nem adta már közjegyzői meghagyásra? Talán,mert tudja, hogy elévült és csak próbálkozik?
A munkahelyemet meg nem találja meg....mert nincs

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.01.18. 19:37

Mert lehet az Eos pont arra számít, hogy ha már a korábbi 10 felszólítóval se foglalkoztál, akkor a közjegyzői fizetési meghagyással se fogsz foglalkozni, aztán ha az jogerőre emelkedik, akkor már késő lesz.

olorsi # 2015.01.18. 19:40

Kissé összezavarodtam!!!
A lényeg, az EOS 10 hónapja küldözgeti a leveleit...
Egy végrehajtó cég az, aki keresi a munkahelyemet. Ott volt a probléma. Kaptam közjegyzői fizetési meghagyást,hogy 2011-12 között nem fizettem díjbeszedőt. Ami nem igaz, a lakásomat 2013-ban eladtam, akkor átírták, nem volt tartozás. Most találták ki, mégis volt. Akkor nem éltem ellentmondással, ezért kiadták a végrehajtónak. Már bocs, ha lett volna tartozásom, hogy tudtam volna eladni a lakást? Akkor nem tűnt fel?
Na mindegy, két különböző dologról írtam

olorsi # 2015.01.18. 19:42

Az EOS leveleket írogat, a végrehajtó cég próbálkozik...

Bocs, de összezavarodtam, két dologról van szó

olorsi # 2015.01.18. 19:44

Kelvin, ha az EOS kiadja fizetési meghagyásra, ellentmondással élek. Bíróságra kerül, ahol bizonyíthatom, elévült a tartozás.

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.01.18. 19:47

Menthetetlen... Kiszálltam :)

kisssssspista # 2015.01.27. 13:44

EOS mostanában nem ír semmit.
Lehet, hogy elküldték a társaságtól?
De az is lehet, hogy magától lépett ki. Rájött, hogy Ő sem tartozik ilyen gátlástalan kamutársasághoz.

kisssssspista # 2015.01.27. 14:13

Tud valaki egy telefonszámot amit nem tesz le az EOS képviselője ha meghallja, hogy a beszélgetés rögzítve van?
Odáig el sem jutottunk, hogy közöljem jelenleg egy rendőrkapitányságon vagyok és a telefonomon történt forgalmazást a hatóság is rögzíti.

eos_üldözött # 2015.01.27. 22:54

Nincs olyan telefon.
Nekem azt mondták, nem járulnak hozzá hogy rögzítsem mert a kolléga hangja rajta lesz és az az ő jogait sértené.
Talán csak hangosítsd ki és kérj egy olyan személyt aki hajlandó rögzített vonalon beszélni.
Ha ez sem megy :)
a beszélgetés végén kérd ki a felvételt ingyen oda kell adniuk - postán elküldve -.

Engem egy más által hamisított okirat (szerződés) alapján zaklatnak - az illető bediktálta az adatainkat majd aláírta se meghatalmazás se jelenlét, most azt kérik hogy bizonyítsam be hogy nem tudtam róla és nem voltam ott.

Melkorka # 2015.01.30. 12:52

Üdvözlet mindenkinek!

A díjbeszedő cégeknél van elévülési idő? Mennyi volna ez?

Leveleket írogatnak, de semmiféle hivatalos intézkedést nem tesznek. A levelek még csak nem is ajánlva érkeznek, csak postaládába, tehát az átvételt sem tudják "bizonyítani".

Előre is köszönöm!

