GDPR és értékelés


szgyula # 2022.06.22. 14:13

Sziasztok,

Tök hülye kérdések. Mint sejthetö, nem tiszta a személyes adat fogalma a fejemben

  1. Jogom van-e megismerni a rólam szóló munkahelyi értékelést?
  2. Ezen (360fokos) értékeléshez felhasznált infókat (pl. mit mondott rólam Géza) jogom van-e megismerni?
  3. Úgy általában jogom van-e megismerni azt, amit két ember egymással megoszt rólam? Pl. emailben.

Természetesen csak a rám vonatkozó infókra gondolok. És nem szigorúan vett adatra (cipöméret és hasonlók), hanem egyebekre, például jellemzésre, megítélésre, stb. Példák két ember közötti levelekre: a) Géza nehéz ember b) Géza sokat hibázik c) Géza nem jó matekból d) Géza rákos

Nem a kezelheti-e a kérdés, hanem a jogom van-e megismerni a kérdés. Bamba értelmezésem szerint bármi, amiböl valami kiderül rólam, az személyes adat, ha egyértelmüen rólam szól. Biztos ennél bonyolultabb.

Tudom, hülye kérdés...

Köszi,

Gyula

Szomorú örökös # 2022.06.22. 16:03

szgyula

Anno én jelentkeztem egy munkahelyre még sok-sok évvel ezelőtt. Kitöltettek velem egy IQ tesztet és egy személyiség tesztet. Nem vettek fel végül, de a tesztek eredményére kíváncsi voltam és később egy személytől meg is kaptam. Mondanom sem kell, hogy ez nem hivatalos volt. :-)

Kovács_Béla_Sándor # 2022.06.22. 19:09

Igen; nem; nem.

Majordomus # 2022.06.22. 19:29

Ebből szokott lenni a munkahelyi késelés...

Jobb ha nem tudod ezeket az infókat.

efi99 # 2022.06.25. 20:22

@szgyula
Milyen az a 360 fokos értékelés?

Kovács_Béla_Sándor # 2022.06.26. 07:04

Körkörös. :D