Külföldi jogi diploma honosítása MO - on


Legislator # 2009.03.06. 22:12

Avelina,

Tanítottak Birmingham-ben Administrative Law-t? Mi a tankönyv, Peter Cane?


Sunshine after the rain.

Impossible # 2009.03.07. 15:01

Avelina,

baj az, ha sokmindenhez értek? Egyébként neked is mondom: nem kell sértésnek venni olyasmit, ami nem az, és a sértés miatt sem szükségszerű sértetten viselkedni, vagy megsértődni.

Kelsen pedig nem baromság. Miért az?

Avelina # 2009.03.07. 17:36

Kedves Impossible!

"baj az, hogy sok mindenhez értek" Nem lenne baj de nem értesz.A testformálással kapcsolatban Ildikó csak annyit mondott, hogy vékony alkatú és van ahol ő kerekedik ez azt jelenti "női" nyelven , hogy karcsú de nem fogja magát dicsérni, mert akkor meg beképzelt.Egy magára valamit is adó nő nem halászik a bókokért és nem dicséri agyon magát.Ha elzsírosodott nőket akarsz látni ajánlom Angliát.Az meg poénnak is rossz, hogy összeboronálsz valakivel akitől tanácsot kérek.:))Egyszerűen csak nem tudom értelmezni a viselkedésed.Ezen nem megsértődöm csak nem értem.A sértődöttségemhez legalább az kell, hogy hozzám vágják a botmixer-t , mert nem akarom becserélni( amit szó szerint szétvert otthon),mint azt a az egyik custimer service-ben tette egy kedves vevő.Ha már ennyi tanácsot kaptam tőled, hadd adjak én is egyet.Azt a sziporkázó értelmiségi szellemet amivel megáldott a sors használd arra , hogy boldoggá tégy vele egy jövendőbeli Miss Tojót.Melletted nem fog unatkozni a plafon-mászás is egy sport:)

Legislator:Olvastam a bővülő otthoni könyvtáradról, minden elismerésem.Bunkóság volt tőlem olyasmire mondani , hogy baromság amihez hozzá sem tudok szagolni.Kérdésedre a válasz: Cane, An Introduction to Administrative Law (4th ed 2004) már nem ezt használják hanem :Elliott, Beatson, Matthews and Elliott’s Administrative Law: Text and Materials (3rd ed 2005)
Wade and Forsyth, Administrative Law (9th ed 2004) Azonban akármennyire próbálom emlékezni Kelsen-ről én nem hallottam.Kérdésem viszont hozzád az, hogy itthon mit érdemes elolvasnom, ha csak kíváncsi vagyok és szeretnék római jogot olvasni?

Üdv:Avelina


You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived.

Impossible # 2009.03.07. 18:22

Avelina, ne viccelj már, hogy római jogot akarsz olvasni, inkább gyere el sörözni. lol
Amúgy meg a római jog tankönyvet olvasd, ha nagyon nem birod római jog nélkül, azt, ami császárbíbor színű, és szerintem piros. :D
Nem gond, ha nem értesz, bonyolult állat vagyok. :D

Avelina # 2009.03.07. 18:57

Nem szeretem a sört keserű:)))Inkább Bailey's:))Római jog könyv azért kellene ,mert nincs semmilyen magyar nyelvű jogi könyvem és szeretnék egyet a mini könyvtáramba.Tudom, bolond vagyok:)
Most vettem észre , hogy volt egy elírásom amit javítok mielőtt megkövezel:)) "customer service".

Üdv:Ave


You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived.

Impossible # 2009.03.07. 19:00

Te tartasz angolórákat? Járnék hozzád. De komolyan. :)

Avelina # 2009.03.07. 19:04

Magyarul is elírok dolgokat ez nem nagy ügy az az égő ha nem veszem észre:))


You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived.

Impossible # 2009.03.07. 19:04

Ja, amúgy szívesen eladom neked a római jog könyvemet, ha érdekel.

Impossible # 2009.03.07. 19:05

Az angolt komolyan kérdezem. Biztos jól tudsz.

Avelina # 2009.03.07. 19:07

Most ez megint egy trükk..:DMondom, hogy "igen ahhoz elég volt, hogy kint tanuljak" akkor tuti megkérdezed , hogy van a "betonfal szerkezet":D


You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived.

Impossible # 2009.03.07. 19:10

Avelina,

(egyébként jó lenne, ha a polgári neveden lehetne szólítani, nyilván szebb)

nem részletezem itt inkább, mennyire nem tudok angolul. :D Az előző tanárommal sajnos összevesztem, ill. ő sértődött meg, szóval keresek egy újat. :D

Rómát megveszed? :D

Avelina # 2009.03.07. 19:17

Gondolod, hogy engem nem idegelnél ki??:D A könyvedtől nem szabadítalak meg, veszek újat szépet, olyan szuvenír-féle.Beteges de mindenkinek vannak perverziói:D

A polgári nevem nem ér kérni, ha te se adod meg:DD


You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived.

Impossible # 2009.03.07. 19:23

Hát fórumon nem publikus. Adj msn-t. :D

Avelina # 2009.03.07. 19:32

nem adok:P Mr Gácsér féltékeny lenne és letépné a ..a tollaidat:)))


You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived.

Impossible # 2009.03.07. 19:33

lol

de Mr. Gácsér téged nem érdekel :D és ez sztem kölcsönös is :P

Avelina # 2009.03.07. 19:35

ohh én nem Kacsára céloztam:)))


You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived.

Impossible # 2009.03.07. 19:37

ja h már van? na jó, akkor leszállok a témáról. :P

Impossible # 2009.03.07. 19:42

Egyébként is valószínű, hogy fiatalabb vagyok...de attól még angoltanár jól jönne. :D

Avelina # 2009.03.07. 20:26

jaj ne ezzel akard meg tudni a korom:DNah mindegy részemről befejeztem az eszmecserét , mert ez a topic nem erről szól:)

Más: nem tudnálak másképp tanítani csak ha püffölek a könyvvel:))Engem kikészítenél, nem vagyok tanárnak való:)


You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived.

Avelina # 2009.03.07. 20:28

megtudni egybe


You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived.

Impossible # 2009.03.08. 12:42

Igen, ez a topic nem arról szól, hogy emberek jókedvűen beszélgetnek egymással, hanem arról, hogy azt szajkózzák, hogy mi nem való ide, egyébként pedig kussolnak. Ezért pusztul ki a fórum: ahol nincs semmi emberi, ott a jogról sem lehet szó sokáig.

Avelina # 2009.03.08. 13:04

Egy tanácsom van az angol tanulásodhoz. Keress olyan tanárt akinek több éves külföldi tapasztalata van.Tisztelet a kivételnek de a többség gyalázatos kiejtéssel tanít gyatra angolt. Én azért nem taníthatlak, mert nem 1. kiborítanál és testi fenyítést alkalmaznék 2. távol vagyok 3. reményeim szerint ha sikerül az LLM még távolabb leszek:)


You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived.

Avelina # 2009.03.08. 13:09

ha megtanulsz szépen angolul kapsz tőlem law dictionary-t:)))


You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived.

Impossible # 2009.03.08. 19:37

ugyanmár, LLM még úgyse most lesz. Honnan veszed, hogy távol vagy? Hol vagy? Testi fenyítés jöhet. lol

Avelina # 2009.03.09. 07:02

messze nem mindegy neked honnan idegelsz:P


You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived.