Eos Faktor?


didier # 2011.11.04. 14:58

Egy 70 % -os fizetés miért visszalépés a munkanélküliséghez képest? Ráadásul azzal a tartozás is csökken... Itt nagyon nagy szemléletbeli problémák vannak...

végrehajtó1 # 2011.11.04. 14:18

Most még az is megfordult a fejemben, ha munkahelyet találok, marad számomra a GÖDÖR, hisz a fizetésem 30%-át letilthatják, akkor meg miből élek meg???*

A maradékból mint sok ezer hasonló ember.

Az államilag támogatott uzsora kamatot nem vizsgálja sem a NAV, sem a PSZÁF???

Amikor felvetted nem jutott ez az eszedbe?Csak most hogy fizetni kell?

terzo # 2011.11.04. 14:10

Üdv Mindenkinek!

Ma ismét összeakadtam az EOS Faktorral. Mivel munkanélküli vagyok (még mindig), beadtam egy csomó állásajánlatot. Ma délután csörgött a mobilom, számot nem írt ki, így arra gondoltam, hátha állásügyben keresnek, de tévedtem, az EOS Faktor volt. Egy hölgy (?) meglehetősen arrogáns hangon kioktatott, ha ma nem fizetem be a részletfizetési megállapodásban rögzített 28 500 Ft-ot, felmondják a megállapodást és egy összegben kell a 684 000 Ft-ot, vagy jogi útra terelik...
Ez tényleg teljesen komolytalan az egész, ha nincs 28 500 Ft-om, akkor 684 000 Ft van??????
Mivel már semmim sincs, mit fognak jogi úton behajtani???

Nincs senki, akihez a hozzám hasonló helyzetben lévők fordulhatnak???

Az államilag támogatott uzsora kamatot nem vizsgálja sem a NAV, sem a PSZÁF???
Kihez lehet egyáltalán fordulni???

Most még az is megfordult a fejemben, ha munkahelyet találok, marad számomra a GÖDÖR, hisz a fizetésem 30%-át letilthatják, akkor meg miből élek meg???*

végrehajtó1 # 2011.11.02. 15:30

Neked nem Csinálják ők.

bunyoka # 2011.11.02. 14:55

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne (és nagyon remélem, hogy korábban ilyen témában még nem volt kérdés). Édesanyám 2008 novemberében meghalt és nem sokkal előtte vett fel egy áruhitelt a Credigen banknál. Mivel ez egy biztosított hitel volt, ezért a kellő információkat (halotti anyakönyvi kivonat, halotti zárónyilatkozat, háziorvosi jelentés) leadtam nekik, hivatalos választ azóta sem kaptam. Mivel más banknál is megtettem ugyanezt (OTP) és ott a tartozást elengedték, ezért ezt sem fizettem tovább. Figyelmeztetést azóta sem kaptam tőlük, ellenben az EOS megkeresett levélben, hogy az azóta felhalmozott tartozás kb. 1,5x-esét fizessem ki. A kapcsolatot fölvettem velük és a halotti anyakönyvi kivonatot és a hagyatékadó végzést átküldték.
Mire számítsak? Szerintetek érdemes belekezdeni egy komolyabb jogi vitába?
Előre is köszi

Mano2011 # 2011.10.28. 20:19

Én sima levélben kaptam az engedményezési nyilatkozatot 10.22-én, amin megjegyzem augusztusi keltezés van. Csak 2 hónapot késett...

zsuzska33 # 2011.10.28. 12:07

Sőt, azt elfelejtettem írni,hogy semmilyen levelet én még az eos-tól nem kaptam,csak telefonon beszéltem velük. Még a Upc-s tartozásról sem kaptam külön tőlük levelet,csak hívtak telefonon.

zsuzska33 # 2011.10.28. 12:03

Szia!

Nem kaptam semmilyen levelet tőlük,hogy külön még ezzel tartozom nekik,ott, akkor a fiatal ember mondta, illetve egyszer magánszámról hívtak,felvettem, és akkor mondták,hogy ez a tartozásom még feléjük. Sem sima levélként, sem ajánlottan nem kaptam tőlük semmit!

végrehajtó1 # 2011.10.28. 11:18

zsuzska33

Lényeg az hogy ha nem kaptál az engedményezésről utólag is bizonyíthatóan értesítést akkor az eos követelése jogtalan.(tértisen)

Ha kaptál akkor jogos.

zsuzska33 # 2011.10.28. 09:53

Sziasztok!

