helyek&programok


Nils # 2009.04.25. 16:19

Ha már Kacsa említette a söröket, én nagyon szeretem a testes belgákat. Gondolom, mindenki ismeri a Lánchíd budai hídfőjénél a belga apátsági sörözőt.

Impossible # 2009.04.25. 16:23

Viv,

mint pl. az osztrákok.

Nils,

a testes belgákat?? Még mindig a sörről van szó?

Nils # 2009.04.25. 16:25

Impi,
amikor elküldtem a hozzászólást és ráklikkeltem a "Rendben"-re, már tudtam, hogy magas labda lesz ez most neked, de már késő volt. :)

Avelina-Vivien # 2009.04.25. 16:34

neki minden magas labda , olyan mint egy kutya minden labdára ugrik:))


"You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived."

Impossible # 2009.04.25. 16:35

Viv,

Rád nem ugrom. :D

Avelina-Vivien # 2009.04.25. 16:38

mert árnyékra vetődnél..?:D


"You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived."

Legislator # 2009.04.25. 16:51

Kacs,

Örülök, hogy megtaláltad a topikot, és hogy jelentősen hozzászóltál.

Vivi,

Ezt nem tudom megállni...
Ha én ugornék rád, garantáltan célracionálisan tenném. Ahogy Berzsenyi írta volt: "Essem a Grönland örökös havára, essem a szerecsen forró homokra-Itt meleg kebled födöz, ó Camoena, ott pedig híves ernyőd.":-D Impinek jutna az árnyékra vetődés:-D. Ha Te ugornál rám, garantáltan keményre esnél:-D.
(Egyébként Imp nem egyszerű kutya. Foxi. Azok ugranak folyton a labdára, főleg a nagyobb testűek, a yorkshire terrier inkább élő állatokra figyelnek).


Sunshine after the rain.

Legislator # 2009.04.25. 16:56

yorkshire terrier=yorkshire terrierek. A konkordansz, ugye, kérem:-).


Sunshine after the rain.

Peace # 2009.04.25. 17:12

Minden borban kis angyal lakik,
aki, ha az ember a bort megissza,
nem hal meg, hanem az emberben lakó megszámlálhatatlanul sok kis tündér és angyal közé kerül.

Amikor az ember iszik az érkező kis géniuszt a már bent lévők énekszóval és virágesővel fogadják.

A tündérke el van bűvölve és az örömtől majd meggyullad.

Az emberben ez az örömláng árad el, és őt is elragadja.

Ez ellen nem lehet védekezni.

Ezért mondom, hogy egy pohár bor az ateizmus halálugrása.

/Hamvas Béla/

Impossible # 2009.04.25. 17:13

Leg,

...hát...döglött állatra már minek figyelni, nemigaz? :D

Impossible # 2009.04.25. 17:16

Hát én nem birom szegény Hamvas Bélát, szerintem ő is olyan volt, mint én, a saját gondolataiban gyönyörködött, ez roppant idegesítő tulajdonság. :D

Pázmány Péter a borról:

Aki megissza a bort, abba belebújik az ördög, aki nem issza meg, abban már benne van.

Nils # 2009.04.25. 17:24

Kicsit hosszabb, de nekem ez a kedvenc boros idézetem.

Márai Sándor: A magyar borokról (részletek)

