Eos Faktor?


gerbera317 # 2018.01.31. 06:45

Amikor egy iratot ellenkező bebizonyításig kézbesítettnek kell tekinteni. Akkor is, ha nyilvánvaló, hogy a címzett nem vette át (pl. mert megtagadta az átvételt, vagy nem jelentkezett érte a postán).
A nyilvánvalóság miatt idéntől nem vélelem a neve, hanem fikció.

Crusader0528 # 2018.01.31. 07:55

ha kulfoldon elek es a regi cimemre erkeztek a felszolitolevelek amit gyakorlatilag nem vehetett at senki,ebben az estben letezik-e elevules?
Het ev telt el azota.
lehet-e bizonyitani tartozas fennallasat vagy tudok-e elni az elevulesi joggal?

gerbera317 # 2018.01.31. 08:11

A külföldön élésnek semmi köze az időmúlással bekövetkező elévüléshez.
Az, hogy miért nem veszel át vagy nem tudtál átvenni egy hivatalos iratot, a te dolgod. Ha a kézbesítési kísérlet szabályos volt, akkor azt átvettnek kell tekinteni. Kézbesítési fikció elleni kifogásnak akkor van helye, ha a kézbesítési kísérlet, vagy maga a ténylges kézbesítés szabálytalan volt. Az, hogy a címzett a kézbesítés idején máshol tartózkodott, nem feltételenül teszi érvénytelenné vagy szabálytalanná a kézbesítési kísérletet.
Merőben más kérdés, hogy a követelés elévülhetett-e. Hat év alatt akár el is évülhetett.

osztrak # 2018.01.31. 08:24

Hát úgy látom, én sem vagyok mindennel tisztában.
Még sok a hiányosságom

Vannak itt nálom jóval felkészültebbek, hitelesebbek jogi kérdésekben.

Mi az amire nem tudom és keresem a választ?

Tényállás.( EOS vette át ) tv-internet telefon szerődés.
Perré alakult

1.
Amennyiben a Eos elállna a követeléstől, de én nem járulnék hozzá mit kell és kinek bizonyatania a továbbiakban a perben.

Nem ismertem el a tartozást, elévülésre hivatkoztam.

A elévülést tudom bizonyítani
A tartozás jogtalanságát viszont nem.
Ha tényleges a követelés, de elévült akkot kell e még azt bizonygatnom, hogy befizettem a tartozást, vagy nyert ügyem van az elévülés miatt?

Mit érdemes válaszolni, hozzájárulok, vagy sem?

2. Amennyien a feleségem az alperes, min a férj egy meghatalmaással képviselhetem e?
3.
Ha igen, elég e a sajátkezűleg írt a meghatalmazás tanuk nélkül, vagy kell e mindenképpen 2 tanu rá?

4. Vonatkozik e rám bármi is ha már elévült a követelés?

Az új Ptk. szerint az elévülést megszakítja a tartozás elismerés, az egyezség, a kötelem megegyezéssel történő módosítása, a polgári peres út és a követelés csődeljárásban való bejelentése.

Köszönöm
Kalapom emelem minden hozászólásnak.

gerbera317 # 2018.01.31. 09:16

Nem ismertem el a tartozást, elévülésre hivatkoztam
Ez nagyjából olyan, mint a kóser szalonna: nem létezik.
Amikor a tartozást azért nem ismered el, mert alaptalan, vagy már megfizetted, akkor a jogosultnak azt kell bizonyítania, hogy a köetelés nem alaptalan, illetve még nem fizetted meg.
Ha viszont arra hivatkozol, hogy elévült, azzal a tartozást gyakorlatilag elismerted, csak éppen azt állítod, hogy az időmúlás miatt az bírósági úton ellened már nem érvényesíthető. Ilyenkor a jogosultnak azt kell bebizonyítania, hogy a követelés még nem évült el.
Ha úgy gondolod, hogy erre a kettőre lehet egy mondatban hivatkozni, akkor lelked rajta, hajrá!

osztrak # 2018.01.31. 09:28

gerbera317

Ok, mösi.

Ha jólértem, akkor csak a elévülésre hivatkozzak a perben.

osztrak # 2018.01.31. 09:29

nem mösi hanem köszi

Crusader0528 # 2018.01.31. 18:25

Honnan tudom meg hogy a koveteles elevult-e vagy nem 5 ev utan.
Vagy mivel tudjak bizonyitani hogy nem evult el?

Koszonom

Kovács_Béla_Sándor # 2018.01.31. 20:13

Honnan tudod meg? Például a bíróság ítéletéből.

drbjozsef # 2018.02.01. 07:54

Crusader,

Sehonnan. Kiszámolod, és jó esetben valószínűsítheted, hogy elévült, de biztos nem lehetsz benne. Ha odajutna a dolog, hogy ezt bizonyítani kell, akkor nem neked kell az elévülést bizonyítani, hanem a jogosultnak az elévülés megszakadását.

osztrak # 2018.02.06. 06:28

Kérhettem volna ítéletet, azzal, hogy nem járulok hozzá az elálláshoz. Bizonyosan 30 perc múlva el is utasította volna a keresetet a bíróság a keresetet, de ezzel az ügy nem zárult volna le hanem várhattunk volna- felperesi fellebbezés esetén- még vagy egy évet. Így meg az ügy lezárult. Bizonyosan nem fog új FMH-t indítani. Tudjuk az ilyen EOS követeléskezelő hiéna cégekről, hogy belátják ami megy az megy ami nem megy az nem megy.

