MOKK fizetési meghagyás


rigoz # 2019.03.30. 18:37

Tisztelt Márti71!

Ez esetben az Ön számára várhatóan semmi sem várható.

Márti71 # 2019.03.30. 18:25

Érdeklődnék ha egy behajtó cég megbízta a kozjegyzott hogy végrehajtást adjon ki és elutasította az után mi várható

Márti71 # 2019.03.29. 07:56

Köszönöm szépen a választ!

gerbera317 # 2019.03.29. 07:47

Akkor fizetési meghagyást (fmh) kaptál. Na, annak lapozz az utolsó oldalára, ahol találsz egy keretbe foglalt szöveget "Figyelmeztetés" cimmel. Ha vitatod a kövtelést, vagy úgy gondolod, hogy az már elévült, akkor a szöveg második bekezdését elolvasva megtudhatod, mi a teendőd. Nem hosszú, mindössze három és fél sor, és magyarul van.

Márti71 # 2019.03.29. 07:34

A MOKK-tól kaptam a levelet, és elnézést kérek de nem igazán vagyok a jogba jártas.

gerbera317 # 2019.03.29. 07:25

Nem. KBS azt javasolta olvass.
Egyébként az irkádból nem derül ki, hogy most fmh-t kaptál, vagy már végrehajtás is indult. Így pedig tényleg nehéz értelmes tanácsot adni.

Márti71 # 2019.03.29. 07:18

Tehát nincs mit tennem fizetni kell:(

Kovács_Béla_Sándor # 2019.03.29. 07:00

Olvass már vissza egy kicsit, légy szíves.

Márti71 # 2019.03.29. 06:45

Tisztelt Szakértök!

Segitséget szeretnék kérni tegnapi napon a MOKK tól kaptam levelet mi szerint tartozok.2012 -ben volt egy 45 ezer ft tartozásom a KNH banknál,ebből a tartozásból vissza fizetem 37ezer ft. 2013-ban ,az ők állitásuk szerint én már nem emlékszem rá hiszen sok idö eltelt,azóta senki sem kereset egészen a tegnapi napig amikor kaptam egy levelet hogy 44426 ft -tal tartozok és végrehajtáson van az ügyem.Felhivtam őket és mondtam ,hogy 5 és fél évig senki nem kereset őket nem érdekli fizessek vagy végrehajtanak.Mennyire szabályos ez ?Mit tehetek ez ügyben?Segitséget kérek! Előre is köszönöm!

oligaliga # 2019.03.06. 04:55

Elegendő a nyomtatványon az eljárási költségek között feltüntetni. A végrehajtási lap a fizetési meghagyásban szereplő összes fizetendőt tartalmazza, ideértve a közjegyző költségét is, amit a végrehajtónak be kell hajtania. Ennek a nyomtatványnak is van egy eljárási költség része, amit ki kell tölteni. A végrehajtó az összes követelést automatikusan behajtja.

rigoz # 2019.03.05. 18:54

Én is úgy tudom, hogy kifejezetten kérnie kell a jogosultnak, hogy azt eljárási költségként elkívánja számolni, legalábbis az új Pp. perköltségekkel kapcsolatos rendelkezéseiből - mely ugyebár az Fmhtv. 1. § (1) bek. alapján a fizetési meghagyásos eljárásra is irányadó -, hiszen megszűnt az ezzel kapcsolatos rendelkezési jog, kivéve ugyebár az állam által előlegezett költségek viselése tekintetében.

rigoz # 2019.03.05. 18:53

@drbjozsef: Pont azért lenne célszerű eljárási költségként feltüntetni, mert ha veszt, akkor az legalább nem számít bele a költségviselési arányba.

drbjozsef # 2019.03.05. 18:47

Az automatikus?
Én anno szóltam a közjegyzőnek, külön, hogy azzal együtt állítsa ki. Nekem úgy rémlik, nem lett volna eleve benne. (vagy azt hitte, hogy amit bemondtam, abban már benne van az ő költsége is?)

gerbera317 # 2019.03.05. 18:42

Nem. Az fmh tartalmazza a jogosult bemondott követelését, és automatikusan a közjegyzői költséget is.

drbjozsef # 2019.03.05. 18:08

Gergő,

elmész a közjegyzőhöz, és simán az ő díjával megnövelt összeget mondasz neki, hogy állítsa ki róla az FHM-t. Ez szokásos gyakorlat.

Ha van bármilyen egyéb általad jogosnak érzett követelésed, valamilyen kár ért, azt is hozzácsaphatod, de ha ellentmond a kötelezett, akkor neked kell a követeléseid jogalapjait tételesen bizonyítani, ha bíróságra viszed.

Ha pedig ott csak részben ítélik meg neked az igényedet, akkor a perköltséget is ennek arányban kell megfizetnetek, szóval rosszabbul is járhatsz.

De kérni, annyit kérsz, amennyit csak akarsz.

Gergő77 # 2019.03.05. 15:31

Tisztelt rigoz!

