Elévülés


Vadsuhanc # 2018.03.01. 12:04

Amennyiben a szerződésed megkötésekor régi Ptk. volt érvényben és az elévülési időn belül van még, akkor a mai napon is megszakíthatja a felszólítás az elévülést.

pininfarina # 2018.03.12. 17:53

Sziasztok.2017 szep.-ben kaptam mokk végrehajtási lapot.A követelés telefonszolgáltatási szerzödés.Ezt irták:A jogviszony létrejötte:2011-11-20.A követelés lejárata:2012-11-10.Soha nem volt ilyen ügyem,nem tudtam hogy hivatkozhatok elévülésre vagy tehetek-e bármit is.Ez év elején elkezdték letiltani a fizetésem 30 %-t.Most szombaton itt volt nálam egy kedves végrehajto aki azt mondta hogy a fizetés letiltás csak kényszer intézkedés és hogy ez nem jelenti azt hogy én ezt önként fizetni akarom.Ezert meg kell beszelnie velem egy havi részletfizetést hogy egy év alatt lemenjen a tartozás.A kérdésem hogy ebben az ügybe igy utolag lehet még az elévülésre hivatkozva bármit is tenni és hogyha a végrehajto nem tud behajtani semmit akkor van-e végrehajtási elevülés?Nem értek hozzá ugy hogy bocs ha hülyeséget kérdezek.Köszönöm aki segit.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.03.12. 18:05

hogyha a végrehajto nem tud behajtani semmit
Tiltják a fizetésed, nem?

pininfarina # 2018.03.12. 18:12

A munkahelyem megszünik a jövö honaptol.Utánna nem biztos hogy lesz egy darabig munkahelyem.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.03.12. 18:27

Ha egy évig nem történik végrehajtási cselekmény, akkor elévül a követelés.

pininfarina # 2018.03.12. 18:34

Köszönöm.Ha egy éven belül ki jön a végrehajto de nincs mit el vinni,végrehajtani akkor az megszakitja az elévülest ?

facsiga77 # 2018.03.12. 18:38

Megszakítja, sőt olyan dolgok is szakíthatják amiket esetleg nem is érzékel az adós.

Pl ha munkahely után indít egy lekérdezést a tb-nél a végrehajtó.

pininfarina # 2018.03.12. 19:03

Köszönöm a segitseget.megertettem.

drbjozsef # 2018.03.13. 07:06

Mert hülye vagy.

Krisztina69 # 2018.03.15. 16:49

Tisztelt Fórumozók!

Férjem 2004 és 2006 között több hitelt vett fel más ember részére, amiről persze nem készült semmi megállapodás. Összesen 8 hitelről van szó jelen pillanatban a KHR adatai szerint. Tudom! Buta és naiv volt. ( Ekkor még nem voltam a felesége )
Az összes hitel lejárt amit a bankok ugye átadtak követeléskezelőknek. A házunkat is eladtuk, hisz azon jelzálog volt. Férjem fizetését letiltás terhelte, próbáltuk fenntartani magunkat ennek ellenére. De 3 évvel ezelőtt a Férjemnél tüdődaganatot diagnosztizáltak, ekkor majd egy évig táppénzen volt. Vissza ment dolgozni így a letiltás újra kezdődött. Fél éve áttétet találtak a Férjem gerincén, így a kezeléseket újra kezdve, ismét táppénzre ment. A letiltás szünetel. De....A munkáltatójával felvettük a kapcsolatot és kiderült,hogy két esetben a végrehajtó 2014-ben kérte a felfüggesztést a 2014.évi XXXVIII.tv.17.§ alapján.

A kezelő orvos leszázalékoltatná a Férjem. Rokkant nyugdíjból képtelenek vagyunk fenntartani magunkat annak ellenére,hogy én magam is rengeteget dolgozom. Sem ingó sem ingatlan vagyonunk nincs.

Tudnának-tudnátok valamit tanácsolni? Esetleg a végrehajtóval egyeztetve, méltányossági alapon a hitelek eltörlését kérni? ( 8.000.000 forintról van szó durván. )

Köszönöm szépen előre is a válaszokat.

Tisztelettel : Krisztina69

nonolet # 2018.03.15. 17:41

NEM a végrehajtóval kell egyezkedni!

Hanem azzal akinek/akiknek TARTOZIK...

- -

Sok jóra azonban ne számíts.
Hisz az évezredes szabály az, hogy: adós fizess!

Immaculata # 2018.03.15. 18:25

2014.évi XXXVIII.tv.17.§ alapján.

10 bekezdése van, mindegyik több ponttal. Melyik lehetett az?

Immaculata # 2018.03.15. 18:30

Krisztina69

Az biztos, hogy ezek a tartozások Téged nem érintenek. A férjed kizárólagos tartozása. Mondjuk eleve házassági vagyonjogi szerződést kellett volna kötni a házasság előtt.