Mert mi történt volna ha fellebbez? Megnyerte volna egy olyan pert az EOS ami már elévült? ?

drbjozsef # 2018.02.06. 08:09

Így meg az ügy lezárult.

Dehogy. A per megszüntetése esetén nincs ítélt dolog. Bármikor újraindítható.

osztrak # 2018.02.06. 09:07

drjozsef

Megnyert volna egy olyan pert az EOS ami már elévült?
Az itélet véglegesen lezárta volna a következő pert nem?

Miért jobb hozzájárulni az elálláshoz? akkor bármikor újra indíthatja és új MH indíthat, nem?

gerbera317 # 2018.02.06. 09:41

Összevissza írkálsz itt.
Azt írtad, hogy kérhetted volna az ítéletet (= nem járulsz hozzá az elállásához). Ebben az esetben a pert megnyered, ítélt dolog keletkezik, nem küldhetnek több fmh-t.
Ezzel szemben hozzájárultál az elállásához, a pert megszüntették, ítélt dolog nem keletkezett. Bármikor kaphatsz újabb fmh-t.

Az itélet véglegesen lezárta volna a következő pert nem?
Mi???
Egyébként ld. feljebb.

Vadsuhanc # 2018.02.06. 09:51

Kedves osztrak!

Most visszaolvastam az írásaid, de nem tiszta - vagy elkerülte a figyelmem - hogy jelenleg hol áll az ügy. Az EOS keresetlevelét megkaptad a Bíróságtól? Mert az írtad perré alakult, így gondolom igen. Volt tárgyalás vagy az első tárgyalás előtt kérte a per megszüntetését az EOS?

Nekem az első tárgyalás után kérte, nem járultam hozzá, jövő héten a második tárgyalás. Pontosan azért kértem, hogy legyen egy ítélet az ügyben mert közel három éve nyaggatnak és véget akarok vetni a dolognak.

osztrak # 2018.02.06. 11:53

Kedves Vadsuhanc

Nem volt tárgyalás,
az első tárgyalás előtt kérte a per megszüntetését az EOS.

Most tartok ott, hogy a végzés ellen ellebezek e.

Ha nem lebbezek fel, akkor az elállázhoz hozzájárulok és a Pp-160.§ alapján megszüntetik a pert, költséget nem téritenek ebben az esetben.

  1. Mit tegyek, ha nem szeretnék évek múlva megint fmh-t kapni, vigyem végi a pert? Elévült a tartozás ezér szerinem nyert ügyem van.
  2. KB. Mikorra lesz vége a pernek?

3.Magánszemélyként kérhetek e valamilyen költségtérítést amit nem kell igazolni. Gondolok itt arra, hogy több napot foglalkoztam ezzel.

Vadsuhanc # 2018.02.06. 12:24

Arra nem válaszoltál, hogy a keresetlevelet megkaptad-e, de a válaszod alapján még mindig tartom, hogy igen.

Nincs mi ellen fellebbezned. A Bíróság küldött neked egy végzést, amely mellékleteként megküldte a felperes permegszüntetési kérelmét. Erre nyolc napon belül nyilatkoznod kell, hogy hozzájárulsz-e? Ha igen akkor nyilatkozhatsz is és kell is nyilatkoznod a perköltségeidről, de a költségeket igazolnod is kell.

Ha nem nyilatkozol, akkor a pert a bíróság megszünteti.

HA nem járulsz hozzá a permegszüntetéshez, akkor a per tovább folytatódik.

A döntés a Te dolgod, Te tudod mi áll a keresetlevélben az elévüléssel kapcsolatban.

osztrak # 2018.02.06. 13:33

Az elévüléssel kapcsolatan semmi, mert azt nem az ellentmondásan jeleztem, hanem akkor amikor megjüött a Bíróságtól az idézés , hogy perré alakult.

Csak azért folytatnám a pert, hogy legyen itélet, mert akkor többet nem küldhetnek fmh-t

Vadsuhanc # 2018.02.06. 13:57

Most akkor az EOS kérte a per megszüntetését vagy sem?

osztrak # 2018.02.06. 14:04

igen, az eos

itt nem lehet beilleszteni semmi mellékletet? képet, stb

osztrak # 2018.02.06. 14:10

igen a EOS keresetlevelét megkaptam a Bíróságtól erre válaszoltam,a Bíróságnak levélben, hogy amikor megvette a követelést az eos akkor már 1 éve elévült a követelés.
Majd vártam a tárgyalás napját. Addig nem jött semmi válasz.
És most a tárgyalás napján kaptam meg a Bíróságtól postán, , hogy az eos elállt a követeléstől, a tárgyaláson nem kell megjelenni. fellebbezés a végzés ellen 15 napom van.

gerbera317 # 2018.02.06. 14:14

Nem a követelésétől állt el, hanem a keresetétől.

osztrak # 2018.02.06. 14:24

Végzés

A Bíróság tájékoztatja az alperest, hogy felperes a keresetéi kérelmétől vele szemben elállt.

osztrak # 2018.02.06. 14:27

Az eos eljárás meszüntetésére iránti kérelmet terjestett elő
elektronikus útón a bíróság felé.

gerbera317 # 2018.02.06. 14:35

??? Ki állította ennek az ellenkezőjét?