Üzemi úti baleset


Dolgozunk # 2023.03.25. 23:29

Sziasztok!
2020-ban volt egy üzemi úti balesetem, ahol nem lett rendőr, sem mentő kihívva a helyszínre. Akkor le lett jegyzőkönyvezve és most küldtek egy levelet 3 évvel később, hogy írjam le az autó rendszámát, tulaját, hogy mi történt és kik voltak a tanúk. Ez ilyenkor normális? Egyébként le lett jegyzőkönyvezve, csak nem értem miért 3 évvel később küldenek ki egy ilyen levelet.
Előre is köszönöm a válaszotokat.

drbjozsef # 2023.03.27. 05:49

Dolgozunk,

2020-ban volt egy üzemi úti balesetem, ahol nem lett rendőr, sem mentő kihívva a helyszínre.
Ha nem volt személyi sérülés se, akkor minek jegyzőkönyveztetek?
Ha volt személyi sérülés, akkor megsértettétek a KRESZ 58.§(2) pontját.

Honnan tudhatnánk azt, hogy ez "normális"-e, ha nem tudjuk ki és miért küldött levelet. Igen, lehet, hogy az.

efi99 # 2023.03.28. 20:51

Ha nincs sérülés, akkor mitől úti baleset ez? Feltételezem a munkáltatónak nem feladata már az is, hogy a Bugatti árát is megtérítse, ha oldalról belementek, csak mert a dolgozó éppen munkába menet volt vele. (Nálam már mondjuk az is kivágja a biztosítékot, hogy minek van olyan szabály, miszerint mindenki úgy töri magát össze melóba menet, ahogy akarja, mert 100% táppénzzel honorálják. Mégis mi köze ehhez a munkáltatónak vagy az állambácsinak?)