A közös tulajdonú dolgokat nem lehet lefoglalni azért, mert az veled közös.

Amit bizonyítani tudtok, azt be kellene hajtani.

Krisztina69 # 2018.03.15. 19:47

9.bekezdést jelöli meg a Végrehajtó.

Krisztina69 # 2018.03.15. 19:49

Sajnos egy esetben van utalásról bizonyíték, a többi kp-ban került átadásra.

Immaculata # 2018.03.15. 20:01

A bizonyítás az lehet tanúbizonyítás, a pénz felhasználásának bizonyítása, stb. Az is lehet, hogy a bíróságon a másik fél elismeri a tartozását.

Krisztina69 # 2018.03.15. 20:35

Hidd el próbálkoztunk ,hogy elismerje. Tagadja.

gerbera317 # 2018.03.17. 06:30

1. Az eredeti kérdés nem az elévülésről szól.
2. Kár volt 2014:38. törvényt belekeverni, válaszolni rá pláne az volt.

A tényleges kérdésre a választ nonolet adta.

Arra, hogy az átadott pénz átadását elismerjék, a fizetési meghagyás a legegyszerűbb megoldás. Persze, fennáll a lehetőség, hogy a kötelezett ellent fog mondani. Ki kell tehát előbb fárasztani. Sorozatban, olyan 2 hét ráhagyással küldeni kell neki 5-6 levelet. Az első kettőt simán, következő kettőt ajánlottan, következő kettőt tértivevényesen. A végén pedig, amikorra a címzett hozzászokik, hogy a levél olvasás nélkül mehet a kukába, megy a fmh.

haxn # 2018.03.19. 13:35

Tisztelt fórumozók!

A problémám a következő: levelet kaptam a Pesti Központi Kerületi Bíróság Peren kívüli Csoportjától, hogy X.Y. közjegyző végrehajtást rendelt el 230.617.-Ft értékben. Ez az EOS-nál még 440.000.-Ft-volt. Nem kaptam MOKK-os levelet, rögtön ez a levél jött! Tudomásom szerint ez 2012-es TELENOR-os ügy. Nem tudom hogyan tovább, március 28.-ig tudok fellebbezni a bíróságnál. Segítségüket előre is köszönöm! Gábor

gerbera317 # 2018.03.19. 13:56

A bíróság nemigen küldözget "levelet". Tájékoztatást, felhívást, végzést sokkal inkább. Ha jogorvoslatot engedtek ellene, akkor végzést.
Tehát mit kaptál, és miről szól?

haxn # 2018.03.19. 14:40

gerbera317

Végzést kaptam. a Telenor jogutódja az EOS. A közjegyző 2013-ban már rendelt el végrehajtást most azt kérdi, ki a jogutód,

A Bíróság megállapítja, hogy a a telenor jogutódja az EOS.

gerbera317 # 2018.03.19. 14:54

azt kérdi, ki a jogutód,
Miért kérdezné? Miért kérné ki a véleményedet? Megállapítja, hogy az EOS az új vh-kérő a Telenor helyett. Punktum.
Mi a problémád?

Pamac # 2018.03.19. 15:16

Üdvözlet Mindenkinek!
Most vagyok igazán bajban, kicsi az összeg, 66,-EFt. 2010-ben keletkezett tartozás. Végre lett munkahelyem, a napokban érkezett a letiltás. Az EOS már régóta zaklatott telefonon, elsősorban személyes adataimat követelte, nem voltam hajlandó telefonon megadni, Budapestre meg nem volt lehetőségem elutazni. Tavaly 2017 nyarán kaptam egy MOKK-os levelet, sajnos nem reagáltam rá, teljesen kiment a fejemből. Most meg végre lett egy átmeneti bejelentett állásom, már küldte is a bírósági végrehajtó a letiltást. Még legszebb az egészben, hogy a megjelölt időszak előtt, 2006-ban el lett adva az ingatlan, ahol állítólag a tartozásom van. Van-e valami lehetőségem arra, hogy a munkabéremből ne vonják le ezen tartozást?? Köszönöm a választ

haxn # 2018.03.19. 15:21

gerbera317
OK! Már megértettem! Ha nehezen is! :-) Köszönöm!

nonolet # 2018.03.19. 15:38

Pamac

Tavaly 2017 nyarán kaptam egy MOKK-os levelet, sajnos nem reagáltam rá, teljesen kiment a fejemből.

Akkor így jártál... már nem tehetsz semmit!
Tudod: "aki hülye halljon meg", mondja a nép szája.

"Van-e valami lehetőségem arra, hogy a munkabéremből ne vonják le ezen tartozást??"

Nincs.
Egyébként a másik mondás is igaz: "Adós fizess!"

Persze elévülésre hivatkozva
anno a MOKK levélnél esetleg
(ha tényleg elévült már akkorra)
MÉG kibújhattál volna az ügyből.
De hát azt önként elcseszted....