Elévülés


LindaAnna # 2017.04.03. 08:20

gerbera! bocsáss meg, nem akarok vitát nyitni, de nincs szó hadobálásról, egyébkébnt próbálj meg egy kézzel írni a klaviaturán, kíváncsi leszek neked hányekütésed lesz!

Kovács_Béla_Sándor # 2017.04.03. 08:24

Az elévülésre nem tudok hivatkozni?
Nem tudom. De azt tudom, hogy ezt akkor kérdezni, amikor már ellentmondtál, és hivatkoztál rá, kissé elkésett.

k.kriszt # 2017.04.03. 10:41

Kedves Kovács Béla Sándor!
Igen, tisztában vagyok vele, hogy már későn kérdezek. Igazából már csak az nem tiszta számomra, hogy az FHM-ben a követelés lejárata 2009.04.17-es dátum mit jelent. Mivel a kölcsönszerződés 2015. áprilisában került felmondásra.

LindaAnna # 2017.04.03. 15:42

Born Out! milyen stílusról beszélsz,? ügyvéd által fogalmazott levél volt a kézbesítési vélelemben, és normálisan megfogalmazva.! Sőt! telefonbeszélgetést is folytattam a közjegyzővel, nagyon udvarias volt, csak ő is tudta szerintem, hogy valami nem stimmel, hogy nem tudja előadni a térti másolatát, ezért szabálytalan az egész, és a bíróságon érvelni is fogok ezzel a ténnyel!

Vadsuhanc # 2017.04.03. 15:46

Milyen tértivevény követelünk most tulajdonképpen ?

LindaAnna # 2017.04.03. 16:22

...amelyben a közjegyző a fizetési meghagyást elküldte, csak nem talált ide, és ő sem tudja bizonyítani!!!

Kovács_Béla_Sándor # 2017.04.03. 16:36

Tényleg nem hiszed el nekem, hogy ennek a tartozásod létezéséhez semmi köze? Márpedig a perben arról kell döntenie a bíróságnak nem arról, mulasztott-e a közjegyző? Nézd csak meg a per iratait: szerepel rajtuk a közjegyző akár fel-, akár alperesként? Na látod...

gerbera317 # 2017.04.03. 16:43

Bocs, lemaradtam valamiről. Hogyan lett ebből per, ha az fmh nem is került kézbesítésre?

Vadsuhanc # 2017.04.03. 16:53

Az FMH valószínű kézbesítésre került, amely alapján a kézbesítési vélelmet az adós meg is döntötte sikeresen.
A kézbesítési vélelem alapján kiállított végrehajtási lapot is vissza vonta a közjegyző. Viszont így polgári per lett az ellentmondás következtében.

( Én csak írtam, de lehet hülyeséget ezért bocsika )

gerbera317 # 2017.04.03. 16:57

??? Kézbesített irat kézbesítési vélelmét hogyan lehet megdönteni?
Jó, tegyük fel, hogy valóban ez a tényállás. De akkor az adós miért az okafogyott előzmény szaros tértivevényével foglalkozik az érdemi vita tárgya helyett?

Vadsuhanc # 2017.04.03. 17:19

Ezt kérdezték itt nagyon sokan :-)

LindaAnna # 2017.04.03. 17:28

Gerbera! ha te olyan nagyon okos vagy, hogy egyfolytában engem ekélzel, akkor adjál már végre egy okos választ ha kitelik tőled! ugyanis ha nem kerül bizonyításra az, hogy a fizetési meghagyást elküldték, de nem vették át, és még nyoma sincs, akkor hogyan emelkedhetett jogerőre, az ami nincs, és hogyan lehetett vh-t kezdeményezni az adós ingatlanára, mi alapján ? hiszen a kézbesítési vélelem megdőlt, a vh. lapot visszavonták, éppen azért, hogy a vh. bejegyzést törölje a vh. /az utobit a kj. mondta személyesen, akkor mi a fenét alakított perré, ??? /mondjuk az én "elképesztő" gondolatmenetemmel/ mert a tiédet még nem ismerem, de lehet nem is akarom!

