Végrehajtási jog


Kovács_Béla_Sándor # 2013.08.09. 10:06

Esetleg az elidegenítés, adózás?

gerbera317 # 2013.08.09. 10:04

Egész biztos, hogy a földhivatal eljárásához kapcsolódik az időpont. Azt most nem tudom megmondani, hogy a széljegyzés időpontja lesz az, vagy pedig a bejegyzés időpontja. Miért olyan fontos ez?

hörcsi # 2013.08.09. 09:29

Tisztelt Fórumozók!
A törvény szerint az árverezési vevő a vételár teljes lefizetésével tulajdonjogot szerez.
Egy olyan kérdésem lenne, mert nem találok rá sehol választ, hogy a tulajdoni lapon szereplő időpont/amelytől kezdve tulajdonosként van bejegyezve/ a vételár lefizetésének napja vagy az a nap, amikor az árverési jegyzőkönyv a földhivatalba beérkezett és bejegyezték?
Köszönöm a választ előre is.

Vh-ügyes # 2013.08.08. 18:40

Vht.48.§ sztem...

hajoskapitany2 # 2013.08.08. 10:08

Tisztelt Szakértők!

Kiegészíteném a korábbi - július 7.-i - kérdésemet.
Polgári perben ítélték meg X-nek velem szemben tartozást.
Már folyik a végrehajtás (bérlevonás), de időközben a rendőrség - ügyészi felügyelettel - nyomozást kezdett az ügyben (hamis tanúvallomással és dokumentumokkal "bizonyított" tartozás) feljelentésem kapcsán.

Mire, mely törvényi előírásra hivatkozva kérhetem a végrehajtás felfüggesztését illetve szüneteltetését a végrehajtást elrendelő bíróságtól?

Köszönöm a válaszukat!

Vh-ügyes # 2013.08.06. 17:37

Nem igazán lehet megmondani... (a végrehajtó ügyterhei stb.)
Az összeg nem nagy, erre simán szoktak részletfizetést is adni (csak kérni kell)

Akacemma # 2013.08.06. 13:43

Tisztelt Fórumozók!

Van a Banif Plusnál egy végrehajtás. Egy motort vásároltunk és nagy részét kifizettük. Maradt kb. 80 ezer forint, mikorra nem lett munkahelyünk.
Ebből mára kb. 3-4x-e lett.
Észrevétlenül a lakásra tettek végrehajtási jogot, de megelőzi a jelzálog hitele.
Kértem egy végrehajtó irodát, aki egyeztetett ezügyben velem, hogy kifizetem a felét és vegyék le. A bank nem kereste ill. nem válaszolt az irodának.
A motor hitele a papírforma szerint ki lett fizetve, de ilyen-olyan költségek, felmondás, végrehajtás, kamat stb. miatt itt tartok.
Mit tegyek, mert egy munkavállalásomhoz kellene a földhivatali papír, melyen nem szép látvány ez.
Köszönettel. A.E.

csabee70 # 2013.08.01. 20:07

Örülök, hogy vannak akik jót derülnek más véletlen elírásán...
Azért ha van valaki itt a fórumon aki hozzáértő és nem szó kiforgató, megírhatná hogy mire is számíthatok...
Köszönettel: CSABEE70

gerbera317 # 2013.08.01. 14:58

Mennyi időm van?

10

gerbera317 # 2013.08.01. 14:58

Mennyi időm van?

10

csabee70 # 2013.07.31. 20:24

Üdvözlök Mindenkit!
Nekem egy olyan kérdésem illetve problémám lenne,hogy...
Van egy meglévő jelzálog hitelem amit rendesen fizetek.
Egy másik banknál lévő hitelkártyát már rég nem fizetem és ma kaptam egy földhivatali határozatot, hogy egy önálló bírósági végrehajtó, végrehajtási jogot tett az ingatlanra.Az ingatlan fele az enyém a másik fele az édesapámé. Az összeg 160 463 ft-ró és járulékairól szól.
Kérdésem: Mire számíthatok ezek után? Elveszíthetem az ingatlant vagy előbb az ingóságból próbálják meg beszedni a pénzt? Menyi időm van?
Köszönet a segítségért...

mollyka # 2013.07.27. 14:42

Azt szeretném megkérdezni hogy a bank felmondta jelzáloghitel szerződésünket. volt elmaradás azért mondta fel,de mi ennek ellenére fizetjük. ők végrehajtásra adták, a tulajdonosok külföldön dolgoznak. Azt szeretném megkérdezni hogy a tulajdonosok távolléte nélkül is megy a végrehajtás? lehet olyan hogy jönnének haza és nincs hova?

gerbera317 # 2013.07.10. 21:59

elárverezhetik-e édesanyám házát?” - Nem.
Ez rájuk nézve milyen következményekkel járhat (édesanyám és bátyám?)” - Mármint az, hogy nem árverezhetik ez a harmadik személy házát? Szerinted?

lajos1968 # 2013.07.09. 13:59

Érdeklődni szeretnék Öntől az alábbi kérdésben.

