Munkáltatói fenyegetés


efi99 # 2019.11.11. 20:54

Én felvenném ezeket a "baráti" beszélgetéseket. Akár telefonon történik, akár élőszóban.

tomi003 # 2019.11.09. 16:49

Sziasztok!

Az alábbi eseményre kérem a véleményeteket, hogy ti mit tennétek?

A munkáltató ellen egy rendőrségi nyomozás folyt (vagy talán még folyik is) egy bizonyos gazdasági bűncselekmény miatt. Természetesen a munkáltató a bűncselekményt elkövette, amiről nekem tudomásom van, illetve valamennyi bizonyíték is rendelkezésemre áll. (de sajnos sokat már meg is semmisítettek) A tanúkihallgatásom előtt pár hónappal a munkáltató egyik rokonával, (menyével) egy apró hülyeségen összevesztünk. Azóta próbálok vele kibékülni de ő hajthatatlan. Viszont a munkáltató fia, illetve a munkáltató feleségének az apja folyamatosan fenyegetnek. Sajnos behívtak tanúvallomás tételre is. A fenyegetés hatására hamis tanúvallomást tettem, de a fenyegetés mind a mai napig fennmaradt. Hogyan tudnék ebből jól kijönni? Nem szeretem ha fenyegetnek, de már ott tartunk, hogy félek, az életem veszélyben van. (halálos fenyegetés után pár nappal a céges autó kigyulladt alattam) A rendőrség nem éppen kiszámítható, hiszen a tanúvallomás nélkül is bizonyítható lett volna a bűncselekmény, ha a szükséges iratokat időben lefoglalják, és nem hagyják azok megsemmisítését. Valamint terhelő vallomástól is félek, hiszen egyrészt már kétszer hamis tanúzást tettem, illetve amennyiben felmondok, máshol sem nézik jó szemmel, ha a munkáltatóra terhelő vallomás érkezik, és építőipari cég létén eléggé összefonódik minden (al-, illetve fővállalkozók, beszállítók, megrendelők) Továbbá a nyelvvizsga megszerzése, illetve a Felelős Műszaki vezetői Vizsga megszerzése miatt szükséges lenne az állás, utána tudnék tovább lépni. Sajnos már aludni sem tudok miatta

Valamint van egy új kolléganőm is. Mivel a bűncselekmény bár más formában, de továbbra is fennáll, így félek, hogy őt is hamis tanúzásba viszik bele. Akár fenyegetéssel, akár meggyőzéssel.

Ti mit tennétek?