Dropper # 2015.02.09. 21:19

Nekem az EOS lassan 3 éve küld két tartozás miatt leveleket.Nem nagy összegek összesen 200 000 Ft de két teljesen különálló hitel volt.De ez lényegtelen.Ma voltam ügyvédnél más miatt és elmondta ezek a behajtó cégek ,mint a hiénák mennek a bankokhoz és már már egymásra licitálva kapkodják szanaszét a bebukott hiteleket és próbálnak minél többet beszedni.Van olyan ,hogy meg sem nézik el sem olvassák.Megveszik.20-30% on.Aztán próbálnak pszichésen zsarolni terrorban behajtani.Vagy bejön vagy nem.
Ha megvette azonnal jön a levél ,miszerint ez és ez a bank eladta ,vagy megbízásából jár el.Nem mindegy mi a szöveg.Ha egyértelműen eladta és ez kivehető a szövegből,akkor a bankkal már semmiféle kapcsolatotok már nem lesz.Ő zaklatni fog írogatni stb.Ekkor meg lehet azt tenni ,hogy nem bujkálsz,hanem írsz egy levelet amiben kéred a továbbiakban nem tartasz igényt a tájékoztatásra ,ugyanis ez téged zavar ,és zaklat.A harmadik dolog és szerintem ez itt a lényeg.Minden banki információ ,adós és a bank között zajlott.Minden információ harmadik félnek a beleegyezésed nélkül nem adható ki.Ez mind banki etika.Ilyen alapon az első ember aki odamegy megkapja a személyes adataimat?Mi jogosít fel bárkit hogy kiadja?Én adtam írásban erre engedélyt?Kötöttem szerződést bármelyik faktoring céggel?Tudtommal senki sem tett ilyet.Akkor mit akar ez a sok nyomorult behajtó?Kapják be. :D Lehet én vagyok a hülye de szerintem nem.Vagy mégis?akkor cáfoljatok meg.

Dropper # 2015.02.09. 21:25

Elévülési idő !

Elévülési idő 5 év.De csak akkor ha a faktoring cég nem tudja behajtani.Ennek oka sok minden lehet.Többek közt nincs semmi a neveden,sem ingó sem ingatlan,nincs bevételed,nincs bankszámlaszámod.
Ekkor a faktoring cég beszopta.Próbálkozni fog és levelezget.Majd vissza dobja a banknak ,hogy nem behajtható.Ekkor a bank tárolja 5 évig.Esetlegesen kiadja még egyszer kétszer.Majd rájön az idő elszalad és nekik sem jó ha egy hitel ott lebeg a rendszerben.Nekik is jogilag le kell zárniuk a hitelt valahogy és ha ez nem megy sehogy sem,akkor DELETE és marad a BAR lista (ahogy régen hívtuk)A BAR lista meg innentől kezdve azt jelenti ,hogy hiteltelen vagy és sehol sem kapsz kölcsönt.Ennek is van elévülési ideje ,kivéve ha APEH es ha jól tudom.Az sosem évül el.

Dropper # 2015.02.09. 21:38
Kovács_Béla_Sándor # 2015.02.10. 05:46

Van abban valami bájos, amikor valaki remekjogásznak hiszi magát csak azért, mert tartozik az Eosnak.

kisssssspista # 2015.02.17. 13:22

Kovács Úr!

Azért ilyet ügyvédként nem kellene írnia.
Erről jut eszembe:
Volt egy kérdése, hogy Ilyen ügyben másodfokon a törvényszék?....
Nézzen utána néhány dolognak. Az elmúlt 20 évben nem volt tárgyalóterem közelében??????
Én nem tartom magamat jogásznak(mint ahogy szerintem Önön kívül senki aki az EOS Zrt.-vel valamilyen okból kapcsolatban áll) de sok esetben szerencsére ugye nem is ez alapján hoz ítéletet a bíróság.
Azt is elképzelhetőnek tartom, hogy valóban tartoztam régebben a nevezett társaságnak de akkor miért nem tették meg a szükséges jogi lépéseket?!
A bíróság kimondhatta volna, hogy köteles vagyok fizetni amit meg is tettem volna.
De már csak azért is kizártnak tartom a jogos követelést mert nem kerültem a KHR listára sem a mai napig. Van több milliós lakáshitelem, más ingatlanban tulajdonrészem, stb.
Erre mondtam, hogy ha gondolja az EOS akkor perre viheti az ügyet és amennyiben nyernek a Debreceni Nagytemplom előtt, déli harangszó mellett kinyalom a képviselőjük seggét ajándékba. Szó Szerint!
Természetesen tudom, hogy ez nem következhet be hiszen állítólag vásárolta a követelést amire egyébként nem volt jogosult.
Tehát nem csak az Én állítólagos tartozásom, hanem az összes akár valóban fennálló tartozás vásárlása szabálytalan volt így azokat az összegeket idővel vissza fogja fizetni az EOS minden érintett számára.
Ebben Mindenki biztos lehet.

kisssssspista # 2015.02.17. 13:27

Fogadni mertem volna, hogy Fideszes kovács Úr.
És valóban az.

kisssssspista # 2015.02.17. 13:28

Bocsánat az elírásért. Kovács

bokros # 2015.02.17. 14:35

Az E.Os egy un. követeléskezelő cég, amelyik gyakorlatilag csomagban vesz követelést és megpróbálja behajtani. Aztán vagy sikerül vagy nem. Azt azért figyelni kell, hogy a fizetési felszólítások a bírói gyakorlat szerint az elévülést megszakítják, ami azután újra kezdődik. A távközlési szolgáltatások illetve parkolási bírságok esetén sokszor csúsznak ki az egy éves elévülési időből. Ilyenkor bukják a partit.
Nekem az a tapasztalatom, hogy nem ezen a szinten, hanem a végrehajtási szakaszban szokott az elévülés leginkább bekövetkezni, mert a végrehajtóknál fekszenek el az ügyek, különösen ahonnan nem sikerül kp.-t levenni.


Dr. Bokros Gábor
ügyvéd

Dr. Bokros Ügyvédi Iroda
8961 Lenti Pf: 51
www.drbokros.hu
Tel/fax: (36 92) 551 270, 551-271
Mobil: (36 30) 3398 000

Vh-ügyes # 2015.02.17. 15:22

Bokros Úrnak igaza van - ott Lentiben - aki arra felé lakik, annak bizonyára érdemes hozzá fordulnia...

ártatlan1 # 2015.02.17. 16:43

Bokros úrnak igaza van érdemes hozzá fordulni már aki arra lakik,hisz az elévülést már nem szakítja meg a fizetési felszólítás de ott Lentiben igen,így ott még lehet újabb öt évig próbálkozni.lol

Mira74 # 2015.02.19. 10:06

T.Szakértők!

Segítséget szeretnék kérni. 2014.08.hónapban lekértem a bankomtól a KHR listát. Ott volt egy tartozásom 200.000.Ft-ról. ( Auchan hitelkártya).2015.02.hónapban kaptam egy levelet az EOS faktórtól, miszerint"2008.04.13-án áruvásárlási kölcsönszerződés mellett a hitelkártyám miatt az Engedményező a szerződést a nem szerződésszerű teljesítés következtében felmondta.Majd az Engedményező az Ön hitelkártya használatából eredő tartozást engedményezte társaságunk részére. Megkérdeztem, hogy a 200.000.-Ft-os összegből, hogyan lett 6 hónap alatt 639.246Ft
Ezt a választ kaptam: Lejárt díj:16760.-, Lejárt tőketartozás 194930.-, Lejárt ügyleti kamat 45715FT felszámított késedelmi kamat (EOS) 381841Ft, mivel ők jogosultak évi 35% késedelmi kamat felszámolására.
Ez valóban így van?

Köszönettel és Tisztelettel: Kitti

Sherlock # 2015.02.19. 10:49

Így. Ha nem évült el a követelés, próbálj meg megegyezni az EOS-szal, kínálj fel vagy 300 ezret a teljes tartozás elengedéséért (nyilván ez akkor játszik, ha le tudsz tenni 300 ezret).