szakvizsga


TÉvi # 2011.03.23. 11:35

Köszi az infot, hunfrakk!

TEvi

Kacsa1111 # 2011.03.23. 12:57

Kedves Rexor,

valóban!:)


Kacsa11

Impossible # 2011.03.23. 13:41

"szerintem úgy semmiképpen sem, ha a tulajdonosa nem akarja eladni :)."

amikor ingatlanközvetítő voltam, nekünk nem így tanították :D (biztos azért, mert az ingatlan más :D )

Impossible # 2011.03.23. 13:43

hunfrakk,

ha egyetértesz kácsával, talán már felesleges is megválaszolnom a költőinek szánt kérdéseidet, ugye? :) Csak így meg az nem világos, miért tetted fel... :D

hunfrakk # 2011.03.23. 14:04

impi, nem volt felesleges

kacsa ezen hozzászólásával értek egyet (és ezzel te is egyetértesz, tudom)

idézet következik


hadd ne kezdjek megint bele abba, hogy mennyire fos és szart sem ér az egyetemi jogászképzés kishazánkban, és hogy a szakvizsga ennek méltó megkoronázása…
3 év gyakorlattal rendelkező emberekkel még mindig a jogszabályt böfögtetjük vissza.
már az egyetemenről is kitiltanám az olyan dilettáns oktatókat, akiknél a jogszabály cél és nem kiindulópont (80–90% lenne nagyjából kitiltva)

ettől függetlenül fenntartom, amit írtam

jsz.-ok ismerete a minimum - a kiindulópont
ezek bizony változnak
frissíteni kell

ne mondjuk azt öt-hat évvel ezelőtt dolgokra, hogy tudjuk, mert nem igaz

konszernjoggal, cégfelvásárlással meg nem foglalkoznak olyan sokan szerintem - speciális
(akárcsak a BV)

de ne hasonlítsuk össze az olyan alap, evidens, minden jogásznak tudni szükséges kérdésekkel, mint pl. a munkaviszony megszüntetése, cum viribus felelősség az örölési jogban, vagy az ország alkotmányos berendezkedése és közigazgatási rendszere (van aki azt se tudja, hogy ki a kincstári vagyon felett a tulajdonosi joggyakorló)

Impossible # 2011.03.23. 15:57

hunfrakk,

"jsz.-ok ismerete a minimum – a kiindulópont
ezek bizony változnak
frissíteni kell"

igen, de nem ("szak")vizsgázni belőle, szerintem legalábbis

hunfrakk # 2011.03.23. 16:32

amit II., III. éves joghallgatóként nem értettünk
vagy simán átsiklottunk felette
nem érdekelt, érdektelen volt stb.
az most más megvilágítást kap
sokkal érthetőbb, evidensebb akár
ezért kell (akár mindent) átismételni
évek során, szakmai tapasztalatok miatt kinyílnak agyunk rejtett bugyrai is
most látjuk igazán összefüggéseket
amiket annak idjén aligha

Kacsa1111 # 2011.03.23. 16:34

Kedves hunfrakk,

ne hasonlítsuk össze az olyan alap, evidens, minden jogásznak tudni szükséges kérdésekkel, mint pl. a munkaviszony megszüntetése, cum viribus felelősség az örölési jogban, vagy az ország alkotmányos berendezkedése és közigazgatási rendszere (van aki azt se tudja, hogy ki a kincstári vagyon felett a tulajdonosi joggyakorló)

pedig szerintem semmi nem indokolja a különbségtételt (hacsak azt nem akarod annak számítani, hogy az egyikkel többen foglalkoznak, mint a másikkal - mert szerintem ez nem indok).


Kacsa11

Kacsa1111 # 2011.03.23. 16:39

Kedves hunfrakk,

egyébként értem mire gondolsz, tényleg én is másként forgatom a csődtv.-t, mint harmadéves hallgatóként.

DE!

  1. ha foglalkoztál vele, akkor ehhez nincs szükség a szakvizsgára.
  2. ha sosem foglalkoztál pl. öröklési joggal (pl.én), akkor semmilyen rejtett bugyor nem nyílik ki, hanem ugyanolyan fogalmalanként fogod olvasni, mint hallgató korodban.

Kacsa11

Berényi Miki # 2011.03.25. 10:18

Sziasztok!

A szakvizsgáról szóló IRM rendeletben mit kell érteni "főállású munkakör" alatt? Ez lehet-e egy napi 5-6 órás jogviszony? Beleszámít-e az úgy a joggyakorlatba, mintha napi 8 óra lenne?