Végrehajtási jogot jegyeztek be édesanyám házára egy banki tartozásom miatt. A házban I/4-ed tulajdon részem van édesapám után, aki sajnos már elhalálozott.
Tulajdonos még a húgom, valamint a bátyám (aki féltestvérem) ő csak édesanyám után örököl. Bátyám és édesanyám élnek a házban.
Kérdezni szeretném, hogy elárverezhetik-e édesanyám házát? Ez rájuk nézve milyen következményekkel járhat (édesanyám és bátyám?)
A házra nincs bejegyezve semmiféle jelzálog hitel nem terheli, tehát nem a lakás volt a fedezet a banki kölcsönömhöz.

Válaszát előre is köszönöm!

gerbera317 # 2013.07.09. 09:56

Nem 2 letiltás van folyamatban? Akkor ugyanis 50% az elvonás.

andi1106 # 2013.07.08. 21:41

Március óta vonják a fizetésem 33%-t de csak most tünt fel, hogy vélhetőleg a bruttó béremből teszik.Szeretnék ebben megerősítést! A múlt havi bruttó bérem 111500.- ennek nettója a bérkalkulátor szerint( erről nincs infóm a bérpapír szerint)73.303. Ennek 33%-a 24.190.- ezzel szemben tőlem minden ilyen jellegű levonás összege 36.595.- mely szerintem a nettó bérem közel 50%a és a letiltás csak 33% ról szól.Ennek fényében azt gondolom havi 10.000.-többet vonnak mint kéne.A bankszámlámra utalás 35.614 forint.Szeretnék megerősítést kérni ha igazam mert közeleg a következő bérszámfejtés és ha igazam van szeretném az új formában.Egyébként a M.Á.K. elszámolása alá tartozom.Válaszokat köszönöm!

hajoskapitany2 # 2013.07.06. 09:28

Köszönöm!

gerbera317 # 2013.07.06. 07:47

Zálogjogosult bekapcsolódása esetén - ha ingatlanról van szó - csak az ingatlan vonatkozásában függesztik fel a végrehajtást, minden egyéb végrehajtási cselekmény folyamatban marad, akár az autót is elárverezhetik. A nyomozásra hivatkozás már elég alap arra, hogy a végrehajtást teljes körben felfüggessze a bíróság.

Vh-ügyes # 2013.07.06. 05:28

Felfüggesztést a foganatosító bíróságtól (persze lehet, h ugyanaz)
Kérdésedre a válasz: legbiztosabban egy új zálogjogosult bekapcsolódása...

hajoskapitany2 # 2013.07.04. 16:32

Tisztelt hozzáértők!

Csalás, okirat hamisítás miatt nyomoz a rendőrség az ügyészség felügyeletével.
Úgy néz ki, vádemelés lesz belőle.

Kérdezem, mikor és ki tudja mielőbb leállítani a már folyamatban lévő végrehajtást?
Ki kérheti a végrehajtást elrendelő bíróságtól a felfüggesztést vagy szüneteltetést?

Köszönöm a választ!

gerbera317 # 2013.07.03. 15:04

Nem kell ide lízing. Egyszerűen csak élt az opciós jogával. Hogy jogos-e? Hát mire való a bíróság, ha nem ennek az elbírálására?

Berci19 # 2013.07.02. 21:42

üdv ! Nem lízinges a kocsi mégis még a határidő (június 28) napján elvitték a kocsit . Ön szerint akkor jogtalanul történt az elszállítás ? Nagyon rosszul esik hogy 1 véletlen elkevert részlet miatt ilyent csinált a bank és elvitte a kocsinkat ami napi használatban volt, nagy szükségem van rá a munkámhoz.

zsana82 # 2013.07.02. 16:31

Igen. Köszönöm szépen! (:

Vh-ügyes # 2013.07.02. 13:46

árverési vételárként gondoltad? a végrehajtóé és a zálogjogosulté lesz a pénz, tiéd a tulajdoni hányad...
(exet gyötrik tovább...)

zsana82 # 2013.07.01. 19:22

Üdv.
Segítséget szeretnék kérni az alábbi ügyben.
VAn egy ingatlan amin
2005-ben hitel miatt jelzálogjog van bejegyezve a bank javára.(most kb 2900e a még fennálló tartozás, kizárólag én fizetem)
2008-ban végrehajtási jog Lombard 1.600e (az exem 20%-ra)
2012- BAnfi pü-i társaság végrehajtás 100e (az exem 20%-ra)

Jött a végrehajtótól a papír, hogy az árverezik a 20%-ot és mint végrehajtást kérők között ott van a bank.
A 20% kikiáltási ára: 2100e minimál ára 1430e.
Kérdésem lenne, ha én kifizetem ezt az 1430e Ft-ot abból melyik tartozást fogja a végrehajtó fizetni és milyen mértékben? Van erre v.mi törvény hivatkozás, hogy ha a bank is ott van már a végrehajtást kérők között akkor előbb őt mint jelzálog jogosultat fizetnek ki?
Köszönöm a segítséget!