nemzeti eszközkezelõ - végrehajtó


gerbera317 # 2016.05.26. 06:57

Az erről szóló törvény címe és preambuluma is azt sugallja, hogy a törvény elsődleges célja a hitelszerződésből eredő kötelezettségeiknek eleget tenni nem tudó, rászorult természetes személyek lakhatási problémáinak megoldása. Ebből következik, hogy az állam nem azért vásárolja meg a bebukott ingatlanokat, hogy az ingatlan-portfólióját növelje, hanem azért, hogy bukott hiteladósok lakhatása továbbra is biztosított legyen, ez pedig csakis visszabérlés által lehetséges. Tehát minden esetben kötnek bérleti szerződést.
Nem találom, van-e arra valami szankció, ha az adós eláll a visszabérléstől. Annyi bizonyos, hogy bérleti jog megszűnésével a visszavásárlási jog is megszűnik.
Ha az ingatlan üresen marad, akkor - ha gyorsolvasással jól értelmezem a törvényt - az önkormányzat átveheti az ingatlant, és elsősorban bérbeadással hasznosíthatja.

Lujzin # 2016.05.26. 07:34

Köszönöm a gyors választ gerberea317!
Üdv.,
Lujzi

Roxi1975 # 2016.07.26. 08:18

Üdv mindenkinek!
Érdeklődni szeretnék, hogy be tudok-e kerülni az eszközkezelő programjába, ha nem csak jelzáloghitel van a lakásomon, hanem a volt férjem más tartozásait is ráterhelte a végrehajtó a lakásra. a lakás 1/2-1/2 arányú tulajdonjogban van.
Előre is köszönöm a válaszokat
Üdv
Roxi

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.26. 08:53

Nem.

gerbera317 # 2016.07.26. 10:40

De. Az egyéb tartozás nem kizáró ok.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.26. 10:52

Pardon, úgy olvastam, hogy "nem jelzáloghitel van a lakásomon".

Lujzin # 2016.10.05. 19:11

Üdv! Olyan kérdésem lenne, hogy a NET szerződés aláírásnak feltétele-e, hogy az adósnak ne legyen más ingatlanban tulajdonjoga?
Köszönöm,
Lujzi

gerbera317 # 2016.10.06. 17:04

A feltételrendszer ennél lényegesen bonyolult, de amit kérdezel, az önmagában is kizáró ok.

Lujzin # 2016.10.06. 18:15

Megtaláltam az ide vonatkozó jogszabályt, csak megerősítést szerettem volna, hogy jól értelmezem-e. Köszönöm!

sportkovi # 2016.10.20. 11:46

Gerbera!
Én kérek elnézést, hogy javítalak, de a NET programos vh-eljárás teljes egészében szünetel, ugyanis nem létezik "részleges" szünetelés, tehát nem lehet csak az ingatlan vonatkozásában szüneteltetni az eljárást.

gerbera317 # 2016.10.20. 11:55

Nem tudom, mit javítasz rajtam. Soha nem állítottam, hogy csak az ingatlan vonatkozásában szünetel a végrehajtás. Az ingatlannal érintett végrehajtásokban (tehát amelyik végrehajtásokban az ingatlant lefoglalták), teljes körű a szüntelés, tehát a munkabér-letiltást is fel kell függeszteni.

Azt lehet, hogy kifejtettem, hogy ezzel nem értek egyet, mert miért ne lehetne az adós munkabérét tiltani gázdíjtartozás fejében, amíg az ingatlanát a NET-es programban elbírálják? De nem lehet, mert a jogalkotó teljes körű szüntelést rendelt.

Azt viszont tudni kell, hogy az adós újabb ügyeiben ilyenkor a végrehajtó már nem foglalja le az ingatlant, így azok az ingatlannal nem is válnak érintetté, tehát szünteltetni sem kell őket. Na, ilyenkor jön a sírás-rívás, meg fogaknak csikorgatása, meg az alaptalan vh-kifogások, de hát valamiből a bíróságnak is meg kell élnie...

sportkovi # 2016.10.21. 12:52

Gerbera!
Nem szűnik meg a végrehajtás, hanem csak szünetel, és csakis az ingatlan vonatkozásában. Ez azt jelenti, hogy nem történik végrehajtási cselekmény az ingatlan kényszerértékesítése iránt, de letiltás stb. továbbra is történhet.”-ez volt az első kérdésre a válaszod. Én csak erre reagáltam.

gerbera317 # 2016.10.21. 13:39

Aha, tényleg. Akkor azt benéztem. Elnézést. Nem, az úgy van (és volt is), ahogy kettővel lejjebb írom.
Ha pedig az ingatlant megvette az állam, akkor a zálogjogosult pénzintézet köteles a vételárból meg nem térült tartozását elengedni, a többi végrehajtás pedig ott folytatódik, ahol abbamaradt.