LindaAnna # 2017.04.03. 17:31

..a legjobb tudomásom szerint ha a fizetési meghagyásban, csak egy betű hiba is van, vagy nem jól szerepel valamilyen dátum, akkor azt jelezni kell a közjegyzőnek, ugyanis érvénytelen az FMH, ... nekem ilyenre esélyem sem volt! nnna erről ennyit!

gerbera317 # 2017.04.03. 17:36

Perré csak nem jogerős fmh tud alakulni, jogerős fmh nem, és visszavont vh-lap sem. Honnan a fenéből tudjam én, hogy mitől lett per az ügyedből? Hát nem te olvasod a rendelkezésre álló iratokat? Neked kell azt tudnod.
Egyébként tökmindegy, mert a tárgyalás kitűzése az tény, a tényekkel pedig nagyon nehéz ellene menni. Javaslom, viszont, hogy az eseményhez fogadj fel egy ügyvédet, különben ezzel az éleslátással rövid úton el fognak kaszálni.

LindaAnna # 2017.04.03. 17:38

JAJ!.. és még egy szösszenet:
"A másik: A MOKK-os meghagyást az elejétől a végéig gondosan olvassa át mindenki. Ugyanis, ha a kötelezett rovat bármely adata hibás, helytelen, PL :nem stimmel a cím, vagy az anyja neve, akkor szabálytalan FMH-ról beszélünk, és érvénytelen. Erről a közjegyzőt értesíteni kell, és jelezni, hogy a követelés jogalapját és összegét nem ismeri el. a Közjegyzőnek a hibás FMH-t törölnie kell.

Ha nem teszi, törvényt sért, csalást követ el, és a Közjegyzői letét erejéig Sérelem díj jogcímén perelhető. Még egy fontos ellenőrizni való az FMH-ban. A jogalap meghatározásnál a jogviszony kezdete, érvénybe lépésének dátuma, és lejáratának dátuma (jellemzően amikor a Bank >felmondta< a hitelt) ez azért fontos, mert az elévülés Általános törvényi feltételei hatályosan a javunkra változtak. És ha a lejárat dátuma + 5 év és egy nap eltelt a MOKK-os levél póstára adásának dátumához képest, a követelés elévült!" /Forrás: Jogász válaszol (web)

Kovács_Béla_Sándor # 2017.04.03. 17:38

Ügyvéddel is. Nincs meg az öt év. Bár a legutóbbi változatban felcserélte a felmondás és a fizetési meghagyás hónapját, így már szűken belefér. De akkor sem a kibocsátás dátuma számít, hanem a kibocsátás iránti kérelemé.

Vadsuhanc # 2017.04.03. 17:41

És ezt a lentebb ( általad ) leírtakat alapján kinek akarod bizonyítani?

A Bíróságon kell majd előadni, ott valószínűleg ( mivel neked van igazad szerinted ) el is fogják hinni.

LindaAnna # 2017.04.03. 17:45

... nem nekem kell bizonyítani, hanem a közjegyzőnek!

LindaAnna # 2017.04.03. 17:49

Tisztelt Kovács Béla Sándor a FMH kéremet a felperes 2015 október 5.-én terjesztette elő. Ezt írja a kereset kérelmében!

gerbera317 # 2017.04.03. 17:50

Fogadj ügyvédet. Arra meg ne is számíts, hogy a közjegyző bármit is bizonygatni fog.

LindaAnna # 2017.04.03. 17:51

...a bank a szerződésemet pedig 2010.augusztus 18-án mondta fel.

LindaAnna # 2017.04.03. 17:52

gerbera! te nagyon naiv vagy, de nem baj! mindeféleképpen értersíteni foglak az eredményről!

Kovács_Béla_Sándor # 2017.04.03. 17:52

nem nekem kell bizonyítani, hanem a közjegyzőnek!
Annak a közjegyzőnek, aki a perben nem fél... Érdekes lesz...

LindaAnna # 2017.04.03. 17:54

...hát akkor perbe hívjuk!

Vadsuhanc # 2017.04.03. 17:59

LindaAnna!

Őszintén? Ez itt nem Bíróság. Miért itt akarod az igazad bizonygatni? Készséggel elhisszük, hogy neked van igazad, de ezt ne nekünk bizonygasd! ?Majd a peres eljárásban a bíróságnak és hidd el örömmel vesszük tudomásul majd, hogy a perben neked adnak igazat.