(tudom, hogy a Szakvizsga Bizottságot kellene megkérdezni, de amíg őket elérem, szeretnék legalább tudni valamit)

hunfrakk # 2011.03.25. 10:55

szerintem csak a 8 órás számít

Kacsa1111 # 2011.03.25. 20:41

szerintem az számít, hogy miről tudsz igazolást hozni...:)


Kacsa11

Impossible # 2011.03.25. 21:04

Miki,

szabály szerint nyóc órás.

Legislator # 2011.03.25. 21:04

"már az egyetemről is kitiltanám az olyan dilettáns oktatókat, akiknél a jogszabály cél és nem kiindulópont (80–90% lenne nagyjából kitiltva)"
Maradok:-D


Sunshine after the rain.

Legislator # 2011.03.25. 21:14

Én csak azt tudom mondani, hogy amikkel én dolgozom, arról a szakvizsgáztatóknak lövésük sincs. Egyszer egy igen magas helyen, magasan kvalifikált jogászoknak tartottam előadást továbbképzés gyanánt (120 percet beszéltem). Az egyik szervező utána odajött hozzám, mondta, hogy x fogalom szerinte nem létezik a magyar jogban, és hogy ő szakvizsgáztató a z jogágból. Nem akartam megbántani, így okosan néztem reá, de nem mondtam, hogyha figyelt volna, érzékelhette volna, hogy érvelésem alátámasztására egy hatályos jogszabályhelyet idéztem be, amely tartalmazta x fogalmat. Aztán jött nekem, hogy milyen fontos a gyakorlati jog. Majdnem mondtam neki, hogy ők hívtak, nem én akartam jönni, és tudták, hogy elméleti embert hívnak, ráadásul egy kötetben írt dolgaim alapján hívtak, tehát tudták, mire számíthatnak.


Sunshine after the rain.

Berényi Miki # 2011.03.28. 10:35

Köszi a válaszokat, igazából csak Kacsáé tesz boldoggá. Egyszer egy másik kérdésemre kb ugyanazt a választ adták az ügyfélszolgálaton, mint most ő, szóval azért még bízok a véleményükben.

Berényi Miki # 2011.08.17. 05:26

Sziasztok!

Az első részvizsga írásbeli része és a harmadik részvizsga eredményének hivatalos kihirdetése között mennyi idő telik el optimális esetben?

Lehetséges, hogy szeptemberi kezdés után november közepére az ember sikeresen leszakvizsgázzon (A-B-C)?

Dr.Attika # 2011.08.17. 05:48

Szia!
Nem lehetséges. Két-két hónapot ki kell várni. minimum a 4 hónap.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.08.17. 06:14

Plusz téli szünet is van.

Kacsa1111 # 2011.08.17. 07:38

terjeng valami olyan urban legend, hogy a két hónapot eltörölték, azaz már nincs ez a hülyeség, hogy két hónapot kell várni két vizsga között...
de lehet, hogy csak folyosópletyka.:)


Kacsa11

Textilhal # 2011.08.17. 09:50

Nem pletyka...a hatályos rendelet szerint a választott vizsgaidőpontot megelőző 30 nappal lehet legkorábban jelentkezni, de 4 hónapon túli időpontra nem. Nincs már olyan kikötés, hogy a vizsgák között 2-2 hónapnak el kell telnie, csak ez a 30 nap van azzal, hogy a következőre csak a sikeres megelőző vizsga után jelentkezhetsz.

Ettől függetlenül a terved (Berényi Miki) sajna nem működőképes a szeptemberi kezdéssel és november közepére való befejezéssel a 30 napok miatt...azonban meg kell hagyni, a hozzáállásod kalapemelésre késztet!:-)

Szép napot mindenkinek.

Kacsa1111 # 2011.08.17. 11:27

Kedves Textilhal,

ha tényleg 30 nap, akkor működhet: szeptember, október, november...egy-egy vizsga minden hónapban.


Kacsa11

Textilhal # 2011.08.17. 11:54

Valóban, elméletileg működhet, én csak azért írtam, hogy bizonyára nem fog menni, mert elég sokan vagyunk és a helyek viszonylag gyorsan betelnek. Éppen most néztem be az elektronikus rendszerbe és ott látszik, hogy a C részből szeptember 21-ig gyakorlatilag már most csaknem teljesen tele van minden nap, utána is csak elvétve akad egy-egy szabad hely.

De azért hátha, próbáld meg Miki, mert a dolog elvileg nem kizárt.

Üdv

Berényi Miki # 2011.08.17. 12:27

Köszönöm az infókat! Igazából ez még csak a jövő zenéje lenne, de ugye nem egyik napról a másikra élünk, így már most tudni akartam, hogy mire számítsak. Szerencsére találtam kevésbé rögös utat is :)

Dr.Attika # 2011.09.09. 05:34