Látom,sok emberben hagyott nyomot ez a cég. Az én történetem kb. 1 éve kezdődött. Volt egy lakásom, kiadtam albérletbe. Upc szerződésem volt, a lakóim azt mondták,ha nem gond,nem szerződnek újból,hanem, az én nevemen mehet tovább a szolgáltatás. 1 évig voltak ott,fizették is rendesen,csak az utolsó hónapból maradt fent 14.790 ft-os tartozás. Jeleztem nekik,fizessék ki,mert ez még az ő saruk,ment az ekkor, meg akkor, be fizette, de mégse. 4 hónap után,keresett fel az eos faktor ember először, hogy fizessem be 31.358 ft-os tartozásomat. Mondtam neki, nekem mindösszesen 14.790 ft.+ 2658 késedelmi díj tartozásom van, ( Utóbbi összeget az Upc mondta) ez fogom kifizetni. De nem, mert az Upc nekik adta át,tehát ha nem akarom, hogy végrehajtás, ill. fizetés letiltás legyen belőle fizessek. Elmondtam, hogy bemegyek a Upc-hez,és személyesen nekik befizetem. Azt mondta, nem mert már nem a Upc-nek tartozom,hanem nekik! Na, felszívtam a taknyomat, bementem a Upc-hez, és érdekes be tudtam fizetni,és még adtak is egy határozatot, tartozás kiegyenlítése jogcímen,hogy ezzel vagy menjek be személyesen az eos-hoz, vagy küldjem el nekik. Személyesen elvittem, azóta azzal üldöznek, hogy az ezzel járó költségeket ( posta, sms-díj, munkadíj azaz: kb. 25.000 ft-ot fizessek be!!! ) Röhej, és megdöbbentő, hogy mikre képesek! Mondtam nekik, hogy én nem kértem, hogy naponta 15 telefont intézzenek hozzám, és miért is kérik a számlát, ha fel sem veszem! Az sms-t sem kell 5 x elküldeni 1 nap! És csak hívnak,hívnak... Remélem egyszer megunják!

Mano2011 # 2011.10.26. 13:53

Ha meg magánszám, és felveszed, mond azt hogy te nem te vagy, mert ezt a számot korábbi valakitől kaptad, amikor vetted...muszáj hazudni. Rákényszerítik az embert, pedig én nagyon nem vagyok híve a hazudozásoknak.

Mano2011 # 2011.10.26. 13:51

Ezeknek nem számít semmi, csak a pénz. mindegy, hogy hó vége van, és kajára sincs. Lesz....k mindent, és mindenkit. Nekem annyi a "szerencsém", ha így lehet nevezni, hogy az anyukám nevén volt a tartozás ami hozzájuk került, de anyukám tavaly meghalt. A bank aki megbízta őket nem csinál szerződés módosítást. Így anyukám nevére jött a levél, csak én naív felhívtam őket, és közöltem anyukám elhunyt, mondták hogy küldjek hagyatéki végzést, mert nekik nem szólt a bank, hogy elhunyt. Pedig a banknak küldtem annó papírt, hogy én szeretném törleszteni, de semmi választ nem kaptam. Már majdnem el is küldtem a végzést email-ben, amikor gondoltam utánuk nézek, mert már az első alkalomra jól megfenyegettek. Így találtam meg ezt a fórumot, és nem küldtem el a végzést. A telefon számom innen ismerik, gondolom beírta a gépbe, de én pont ezért tagadom majd le az egész beszélgetést.

terzo # 2011.10.26. 12:58

Kedves Mano2011!

Engem két számról hívtak, az egyik titkosított, azaz "magánszámot" írt ki a mobilom.
Kénytelen voltam felvenni, mert épp állást keresek, elküldtem egy csomó pályázatot, így nem tudhattam, hogy nem épp a pályázatommal kapcsolatban hívnak.
A másik: 30/344-0773, vagyis majdnem ugyanaz, mint a Tiéd...

Más: Mai fejlemény,megkaptam levélben a kétpéldányos szerződést, amiben benne áll, hogy a részletfizetési lehetőség csak akkor áll fent, ha a tegnapi nappal (okt. 25) befizetek 28 467 Ft-ot, valamint nov. 04-ig az aláírt szerződés egyik példányát aláírva vissza küldöm.

