Ha a munkáltató nem válaszol ?


gerbera317 # 2012.02.29. 20:19

KBS

Fmh: ez eszembe se jutott, pedig milyen igaz. :-x

foltoska # 2012.02.29. 04:51

gerbera317 köszönöm a részletes választ! Kovács Béla Sándor köszönöm,de nem értem az első /19:06/választ.Szó sincs arról,hogy ne tennék meg mindent ami az ügyet előre vinné./a kérdésem csak az volt mit kell nekem,illetve a végrehajtónak tenni./Köszönettel:foltoska

Kovács_Béla_Sándor # 2012.02.28. 21:07

Nem. Egyszerűen fizetési meghagyást kell kérni a munkáltatóval szemben.

gerbera317 # 2012.02.28. 19:42

Első körben a letiltás foganatosítására kell bírni a munkáltatót. Ez a végrehajtó feladata. Először rendbírságot kell kilátásba helyeznie, ha ez eredménytelen marad, akkor rendbírság kiszabását indítványozza a foganatosító bíróságnál. Ritkán szokott 50 ezernél kevesebbel kezdődni a bírság összege. Eredménytelenség esetén akár büntetőügybe is fordulhat a dolog. A 45/A. §-ról van szó.

Másik út, ha a vh-kérő a 79. § szerinti készfizető kezességet kéri megállapítani a bíróságtól. Ilyet még nem láttam, de valószínűleg a 10. § c) pont szerinti végrehajtható okirattal rendelik el a végrehajtást a munkáltató ellen.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.02.28. 18:06

Ez már nem a végrehajtó dolga, meg nem is a bíróságé, hanem a tiéd. Ha nem csinálsz semmit, akkor semmi nem fog történni, hiába kezes a munkáltató.

foltoska # 2012.02.28. 15:32
2011.nov.elején a végrehajtó elküldte a munkabérből való letiltást a munkáltatónak,aki dec.végéig nem válaszolt./telefonos érdeklődésre kaptam ezt a tájékoztatást/ Azóta eltelt két hónap és semmi nem történt. -
  • Helyes-e ez igy,nekem kell keresni a végrehajtót,hogy az ügyről ismét felvilágositást kapjak? --Mit kell,tud tenni a végrehajtó a vht.79.§-án kivül?/hisz ha a munkáltató készfizető kezes,de nem fizet akkor mi történik/ Köszönöm a segitő válaszadást. /foltoska/