Köszönöm szépen a kimerítő válaszát!

rigoz # 2019.03.05. 15:22

Tisztelt Gergő77!

Azt az eljárással összefüggésben felmerült költségeként kérheti, hogy kötelezzék a tartozó felet pernyertessége esetére annak Ön irányában való megtérítésére (erre külön mező van, ide lehet számítani többek közt a meghagyás benyújtásának postaköltségét is).

Az eljárás megindításakor Önnek kell az eljárásért fizetendő díjat a közjegyzőnek előzetesen megfizetnie, előlegeznie, mivel Önnek fűződik az eljárás megindításához, folyamatban létéhez érdeke, ez alól kivétel, ha költségfeljegyzési jog engedélyezését kérelmezi - azaz azt, hogy ne kelljen azt megfizetnie előzetesen - és azt engedélyezik is az Ön részére, ekkor a költségfeljegyezési jog engedélyezése után indul meg érdemben az eljárás, bírálják el a fizetési meghagyás kibocsátása iránti kérelmét és ha annak nincs eljárásjogi akadálya, akkor kibocsátják.

Ha másik fél veszt, ideértve a követelés elismerését is még a közjegyző előtt, akkor mindent neki kell fizetnie az eljárás kapcsán, mind az érvényesített követelést teljesítenie kell, mind meg kell térítse Önnek az eljárással összefüggésben igazoltan felmerült és abból a közjegyző által ebben a körben előírt - a nyilvánvalóan eltúlzott eljárási költségigényt hivatalból mérsékli a közjegyző, sőt, pénzbírságot is kiszabhat rosszhiszeműség esetén - mértékben, jellemzően az ilyen irányú (jóhiszemű) kérelemnek megfelelően.

Gergő77 # 2019.03.05. 13:59

Az lenne a kérdésem, ha fizetési meghagyást kérek egy közjegyzőtől, akkor annak költségét is automaikusan követelik vagy érdemes rögtön azzal megemelni a követelés összegét.

Tehát én 100 000 Ft-ot követelnék, akkor a közjegyzőnél be kell fizetnem az eljárási illetéket, ami 3% de min. 5000 Ft, esetemben akkor 5000 Ft.

Ha a másik fél elismeri a követelésemet, akkor neki végül 100 000 Ft vagy 105 000 ft kell megfizetnie?

Köszönöm

rigoz # 2019.03.05. 10:57

Arról már nem is beszélve, hogy az elévülés nem ciklikus... :D

gerbera317 # 2019.03.05. 10:36

A sportolók merülnek ki legfeljebb
Na! És mi van az olaj- és szénkészletekkel? A földgázról nem is beszélve. :-)

drbjozsef # 2019.03.05. 08:45

Kimerült?
A sportolók merülnek ki legfeljebb.

Azt hiszed, hogy elévült a követelés, és volt összefüggő olyan öt év, amikor semmilyen megszakítást okozó cselekmény nem történt (az új és a régi Ptk. hatálya alá tartozás nem mellékes ebben a kérdésben) ?

És mi az "időben vagy" ?
Most, 15 napnál nem régebben küldött a MOKK egy fizetési meghagyást?

Hát akkor mondj neki ellent.

Majd kiderül, hogy elévült-e. Honnan tudhatnánk mi azt? Ha a fenti feltétel igaz, akkor elévülhetett, de ezt még te sem tudhatod biztosra.

gerbera317 # 2019.03.04. 19:01

El kéne dönteni, hogy mit akarsz: részletben fizetni, vagy kamatot vitatni, vagy elévülésre hivatkozni, vagy az egészet letagadni.

rigoz # 2019.02.25. 18:50

Tisztelt Krisztina920218!

Nincs mit.

A saját iktatásával összefüggő körülményekre a BKK aligha hivatkozhat eredményesen,sokba kerülhet az nekik...

Feltéve, hogy a befizetés megtörténtét valóban tudja igazolni hitelt érdemlően.

Önnek csupán a befizetésre nézve áll(t) fenn jogszabályi kötelezettsége, az iktatószám megjelölésére, pláne annak helyes megjelölésére nézve nem, az csupán célszerűségi szempont, aminek jogi relevanciája nincs.

A bíróság azonban jogkérdésben jogosult és köteles dönteni.

krisztina900218 # 2019.02.25. 16:00

Üdv!Köszönöm szépen a válaszát,szombati napon postáztam elsőbbségivel tértivevénnyel a közjegyző felé az ellentmondást,de kicsit aggódom,amiatt,hogy a BKK Zrt. azzal védekezik,az ügyszám nem helyes...Igaz amikor felkerestem őket,csak a személyi ig.számomat tudtam megadni,mégis betudták azonosítani az ügyemet.

rigoz # 2019.02.20. 14:25

Tisztelt krisztina900218!

Ellentmondással kellene élni a meghagyást kibocsátó közjegyző felé, a fizetési meghagyás kézhezvételét követő 15 napon belül.