barkinca # 2016.11.14. 16:04

Sziasztok!
Van e valakinek abban tapasztalata, hogy:
ha az állam megvásárolja a lakást akkor a két tulajdonos tulajdonjoga nyilván megszűnik. Az anya marad ott albérletben a gyerekekkel, az apa évek óta nem lakik ott viszont a villany és vízóra az ő nevén van. Sajnos anya nem partner abban hogy ezek az ő nevére kerüljenek. Ezért reményünk lehet e arra hogy ha az állam megveszi a házat akkor az órák lekerülnek a férj nevéről? Akkor az állam szerződést köt az Eon nal és a fejér vízzel és al albérlő nevére jön a számla? Valakinek volt már ilyen ügye? Köszönöm a segítséget, Barkinca

Mónika70 # 2016.11.16. 16:56

Sziasztok!
Barátom különköltözött élettársától, aki a házukban maradt. A házon tetemes adósság van, a bank átadta az eszközkezelőnek a papírokat, az igényt a ház bérlésére. Májusban történt ez meg, s a barátom a mai napig nem kapott semmilyen értesítést, s a volt élettárs állítja, még nem történt semmi az ügyben. Kérdésem, hogy ilyen sokáig, tehát fél évig is elhúzódhat az eljárás, vagy pedig a volt élettárskeze van a dologban, aki rendszeresen minden levelet (köztük a hivatalosakat is) eltűntet, kikukáz, s nem jut el a barátomhoz? Tehát mennyi idő alatt válhat valaki bérlővé saját házában?

gerbera317 # 2016.11.17. 18:20

A sajátjában soha. Majd ha az állam megvette, akkor lehet.

fohász # 2016.11.18. 05:44

Csinálják ezt, nem kapja meg az illető a fizetési meghagyásokat, amivel szemben nem él ellentmondással...furcsa sztorik vannak a neten is erről, rossz a címzés, kilopják az értesítőt életbe lép a kézbesítési vélelem, stb., és akkor a jogerős fizetesi meghagyással mehetnek végrehajtóhoz.

gerbera317 # 2016.11.18. 06:44

Fohász, ennek semmi köze az eszközkezelős dologhoz.

Mónika70 # 2016.11.18. 08:28

Gerbera 317
Igen, így gondoltam : állam megveszi a házat és utána a bérlés...de kb. mennyi idő alatt hoz döntést az eszközkezelő? Erről van infód? Köszönöm.

gerbera317 # 2016.11.18. 11:18

Nincs határidő-előírás. De azért nézd át te is a törvényt, hátha találsz valamit:
http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…
A 14/A. § is csak annyit ír, hogy a Nemzeti Eszközkezelő eljárása során mik nem számítanak bele az ügyintézési határidőbe, de hogy maga az ügyintézési határidő mennyi, arról egy szó sincs.

Mónika70 # 2016.11.18. 13:08

gerbera 317
Nagyon kedves vagy, köszönöm szépen.

Mónika70 # 2016.11.18. 13:08

gerbera 317
Nagyon kedves vagy, köszönöm szépen.

boboka56 # 2016.11.18. 17:17

Tisztelt szakértők!
A lányomék május óta johiszemű jogcim nélküli lakáshasználók egy ingatlanban amiből a tulajdonos 2014 ben meghalt. Az örökösök lemondtak és igy az államhoz került a lakás.Viszont az ingatlanon van 4 millio forint banki tartozás. A lányomék fizetnek az államnak a lakáshasználatért. Az állam nem fizeti ki a banknak a tartozást. Az lenne a kérdésem hogy a lányoméknak van e valami elővásárlási joguk a lakáshoz? És ha kifizetik a bank felé a tartozást akkor megvehetik? Az állam nem nyilatkozik hogy szándékukban áll e eladni a lakást.

Köszönettel

gerbera317 # 2016.11.18. 19:16

bank felé a tartozást
Mifelénk ezt úgy mondják, hogy a "banknak".

Nem tudják megvenni. A lakás a törvényes örökös államé, aki egyben az elhunyt jogutódja a kölcsön tekintetében. A banknak kellene lépnie, hogy zálogtárgy egyszerűsített értékesítésére irányuló végrehajtást indít az állam ellen (Vht. 204/B. §), és ebben az eljárásban veheti meg bárki az ingatlant. Elővásárlási jog itt nincs.

szabi1980 # 2016.11.30. 10:38

Sziasztok!
Én már 3 szor is hívtam a NET Zrt és azt mondták várjak türelemmel. Azt mondta a hölgy,hogy volt olyan akinek 2!!! év után vette meg a Net a házát. Nekünk január eleje óta van beadva vagyis a bank akkor küldte el a Net felé a papírokat. Azóta semmi sem történt.... A hölgy azt mondta örüljünk addig sem kell fizetni.... Lenne egy kérdésem. Ha a bank elfogadott minden papírt és elküldött mindent a Net felé akkor már biztosan meg veszi az eszközkezelő az ingatlant? Válaszotokat előre is köszönöm!
Üdv Szabi