Külföldi jogi diploma honosítása MO - on


Impossible # 2009.03.09. 13:44

nemis idegellek, most nézd meg, milyen jól eldumáltunk :)

Avelina # 2009.03.10. 14:25

jól van Imp legyen neked igazad:))


You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived.

Impossible # 2009.03.10. 15:32

Szerinted nem dumáltunk el jól?

Avelina # 2009.03.10. 15:44

Imp te is tanítasz valahol?


You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived.

Impossible # 2009.03.10. 17:48

Igen. :D (Csak nem oktatási intézményben. Pl. jogi fórumon tanítok. :D )

De ez most hogy jött ide?
És miért nem válaszolsz a kérdésemre?

Avelina # 2009.03.11. 06:31

kérdésedre válaszolva: az utolsó oldalon jól elbeszélgettünk, már nem rángatózott a szemem minden mondatod után.Haladunk!:)


You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived.

Impossible # 2009.03.12. 14:45

Ilyen hatásom lenne? Na nem semmi! :D

És te tanítasz valahol?

Avelina # 2009.03.12. 15:00

Nem tanítok sehol természetesen mivel csak tavaly diplomáztam.Nah nem mintha szándékomban állna:)


You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived.

Impossible # 2009.03.12. 15:08

Szerintem jó dolog tanítani, majd szeretnék is. Na meg még azt akartam kérdezni, csak elfelejtettem, hogy melyiket tartod "nívós nyelvsulinak"? (Asszem ezt te írtad valakinek korábban, hogy a szegedi amerikai szakértő diploma program képzési díjából kijönne egy nívós nyelviskola is...)

Impossible # 2009.03.12. 15:09

Egyébként az mit jelent, hogy távol vagy? Most Magyarországon vagy, nem?

Avelina # 2009.03.12. 15:26

Igen Imp Mo-on vagyok de feltételeztem valamiből , hogy te bp-i vagy én nem , így 200km távolság miatt a nyelvtanítás nem megoldható, érted?Másik indok, hogy nem lennék jó tanár nincs türelmem hozzá harmadik, hogy félek a kiskakas kinyírna:))

Jaj majd elfelejtettem ,nívós nyelvsulinak azt tartom ahol angol anyanyelvű oktató tanít vagy olyan magyar állampolgár aki huzamosabb ideig külföldön tanult egyetemen.A legjobb tanácsom az , hogy olvass angol oldalakat ,hallgass angol online rádiót,nézz angol nyelvű csatornát.A legjobb tanulás az önszorgalom:)

Egyébként ha tanítani fogsz akkor légy korrekt , mert elég sok rosszat olvastam arról milyen terror van a vizsgákon:)


You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived.

Impossible # 2009.03.12. 15:40

A legjobb tanulás az önszorgalom - mondd ezt egy boxolónak. :D Ha nem lenne edzője, kiütnék, kell egy edző, kell iránymutatás.

Nívós nyelviskola konkrétan esetleg? Nem lehet lecsekkolni a tanárokat, ki volt külföldön, ki nem stb, nem kapok róluk önéletrajzot. :)

Ha vizsgáztatnék, nálam kétféle jegy létezne: 5, 2. Aki szinte mindent jól tud, az 5, összes többi 2. 1-est nem adnék, mert szerintem meg lehetne tanítani úgy a diákot, hogy ne legyen szükség 1-esre, viszont szarnak az oktatásra, ezért jut olyan helyzetbe a diák, hogy 1-est tud kapni. A 3-as értelmetlen jegy, vagy tudja valaki a dolgokat, vagy nem, "kicsit tudni" nem lehet, mert az nem tudás. A 4-es meg olyan jegy, hogy azt fejezi ki, hogy jó, de még nem 5-ös, tessék 5-ösnek lenni, tegyük magasra a lécet, és aki azt nem viszi át, kapja a legrosszabbat (2-est); a magasugró vagy átugrik, vagy leveri a lécet, igen vagy nem, nincs más lehetőség. :)

Legislator # 2009.03.12. 15:58

Kedves Avelina!

Köszönöm az administrative law tankönyvekről az infókat. Római jogból Földi András-Hamza Gábor: A római jog története és institúciói című könyvet ajánlom, amint látom, Impifiútól meg is veheted:-).


Sunshine after the rain.

Impossible # 2009.03.12. 16:03

De neki új kell, mert nem kell neki olcsóbbért, mert ő megteheti, hogy vadiújat vesz teljes áron...hű de van lé...!:D

A lé határozza meg a tudatot. lol

Avelina # 2009.03.12. 16:12

Kedves Legislator!

