Eos Faktor?


KetrinKetrin # 2018.01.26. 21:36

Pontosítok nem végrehajtó hanem közjegyző...csak már az idegtől nem tudok írni...

KetrinKetrin # 2018.01.27. 01:19

Nonolet a hozzászólásod téged minősít..ennyi....

KetrinKetrin # 2018.01.27. 01:24

nonolet a stílus maga az ember...ez az a szint ami alá nem megyünk...

tudatlan3 # 2018.01.27. 02:00

nono nonolet!

Sok a panasz rád, hogy nem tudsz viselkedni.

gerbera317 # 2018.01.27. 10:35

Azt mindenképpen jegyezzük meg, hogy a kérdező kérdése nem végrehajtási kérdés.

drbjozsef # 2018.01.27. 11:36

Még. De jó úton halad. :)

Vadsuhanc # 2018.01.27. 18:37

Kedves KetrinKetrin!

Tulajdonképpen mi az érdemi kérdésed? Mert ez a több soros írásodból nem derül ki.

Ha én rosszul leszek egy villanyszámla láttán az ELMÜ a hibás szerinted?

Az, hogy a Te állításod szerint nincs tartozásod én special elhiszem, de ezt nem itt kell bizonygatnod, hanem helyesen az ellentmondásban vagy majd egy esetleges perben.

Tényleg mi a kérdésed és miért fikázod a választ adókat? Neked kellene elgondolkodnod azon, hogy mi van azokban a levelekben amelyeket nem vettél át. Esetleg abban benne van az a bizonyíték, amely alapján valóban tartozol. ( mondjuk egy készüléket is vettél amelynek elévülése nem egy év. )

KetrinKetrin # 2018.01.29. 16:08

Kedves Vadsuhanc! A kérdésem arra vonatkozott, bár szerintem leírtam érthetően, hogy azt a tértivevényes levelet amit küldött az EOS jól tettem, hogy nem vettem át, vagy át kellett volna vennem úgy, hogy közben a közjegyző válaszát várom, vagy a bírósági idézést, ha az EOS arra adja...nem tudom, hogy ha átvettem volna, az nem minődül annak, hogy újra kezdődik esetleg a behajtási év vagy fogalmam sincs...nem tudom így érthető-e?

KetrinKetrin # 2018.01.29. 16:11

Nyilván egy jogos számla után nem leszek rosszul. DE attól, hogy olyanokkal zaklatnak ami már rég nem jogos ill sosem volt igen, és úgy gondolom, hogy örüljön az akinek nincs ilyen baja...ezt meg sem értheti...ez nem sima idegesség , és felesleges is a kérdés, nagyon nem releváns amit leírt ebből látszik, hogy sem Ön se más nem érti a helyzetem, de nyilván ez csak egy költői kérdés volt mint olyan, egy jogi fórumban nyilván nem erre vártam választ...

KetrinKetrin # 2018.01.29. 16:18

gerbera317 nem pofáztam..írtam..és kérdést tettem fel...úgy látom ebben a fórumban ez a stílus...senkit nem fikáztam ahogy Vadsuhanc megjegyezte...ellenben engem sorozatosan...és az EOS faktor fórumban raktam fel a kérdéseim..erről ennyit...

KetrinKetrin # 2018.01.29. 16:23

Vadsuhanc!
Nem vettem készüléket, nincs amnéziám, a számláimat 15 éve rendszeresen befizetem és a 15 év alatt 3-ik éve van előfízetésem, előtte csak feltöltő kártyás szerződésem volt. A telekomnál nem tudnak erről semmit. Nyilván 2009-es számlákat már rég kidobtam. DE ha lett volna tartozásom, az nem 9 év után derülne ki...itt tartunk most, ha bíróság lesz állok elébe...így már érthető a szituáció?

gerbera317 # 2018.01.29. 16:39

Jaj, dehogynem. Biztos vagyok benne, hogy betűmenésed van. Érdemben nem kérdeztél semmit, csak simán eldicsekedtél azzal, hogy ellentmondtál a fizetési meghagyásnak. Na jó, a végén feltetted a költői kérdést: „Mit tehetek, hogy végre leszálljanak rólam?”. Hát mit? Már megtetted. Azt.

Vadsuhanc # 2018.01.29. 16:44

KetrinKetrin

Ha megnyugtat a jövő héten második tárgyalás lesz az EOS által ellenem indított perben, amely egy nyolc éves gáztartozás és amely két év alatt évül el egyébként.

A közjegyző nem fog neked válaszolni, azt várhatod. Az ellentmondásod miatt perré fog alakulni az eljárás. HA szerencséd van az EOS eláll a pertől, de a Közjegyző a Te leírásod alapján nem fog dönteni. Ilyen irányú választ ne várj tőle. Mármint, hogy igazat adjon neked.

A leveleket balgaság kidobni. Ha kidobod ha nem az a kézbesítés utolsó megkísérlése után öt nappal kézbesítettnek számít. Így most azt sem tudod mi a követelés tárgya pontosan.

A fórumban nem az a stílus, de az sem amit Te művelsz. Igazából egy kérdésed sincs amely előremozdítana Te csak hajtod a magadét. Én készségesen elhiszem neked, hogy minden számlád fizetve volt, de ezek szerint a szolgáltató és az EOS nem ezen az állásponton van.

Ki fog derülni, de ha tárgyalás lesz inkább ügyvéddel menj mert ezt a kioktató, hajthatatlan stílust nem sok bíró tűri el és két kérdéssel lerendezi a pert.

Tapasztalat..