A bor férfidolog, csendesen kell beszélni róla. Leghelyesebben egy pohár bor mellett. Ha megöregszem pincét akarok, ezt már szilárdan elhatároztam. Semmi mást nem akarok az élettől. A pince helyét is kinéztem, nem messze otthonomtól: gyalog járok majd ki, s vigyázok, hogy a környékbeliek, bortermelők, gyümölcsöskertek tulajdonosai, vincellérek ne tudjanak meg semmit városi múltamról. Ha megsegít a vaksi sors, hetvenéves koromra tisztességes emberek a maguk világából való tisztességes embernek tartanak majd, tehát bortermelőnek, valakinek, aki tudja hol kell meghalni. Mert nincs szebb halál, mint egy diófa alatt, a borospince előtt, ősszel, közvetlenül a szüret után, amikor az újbor már szunnyad és erjed a hordókban, a diót leverték a fáról, s a napnak szelíd ereje van még, mint az öreg ember szerelmének. Itt ülök majd egy padon, háttal pincémnek, ahol boraim pihennek, a kecskelábú asztalnak könyökölve. (...) Könyvet csak ezeréveset olvasok már ebben az időben, s óbort iszom hozzá, ötéves somlóit. Így várom a halált. (...) Mind öregek leszünk, a pince tulajdonosa és vendégei, irodalomról csak akkor esik szó közöttünk, ha legalább ezer éves, s borról csak akkor, ha legalább ötéves, nem akarunk már bosszút és elfeledtük azokat is, kinek egykor nem akartunk megbocsátani. A tájat nézzük, kortyoljuk a bort, s óvatosan ejtjük a magyar szavakat, melyek egyidősek e tájjal. A bor nem bírja a beszédes vendéget, ez régi tapasztalás, s a beszédes vendég, akinek még fontos mindenféle világi hiúság, nem bírja a bort. Ennek a pillanatnak élek, amit addig csinálok, még csak előkészület, magam sem tartom sokra. Mind bölcsek leszünk, s az első pohárból a földre is loccsantunk egy kortyot, nagyon régi áldozati szokás szerint. Mikor az első csillag feljön, kulcsra csukjuk a pince vasajtaját, s rövid botra támaszkodva megyünk haza. Az éjszaka hűvös már, a társaság árnyalakjait elnyeli az októberi este varázslata. Életünk, nem éltünk kinek fontos igazán? Bölcsek leszünk, mint a bor, melyet ittunk, s vállvonogatva beszélünk az utókor ítéletéről. Mert minden bölcsesség alja, melyet a magyar hazai borból és a műveltségből tanult, ennyi: szeretni kell az életet, s nem kell törődni a világ ítéletével. Minden más hiúság.

Avelina-Vivien # 2009.04.25. 17:33

Ez nagyon szép idézet volt!


"You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived."

Impossible # 2009.04.25. 17:35

Ez tényleg szép szöveg.

Avelina-Vivien # 2009.04.25. 17:36

Márait egyébként is szeretem .


"You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived."

Nils # 2009.04.25. 17:38

Én is. Az egyik kedvencem.

Impossible # 2009.04.25. 17:38

Viv,

Ő is téged. lol

Legislator # 2009.04.25. 18:47

www.nyikospark.at

Ez az őrvidéki magyar+az osztrák konyha nászából született hely nem szűnhet meg addig, amíg én oda el nem jutok:-))).


Sunshine after the rain.

Impossible # 2009.04.25. 19:03

Hűha, ez jól néz ki!

Peace # 2009.04.25. 19:27
Ildikóka82 # 2009.04.25. 22:37

Nils,

"Gondolom, mindenki ismeri a Lánchíd budai hídfőjénél a belga apátsági sörözőt." Hogyne ismerném, pár lépésre lakom tőle :)

5 puttonyos Tokajit ittam pár napja, hmmm finom volt.


Iwikó

Impossible # 2009.04.26. 12:22

Én nem ismerem. Az milyen? Mér belga?

Kacsa1111 # 2009.04.26. 14:27

Kedves Ildikóka82,

fehér és édes...erre mondják, hogy női bor.
én mégis nagyon szeretem az aszúféleségeket.
legjobban talán a 3 puttonyosat de lehet, hogy csak azért mert abból ittam a legtöbbet...

ma ebédre elfolyt egy üveg olasz és egy spanyol...vörös és száraz...az a férfinak való!:)


Kacsa11

Kacsa1111 # 2009.04.26. 14:29

Kedves Impossible,

azért mert belga sörök alkotják a választék jelentős részét...
douel, leffe...hogy két igen jó minőséget említsek!:)


Kacsa11

Impossible # 2009.04.26. 15:21

Kacsa,

mindig így ebédelsz? :D
Fene a jó dógodat! :D

Az egyik idelátogató német lánynak volt kedvence a Weißwein...üvegből itta. :D Azért az aszúk szerintem nem vehetők egy kalap alá a fehérborokkal, mindenesetre én külön műfajnak tekintem. A 3 puttonyos azért jó, mert feleannyiba se kerül, mint a 6. De azért a 6 jobb.

Nem tudom, milyen a belga sör. Finom? Majd ellátogatok oda.