Én naiv: azt hittem, hogy lehet velük "emberi nyelven" beszélni, felhívtam Őket a 06/1/877-9010-es számon, hogy most egy fillérem sincs, de novembertől tudok havonta törleszteni, a válaszuk az volt, ha a mai napon nem fizetem be az első havi részletet, akkor a részletfizetési megállapodás semmis...
Mivel ma még kajára sincs pénzem, számomra teljesen elképzelhetetlen, hogy ma befizetem a 28 467 Ft-ot.

Ezek tényleg komolytalanok, hisz egy hónap múlva tudnám a részleteket fizetni, de lehetetlen velük megegyezésre jutni.

Hát ennek így tényleg nincs semmi értelme, teljesen kiveszett belőlük az emberi érzés?

Mano2011 # 2011.10.26. 11:51

Mikor adják bírósági behajtásra? Mert inkább oda fizetnék, és a bírósággal jobban lehetne intézkedni, mert ezekkel mint korábban is kiderült fórumozók által, nem lehet normálisan beszélni.

Mano2011 # 2011.10.26. 11:50

Biztos amikor én bolond felhívtam őket, elmentették a számom, de én tagadtam hogy ismerném az anyukám....sajnos...ez esetben muszáj tagadni, mert a házas nevem alapján nem tudja, hogy én őt ismerem, a telefonálást meg tagadom, mert nem került a beszélgetés felvételre.

végrehajtó1 # 2011.10.26. 10:36

Ez esetben nem tudja meg a szolgáltatótól.

Mano2011 # 2011.10.25. 20:16

Most lett volna 2 új előfizetés a nevemen. De ha titkosítom a szolgáltatónál a számot, akkor honnan derítheti ki?

MileyC # 2011.10.25. 19:11

Igen, de ne a te nevedre. Iwiw,facebook, elfelejteni, hallottam olyat, hogy telefonon zaklatták az adós barátait. Mióta az én mobilszámom más nevén van már nincsenek fenyegető hívások és nem küldenek fenyegető sms-eket. Fizetni nem tudok, mivel a fizetésem 33 %-át már eleve tiltják, indítsanak fizetési meghagyásos vagy bírósági peres eljárást és várják ki a sorukat.

Mano2011 # 2011.10.25. 18:57

Ezzel arra gondolsz, hogy vegyek új számot?

MileyC # 2011.10.25. 18:45

Talán ha más nevén lenne a telefonszámod, akkor nem kéne állandóan azt figyelned, hogy milyen számról hívnak. Keress egy barátot...

Mano2011 # 2011.10.25. 18:23

Ma már engem is megtaláltak este. Egy 30-as számról hívtak. Korábbi hozzászólók, ha tudtok számokat, légyszi írjátok már le, amiről telefonálgatnak, hogy tudjam, mit ne vegyek fel. Köszönöm. Engem most ilyen számról hívtak: 30/3440774

terzo # 2011.10.25. 12:26

"Ezzel nem azt sugallom hogy nem kell a hitelt vissza fizetni.Hanem azt hogy ez így komolytalan.."

Na épp ez a gondom nekem is!
Ha komolyan vennék a dolgot, és főleg lenne miből, akkor fizetnék, hisz a kölcsönt én vettem fel...

Magyarországon szerintem a legnagyobb gond az, hogyha valaki nem fizet, akkor jön a büntető kamat pedig lehet, hogy valaki épp azért nem tud fizetni, mert gondban van.

És a büntető kamat-tal még mélyebbre csúszik az ember...

Tudom, ne keressem a segítő szándékot... :(

brumi80 # 2011.10.25. 10:19

Amugy akkor lenne valahol jogos a keresésük ha ők kiküldenék a csekkeket és nem fizettem be x ideje.De ha ők nem tartják be akkor mire föl keresgélnek + köldenek sms-t.

brumi80 # 2011.10.25. 10:10

Üdv terzo!!!

Én is kaptam ma ugyan ezt az sms-t utána még fel is hivtak de láttam a tel.számot igy nem vettem fel.
Majd ha ők betartják azt amit igértak akkor hajlok feléjük.

végrehajtó1 # 2011.10.25. 09:48

Nagyon megköszönném, ha ezt valaki értelmesen elmagyarázná nekem.

Szerintem nincs mit magyarázni neked, mert ha elolvastad volna a topikban lévő hsz-ket meg értetted volna.

Minél többször kommunikálsz velük annál több lesz a tartozásod.

Ezzel nem azt sugallom hogy nem kell a hitelt vissza fizetni.Hanem azt hogy ez így komolytalan..