Sok szerencsét.

KetrinKetrin # 2018.01.29. 16:57

Kedves vadsuhanc!

Szerintem még túlságosan is alázatos voltam, és nem kioktató..ellenben itt jó pár válaszolóval...volt már sajnos 1 bírósági ügyem 2 éve (nem eos) és elárulom ott is jogosan nekem igazoló döntést hoztak, tehát nem volt a títulosommal baj, sőt egész eddigi életemben sem..de köszi az aggódást legalább te adtál információkat. A szolgáltató mint írtam nem tud róla, és igazad van a bíróság majd kideríti. Köszönöm a jókivánságot , hasonlót kívánok. Egyszerűen naívan úgy gondoltam egy jogi fórumban feltehetek egy lehet "hülye" kérdést, de épp azért tettem fel, mert nincs jogi ismeretem, ill minimális..ezért nem hiszem, hogy megérdemlem a kioktató lealázó, és sértő stílust, ennyi.Egyetlen kérdésem volt az a bizonyos levél átvétel. Úgy gondolom erre lehetett volna lealázó és kioktató stílus nélkül is válaszolni. Még azt is megértem ha azt írják hülyeséget csináltam. DE a lealázást nem tűrőm. Ha ez kioktató stílus, akkor sajnálom. Mindenesetre köszönöm a válaszod, legközelebb másként teszek. Sok sikert az ügyedben!

KetrinKetrin # 2018.01.29. 17:01

gerbera123
Ha neked ez dicsekedés volt akkor sajnálom. Kérdés: ha érdemben te is csak alázni tudsz illetve semmi mást csak úgy beszélni rólam mintha itt sem lennék, akkor minek is szólsz hozzá? Remélem Te tökéletes ember vagy, mindenben mindig a toppon, soha nem bizonytalanodsz el, és folytathatnám..vagy mégsem?? Talán tükörbe kéne nézni, én nem aláztalak sem téged, sem senkit...de hasonló bánásmódót kívánok!

gerbera317 # 2018.01.29. 17:57

Hagyd már ezt az alázós süketelést. Az, hogy eláruljuk, hogy a kérdésed nem ért fabatkát sem, nem megalázás. Ez egyébként sem lélekgyógyász fórum.

nonolet # 2018.01.29. 22:25

KetrinKetrin

"Nyilván 2009-es számlákat már rég kidobtam."

Nem nyilván...
Nekem az 1990-esek is megvannak.
(azóta vagyok saját lábon)

Ha jönne ilyen meglepi, csak elővenném, ami kell és nyugodt maradnék.

De nem jön... már 28. éve nem jött soha.
Talán mert rendet tartok az ilyen ügyekben is.
A diplomám ellenére is...

nonolet # 2018.01.29. 22:30

KetrinKetrin

Te ugrottál fel önként
a diplomám is van című magas lóra
és
osztod onnan az észt, nagysága módjára.

Alaptalanul, mint
tipikusan mindazok azok a butusok
akik
a diplomám is van dumára vetemednek...

Szóval, magad kerested a bajt az alaptalanul nagy arcoddal, magadnak.

osztrak # 2018.01.30. 06:13

KetrinKetrin

Valóan harapósak voltak a hozzászólások, de olvazsd vissza a Te írásaidat is. Gondolkodj el rajta. Tanulj belőle,ismerd meg saját magad, így jobbá teheted az életed.

"TANULÁS=Új tudnivalók megértése, elolvasása, megfigyelése és begyakorlása, hogy utána használhassuk.

A tudás hatalom? ez így nem igaz, mert hiába van tudásod ha nem alkalmazod, ha otthon ülsz, nem mondod el senkinek, nemadod át a tudást,

Az alkalmazott tudás hatalom? ez így nem igaz,
mert hiába a tudásod ha az nem piacképes,

A piacképes alkalmozott tudás hatalom? IGAZ
de, ha már van hatalma valakinek akkor azzal élni kell tudni és nem visszaélni vele.

Crusader0528 # 2018.01.30. 19:08

Udvozlet Mindenkinek!
5 es felev utan keresnek rajtam valamilyen tartozast,es edesanyam kapott egy levelet ha 15 napon belul nem fizetem ki arverezik,vagy megterhelik az ingatlan ram eso reszet.
Elofordulhat hogy kuldtek fizetesi felszolitast,de en semmi ilyennel nem talakoztam.(EOS Factor)

Mit lehetne tenni????

Hozzaszolasokat elore is koszonom.

osztrak # 2018.01.30. 20:41

Crusader0528

elévülésre és kézbesítési vélelem megdöntésére lehet hivatkozni, 15 napon belül.

persze tudni kell mikori és milyen tartozáról van szó

Crusader0528 # 2018.01.31. 05:22

Udv!
Pontosan nem tudom hogy milyen hitel(valoszinuleg egy regi folyoszamla hitel lehet ami tobb mint 5 eves).
A level pontos tartalmat nem ismerem,az edesanyam nevere es lakcimere erkezett postan.
Csak tegnap beszeltem vele telefonon akkor mondta hogy mit kapott!

Crusader0528 # 2018.01.31. 05:24

Ma reggel szeretnem felhivni a VH holgyet hogy mi is ez.

Crusader0528 # 2018.01.31. 05:40

kozben meg eszembe jutott hogy edesanyam cimere kapott egy vagy ket levelet az en nevemre cimezve,de nem vette at hanem vissza kuldte.

Crusader0528 # 2018.01.31. 05:41

pontosan,mi is az a kezbesitesi velelem???