Szívesen ha érdekel az Adm.law tudok küldeni neked egy reading list-et onnan kedvedre válogathatsz.

Kedves Imp!

Ne kelljen már csalódnom benned "hű de van lé…!:D" Mielőtt messze menő következtetéseket vonsz le elárulom azért vennék újat mert a tankönyvekről megtanultam, hogy a diákok bármilyen testnedvet rákennek.Angliában vigyázz a használt tankönyvekkel:)))Mindenki gondoljon amire akar:)))


You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived.

Legislator # 2009.03.12. 16:16

Kedves Avelina!

Hálás lennék a reading list-ért. Lehet, hogy az angol diákok furcsa módon fejezik ki, ha tetszik nekik egy könyv:-).


Sunshine after the rain.

Impossible # 2009.03.12. 16:42

Avelina,

köszi a bizalmat. Csak mondom, az enyém nem OLYAN. lol

Impossible # 2009.03.12. 16:44

Tesztelheted UV-fénnyel.

Kacsa1111 # 2009.03.12. 16:45

"A lé határozza meg a tudatot"

aki ezt mondta, a levet, nem a pénz argójaként értette...:)))


Kacsa11

Avelina # 2009.03.12. 16:47

Kedves Legilsator!

Íme a teljes reading list-em amit anno a sulitól kaptam, az első 3 kötelező a többi csak ajánlott irod.

1.Craig, Administrative Law (6th ed 2008)
2.Elliott, Beatson, Matthews and Elliott’s Administrative Law: Text and Materials (3rd ed 2005)
3.Wade and Forsyth, Administrative Law (9th ed 2004)

Allan, Constitutional Justice (2001)
Allan, Law, Liberty and Justice: Legal Foundations of British Constitutionalism (1993)
Forsyth (ed), Judicial Review and the Constitution (2000)
Elliott, Constitutional Foundations of Judicial Review (2001)
Galligan, Due Process and Fair Procedures (1996)
Galligan, Discretionary Powers (1986)
Loughlin, Public Law and Political Theory (1992)
Loughlin, Sword and Scales (2000)
Forsyth and Hare (eds), The Golden Metwand and the Crooked Cord (1998)
Beatson and Tridimas (eds), New Directions in European Public Law (1998)
Taggart (ed), The Province of Administrative Law (1997)
Bailey, Jones and Mowbray, Cases and Materials on Administrative Law (4th ed 2005)
de Smith, Judicial Review of Administrative Action (6th ed 2007)
Fordham, Judicial Review Handbook (plus Administrative Law Digest) (5th ed 2008)
Lewis, Judicial Remedies in Public Law (3rd ed 2004)
Woolf, Protection of the Public - A New Challenge (Hamlyn Lectures, 1990)
Administrative Justice: Some Necessary Reforms (JUSTICE - All Souls Review, 1988)
Harlow and Rawlings, Law and Administration (2nd ed 1997)
Judicial Review of Administrative Action in the Eighties (1986, ed Taggart)
Detmold, Courts and Administrators (1989)
Richardson and Genn, Administrative Law: the Courts and Alternative Mechanisms
Supperstone and Goudie, Judicial Review (2nd ed 1997)
Law Commission Report on Judicial Review (1994)
Schonberg, Legitimate Expectations in Administrative Law (2000)

Többiektől bocsánat a hosszú bejegyzésekért:))


You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived.

Impossible # 2009.03.12. 16:58

Kacsa,

hát hogy értette, hogy "lé"?

Avelina,

elvagy? lol

Avelina # 2009.03.12. 17:09

Legislator bocs elírtam a neved.

Imp:nem akarok semmmit sem letesztelni ami tőled származik sem UV fényben sem más fényben:)))


You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived.

Kacsa1111 # 2009.03.12. 17:13

alkohol


Kacsa11

Impossible # 2009.03.13. 14:54

Hm... egy ismerősöm ezt kimondottan a pénzre értette...akkor jó nagy barom volt.

Legislator # 2009.03.14. 09:04

Kedves Avelina!

Köszönöm a listát, élni fogok a benne foglalt információkkal.

Kedves Mindenki!

Mondjuk a britek híres alkeszek, bár a 'lé' szleng ilyen értelmezésével eddig nem találkoztam, de logikus, hogy alkoholt is értsünk rajta.


Sunshine after the rain.