Már megint visszaható hatály


Talmács # 2003.09.20. 08:00

Köszönöm Big Cat, továbbítom a havernak a válaszod.

Peti

the big cat # 2003.09.19. 19:44

Természeten csak 19-vel azaz a kézhezvétel napjával szűnik meg a munkaviszony. Az Mt. egyértelmű: a munkaviszony a próbaidő alatt azonnali hatállyal szüntethető meg, tehát nem visszzaható hatállyal. Az értesítés viszont jó, mivel ez nem felmondás, hanem attól különböző jogcím a munkaviszony megszűnésére. A szóbeli megszüntetés semmis, viszont ha nem járt be, akkor az igazolatlan hiányzás, tehát nem jár neki bér.

Talmács # 2003.09.19. 19:33

Most ez nem egészen az én ügyem, de megigértem egy barátomnak, hogy megkérdezem a Fórum jogászait róla. Volt egy hasonló esetem nekem is amikor próbaidő alatt 20.-án 10.-i hatállyal mondták fel a munkaviszonyom, most viszont egy haverommal majdnem ugyanez történt, csak ő próbaidő alatt ma (szept. 19.-e) egy ÉRTESÍTÉST kapott csak, hogy mv.-át szept. 9.-ével megszüntetik próbaidő alatt. Ez csak értesítés ahogy láttam, nem felmondás, bár a levél tárgya Felmondás címszó, a tartalom csak egy értesítés. Ebben az esetben megszünik-e a mv., csak szept 9.-e helyett 19.-én, vagy érvényben marad a munkaszerződés. A srác 9.-étől nem dolgozott, mert szóban már felmondtak neki. (A munkáltató ugyanaz mint anno az enyém volt:))

Várom a válaszotokat

Előre is köszönöm

Peti